0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #220 -: Февруари 25, 2014, 13:37:33 pm »
Пеше, аз имам и от двете юки, домашната е с по-нежни листа, може и като дърво(както драцените) да се подрязва. Моите цветя са при мама, дребно-вредното обича да ми разнася по-малките саксии и къде чупи цватя, къде саксии, та още не съм си ги пренесла, то накрая може и да няма кво да пренеса, че майка ми ги забравя  :?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #221 -: Февруари 25, 2014, 13:52:48 pm »
Теди, Смайл, благодаря за кафенцето и мекичките!
Елфи, и аз съм се отказала от саксийни цветя, откакто съжителстваме с две котки, т.е. последните 12г. Каквито цветя имаше, бавно и методично им изядоха листата, за известно време оцеля един здравец, явно доста миризлив им се стори  :), но накрая и него махнах.
Ники, Честит Рожден Ден, желая ти здраве и много, много радост! Благодаря за почерпката, много обичам "Мерси", имам си в къщи, сега ще си взема едно шоколадче за твое здраве, най-харесвам онези с марципан :D!
Да бяхте разказали за купона снощи: имаше ли песни и танци, до колко часа изкарахте, на собствен ход ли си тръгнахте или трябваше да помагат....и други такива интересни неща  :D :lol:

Времето. Едно срамежливо слънчице се опита да огрее сутринта, но за кратко. Отново е мрачно и облачно, както вчера.
Въпреки това, хубав ден , момичета  :D!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #222 -: Февруари 25, 2014, 13:54:31 pm »
На юката ми е тръгнала нова издънка, която Цанко надлежно опаса /това така ли се пише/. Мъжът се ядосва, на мен не ми пука  :lol: Поради котката, бройката на саксиите с времето силно се редуцира. Имахме нолина, цикас /тва май го уморих от студ/ и драцена.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #223 -: Февруари 25, 2014, 15:29:22 pm »
На котките им трябват огромни цветя бе. Питайте кака си. Моята прекрасно съжителстваше с един огроооомен филадендрон. С късо стебло и листа, които и мъж не може да обгърне с ръце. Имахме малко проблеми с желанието ѝ да рие в пръстта, но просто сложихме нещо като капак на саксията и тя се криеше там. И надзърташе гузно през дупките на листата. :lol:


п.п. Наистина софиянки да вземат да разкажат за купона. Може и приходящите.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #224 -: Февруари 25, 2014, 15:40:58 pm »
п.п. Наистина софиянки да вземат да разкажат за купона. Може и приходящите.
Наистина да разкажа. Събрахме се, бъбрихме, пихме бира, хапнахме  :D И беше много весело  :P

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #225 -: Февруари 25, 2014, 17:06:49 pm »
Ники, да си жива и здрава! Честит рожден ден!  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #226 -: Февруари 25, 2014, 18:00:03 pm »
Имахме нолина, цикас /тва май го уморих от студ/ и драцена.
Цикаса може и сам да си умре, не му трябва студ  и лоши грижи :lol:
Нолината ми я подариха да не я уморят, бяха и отрязани листенцата и стърчаха като пера на лук  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #227 -: Февруари 25, 2014, 20:05:29 pm »
Божееее колко съм зле. Три пъти прочетох поста на  м-и, докато се сетя, че за китки говорите.
Ама то какво да очаква човек от мен, като и мушкатото, наследство от свекървата, успях да уморя. Само едни кактуси още ми се опъват. Но то е защото по неизвестни ми причини, Кръстю си ги обгрижва. Ако останеше на мен да са предали богу дух. Дори нощната красавица, която помня от дете не ми е много любима (не цъфти всяка година гадината).
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #228 -: Февруари 25, 2014, 20:29:46 pm »
Аз имам около 10-12 саксии вкъщи и 4 на работа.
Всички са много издръжливи явно, защото и аз не съм много добра в отглеждането.
Дори имената не знам на цветята, само на бенжамина и на мушкатото.
Някой ден ще ги наснимам и ще ги пусна тук на познавачите да ми ги кажат.
Само две съм си купила аз, всички останали са подаръци.
Вече предупреждавам всички, че нямам място за повече и никой да не ми подарява  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #229 -: Февруари 25, 2014, 20:38:01 pm »
Ами, хайде, де, че цветарската ни тема съвсем е замряла.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #230 -: Февруари 25, 2014, 20:46:44 pm »
М-и, представих си как е изглеждала Нолината  :lol:, защо пък ще и' режат листенцата,  бедното растение  :)
Смайл, давай снимките, да ги разпознаваме. Не че съм голяма цветарка, но ще бъде забавно да се пробваме  :).

Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #231 -: Февруари 25, 2014, 21:03:26 pm »
Давам  :P
Предварително се извинявам за лошото качество на снимките.
Днес започвам с първото, утре другите.


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #232 -: Февруари 25, 2014, 21:13:44 pm »
Туй си е фикус, бре!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #233 -: Февруари 25, 2014, 21:16:35 pm »
Май не е фикус. На 9-10 години е. Ако беше фикус нямаше ли да е станало гигант?
В началото като ми го подариха листата му бяха по-светло зелени, даже бели към вътрешността.
Тъй като не го държа на много слънчево с времето потъмняха.
Растат близко едно до друго, а при фикуса не са ли по-раздалечени?

P.S. Сега пуснах да търся по картинки в гуглето и мисля, че е това (кротон)?
http://cvetiata.net/?portfolio_162=%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BD
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 21:20:25 pm от 47 Smiles »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #234 -: Февруари 25, 2014, 21:18:48 pm »
Май не е, верно. Ама то аз съм един експерт  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #235 -: Февруари 25, 2014, 21:49:06 pm »
Смайл, и според мен е Кротон. За сравнение тeзи също са Кротон:

« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 21:54:19 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #236 -: Февруари 25, 2014, 23:03:20 pm »
Кротон е да :)
Марси, ми щото са я поливали слабо, не е пръскана и съхнели бе.
Ай сега да не помислите, че съм голяма цветарка, познавам ги, но и аз ги моря.
 Свеки ми подари 3 жасмина и една пасифлора, жасмините са живи(поне двата в саксия, тоя който засади в двора не съм сигурна, че ще оцелее), но от пасифлората и спомен не остана и то не щото е капризна, а защото я качих на високо детето да не я стига и забравих да поливам. Беше и някаква палма ми подарила, но май отдавна я затрих.
Сега гледам само един филадендрон и едно което не иска да цъфне(не си спомням как се казваше) и ще го засиля май на съседката.

пп Загледах се в един руски сайт да се сетя за цветете-ми май бая съм уморила  :?

ето това е, открих, че се казва Ехмея, но аз друго име знам, май Бромелия
« Последна редакция: Февруари 25, 2014, 23:14:21 pm от м-и »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #237 -: Февруари 25, 2014, 23:33:40 pm »
помислих , че съм в Темата Моята градинка  :lol: , ама то и аз като  Pesheck мога от Убаво цвете  да направя само саксия с пръст за отрицателно време .За  това щом ми подарят саксия и си я  нося на работа  -там виреят чудно , ама не и под моите грижи .



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #238 -: Февруари 26, 2014, 00:18:30 am »
Значи, м-и, и аз го знам като Ехмея това цвете, но ти ме провокира да се разровя. Да ти кажа донякъде си права  :). Оказа се, че Ехмея е от семейство Бромелиацея (Ананасови) http://forum.flowermania-bg.com/viewtopic.php?t=84 Твърдението, че "Ехмеята е епифитна бромелия" доста ме затрудни  :lol: :lol:, но останалата информация върши работа  :).

nimika, не си само ти така  :). Както писах, заради котките, през лятото цветята ги държа на терасата и двора, а зимата- на тавана. Та, от една до друга година, заради местенето, оцеляват по-малко от половината. Толкова да ме е яд миналата есен изтървах едно цвете, та ми измръзна, сега се чудя от къде да си взема, че ми беше подарък и никъде не съм го виждала, а много ми харесва.
Казва се Пустинна роза Ако сте виждали някъде, кажете ми? Най-вече към момичетата от София е въпросът ми  :).
Макар  че какво ми пречи да се поразходя и до по-отдалечено място  :D
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 00:22:36 am от marsi »

Re: Смях, раздумка и кафенце - 3 :)
« Отговор #239 -: Февруари 26, 2014, 06:38:55 am »
Добро утро :)
Докато не е е съмнало съвсем, хвърлете един поглед на луната, Венера е над нея и са приятна гледка. В посока изток-югоизток е.