0 Потребители и 0 Гости преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #560 -: Февруари 27, 2014, 09:04:10 am »
Да и аз мисля,че го изписват масово като презастраховка на всичките ми трансфери съм била на фраксипарин,като на 1-вия ми преди 3г.при Владимиров,бе още от деня на пункцията,а изследването си го направих чак сега.....и моите имунологични са ок.
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #561 -: Февруари 27, 2014, 09:05:45 am »
Не мисля, че свързано с имунология.

Напротив, при имунологични проблеми като антифосфолипиден синдром задължително се следят нещата и винаги има някаква терапия. Но явно и за генетични (които аз пропуснах да отбележа, защото не съм ги правила - предстоят).
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #562 -: Февруари 27, 2014, 09:09:21 am »
Иве стискам ти палци ама много силно... Mouyst радвам се, нека бъде все така до края... И сега малко за мен... На консултацията проф. Кременски каза, че Фраксипарин не се взима при тромбофилия 4G каквато е при мен, правят го да се застраховат... С матката ми всичко е наред, няма рогове, септуми и наистина съм в зверска чуденка къде да търсим проблема. Много ми е странно, че и трите аборта са все в 6-та седмица... Някои някакви предположения? Тази черна серия при мен имам чуството, че край няма да има... :(
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #563 -: Февруари 27, 2014, 09:11:54 am »
Рени, писах ти в дневника.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #564 -: Февруари 27, 2014, 09:14:20 am »
Да, лимонче, но тези АФА, нали се установяват един път или го имаш или не, за имунологията се хващат за другите клетки коя нагоре, коя надолу. Аз съм пускала само един път имунология, всичко беше наред там, нямам препоръки на всяко кихане да пускам контрола  :) Та мисълта ми беше, че понякога се вторачваме в нещо, а проблема е другаде.

п.п. Иве, много късмет!

Рени, не знам какво да ти кажа. Мъжкият фактор не е шега работа, боря го вече почти 10 години, уви без резултат. При мен освен маркер за тромбофилия, анатомия и физиология не е човъркано нищо, а хората ги скъсаха от операции, но това е ....
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 09:33:36 am от Тара »
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #565 -: Февруари 27, 2014, 09:34:46 am »
Таричка, бих казала, че са несъвършени методите, специално за антителата. Аз имах слабоположителни антинуклеарни, повторих изследването след време - в норма. Ама така може и на някого с положителен резултат тестът да излезе отрицателен... Затова е по-добре да има нещо след ЕТ, гледам навсякъде дават по нещичко поне след първия неуспех и независимо от изследванията.

Сега се сетих, на фракси съм била първия и третия път, останалите - на аспирин. Но кортикостероиди - никога.
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #566 -: Февруари 27, 2014, 09:57:39 am »
А кортикостероидите за какво ги дават? И двата пъти в надежда бях на медрол...сигурно и сега в събота пак ще ми го изпише.. :D Рени и аз съм с генотип 4G,но и с генотип ACE D/D и в изследването ми пише,че генотип ACE D/D се асоциира с повишен риск към спонтанни аборти и ефектът на D/D генотипа се засилва поради генотип 4G...не знам и при мен всичко друго е ок,но пък тератозооспермия...а,и освен това преди 11 г.си забременях спонтанно и си имаме прекрасна дъщеря и изобщо не съм знаела,че имам тромбофилия и съответно не съм била на фраксипарин...имах си една безпроблемна бременност..
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #567 -: Февруари 27, 2014, 10:04:06 am »
Здравейте Мацки, Иве много стиснати палчета и от мен, Рени не мога да взема отношение защото никога не съм имала положителен резултат.
Ето отчет от мен: в понеделник мина 9-тата ми по ред пункция, от 10 фоликула извадиха 4 яйцеклетки, от тях 2 оплодиха Ин Витро и 2 ИКСИ, вчера на 2-ри ден, 2-те Инвитро бяха ОК, едната разделена на 4, а другата на 6 и двете с 10% фрагментации, от оплодените ИКСИ се беше оплодила само едната но беше разделена само на 2 с 50% фрагментации.
Решихме да ги оставим до 5-ти ден за да видим как ще се развиват нищо че са само 2 и ако всичко е ОК ще правим трансфер в събота. Днес чакам отново инфо как се държат дечицата.
Силно се надявам в събота да се прибера моите Пижо и Пенда.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #568 -: Февруари 27, 2014, 10:09:14 am »
да, съгласна съм че е по-добре да се презастраховаш отколкото да пропуснеш нещо; тогава защо е нужно да пускаме генетични и имунологични изследвания които са една торба пари?
 пускала съм ги и ако трябва пак ще ги пусна, просто следва да ги имат предвид

Рени нямам идея какво да те посъветвам, ние сме се консултирали преди време с д-р Даскалова- ембриолог(какво би било нейното мнение по вашия случай) и мисля че трябва да говорите с добър андролог, и просто мисля че нещо в самата процедура трябва да се промени


пожелавам ти успех титита

алекс и аз бях на медрол до сакчето, после  се намалява по схема и спира
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 10:18:47 am от krem123 »
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #569 -: Февруари 27, 2014, 10:20:39 am »
Титита, много късмет!

Кремче, те се презастраховат, когато няма проблеми (като при мен), в останалите случаи терапията и следенето на състоянието с изследвания са наложителни.
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 10:22:56 am от little_rabbit »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #570 -: Февруари 27, 2014, 10:23:54 am »
И още нещо интересно, на снимките ми на двата бластоциста, при все че сме ИКСИ, какво правят огромни сперматозоиди, защо са там??????????

ако наистина това, което си видяла на снимките, са били сперматозоиди, а сте правили ИКСИ - значи не си гледала твоите снимки.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #571 -: Февруари 27, 2014, 10:25:55 am »
И аз мислех за това, но не ми се връзва. Нали сперматозоидите са многократно по-малки от яйцеклетката, а ембрионите (в случая бластоцисти) са нарастнали от размерите на яйцеклетка (все пак са на 5 дни). М? Може ли да са някакви други неща?

Рени, можеш ли да сканираш снимките и да ги качиш тук?
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #572 -: Февруари 27, 2014, 10:41:37 am »
Здравейте момичета,

Благодаря ви за подкрепата  :bighug: Аз май скоро ще трябва да прескоча в бременната тема, ама още не се чувствам бременна (макар и да имам някои оплаквания вече  :?).
За да се включа в дискусията ви, на мен генетични и имунологични не са ми правени, защото ни е първи опит и нямам досега бременности (никакви). Профилактично също не съм пила нищо извън стандартните Утрогестан, Естрофем и Но-шпа ;)
Радвам се, че темата се пораздвижи и има момичета в процедури, дано скоро напълним бременната тема  8)
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #573 -: Февруари 27, 2014, 14:29:20 pm »
И още нещо интересно, на снимките ми на двата бластоциста, при все че сме ИКСИ, какво правят огромни сперматозоиди, защо са там??????????

ако наистина това, което си видяла на снимките, са били сперматозоиди, а сте правили ИКСИ - значи не си гледала твоите снимки.
Възможно ли е да са пробвали първо с ин витро и като не е било успешно /т.е. сперматозоидите не са могли да пробият обвивката на яйцеклетката/ да са преминали към икси?  :ask:
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #574 -: Февруари 27, 2014, 14:34:25 pm »
И още нещо интересно, на снимките ми на двата бластоциста, при все че сме ИКСИ, какво правят огромни сперматозоиди, защо са там??????????

ако наистина това, което си видяла на снимките, са били сперматозоиди, а сте правили ИКСИ - значи не си гледала твоите снимки.
Възможно ли е да са пробвали първо с ин витро и като не е било успешно /т.е. сперматозоидите не са могли да пробият обвивката на яйцеклетката/ да са преминали към икси?  :ask:
Не, не може така! Това лично ми е обеснявано от ембриолозите. Ако се започне с оплождане инвитро и не се получи, после вече е късно за оплождане ИКСИ.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #575 -: Февруари 28, 2014, 09:12:23 am »
аз се опитвах да ги кача, но не намерих начин, някои ако ми подскаже... Вече съм убедена, че простооооооооооооо... нямам думи, да има огромни сперматозоиди... И аз правих консултация с д-р Даскалова и д-р Даскалов и двамата ни съветват да пишем на турците... Утре е рождения ми ден, а на мен просто не ми се живее...
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #576 -: Февруари 28, 2014, 09:27:13 am »
Рени, миличка, не говори така, моля те! Имаш мъж до себе си, който те обича много. Ще бъдете родители, по един или друг начин, но не се отчайвай  :bighug:
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #577 -: Февруари 28, 2014, 09:37:39 am »
Здравейте момичета,
В края на януари замразихме 4 ембриончета,но още не сме ходили в клиниката да подпишем договор и да платим.Дадоха ми час за консултация за 03,03,14 на кой номер мога да проверя дали ще работят за подписване на договор за замразяване.
Извинете писах в грешната тема в Надежда съм.
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 09:39:40 am от galia23 »
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #578 -: Февруари 28, 2014, 09:40:16 am »
Галка, на първа страница на темата за Надежда съм дала и телефона за замразяване - обади им се.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #579 -: Февруари 28, 2014, 09:41:18 am »
Рени, недей така, живота е да се живее.  За Турция може да си направиш схеми на стимулациите с лекарствата, брой фоликули по дни, така ще се ориентират бързо. За мъжа ще искат там да пуснете СГ. Ако имаш възможност занеси за себе си актуални хормони,  евентуално ако имаш скорошна снимка.



За снимката пусни я да я видим, но говори и с ембриолозите, все пак тук е само форум.
При нас скоро бяха забравили да действат стерилно и айде пак наново материал, а на касата отбелязали за плащане. Изобщо постоянно зорко следене, напомняне за какво си там.

За скобата която е отворила джам и аз имам моите страхове, но това си е един луд бизнес за някои на наш гръб.