0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #80 -: Януари 16, 2014, 16:22:02 pm »
Geri03_73, черен гологан не се губи :D  То малко черен хумор в моя случай, ама...Сега ми влязоха в норма показателите за черния дроб, но ми е високо ТСХ. Надявам се следващият месец вече да мога поне на преглед да ида. Пък после д-р Стаменов ще каже дали съм готова. Аз се надявам до март да съм си прибрала снежинките, пък да видим.

Frani89, няма за какво да се филмираш, от 2000 г. насам много вода е изтекла :) Вярвай на док.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #81 -: Януари 16, 2014, 17:50:48 pm »
хора тука се зачетох за късия и дългия протокол и вижте на какво попаднах  osi_8Анализи на 22 проучвания през 2000 година установяват статистически по-добри резултати при дългия протокол в сравнение с късия протокол. взех да се панирам малко

Изборът на къс или дълъг протокол зависи от много фактори, специфични за всяка конкретна двойка. Това, което работи за едни, не е добро за други. Лекарят най-добре може да прецени как да подходи. Късмет!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #82 -: Януари 16, 2014, 18:13:54 pm »
помагайте сладурки........ако вдички хормони са ми в норма прави ли се стимулация
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #83 -: Януари 16, 2014, 18:56:01 pm »
 Да, ако има други индикации за това  :) Стимулацията е за да се получат повече на брой яйцеклетки. Напиши малко повече за изследванията, които сте правили досега и имате ли диагноза? Няма как тук да дадем мнение без да знаем повече подробности  :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #84 -: Януари 16, 2014, 19:01:11 pm »
Делюжън благодаря ти мила,надявам се всичко да е наред при теб и да действащ по план  :) днес бях на ЦС в надежда,това май е последното нещо,което правя там...д-р Персенска каза,че не са ми запушени тръбите...шокирана съм,смятах,че това е причината за безплодието ми...как пък не се сетиха по-рано да ми я направят тази снимка,защо им бе да правят опит след опит,да ме стимулират и т.н. ще се окаже съвсем друг проблема ми явно,чакам си резултата от кариотипа и на двама ни и ще отида при д-р Владимиров да видим какво от тук нататък...
Относно пушенето по време на последната ми стимулация ноември мой колега лекар ми се накара,че така си скапвам качеството на яйцеклетките,намалих цигарите и от трансфера на 23.11 досега не пуша,много съм доволна от себе си и се чувствам отлично..успех на всички :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #85 -: Януари 16, 2014, 19:11:34 pm »
Да, ако има други индикации за това  :) Стимулацията е за да се получат повече на брой яйцеклетки. Напиши малко повече за изследванията, които сте правили досега и имате ли диагноза? Няма как тук да дадем мнение без да знаем повече подробности  :)
Благодаря предварително!Миналата година правих лапароскопия,при която се установи хидросалпингс и множество сраствания.С прекъснати тръби съм .Изследвах половите хормони и TSH в норма са ,но съм на eutyrox TAT и mat също са в норма
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #86 -: Януари 16, 2014, 19:13:43 pm »
хора тука се зачетох за късия и дългия протокол и вижте на какво попаднах  osi_8Анализи на 22 проучвания през 2000 година установяват статистически по-добри резултати при дългия протокол в сравнение с късия протокол. взех да се панирам малко

Не се филмирай и не чети много, много :) ...22 проучвания през 2000 г.???? Със светлинни години са се развили за 13-14 г. от тая епоха методите АРТ.  :D
хихих права си  . няма да чета повече :bighug: :bighug:

 :bighug:


Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #87 -: Януари 16, 2014, 19:24:21 pm »
 Значи диагнозата ви е тубарен фактор. При това положение сигурно си наясно, че единствения ти шанс е с инвитро. Има два варианта-на естествен цикъл, без лекарства и стимулирано инвитро, при което шанса е по-голям, заради по-големия брой Я. Лекарствата за стимулация предимно са за да могат лекарите да контролират случващото се по време на процедурата. Щом хормоните ти са наред просто процедурата ще мине по-леко и няма да се очакват пречки от страна на хормоните. Малко объркано го написах, но идеята е че стимулацията не е противопоказна при нормални хормони, даже обратното-очаква се добър отговор на яйчниците.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #88 -: Януари 16, 2014, 20:44:24 pm »
 :wave: :wave:Мерси за отговора
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #89 -: Януари 17, 2014, 07:31:05 am »
Да, ако има други индикации за това  :) Стимулацията е за да се получат повече на брой яйцеклетки. Напиши малко повече за изследванията, които сте правили досега и имате ли диагноза? Няма как тук да дадем мнение без да знаем повече подробности  :)
Благодаря предварително!Миналата година правих лапароскопия,при която се установи хидросалпингс и множество сраствания.С прекъснати тръби съм .Изследвах половите хормони и TSH в норма са ,но съм на eutyrox TAT и mat също са в норма
и аз имам правена лапароскопия март месец -хидросалпингс и сраствания и после на цветната снимка след операцията едната тръба е премахната а другата си е проходима и доктора каза че мога и по нормален начин да забременея но не става за жалост
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #90 -: Януари 17, 2014, 10:52:35 am »
Здравейте на всички! Днес е малко мрачно, но на мен ми е слънчево, надявам се и на вас  mf_bounce8
Тъкмо идвам от преглед. Докторката беше много доволна от реакцията на яйчниците, предвид ниската доза която си слагам, но каза че е нормално за възрастта ми и статуса ми и това е очаквала :cheerleader: .Десния яйчник по начало ми е по-активен и този път е дръпнал, като там имаше около 15 фоликула (на 10 спрях да я слушам докато брои  :oops: ). В левия имаше два по-големи по около 10мм и няколко малки, та и там доволно, макар и по-малко  :). Док каза, че ще имаме достатъчно фоликули и е доволна, а това е най-важното! Доволна съм, че нямаше изненади (лоши) засега  :wink:. Източиха ми 1л кръв за хормони и за ПКК и т.н. за анестезиолога за пункцията и сега чакам да ми се обади док като излязат хормоните дали да коригирам дозата от довечера и от кога да започна да си слагам Оргалутран. Ама какви са тия цени 80лв една инжекция бе  8O osi_15. Аз за Пурегона се бях настроила някак, бях си предвидила и за допълнителни лекарства, ама не вярвах че всичките са толкова скъпи  :?..... Ама ще трябва някак да се справим. Както каза една девойка днес: "Е, нали резултата ще е положителен, т.ч. няма какво да се напрягаме - ще се справим  :lol: ".
Успех на всички! Щом аз, вечната депресия и паника, съм в оптимистично настроение, значи трявба да успеем!  :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #91 -: Януари 17, 2014, 11:35:40 am »
Да, ако има други индикации за това  :) Стимулацията е за да се получат повече на брой яйцеклетки. Напиши малко повече за изследванията, които сте правили досега и имате ли диагноза? Няма как тук да дадем мнение без да знаем повече подробности  :)
Благодаря предварително!Миналата година правих лапароскопия,при която се установи хидросалпингс и множество сраствания.С прекъснати тръби съм .Изследвах половите хормони и TSH в норма са ,но съм на eutyrox TAT и mat също са в норма
и аз имам правена лапароскопия март месец -хидросалпингс и сраствания и после на цветната снимка след операцията едната тръба е премахната а другата си е проходима и доктора каза че мога и по нормален начин да забременея но не става за жалост
Хидросалпингса пречи за нормално забременяване.Незнам от колко време  опитвате ,но си мисля че по добрият вариант е да се прекъсне и другата тръба и да  започвате ин витро
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #92 -: Януари 17, 2014, 12:33:36 pm »
Извинявам се, че се намесвам, но защо да се прекъсна тръбата, която е проходима и няма хидросалпингс?
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #93 -: Януари 17, 2014, 14:30:46 pm »
 днес бях на преглед пак и имам около 15 фоликулчета много се радвам. намалиха ми гонала на 50 е . май много добре ми реагира организма щом  са се развили толкова много как мислите . а по протокол ми пише че утре търсим най малко  3 ф.- 18 мм .
« Последна редакция: Януари 17, 2014, 15:27:01 pm от frani89 »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #94 -: Януари 17, 2014, 15:16:16 pm »
днес бях на преглед пак и имам около 15 фоликулчета много се радвам. намалиха ми гонала на 50 е . май много добре ми реагира организма щом  са се развили толкова много как мислите . а по протокол ми пише че утре търсим най малко  3 ф.- 18 мм .

А какво имаш предвид, като казваш "по протокол"  8O ?
Утре пак ли си на преглед? Аз съм пак в понеделник :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #95 -: Януари 17, 2014, 15:18:14 pm »
Извинявам се, че се намесвам, но защо да се прекъсна тръбата, която е проходима и няма хидросалпингс?
Сори не съм  разбрала правилно,помислих че и на нея има :oops:
« Последна редакция: Януари 17, 2014, 15:25:56 pm от elif »
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #96 -: Януари 17, 2014, 15:20:07 pm »
днес бях на преглед пак и имам около 15 фоликулчета много се радвам. намалиха ми гонала на 50 е . май много добре ми реагира организма щом  са се развили толкова много как мислите . а по протокол ми пише че утре търсим най малко  3 ф.- 18 мм .

А какво имаш предвид, като казваш "по протокол"  8O ?
Утре пак ли си на преглед? Аз съм пак в понеделник :)
имам един лист на който пише къс протокол на 1-2 ден на месичния цикъл с антагонист  и всичко ми е написано от 1 до 12 ден на пункцията в колко часа каква инжекция , кога има преглед на кой ден къкъв хормон се пуска  ти нямаш ли такова нещо . по фонда ли си за инвитро процедурата или се само финансираш .
« Последна редакция: Януари 17, 2014, 15:23:23 pm от frani89 »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #97 -: Януари 17, 2014, 17:46:42 pm »
Ами не нямам  8O . Самофинансирам се, но попринцип всичко ми обясняват по 100 пъти, още толкова пъти ми дадоха насоки да им звъня когато и да е за каквото и да е и винаги ми изписват на рецептата схемата за лекарствата, датата за започване и т.н..... Останалото като дни на прегледи и хормони ми бе обяснено как е принципно, с уговорката че на всеки преглед ще се преценява според индивидуалния напредък какво, как и кога следва :)
Днес например ми пуснаха сутринта кръв и следобяда ми се обади док, беше видяла резултатите и ми каза по телефона че продължаваме с тази доза, защото нещата изглеждат идеално :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #98 -: Януари 17, 2014, 18:21:51 pm »
Ами не нямам  8O . Самофинансирам се, но попринцип всичко ми обясняват по 100 пъти, още толкова пъти ми дадоха насоки да им звъня когато и да е за каквото и да е и винаги ми изписват на рецептата схемата за лекарствата, датата за започване и т.н..... Останалото като дни на прегледи и хормони ми бе обяснено как е принципно, с уговорката че на всеки преглед ще се преценява според индивидуалния напредък какво, как и кога следва :)
Днес например ми пуснаха сутринта кръв и следобяда ми се обади док, беше видяла резултатите и ми каза по телефона че продължаваме с тази доза, защото нещата изглеждат идеално :)
да ясно моя доктор е много натоварен просто е лудница при него и явно няма време така да ми обяснява како и на теб но важен е резултата нали така . аз смятам, че съм се доверила на най добрия специалист  във варна и със нетърпение си чакам положителния резултат хихих само да не ми мине котка път .
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #99 -: Януари 18, 2014, 12:26:34 pm »
здравейте момичета и днес мина прегледа ми . отложихме пункцията за сряда а беше планувана за вторник . малко се притеснявам доктора каза е го е страх да не се получи хиперстимулация . яйчниците ми реагирали много бурно . доста фоликули има  .страх ме е да не стане нещо и всичко да  отиде по дяволите .
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 12:29:24 pm от frani89 »