0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #280 -: Февруари 27, 2014, 11:57:04 am »

А как се справяте с котките и малките деца? Всмисъл котката да не проявява твърде много любопитство към бебето и вещите му  :ask:

Имаме 2 котки, едната на 6г, другата на 3г. Никакъв интерес към бебешките вещи, освен от рода, аз мога и там да легна да спя.Преди да ме изпишат от родилния мъжът ми нареди на бебето леглото и го зави с покривка, че да не се намърдат в него.От както малката е в къщи любопитството е умерено, а като почне да реве и двете се изнасят на бегом от стаята.За сега проблем не сме имали.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #281 -: Февруари 27, 2014, 11:58:28 am »
Ммм, не сме големи цветарки тук, явно, но винаги е добре да разполагаш с една-две саксии, когато тиганът не е под ръка  :jump12:

 :jump12:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #282 -: Февруари 27, 2014, 12:03:03 pm »
От както малката е в къщи любопитството е умерено, а като почне да реве и двете се изнасят на бегом от стаята.За сега проблем не сме имали.

 :jump12:

Пете, да ти е жив и здрав рожденикът.

Пеше, тук беше вчера слънчево и 14 градусааааа. Поздрави от северните страни! Минзухарите цъфнали, а аз ще гледам да направя малко мартенички, докато болното ми чадо спи.

Хубав ви ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #283 -: Февруари 27, 2014, 12:12:45 pm »
Благодаря ви, момичета :)
Да е жив и здрав рожденника, само радости да носи :)
Теди, изпревари ме със снимката, от половин час я търся  :lol:
Орхидеите наистина казват, че са капризни, но като им улучиш мястото са много лесни. 1 имам уморена, но сега имам 3 и смятам да ги увеличавам - идва 8ми март - мъжа ми ще се постарае по въпроса  :wink:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #284 -: Февруари 27, 2014, 12:19:56 pm »
Елфи, Теди, много ме размяхте  :lol:
Ммм, не сме големи цветарки тук, явно, но винаги е добре да разполагаш с една-две саксии, когато тиганът не е под ръка  :jump12:

Рачо да внимава колко голям шефер /или както там се казва/ купува  :lol:
Като гледам към голям размер се е насочил, та жена му може и да не може да я вдигне таз саксия  :lol:
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 12:23:43 pm от 47 Smiles »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #285 -: Февруари 27, 2014, 13:08:04 pm »
 :jump12: някъде имаше промоция на тигани-комплект с каска
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #286 -: Февруари 27, 2014, 13:12:50 pm »
Рачо да внимава да не стане като със завряния зет и фикуса. Да не го сложат после между прозореца и шефлерата-  да и' пази завет   :jump12:

petqst, честит празник на рожденика, желая ви здраве и много радост   :D! Благодаря за почерпката,
а също и за кафенцата- пия го с мляко, да знаете  :wink:
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 13:18:09 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #287 -: Февруари 27, 2014, 13:34:27 pm »
А как се справяте с котките и малките деца?

Когато се роди Константин имахме сиамка /лека й пръст/. Като дойде педиатърката вкъщи след изписването, реших, че това е първото нещо, което трябва да я питам. "Ами, ние....такова... имаме котка, това нали не е проблем..." - супер притеснена, чупейки пръсти. А тя ми отговори - "И какъв проблем според вас може да има? Какво ще й направи детето на котката?" ;)
Просто не я пусках в стаята при детето, за да не му ляга в леглото, докато беше по-малък. След като почна да лази навсякъде - котката сама се чудеше къде да се скрие от него - постоянно я гонеше да я гушка и мачка. Ама пък и тя беше такава добродушка - нито веднъж не понечи да изсъска или одраска. За разлика от сиамката на майка ми, която е доста своенравна и зла. На нас продължава да съска и до ден днешен , но на детето никога не е посягала и тя.



Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #288 -: Февруари 27, 2014, 13:44:06 pm »
Браво на малката Моника, че от рано е взела страха на котараните. После ще станат приятели. Но...да си пазите котките. Вчера видях класическа "мила" гледка - крехко, сладко момиченце на около 2-2,5 години налага по гърбината куче, бая голямко беше, докато чакат заедно майката пред един магазин. Кучето кротува и само леко -леко се измества по крачка напред, а малката - плътно след него и пак го удря.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #289 -: Февруари 27, 2014, 14:03:46 pm »
Какво ще й направи детето на котката?" ;)

Ето там е разковничето  :D
Винаги съм се чудела на хора, които гледат животно и после, като забременеят и родят, не го искат. По тази логика от тях може да се очаква да си изоставят и детето, щом са направили това с кучето/котето. Ама хора различни...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #290 -: Февруари 27, 2014, 14:23:06 pm »
Аз съвсем не се тревожа за детето/котката - тя е таква добричка, и племенниците ми не веднъж са я налагали и тя седи кротко в ужаса си и трае  :lol: Нито пък мога да се разделя с нея :) Просто тя е наистина на принципа дето бяхте писали по-горе "нищо не ми пречи да спя отгоре" и това буквално навсякъде  :lol: а пуска мноооооого козина. И т.к. сега не се напъвам да чистя, а мъжът ми "чисти" ама като се сети и колкото му е кеф (не че се оплаквам де :lol:), но всичко вкъщи побеля и се зачудих как ще се поддържа това с бебето  :lol: Желание има ли, има и начин разбира се ;) Моят мъж цялото семейство все с котки са растнали от бебета - и ей ги на и котките са доживели старини и хората хора са станали ;)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #291 -: Февруари 27, 2014, 14:36:29 pm »
Благодаря ви момичета и Рачо за хубавите пожелания! :)
Да ви се връщат тъпкано  :wink:

Това цвете и аз го имах, но....уви изсъхна си! :(
Май ще трябва отново да си го завъдя :)


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #292 -: Февруари 27, 2014, 14:57:57 pm »
ааа много ви се моля, без обобщения - не сме били цветарки. нямам снимки, но елате у нас. плантация, нищо не ги мори, за ужас на мъжа ми. нямаме домашни любимци, но за сметка на това оцеляха на терора на Елена, която ги влачеше из цялата къща за листата, само изправях и досипвах пръст :lol:
така че, който си го може, си го може (минутки за реклама) :P :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #293 -: Февруари 27, 2014, 16:00:04 pm »
Добър ден и от мен, още една пишман-цветарка  :lol:. Стефи е права - има хора, които и кол на доматите да забият, покарва. Това съм го виждала на живо, у вуйна ми. Таз шефлера, дето била много устойчива, я уморих за много кратко време. Преди имах 5-6 китки, подарих ги на свекърва ми, да живнат и те  :lol:. Сега мъча две орхидеи и един бенджамин. Орхидеите ми ги подариха хора, които хем знаят колко съм на "Вие" с цветята, хем се охарчили. Надали повече ще видя цвят от тях. Бенджамина крета. В Зарата продължава да е слънчево и приятно, даже изведох пъпчасалата девойка пред блока, докато няма хора наоколо.
     
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #294 -: Февруари 27, 2014, 17:09:23 pm »
Петя, да ти е живо и здраво порасналото момченце! Още помня щъркеловата тема, спонтанните опити, и чакането.

Ако ще се съревноваваме кой най-зле гледа цветя, ще кажа, че и мъжът ми се справя по-добре от мен.

Който се чувства неудовлетворен от времето, да знае, че днес максималната температура тук ще е -2 градуса, утре -5, и вчера пак валя сняг.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #295 -: Февруари 27, 2014, 18:01:21 pm »
България е на 1-во място по IT специалисти на глава от населението. Отиваш на работа и ти казват: "Ай Ти го направи това!"

Аз не ходя на работа в момента, но мъжо редовно така се обръща към мен - "Ай ти сега да ми направиш салата." :lol:
Значи съм специалист.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #296 -: Февруари 27, 2014, 18:11:22 pm »
Орхидеите като ми ги подаряваха, ми казаха, че знаят, че не мога да гледам цветя, но това е цветето, което най-лесно се било гледало И наистина е така. Поливам ги с чешмяна вода от дъжд на вятър и си цъфтят по веднъж годишно, даже с по две клонки.  Може би, ако искаш да цъфтят по-често, трябва по-специална грижа.

А иначе ето ви още едно цвете за разпознаване. На това му цъфтят в червено едни фунийки, но при моето по-рядко. Освен това стават мънички, а не големи като на другите, и едвам се виждат от листната маса.
Знам, че почвата му трябва да е кисела и да е на слънчево.



Теди, много смешно това за Ай Ти-то  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #297 -: Февруари 27, 2014, 20:21:14 pm »
Антуриум може би?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #298 -: Февруари 27, 2014, 20:35:43 pm »
Забравих да честитя завръщането на Мими.Душа липсваше :)

Стефи, това си е изкуство, радвам се че успяваш да ги въдиш цветята.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #299 -: Февруари 27, 2014, 20:40:44 pm »
Антуриум може би?
Да, точно така трябва да изглежда, ако е в добро здраве и беше така, когато ми го подариха. Оттогава насам расте основно на листа  :oops:
Ама как да ги запомня тези имена???? Едно лесно няма  :balk_160: