0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #60 -: Януари 16, 2014, 00:01:29 am »
Здравейте момичета!

Мен такъв ентусизъм ме е обзел от процедурата, че място не мога да си намеря нещо  :oops:
Исках да попитам как да се ориентирам колко време горе-долу продължава стимулацията и след колко дни е пункцията? Знам, че се напасва индивидуално според отговора на организма, лекарствата и прочие, но има ли някаква принципна схема по която се върви?  8) Вече нямам търпение да идва момента, а едва сега започваме  8O
Здравей! При мен стимулацията започваше на 2 ден от МЦ, до 9-я, след това на 10 ден - Овитрел, 12 ден пункция, 15 (3-ти от пункцията)  или 17 (5-ти от П) трансфер. 10 дни след трансфер - ЧХГ (кръвен), ако е положителен - след 4 дни домашен. Но всичко зависи от методиката на лекаря и как отговаряш на стимулацията. Успех!!!
Много полезна информация, и аз се чудех кога ли да очаквам. Само да ви кажа, хич неискам да правя тест, вече толкова пъти съм се разочаровала, че ги мразя тестовете. Е, все пак за първи път ще правя инвитро, силно се надявам на положителен резултат! Успех Mousyt и frani89  :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #61 -: Януари 16, 2014, 09:26:53 am »
за първи път ще правя инвитро, силно се надявам на положителен резултат! Успех Mousyt и frani89  :bighug:

 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Успех каткат, стискам палци и на краката :)
 :grouphug: Успех на всички момичета в процедура : ))

Здравейте и от мен,вчера мина и моят 1-ви преглед за тази година,по-скоро консултация...не знам какво да ви кажа,разочаровах се от док,бях със съпруга си,той бе доста напорист с въпроси и док не издържа и каза,че не желае да разговаря с него,защото той не я предразполагал...доста непрофесионално и обидно за мен...както и да е това,по-важното е,че сама си назначих генетични и се оказа,че съм положителна за днк-тромбофилия....чакам кариотип и на двама ни....док не обърна много внимание на това ми изследване,каза нали си слагаш фраксипарин...т.е. според нея това е достатъчно,а аз нали съм мед.сестра и все много знам :D четох,че трябва поне 6 седмици преди трансфер да съм на аспирин...док ми предложи да направя хистероскопия,аз я попитах не е ли редно и да проверя тръбите,че лапарото ми е от 2009 и тя се съгласи с мен...само,че аз изгубих доверие в нея и колкото и да не ми се иска ще сменя клиниката...не знам мисля,че така е редно моля ви кажете си и вашето мнение и ако някой знае как мога да си преместя ембрионите в друга клиника ще съм благодарна...извинете за дългия ми пост

Алекс,
напълно подкрепям решението ти да се преместиш. Аз самата го направих без да ми мигне окото няколко пъти (не бях правила опити в съответните клиники, но на първия елемент на съмнение в доктора и сменях). Сега съм при лекар на когото имам доверие, и ми харесва самият той - а това си е важно :) Успех :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 09:35:15 am от delusion22 »
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #62 -: Януари 16, 2014, 10:10:00 am »
Добро утро момичета!Минавам само да ви пожелая успех в процедурите и да ви кажа, че много скоро ви чакаме всички от тази темичка да се преместите в темичката на бременните!
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #63 -: Януари 16, 2014, 10:41:22 am »
здравейте момичета , преди малко ходих да ми поставят инжекцийте .страх ме е сама да си ги слагам  :D. утре съм отново на преглед нямам търпение да видим колко фоликолчета има вече. вие къде правите вашите процедури аз съм в аг - варна . как я карате с цигарите пушачките отказахте ли ги  :hug2:
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #64 -: Януари 16, 2014, 10:54:53 am »
frani89, на мен декември ми беше първата процедура, за жалост без успех. Съвсем скоро би трябвало, живот и здраве, да вляза в процедура. И предходната и тази ще ми е в Щерев - Русе.
С цигарите се простих преди време... някъде бях чела, че цигарения дим пречи на образуването на фоликули и това беше достатъчно. Е, една на НГ не я броя.
Теб с какви медикаменти те стимулират?
Успех!!! :bighug: :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #65 -: Януари 16, 2014, 11:04:20 am »
здравейте момичета , преди малко ходих да ми поставят инжекцийте .страх ме е сама да си ги слагам  :D. утре съм отново на преглед нямам търпение да видим колко фоликолчета има вече. вие къде правите вашите процедури аз съм в аг - варна . как я карате с цигарите пушачките отказахте ли ги  :hug2:
По принцип цигарите са си вредни, но при АРТ винаги препоръчват да се спрат 2-3 м. преди началото. Аз не пуша, но съм чувала да предупреждават пушачки, че отровите от цигарите намаляват шанса за качествени Я. Виждала съм доста жени да пушат пред клиниката, познавам само една, която на 3-ти опит забременя (1-неуспешен, 2-ри извънматочно), но не съм се интересувала кога и дали ги е спряла. До трансфера си пушеше...Като гледам някои как ги раждат 1 след друго, че даже се и дрогират...не знам какво да кажа.


Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #66 -: Януари 16, 2014, 11:14:24 am »
frani89, на мен декември ми беше първата процедура, за жалост без успех. Съвсем скоро би трябвало, живот и здраве, да вляза в процедура. И предходната и тази ще ми е в Щерев - Русе.
С цигарите се простих преди време... някъде бях чела, че цигарения дим пречи на образуването на фоликули и това беше достатъчно. Е, една на НГ не я броя.
Теб с какви медикаменти те стимулират?
Успех!!! :bighug: :bighug:
с гонал и Цетротид ме стимолират . съжелявам за неуспеха ти .
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #67 -: Януари 16, 2014, 11:14:54 am »
Ами момичета,аз мога да ви кажа от опит,че до трансфера си пуших.В деня на трансфера като ме вкараха в операционната и като ми показаха ембриона просто забравих за цигарите.А резултата е в подписът ми :D
Принципно мисля,че то както ти е писано,така става,въпреки,че колкото повече се ограничат възможните предпоставки,по-добре.Честно казано аз много се старах и при инсеминациите/4/ и при предходните ми два опита инвитро,та сега при този 3-я просто не съм се вживявала толкова до трансфера,а после нещата сами си дойдоха по местата.

Успех на всички мацки в процедура!
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #68 -: Януари 16, 2014, 11:15:41 am »
здравейте момичета , преди малко ходих да ми поставят инжекцийте .страх ме е сама да си ги слагам  :D. утре съм отново на преглед нямам търпение да видим колко фоликолчета има вече. вие къде правите вашите процедури аз съм в аг - варна . как я карате с цигарите пушачките отказахте ли ги  :hug2:
По принцип цигарите са си вредни, но при АРТ винаги препоръчват да се спрат 2-3 м. преди началото. Аз не пуша, но съм чувала да предупреждават пушачки, че отровите от цигарите намаляват шанса за качествени Я. Виждала съм доста жени да пушат пред клиниката, познавам само една, която на 3-ти опит забременя (1-неуспешен, 2-ри извънматочно), но не съм се интересувала кога и дали ги е спряла. До трансфера си пушеше...Като гледам някои как ги раждат 1 след друго, че даже се и дрогират...не знам какво да кажа.
да ясно то кога се разбира колко е качествена яйциклетката като проценти след пункцията нали
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #69 -: Януари 16, 2014, 11:18:39 am »
Ами момичета,аз мога да ви кажа от опит,че до трансфера си пуших.В деня на трансфера като ме вкараха в операционната и като ми показаха ембриона просто забравих за цигарите.А резултата е в подписът ми :D
Принципно мисля,че то както ти е писано,така става,въпреки,че колкото повече се ограничат възможните предпоставки,по-добре.Честно казано аз много се старах и при инсеминациите/4/ и при предходните ми два опита инвитро,та сега при този 3-я просто не съм се вживявала толкова до трансфера,а после нещата сами си дойдоха по местата.

Успех на всички мацки в процедура!
май настина е така има нещо вярно в думите ти . аз още немога да се осъзная чесно казано. нито вярвам че ще стане нито че няма . може би и защото съм в самото начало . 
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 11:20:57 am от frani89 »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #70 -: Януари 16, 2014, 11:27:01 am »
здравейте момичета , преди малко ходих да ми поставят инжекцийте .страх ме е сама да си ги слагам  :D. утре съм отново на преглед нямам търпение да видим колко фоликолчета има вече. вие къде правите вашите процедури аз съм в аг - варна . как я карате с цигарите пушачките отказахте ли ги  :hug2:
По принцип цигарите са си вредни, но при АРТ винаги препоръчват да се спрат 2-3 м. преди началото. Аз не пуша, но съм чувала да предупреждават пушачки, че отровите от цигарите намаляват шанса за качествени Я. Виждала съм доста жени да пушат пред клиниката, познавам само една, която на 3-ти опит забременя (1-неуспешен, 2-ри извънматочно), но не съм се интересувала кога и дали ги е спряла. До трансфера си пушеше...Като гледам някои как ги раждат 1 след друго, че даже се и дрогират...не знам какво да кажа.
да ясно то кога се разбира колко е качествена яйциклетката като проценти след пункцията нали
На мен са ми казвали след пункцията колко са ми качествени Я, но и по хормоните следят. На стимулациите следят фоликулите, но след пункцията се вижда в колко от тях има Я и колко стават за оплождане. Броят на фоликулите рядко е равен на бр. на Я. Както споделят други момичета всичко си е както ти е писано - на някои от 20 фол. излизат 2-3 Я, от които 1 става и им се ражда бебе, на други (както при мен) излиза доста "материал" и все с отлично качество (според док.), но не се имплантират в последствие. Така, че аз лично не мога да си правя никакви съпоставки.


*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #71 -: Януари 16, 2014, 11:35:32 am »
Здравейте момичета!

Благодаря на всички за стиснатите палци, аз също стискам за всички - все пак чета темата още много преди да започна  :bighug:
По въпросите - аз не пуша и никога не съм пушила. Като цяло единственият ми вреден навик е че пия кола, но съм я ограничила почти до 0, а и говорих с докторката ми и тя каза да не го мисля толкова. Аз също споделям мнението, че човек като се бори с такива неща трябва да махне всички възможни пречки, но без да се вживяваме чак в крайности.  :)
Аз правя процедурата във Виена Ин Витро Център и ме стимулират с Пурегон. Утре ми е първият преглед и контролни хормони и ще видим как върви работата :) !

Днес е слънчево и усмихнато навън! Пожелавам ви много оптимизъм и успех   :swing:
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #72 -: Януари 16, 2014, 12:33:33 pm »
Здравейте момичета!

Благодаря на всички за стиснатите палци, аз също стискам за всички - все пак чета темата още много преди да започна  :bighug:
По въпросите - аз не пуша и никога не съм пушила. Като цяло единственият ми вреден навик е че пия кола, но съм я ограничила почти до 0, а и говорих с докторката ми и тя каза да не го мисля толкова. Аз също споделям мнението, че човек като се бори с такива неща трябва да махне всички възможни пречки, но без да се вживяваме чак в крайности.  :)
Аз правя процедурата във Виена Ин Витро Център и ме стимулират с Пурегон. Утре ми е първият преглед и контролни хормони и ще видим как върви работата :) !

Днес е слънчево и усмихнато навън! Пожелавам ви много оптимизъм и успех   :swing:
на мен утре ми е втрои преглед . на първия не ми пуснаха хормони а имам на протокола лх прогестерон . но все пак разчитам че доктора си знае работата . ти по къс протокол ли си . на мен на 21 - ви ми се пада пункцията . твоята кога ще е
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #73 -: Януари 16, 2014, 13:00:13 pm »
На мен в понеделник ми беше първия преглед за започване на стимулацията и тогава ми взеха хормони. Утре ми е първият от стимулацията, като казаха че пак ще ми пускат хормони, ама по-малко този път....аз не ги следя кои са и какво са, защото започвам да се филмирам  :lol:, а виждам че си следят много стриктно изследванията и т.н. и разчитам че знаят кое кога пускат ;). Още не знам кога ще ми е пункцията, аз затова и вчера питах как върви и колко дни стимулацията, защото нямам търпение  :lol: . Но предполагам че утре вече ще се ориентирам как вървим - все пак е първа стимулация и докторката ми обясни, че ще видим как тръгват нещата и тогава действаме натам :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #74 -: Януари 16, 2014, 13:40:39 pm »
На мен в понеделник ми беше първия преглед за започване на стимулацията и тогава ми взеха хормони. Утре ми е първият от стимулацията, като казаха че пак ще ми пускат хормони, ама по-малко този път....аз не ги следя кои са и какво са, защото започвам да се филмирам  :lol:, а виждам че си следят много стриктно изследванията и т.н. и разчитам че знаят кое кога пускат ;). Още не знам кога ще ми е пункцията, аз затова и вчера питах как върви и колко дни стимулацията, защото нямам търпение  :lol: . Но предполагам че утре вече ще се ориентирам как вървим - все пак е първа стимулация и докторката ми обясни, че ще видим как тръгват нещата и тогава действаме натам :)
успех ти желая и дано успеем  :bori_015: :bori_014:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #75 -: Януари 16, 2014, 14:16:17 pm »
Запис и от мен :) Ако не ми мине котка път очаквам да стартирам 9-ия си опит февруари или март. Имам си 3 снежинки и се надявам с една от тях да успея до финала. Успех на всички!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #76 -: Януари 16, 2014, 15:28:40 pm »
Иве скоро си мислех къде изчезна,ето те че се появи.Радвам се много за теб.Възхищавам се на твоята борбенност.Успех ти пожелавам.
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #77 -: Януари 16, 2014, 16:03:26 pm »
хора тука се зачетох за късия и дългия протокол и вижте на какво попаднах  osi_8Анализи на 22 проучвания през 2000 година установяват статистически по-добри резултати при дългия протокол в сравнение с късия протокол. взех да се панирам малко
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #78 -: Януари 16, 2014, 16:13:36 pm »
хора тука се зачетох за късия и дългия протокол и вижте на какво попаднах  osi_8Анализи на 22 проучвания през 2000 година установяват статистически по-добри резултати при дългия протокол в сравнение с късия протокол. взех да се панирам малко

Не се филмирай и не чети много, много :) ...22 проучвания през 2000 г.???? Със светлинни години са се развили за 13-14 г. от тая епоха методите АРТ.  :D


Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #79 -: Януари 16, 2014, 16:17:41 pm »
хора тука се зачетох за късия и дългия протокол и вижте на какво попаднах  osi_8Анализи на 22 проучвания през 2000 година установяват статистически по-добри резултати при дългия протокол в сравнение с късия протокол. взех да се панирам малко

Не се филмирай и не чети много, много :) ...22 проучвания през 2000 г.???? Със светлинни години са се развили за 13-14 г. от тая епоха методите АРТ.  :D
хихих права си  . няма да чета повече :bighug: :bighug: