0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #220 -: Март 07, 2014, 09:42:00 am »

Освен това докторът не ми е дал телефон за връзка. Аз ако тръгна да раждам предварително на кой ще звъня?? Странна работа.

Къде ще раждаш? Сигурно имаш поне телефон на болницата, регистратура например, ако не - разрови да си го намериш и от там опитай да получиш телефона на лекаря. Ама той бебчо и без това пред следващите две седмици ще си кротува на топло, пък на другия преглед вече ще се уточните с док как ще процедирате при евентуална спешност. Стискаме палци и започваме да се настройваме положително за твоето предстоящо пролетно чудо. Всъщност коя е точната дата на термина? Май-май ще е овне?

Хоупче, ще раждам в Токуда. С доктора не сме изградили кой знае каква връзка, защото аз ходя там от 7-ми месец. Преди това се следях в ин витро центъра. Аз му имам телефона от една приятелка, но той не ме е "оторизирал" да му звъня при необходимост и не знае, че му имам телефона, та затова се притеснявам малко. Датата на термина е 11 април - отвсякъде се пада овне, освен ако съвсем не ни изненада :)
Мерси много за палците  :bighug:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #221 -: Март 07, 2014, 10:00:00 am »
Здравейте мамчета, искам да ви питам как спите - по точно на лявата ли страна?Нали на дясната имало някаква вена, която може да се натисне и така бебето да се почувства дискомфортно.Аз гледам все на лявата на спя, ама направо се схващам.После лягам по гръб ама знам че и така пак не става.Въпреки че имам едно детенце, все ме е страх да не му затисна нещо :lol:.
Моля да споделите вие как спинкате с бебо?

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #222 -: Март 07, 2014, 10:12:11 am »
Здравейте момичета,

Да се похваля, че днес бях на преглед. Всичко е наред с бебчо.
Видяхме му косата. Пънкарче изглежда  :lol:
Струва ми се малко слабичък още - 2100 гр., но док каза, че е в норма.
Стори ми се странно, че ме викат чак след 2 седмици пак. Бях чела, че като влезнеш в деветия месец прегледите са всяка седмица.
Освен това докторът не ми е дал телефон за връзка. Аз ако тръгна да раждам предварително на кой ще звъня?? Странна работа.

При кой доктор си в Токуда?
Не се притеснявай в който и да е случай: ако нещо тръгне да става, отиваш там, подхваща те дежурния екип, колкото да те прегледа, и те ще викнат твоя доктор; ще дойде непременно, щом те е поел вече, независимо дали говорим за естесвтено раждане или планово секцио.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #223 -: Март 07, 2014, 10:34:43 am »
47 smiles,аз бих те посъветвала все пак да му се обадиш и да се уговорите,защото и аз имах дата за секцио с един доктор,но като тръгнахме да се раждаме 10 дена преди тази дата той не дойде-каза,че не сме имали такава уговорка и в крайна сметка родих при дежурен екип! За твое спокойствие звънни един телефон!  :wink:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #224 -: Март 07, 2014, 10:37:04 am »
47 smiles, ти не си още в деветия месец. Тогава ще влезеш в 37 седмица. Има време. А ти имаш ли причина да се притесняваш, че ще започне раждането по-рано? Някакви признаци? Ако не, просто се наслаждавай и прави всичко, за което после ще имаш по-малко или почти никакво време (поне в началото).

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #225 -: Март 07, 2014, 11:11:12 am »
Много ви благодаря за отговорите.
Звъннах и на една колежка, която е раждала в Токуда, та се поуспокоих.
Nadine, при доктор Илиев съм. Тази колежка също ми потвърди това, което казваш - че отиваш в болницата и регистратурата звъни на твоя лекар и той пристига. А междувременно те поемат дежурните. И тя не е звъняла лично на нейната докторка.
Blue, не съм сигурна как се броят месеците. Нали бременността е малко повече от 9 месеца. Ако броя от датата на последния цикъл съм във втория ден от деветия месец. Но иначе, както пише и в подписа ми, реално остава повече от месец - 35 дни.
Съни, да и аз затова се бях наплашила малко. Че около мен много близки все са с по-ранно раждане - с 5 седмици, с 3 седмици и т.н. А и като се обадих за стволовите клетки да подписваме договор днес, те също ми викат, ама вие вече всеки момент може да родите, трябва да се побърза (друг е въпросът дали не бързат да си осигурят парата  :lol:).
Chuspito, това за спането за пръв път от теб го чувам. Аз си спя и на двете страни. Докторите също не са ми казвали нищо. Общо взето цяла вечер се връткам ту на ляво, ту на дясно.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #226 -: Март 07, 2014, 11:35:49 am »
Здравейте коремчета!

stoeka71, много се радвам, че новините при вас са добри. Сега може да отпусниш малко душицата си.

47 Smiles, то наистина не останало времето при теб, бебето пък може и да си закъснее. Ти се подсигури с информация, но не се настройвай за ранно раждане още от сега.  :

chuspito, и аз не съм чувала до сега, че не е разрешено да се спи на дясно, аз си се въртя и на двете страни иначе да съм се схванала. А за на гръб наистина не е хубаво да се спи.

foveri май е следващата в нашия списък. Пожелавам и леко раждане.  :bighug:

Аз от вчера съм вече в майчинство и започва обратното броене и при мен. Сега ще започвам и лека-полека подготовката за бебка.

Приятен ден на всички.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #227 -: Март 07, 2014, 11:39:08 am »
Смайлс, заповядай! Някъде го водят деветия от 36, другаде - от 37. Девет пълни календарни месеца или десет лунарни е една бременност.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #228 -: Март 07, 2014, 11:54:52 am »
Много ви благодаря за отговорите.
Звъннах и на една колежка, която е раждала в Токуда, та се поуспокоих.
Nadine, при доктор Илиев съм. Тази колежка също ми потвърди това, което казваш - че отиваш в болницата и регистратурата звъни на твоя лекар и той пристига. А междувременно те поемат дежурните. И тя не е звъняла лично на нейната докторка.
[

Смайли, и аз съм при него (пак), но малко по-скоро от теб :-) Пускам ти телефона му на лични, но наистина не се притеснявай; докторът е чудесен, помни те и ще ти обърне внимание, непременно ще дойде; просто е затрупан, особено март-април сега, и не винаги супява да отдели много лично внимание на всеки пациент в единствения ден от седмицата, в който преглежда. Предишният път попаднах на него по случайност (не познавах никой от докторите там, за всички има противоречиви мнения навсякъде, просто за него си записах час), и сега се върнах пак.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #229 -: Март 07, 2014, 12:03:03 pm »
Смайл, ако имаш намерение да раждаш при него, трябва да се уговорите. Той няма от къде да знае, че си го избрала ако не му кажеш нали :) Предполагам, че ако е секцио и дата ще ти даде :)
« Последна редакция: Март 07, 2014, 12:05:34 pm от м-и »
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #230 -: Март 07, 2014, 12:28:46 pm »
Смайл, ако имаш намерение да раждаш при него, трябва да се уговорите. Той няма от къде да знае, че си го избрала ако не му кажеш нали :) Предполагам, че ако е секцио и дата ще ти даде :)
М-и, ами в началото като отидох за пръв път при него, му казах, че съм си го избрала, че са ми го препоръчали. Освен това ходя само при него. Не знам, наистина е малко неопределено положението.
Иначе засега раждането ще е естествено. Няма предпоставки за секцио.

Nadine, мерси  :P
Блу, и на теб благодаря за схемичката.

Рачко, много е яко като вече не ходиш на работа  :wink:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #231 -: Март 07, 2014, 13:53:14 pm »
Здравейте коремчета!На мен ми е много рано още, но ми е интересно в коя седмица излизаме вече в 45-дневния болничен преди раждане?Напоследък така не ми се ходи и на мен на работа и тайничко завиждам на мамите, които вече са си вкъщи  :oops: Аз нещо от вчера не ми е добре на коремчето, в смисъл пак ми се гади и даже вчера вечерта и повръщах пак...завърнаха се и тези гадни киселини а тъкмо ме бяха оставили няколко дни да си почина...
Момичета аз нещо взех много да се филмирам и да се притеснявам, защото всеки, който ме види ми вика, че ми е много голям корема за 5-ти месец, да не би да си имаме близнаци и разни такива неща и аз вече започнах да си мисля глупости...Дали всичко е наред с бебчо?От няколко дни не съм го усещала...Искам да ви питам и нещо друго дали е нормално - от около седмица се чувствам много напрегната и изнервена, нервирам се за глупости и избухвам и плача от някакви малки неща...Сигурно нещо хормоните ми са пощурели...
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #232 -: Март 07, 2014, 16:10:17 pm »
Слънчице, и аз от седмица съм на ръба... Като снощи дори го прескочих, но това е друга история... Мисля обаче че всичко е наред! Твоята фетална в събота ли е? Другата събота, ако правилно си спомням.

Момичета, освен всичко което ми се струпа напоследък... паднах на улицата. При което открих, че не знам при кого мога да отида да ме погледне - в Щерев днес всички са на конгрес (аз в 18 тръгвам извън града, иначе по-късно могат да ме погледнат), а ЖК и други добри гинеколози на които мога да разчитам работеха до обяд. Моля за съвет къде могат да ме погледнат до час-два. Благодаря предварително!

Билянка, мисля ви непрекъснато! Драсни когато можеш!
« Последна редакция: Март 07, 2014, 16:41:17 pm от lili2011 »
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #233 -: Март 07, 2014, 16:13:30 pm »
Виж в Токуда дали няма дежурни!

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #234 -: Март 07, 2014, 16:30:38 pm »
Виж в Токуда дали няма дежурни!
Благодаря!  :bighug:    Имало непрекъснато дежурен, ще ме погледнат. Дано всичко е наред!
*

    Crystal

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #235 -: Март 07, 2014, 16:32:05 pm »
Лили, миличка, внимавай и се пази повече. И  аз съм падала като бях някъде в осмия месец, в банята се подхлъзнах и...по дупе. Изкарах си акъла, но щом бебка се размърда, се успокоих. В Токуда непрекъснато има дежурни, бягай там.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #236 -: Март 07, 2014, 17:40:17 pm »
Здравейте и от мен !!!
Аз вчера и днес съм много щастлива ,времето е прекрасно при нас в Испания спря да вали и грее едно прекрасно слънце ,та си накупих цветя за терасата и сега с кеф си седя и се любувам на гледката .
Лили, внимавай миличка .Не се притеснявай всичко ще е наред с бебока .То и аз към края на седмия месец паднах по едни стъпала колената ми бяха като на децата от детската градина ,после на два пъти ми удряха колата докато си шофирам  ,но за мой късмет всичко е наред с мен и бебка ,не съм ходила да ме преглеждат ,защото постоянно я усещах как се мърда ,но си е стряскащо .Даже се бъзиках ,че дъщеря ни ще е каскадьорка .

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #237 -: Март 07, 2014, 18:20:55 pm »
Слънце, не са ли ти казали кой ден излизаш в болничен? На мен ми бяха казали от самото начало. По принцип броиш 45 календарни дни от датата на термина назад. Мисля, че се пада 33-34 седмица. По принцип много доктори дават болничен и преди това. Моето ЖК даже казваше, че при ин витро едва ли не все в болничен трябва да стоиш и мен ме гледаха като героиня, което не е вярно, но може да се възползваш, ако искаш.
Относно корема не се притеснявай - много е индивидуално, има мами с големи кореми и такива с малки. Моята колежка ми изглеждаше като в 8-ми - 9-ти месец, когато беше в 5-ти. Роди си съвсем нормално бебче 3.5 кг. Аз пък съм от тези с малките кореми. Хората навън дори не забелязват, че съм бременна като съм с връхна дреха. Нося си якето от преди бременността и си го закопчавам дори. Днес ходихме да подписваме договора за съхранение на стволови клетки и пак ме изгледаха учудено, че съм в 35-та седмица. Казаха ми, че коремът ми бил много малък за тази седмица. Моят мъж и той като дойде на преглед с мен в болницата вчера се шашна колко са големи коремите на другите мами. И ту ме гледаше мен, ту тях и се чуди кое е нормалното  :lol:

Lili, пиши като те прегледат в Токуда дали всичко е наред.  :crossfingers:


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #238 -: Март 07, 2014, 19:46:10 pm »
Ама и аз съм една, понеже бързах да ви напиша, че бебето е добре и писах от телефона,  че забравих да кажа, че доктора видя и пола - ще си имаме момиченце!
Броиха му пръстчетата на ръцете и краката, всички органи гледа - прави сте друго си е специалист да го огледа, сега ме вика още на два контролни прегледа. Пъпната връв е с 3 съда и по предната стена, гинеколога в Бургас - каза по задната стена, майтап.

Благодаря на всички за куража и многото позитивни мисли!

Относно коремчето, аз съм доста пълна и все още не съм качила и един килограм, но коремче се заформя, макар че спокойно си закопчавам зимното яке - е с по-тънка дрешка де.
Иначе аз съм в болнични и не смятам да ходя на работа - свързана е с доста пътуване и когато попитах може ли да работя само зад бюрото, ми казаха че никой не иска да се ангажира с моята работа, така че моят отговор - беше болничен!
« Последна редакция: Март 07, 2014, 19:49:37 pm от stoeka71 »
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #239 -: Март 07, 2014, 20:27:34 pm »
Stoeka, честито ви мома  :P  :bori_016: