0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #420 -: Март 17, 2014, 21:17:48 pm »
Добър вечер момичета.Минавам само за съвсем малко да кажа, че с бебка всичко е наред.Мина днес и ехокардиографията и всичко си ни е съвсем нормалко със малкото тупкащо сърчице от което съм безкрайно щастлива...Сега малко ще си поотдъхна.Побързах да хапна и да седна на компютъра за да споделя добрите новини при нас!На моята принцеса май вече и омръзна да я гледаме с този ехограф и днес даже беше палава и ме побутваше по време на прегледа.Сега ще се поуспокоя и аз а пък тя ще си расте и в началото на април сме чак на преглед на ЖК.
Лили много се радвам на добрите новини при вас!Ти вече започна ли да усещаш бебчето?Колко тежи вече малката казаха ли ви?
Е хайде момичета ние хапнахме и малко плодове и смятам малко да си полегна за да се пораздвижи и моята принцеса и да се поизтегне малко :wink:
Лека вечер :P
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #421 -: Март 17, 2014, 21:29:09 pm »
slanceto87 браво на твоето бебче!Чудесни новини!  :bighug:
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #422 -: Март 18, 2014, 10:56:26 am »
Здравейте бъдещи мами :)

Надявам се всички да са добре и да се радвате на слънчицето навън днес  8)
Аз да ви се оплача в какъв филм се вкарахме снощи... тамън се прибрахме и си отивам аз до тоалетната и абсолютно без никакво очакване гледам на превръзката кръв 8O Ама кръв ви казвам - като при по-слаб цикъл, не някакво си кафеникаво зацапване 8O Док ме беше предупредила, че сигурно ще зацапам още 2-3 пъти, ама досега от самото начало такова количество не беше ставало и цвят...та реших да не се паникьосвам и да изчакам да видя дали е еднократно или ще продължи и влязох да се изкъпя....излизам от банята и да се избърша и гледам продължава да тече! 8O Аз бях готова да почакам още малко, ама моят мъж изпадна в паника и се обадихме на док. Тя каза, че е добре да ме видят на УЗИ дали няма отлепване и да отидем до някой спешен център... Пробвахме в Токуда, ама там нямаше свободен лекар и щеше да трябва доста да чакаме и ни препоръчаха да отидем до МД. В МД в спешното ме прегледа някаква докторка, каза че всичко според нея е наред и че бебето е наред и че няма отлепване. По време на прегледа обаче толкова глупости наръси, а и не и разбрах името, та днес по обед ще си отида да ме види и моята док за по-сигурно. Тази сутрин вече нямам повече течение - само ми зацапва кафеникаво, ама мисля че се чисти още от вчера, но при условие че док може да ме приеме, предпочитам тя да си види ;)

Хайде усмивки засега от мен и дано всички запазим спокойствие до 9я месец  :cloud9:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #423 -: Март 18, 2014, 11:29:35 am »
Mousyt, надявам си си останала вкъщи и не си на работа.
Пиши как е минал и прегледът при доктор Димитрова.
Всичко ще е наред  :P
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #424 -: Март 18, 2014, 11:50:49 am »
Е сега, чак пък и да не съм на работа  :oops: osi_19
Тук съм си :) Но да ви успокоя, че се докарвам с колата до пред вратата и обратно и никакво шаване - само си седя полегнала пред монитора цял ден ;) Ще видим какво ще каже Димитрова - дотук е била на моето мнение да си ходя на работа, ама ако нещо я тревожи ще си остана вкъщи "да мътя" както се изрази личната ми лекарка последния път  :lol:
Аз си мисля, че това си е било зацапването, за което тя ме предупреди - просто в матката ми и последния път на прегледа се видяха едни черни петна, които тя ми обясни че са задържана кръв от незнам си какво залепване и че тя трябва да изтече и от това реално ми зацапва. И си мисля, че просто вчера и е дошло времето и е изтекла накуп, вместо по малко и това е бил ефектът.... Но ще ви пиша какво е казала док след прегледа, дали ще потвърди теорията ми  :lol:
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #425 -: Март 18, 2014, 13:51:13 pm »
Mousyt слагаш ли утрогестан? Аз като бях със зацапване Димитрова ми го увеличи на 3*3 дневно


*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #426 -: Март 18, 2014, 14:31:13 pm »
Цоп и от мен в най-желаната темичка :) Накратко, за тези, с които не се познаваме - Маги, 31г., имам близначки на почти 5 :) И сега точно когато трябваше да започнем процедура, на мен не ми дойде цикъл - тест +++, вчера на първи преглед - хубаво и правилно разположено сакче :) Официално сме бременни :)

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #427 -: Март 18, 2014, 15:19:59 pm »
maggi4ka, Добре дошла  :bighug:

VeryMe, аз съм на увеличена доза от първото зацапване. След всеки преглед, виждайки че нещата са ОК, Димитрова ми казваше да ги намаля, но аз пак прокървявах и май вече ще се примиря и ще си карам така до не знам кога.....реално съм си на постоянна доза 3х3 Утрогестан, 3х2 Но-шпа, 3х1 Естрофем....

Иначе сега се връщам от преглед. Ами няма нещо крайно тревожно, бебето дори е пораснало с 5мм от четвъртък до сега, врътваше се нещо и се виждаше още по-ясно и сърчицето и пъпната връв.... Зацапването е от едно "не слепване" на две места, което си е причината за цапането от начало. То се вижда на УЗИ-то и вече дори е намаляло спрямо предния път. Док обаче предпочита да си полежа една седмица вкъщи, за да се слепне най-после и да приключваме с въпроса (е с този....то тепърва предстои интересното  :lol:). Аз не съм крайно щастлива от предписанието, но ще слушам и от утре си оставам вкъщи. Сега приемам предложения за оригинално оправдание в офиса  :?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #428 -: Март 18, 2014, 15:21:57 pm »
Сега приемам предложения за оригинално оправдание в офиса  :?
Болничен от личната за някакво вирусно заболяване.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #429 -: Март 18, 2014, 15:36:46 pm »
Mousyt точно така като теб го карах и аз /Зацапване от едно "не слепване" на две места/, до към третия месец, всеки път щом спирах утрогестана и се почваше кървенето.Ето защо първоначално пуснах болничен за гинекологично възпаление с интермитентно кървене, болки и т.н., който ме покри за две седмици. Понеже кървенето продължи се принудих да кажа на колегите и от тогава съм официално в болничен поради "риск от аборт" Сега нямам отлепвания или кървене, но пак си слагам моя приятел- утрогестана, този път заради шийката и ще го слагам до 34-та седмица   :lol:


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #430 -: Март 18, 2014, 15:37:26 pm »
Сега приемам предложения за оригинално оправдание в офиса  :?
Болничен от личната за някакво вирусно заболяване.

Е не си мислете, че не съм се сетила  :lol:
Просто в моята фирма всякакъв вид болничен се приема силно скептично и с много мрънкане. Дори да си реално болен ще ти се обадят да те питат няма ли да дойдеш... А от началото на процедурата няколко пъти се разболявам "вирусно" и усещам, че не вървят на добре нещата.... не че няма скоро да се решат генерално нещата като им кажа, че съм бременна, но по политически причини се опитвам да съм в групата на "добричките", а не на "нарочените" още 2-3 седмици ;) После.....каквото искат да правят :)

Мислех си да си пусна отпуска до петък, т.к. "неотложно трябва да замина в провинцията" (имам достатъчно отпуска за ползване). Така хем няма да е толкоз набиващо се, хем по-лесно ;)
Но до утре трябва да го измисля :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #431 -: Март 18, 2014, 15:39:40 pm »
VeryMe,

Ти ходиш ли още на прегледи при Димитрова?  :D
И не ме отчайвай с този Утрогестан  8O Тамън си викам до 12та седмица да откарам и да го спирам и ти с това 34та 8O Не че боли от него, ама е леко неприятно с това изтичане....
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #432 -: Март 18, 2014, 15:46:10 pm »
VeryMe,

Ти ходиш ли още на прегледи при Димитрова?  :D
И не ме отчайвай с този Утрогестан  8O Тамън си викам до 12та седмица да откарам и да го спирам и ти с това 34та 8O Не че боли от него, ама е леко неприятно с това изтичане....
Ходя, да. И ще ходя поне докъм 30-та седмица, тогава може би ще почна да се срещам с док, който ще ми води раждането. Аз на утрогестана не му харесвам това, че отпуска много мускулатурата в малкия таз и така затруднява ходенето по голяма нужда, но пък се оказва пръв приятел на бременността. На теб може и да ти го спрат по-раничко, зависи как се развиваш. А ти фраксипарин биеш ли си? Това ми е другия спътник :) в живота


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #433 -: Март 18, 2014, 16:10:03 pm »
VeryMe,

Ти ходиш ли още на прегледи при Димитрова?  :D
И не ме отчайвай с този Утрогестан  8O Тамън си викам до 12та седмица да откарам и да го спирам и ти с това 34та 8O Не че боли от него, ама е леко неприятно с това изтичане....
Ходя, да. И ще ходя поне докъм 30-та седмица, тогава може би ще почна да се срещам с док, който ще ми води раждането. Аз на утрогестана не му харесвам това, че отпуска много мускулатурата в малкия таз и така затруднява ходенето по голяма нужда, но пък се оказва пръв приятел на бременността. На теб може и да ти го спрат по-раничко, зависи как се развиваш. А ти фраксипарин биеш ли си? Това ми е другия спътник :) в живота

Не за щастие са ми само тези лекарствата :) Иначе засега поне не се оплаквам от Утрогестана да ми влияе на ходенето по нужда и да се надявам, че няма да разбера за какво говорите :wink: :lol:
И аз ще продължавам да си ходя при нея - много ми е спокойно като ме следи тя :) Но мисля тези дни вече да се запиша и на ЖК :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #434 -: Март 18, 2014, 16:36:27 pm »
Кажи на личния лекар, че имаш нужда от болничен и той ще измисли диагноза. Моят след трансфера ми написа "лумбаго" и каза, ако някой в работата ме пита нещо да казвам само, че мно-о-о-о-го ме боли кръста. А аз се смях после в къщи, като казвах на мъжа ми, че този наш доктор половин човек ме изкара, какви са тия старчески диагнози, та аз съм още млада жена, нераждала....та, така.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #435 -: Март 18, 2014, 16:52:54 pm »
Преди няколко седмици бях със схванат врат и незнам си каква нервна диагноза с обяснение че не мога да мърдам от болка и трябва само да лежа  :lol: Това мина лесно, защото ми се беше случвало наистина преди това и то от климатика в офиса, та не мрънкаха много ;) И все пак ще видя дали мога да мина без болничен....
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #436 -: Март 18, 2014, 17:02:31 pm »
С отпуска би било най-чист вариант, ако е възможно, не го мисли  :wink:

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #437 -: Март 18, 2014, 17:22:46 pm »
Да, наистина не го мисли. Всъщност не смяташ ли вече да уведомиш шефа за бременността си или смяташ, че това би породило някакви по-сериозни проблеми за теб?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #438 -: Март 18, 2014, 19:42:18 pm »
Ох, ами сложно е.....аз реално съм 9-10 седмица....раничко ми се струва  :ask:
Днес след прегледа при док бях твърдо решена, че се връщам в офиса и им го сервирам, та поне да ми е мирна главата, но размислих.... имам си едно наум да го направя в 12 седмица, поради разни служебни съображения, а и вече ще съм (надявам се) по-спокойна за бременността си, но мисля че ще решавам в движение... Имам желание да изкарам на работа максимално дълго, а ми се струва, че ако разберат ще ми скофтят денят ;) Може би затова отлагам все....и за да не си помислите, че си внушавам - колежката до мен е в 7ми месец някъде и наблюдавам от няколко месеца какво се случва ;)
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #439 -: Март 18, 2014, 20:22:35 pm »
Mousyt предполагам, че наистина е сложничко. Нямам идея какви са шефовете ти, но го направи така, както го чувстваш. Аз когато забременях с близначките, не ми се наложи да давам обяснения нито болнични, защото тогава работех на граждански договор, покривах си месечните цели, въпреки честите пътувания до клиниката. После в 8 седмица ми се наложи да изляза в болнични вече, защото прокървих и влезнах в болница. Сега бях решила да не казвам. Вчера си видяхме точката. Но от седмица насам страшно много ми се гади и всякакви по-натрапчиви миризми ме дразнят. И така днес, от препарата за плочките с който чистачката ни минава през целия офис, един хамбургер (австралийски с много къри и разни други силни подправки) и парфюма на една колежка ме издадоха. 3 пъти ме видяха да тичам към тоалетната. Започнаха да разпитват. И аз нямаше как - влезнах в офиса на шефа и му казах, че имам изненадващо добра новина. Той ме погледна въпросително, аз се запрепъвах като първолак на дъската и му изтърсих, че съм бременна :) Реакцията беше уникално изненадваща за мен : Браво, чудесно, честито. Много се радвам. Само трябва да ми кажеш до кога можем да разчитаме на теб. И ми е ясно, че сега в началото ще има моменти в които ще ти е зле, та когато имаш нужда можеш да си взимаш дни.
И така, казах му, че смятам да си дебелея в офиса, но стана ли 100 килограма, ще спра, защото няма да мога да минавам през турникетите и да се събирам на бюрото :)