0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #140 -: Февруари 20, 2014, 14:26:34 pm »
Ехаааа, хубави са. Виждала съм такива, но думата не бях я чувала.
Червени лалета - тези ли имате предвид:

Не са ми особено любими, за мен са .... прости да го кажа. Аз съм израсла сред такива:
 


п.п. marsi, не ми казвай на мен. Като ви пусна тема да предлагате номинации - предложете я. Ще бъде забавно.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #141 -: Февруари 20, 2014, 14:30:55 pm »
Да бе, това са мойте любими червени лалета - простите. Едно време се прехласвах по такива, които показва Пешек, че се виждаха по-рядко из градините. Сега като се напълни със всякакви хибриди от чуждоземско - затъжих се за простите червени лалета. Та така.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #142 -: Февруари 20, 2014, 15:13:53 pm »
Аз и на най-простите  :wink: бих се зарадвала, че на мен нещо не ми върви с лалетата. На няколко пъти садих, но се развива основно листна маса, а цветове няма. Май по-простите цветя са по-малко капризни и по-устойчиви. Но вече ми е омръзнало да се напъвам, каквото иска самО да расте и да се разпространява, е добре дошло. Сега, след кокичетата, в двора тръгват тези малките зюмбюлчета,
не са много кичести, но миришат страхотно. Също цъфтят много игличинки в различни цветове.
Ама, наистина много- цели килими игличинки, любими са ми  :D!
Щях да забравя- .... и диви теменужки, също много ги харесвам!
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 15:17:35 pm от marsi »

Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #143 -: Февруари 20, 2014, 15:22:22 pm »
Аз също много обичам червените лалета, особено когато са плътен килим, а не тук там из двора.
Иначе и от другите съм купувала за подарък от Холандия (лукувички имам предвид).
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #144 -: Февруари 20, 2014, 15:23:16 pm »
Момичета, като ви чета с тези цветенца и се размечтавам  8)
Аз толкова обичам цветята и природата, и ако живеех в къща с малко повече свободно време (по-спокоен живот) щях сигурно само цветя да садя :lol:
Засега втора година борба да озеленя поне балкона, ама се оказа че явно моят балкон е "спешъл" щом умори здравец, мушкато и какви ли не други високо издръжливи цветя  :lol:
Благодаря за чудесните снимки на цветенца :a_cat_03:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #145 -: Февруари 20, 2014, 15:23:40 pm »
И от мен едни лалета:



Ето ви мои снимки от Холандия (от един парк за цветя, казва се Keukenhof). Предупреждавам, че са отпреди няколко години.
http://cieloazul.snimka.bg/nature/keukenhof-amp-haga.230910
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 15:31:40 pm от blue_sky »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #146 -: Февруари 20, 2014, 15:31:35 pm »
Деси, не виждам снимки  8)

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #147 -: Февруари 20, 2014, 15:47:00 pm »
А докато лалетата на blue_sky допътуват от Холандия до тук  :wink:, че нещо не ги виждам  :lol:
да ви покажа как изглеждат дивите теменужки


и игличинките

но тук не са на килим. Представете си бели, лилави, жълти- разноцветен килим.
Като цъфнат в двора, ще ги снимам специално за вас  :D


П.П. Ааа, поправям се, ето ги и лехите с лалетата :)
blue_sky, прекрасни са,  някои от тях за първи път виждам, наистина са много хубави !!!
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 16:01:59 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #148 -: Февруари 20, 2014, 15:54:35 pm »
Много хубави цветя видях.
Благодаря, момичета!Напълнихте очите ми с красота! :flower: :flower: :flower:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #149 -: Февруари 20, 2014, 16:18:00 pm »
А от мен една песен - "40десет лалета,40ти ред,на на на на наааааа :lol: :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #150 -: Февруари 20, 2014, 17:15:08 pm »
ra40,  "Петнадесет лалета, петнадесети ред....." се пееше в песента, в изпълнение на Мими Иванова.
Трилобитите, както подходящо беше казала Sygnus, помнят добре тази изпълнителка   :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=l9hYzX2CKWY

Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #151 -: Февруари 20, 2014, 18:43:33 pm »
Цял ден си говорим и си показваме цветя, та накрая взех че си купих нарциси и си украсих дома.
Горе долу така изглеждат, само дето са около 3 пъти по-малко  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #152 -: Февруари 20, 2014, 20:11:42 pm »
Аз обичам тези на които казвате холандски, защото баба ми си кипреше градинката в двора. Пък и работеше в опитното поле на училището в квартала. Та тя избираше и сееше такива по-нестандартни лалета. Например такива сме имали в двора:


И беше успяла да се сдобие с едно такова „черно“, много се гордееше с него. То всъщност е тъмно лилаво де, ама наистина беше много тъмно.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #153 -: Февруари 20, 2014, 21:36:53 pm »
Pesheck, прекрасни са холандските лалета :)!

Смайл, чудесни нарциси, много добро допълнение към днешния венец от цветя :)!
Аз в залисията с цветенцата, забравих да те попитам, съпругът ти за къде точно пътува и през Москва ли ще лети? Просто ми е любопитно, ще има три полета, казваш, вероятно в Москва ще трябва да изчака след пропуснатия полет? Преди няколко години пътувах до Южна Корея, беше през Москва: София-Москва(2часа), нощувка и Москва-Сеул(още 12часа).
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 21:46:06 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #154 -: Февруари 20, 2014, 21:45:09 pm »
Мислех да изчакам да цъфнат, ама айде тогава ще снимам :) Моят мъж ми изля огромна саксия и засади много луковици.
Тоя мускар и аз го имам в двора-мислих се, че просто е горски зюмбюл(наследство ми е и не му знаех името)
Аз пък много обичам розови лалета и точно такива нямам  :( Ето такива

също и такива рошави ще си потърся


Блу, страхотни снимки, толкова много цветя :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #155 -: Февруари 20, 2014, 22:50:36 pm »
Охо, човек малко да ви изтърве и сте докарали пролетта  :D

Аз чакам с нетърпение розите - тук имаме в изобилие. Сутрин, докато се тътря за работа, се спирам да ги мириша.

Иии времето, да не забравя - тези дни е чудесно!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #156 -: Февруари 21, 2014, 06:12:25 am »
Ехоооо.май това беше с "раннобудните" кафенца...? :lol: Уж всички рано ставаха,а днес ще трябва сам да си правя кафето. :(,но нямам време  сега и за това друг път ще почерпя.
Родителите на трилобитите я пеехме така  тази песен, с 40дест.макар .че къде ти 40ет реда в селското читалище. :lol: :lol: Освен това не е важна цифрата,а важното е лалета да има, да мирише на пролет,а още по-важно е да има и почитатели. Колкото повече ,толкова повече. :lol: :lol:
Успешен и усмихнат ден на всички ви. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #157 -: Февруари 21, 2014, 07:27:25 am »
Добро утро!
Наваксах със съня  :P Снощи си легнах в 9 след фигурното и спах до 7 тази сутрин.
Днес ще работя от офиса. Не съм ходила там 2 седмици почти.
Слагам кафето (заповядайте, то е тематично  :lol:) и ще се стягам за работа.  :wink:



Смайл, забравих да те попитам, съпругът ти за къде точно пътува и през Москва ли ще лети?
Marsi, пътува през Истанбул. Всъщност му отложиха полета от Инстанбул за Китай заради мъгла. Сега обаче, вече е Гаунджоу, но има още един полет до Хуаншън. Очаква се да пристигне тази вечер или общо 48 часа след потеглянето. Преди е пътувал през Москва. И оттам му се е случвало същото. Много е лошо, защото полетите са по един на ден и ако изпуснеш единия трябва да чакаш 24 часа за другия.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #158 -: Февруари 21, 2014, 08:30:56 am »
Пу първа се нареждам до кафето. И от лалетата няма да се откажа. Как обичам жълти цветя ако знаете ...
Изобщо на моменти ми личи, че съм отглеждана в оранжерия с цветя. Ем ги обичам много, ем съм зиморничева. Някъде във фейса бях качила снимка от онези години.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #159 -: Февруари 21, 2014, 08:31:31 am »
Мерси за кафенцето. Хубав ден и повече слънце (ако реши да изгрее над облаците)!