0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #380 -: Март 14, 2014, 14:59:47 pm »
Момичета, като сте на темата - с какво се мажете против стрийте :)
Аз знам, че трябва да започна да се мажа още преди да наедрея, още повече че вече имам на някои места стрии от напълнявания, т.ч. явно съм предразположена, но не знам какво да търся в аптеката  :ask:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #381 -: Март 14, 2014, 15:06:45 pm »
Аз скоро си купих крем против стрии на "Орифлейм", пък една приятелка ми подари погрешно купен балсам за тяло за бременни и за след раждане на една българска фирма - "Мама и кокона"  :) Мазах се няколко пъти и с двата, но съвсем не съм редовна, макар че е много приятно усещането за кожата, след като го направя. Четох добри отзиви за ефекта от шипковото масло, което си е изцяло природен продукт и мислех да поръчвам по интернет, ама кой знае кога ще го направя. Ако попиташ в аптеката за мазило против стрии със сигурност ще ти препоръчат поне няколко на добрите марки медицинска козметика. Аз реших да заложа на "орифлейм" и не съм разглеждала в аптека.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #382 -: Март 14, 2014, 15:07:50 pm »
hope-love, наистина ще бъде забавно у вас с три момченца   :D, нека да са здрави!

slanceto87, ще чакаме добрите новини в понеделник !

lili2011, вярвам че всичко ще е наред !

Stoeka, много се радвам за добрите резултати!

Хубав ден за вас и всички останали момичета!
 :D :D :D

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #383 -: Март 14, 2014, 15:13:21 pm »
Привет отново от мен момичета !
аз сега се връщам от запис на тонове и трябва да се върна пак след обеда в болницата ,за втори преглед ,че сега доктора му се стори ,че имам малко околоплодни води и ако сега в спешното се потвърди ще ми предизвикват раждане ,ако не ще остане за другата седмица .
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #384 -: Март 14, 2014, 15:14:13 pm »
Здравейте и аз съм една от вас но се въздържам да пиша ,може би ще се отпусна като стигна 28г.с. но ви чета и стискам палци . за новите стрий като на 47smiles много добре действа при мен сода биkарбонaт със вода -консистенция като ексфолиращ крем всеки ден масажиране с върха на пръстите кръгообразно...а за предпазване силно хидратиращи кремове... :wink:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #385 -: Март 14, 2014, 15:14:23 pm »
Марси, радвам се, че ни наглеждаш. Дано си в тази тема като бременна, преди ние, с по-скорошните бременности, да сме излезли от нея.
Като гледам, ние със Стоека сме горе-долу на един етап, а Лили и Слънце - малко преди нас. После е Моусит /леле, как ги пиша на български/, поне за тази компакта групичка се сещам в момента на прима виста. Пропуснатите да прощават :) Така че, Марси, имаме време да те почакаме тук.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #386 -: Март 14, 2014, 15:37:11 pm »
Да се включа и аз в дискусията за мазилата.Аз се мажа с един лосион на Палмърс с какаово масло, който  е мазничък и за сега не съм забелязала да имам стрии, но аз се мажа и сутрин и вечер.Обаче се притеснявам, че сигурно прекалявам с хапването, защото от началото на бременността (от започването на процедурата) до сега съм качила 9кг., което мисля че е малко повечко от нормалното...Ама здраве да е...Важното е бебчето да ми е живо и здраво а пък кг-мите ще ги сваля все някакси като родя :balk_602:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #387 -: Март 14, 2014, 15:42:34 pm »
Марси, радвам се, че ни наглеждаш. Дано си в тази тема като бременна, преди ние, с по-скорошните бременности, да сме излезли от нея.

Ееее, това е наистина хубаво пожелание,  имаш една почерпка от мен  :D! Дано!!!

п.п. А, за почерпката, не се шегувам, пиши като имаш отново идване в клиниката  :D, може да си уговорим една среща там или другаде в София.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #388 -: Март 14, 2014, 16:27:55 pm »
Аз съм много, ама много, предразположена към стрии.
Имам от преди бременността почти навсякъде - дупе, вътрешна част на бедра, на меките части на кръста отстрани. А не съм имала резки промени в теглото - най-много 2 кг.
Като се знам, още от начало започнах с тежката артилерия. Вземам си гела на Lierac, който се води много добър.
По-скоро тези са се появили, защото не съм мазала добре това място.
Lierac имат и капсули за новопоявили се стрии, които са още по-силни. Сега освен ще взема от тях да мажа стриите.

Alemarya, добре дошла :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #389 -: Март 14, 2014, 20:05:32 pm »
slanceto87,бъди сигурна,че вашето момиченце е най-прекрасното и съвършено детенце на света /както всяко дете за майка си/и всичко ще бъде наред.Сега трябва да си спокойна и щастлива,за да може и малкото ангелче да е щастливо. :bighug:

Alemarya,добре дошла!!!
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #390 -: Март 14, 2014, 21:53:09 pm »
Знам, че не всички кремове за стрии са подходящи през бременността. За това какаово олио на Палмърс само добри отзиви съм чела, но аз не си намерих и се мазах с какаово и бадемово масло. Имам си стрии де, явно който е предразположен не може да се отърве.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #391 -: Март 15, 2014, 09:54:17 am »
Аз си мазах с какаовото масло на Палмърс и с млякото им против стрии.Нямам и една стрия, за справка и майка ми и сестра ми са нацепени след техните бременности, а моята кожа е по-нежна от техните.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #392 -: Март 15, 2014, 23:21:12 pm »
И аз се мажа с Палмърс и съм доволна как попива, мирише приятно на какао. За момента нямам стрии, при все че корема ми много бързо взе да расте и вече е доооста голям. Палмърс ги предлагат в Лили Дрогерие. Ето тук и линк, да разгледате асортимента /аз ползвам лосиона / http://www.palmers.bg/kozmetika-za-bremenni-Palmer's-Cocoa-Butter-Formula-Massage-Lotion-for-Stretch-Marks-9-48.htm


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #393 -: Март 16, 2014, 00:25:55 am »
Не забравяйте да мажете гърдите, особено, като решите да спирате да кърмите!

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #394 -: Март 16, 2014, 06:48:14 am »
Не забравяйте да мажете гърдите, особено, като решите да спирате да кърмите!
Аз при спирането май нямах проблеми, но през бременността мисля, че съм получила някоя ивица.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #395 -: Март 16, 2014, 07:25:38 am »
Този Palmers е и направо без пари  :lol: 250 мл. за 18 лв.
Аз давам малко над 40 лв. за 100 мл. за Lierac-a  osi_12
Няма да казвам колко съм дала до момента  :oops:
Но съм се вързала на хорото и ще го играя до край ... Надявам се да е по-ефикасен.

Как сте иначе момичета?
Ние напоследък като се съберем с приятелки все за раждането говорим. Първо ми беше много страшно и предпочитах да не се обсъжда темата  :lol: Сега вече претръпнах и ми е все тая  :P
Фовче, очакваме те с хубави новини.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #396 -: Март 16, 2014, 07:56:16 am »
Момичета и да се опитвате няма как да не мислите за раждането,
но то ще отмине и ще се възстановите и после ще бъде само спомен.
Бъдете спокойни колкото е възможно за да може при изненада да реагирате адекватно.
После тези малки и беззащитни слънчогледчета ще има силна нужда от вас.
Успех на всички!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #397 -: Март 16, 2014, 10:57:15 am »
Хей момичета, много благодаря за покрепата! Ще имам нужда от нея следващите дни..  :bighug:
За раждането си мисля с огромно удоволствие и нежност. Мисля че ще бъде прекрасен момент! За съжаление няма с кого да си говоря за това - около мен мамите или са секцио или преждевременно родили. Мисля обаче че имаше такива безплатни лекции - за етапите на раждането. Ще трябва да погледна и да се запиша. И нещо не мога да се ориентирам как става записването за лекциите на '9 месеца', ще съм благодарна за малко помощ.
Аlemarya,добре дошла!!!  :bighug:
Аз тия дни също ще взема 'Палмърс' - толкова много го хвалите, а поне от седмица не съм се мазала...  Е, имам си стрии от трети месец, но нови не са се появявали оттогава... Но така и не разбрах - аз се мажа след душ веднъж дневно... Ако се мажа два пъти трябва ли да взимам душ два пъти? Понеже така повече ще ми се изсуши кожата май  :?
Щастлива съм, че имам по дкрепата на свеки относно кърменето - тя е близо до 70-те и смята че е нямала кърма с първото дете, затова го кърмила САМО девет месеца  :oops:. Реших да не я осветлявам засега какво е положението в наши дни. Надявам се вичко да е наред при мен в това отношение. Честно казано мислех да си купя люлеещ се стол за по-голямо удобство, но нещо започвам да се разколебавам.
Моля мадамите, които вече са спретнали стаята на бебчето да споделят какъв цвят са завесите. Иска ми се да придам много нежна и спокойна атмосфера, а светлината е много важна част от това... Само че много се колебая... Иска ми се ида ушия някакви специални неща, да изплета... Но си нямам и идея от тези 'изкуства'.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #398 -: Март 16, 2014, 11:27:34 am »
Много благодаря за съветите за олиото за стрии :)
Ще трябва да си взема, но сега се чудя дали да не си взема и още нещо за мазане за тялото  :ask: Аз много мразя да се мажа, но се надявам сега да се стегна и да го постигна, защото съм със суха към атопична кожа и откакто съм бременна положението стана още по-страшно....
Ние вчера казахме и на другите родители, но ще намеря време да опиша шоуто в другата темичка надявам се по-късно днес ;)
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #399 -: Март 16, 2014, 12:45:55 pm »
Момичета виждам,че сте подхванали темата за стрий.За съжаление мога да ви кажа,че те  се появяват след като родите.При мен беше така и при другите мами с които бях също.Въпреки всичко се мажете с кремове и се молете кожата ви да не е предразположена към тях.
Гледката на нацепена кожа е гадничка  :? Никога вече не бих се съблякла по бански....грозна гледка е......Но пък заради спящото ми ангелче до мен си заслужава ;)