0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #20 -: Януари 07, 2014, 15:09:48 pm »
Hope-love, честито  :D
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #21 -: Януари 08, 2014, 11:08:30 am »
Благодаря ви, момичета. На всички пожелавам успех и то - в най-скоро време. Годината е достатъчно дълга за процедури, че дори и за износване на бебчета до края й :). Нека да е късметлийска за всички!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #22 -: Януари 08, 2014, 11:26:32 am »
hope-love, честито! Това са най-прекрасните новини (поне за този форум). Лека бременност и здрави бебчета на финала!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #23 -: Януари 09, 2014, 14:12:09 pm »

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #24 -: Януари 09, 2014, 16:37:24 pm »
Чудесна инициатива! Само не ми стана ясно по точка 3 - "Дарителска ин витро процедура /роднинско даряване/."
Това не е ли забранено със закон? Да знаеш от кой е дареният материал, още повече и да ти е роднина. Или аз не разбирам добре написаното?
Не че ще участвам - ние имаме заповед от ФАР, но просто ме заинтригува тази точка.
Дано инициативата помогне да се родят още чакани и желани бебета!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #25 -: Януари 09, 2014, 17:07:27 pm »
Miriam, съвсем законно си е роднинското даряване, има такава възможност.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #26 -: Януари 09, 2014, 18:46:35 pm »
2. КРИТЕРИИ ЗА УЧАСТИЕ В ПРОЕКТА „МОЕТО МЕЧТАНО БЕБЕ”
КАТЕГОРИЯ „КЛАСИЧЕСКА ИН ВИТРО ПРОЦЕДУРА”:

- БЕЗПЛОДИЕ ПОРАДИ ТУБАРЕН (ЗАПУШЕНИ ИЛИ ОТСТРАНЕНИ МАТОЧНИ ТРЪБИ) ИЛИ МЪЖКИ ФАКТОР;

- МАТОЧНА КУХИНА – БЕЗ ЗНАЧИМА ПАТОЛОГИЯ;

- ДО 2 ПРЕДХОДНО ИЗВЪРШЕНИ ИН ВИТРО ПРОЦЕДУРИ.


Тези,които са с три или повече инвитро процедури не могат да участват в инициативата така ли или аз поне така го разбирам?


Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #27 -: Януари 09, 2014, 19:37:56 pm »
Тези,които са с три или повече инвитро процедури не могат да участват в инициативата така ли или аз поне така го разбирам?

И аз така го разбирам. Не им прави чест :(
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #28 -: Януари 09, 2014, 19:52:50 pm »
Тези,които са с три или повече инвитро процедури не могат да участват в инициативата така ли или аз поне така го разбирам?

И аз така го разбирам. Не им прави чест :(
Гледах цялото предаване. Д-р Тимева каза, че след третия опит спадала вероятността за успех на по-нататъшните опити (по-накратко, иначе тя го обясни по-подробно) - т.нар. "плато". Може би затова така са решили - да са до 2 опита. Според тях най-успешни били 2-те и 3-те опити. Иначе действително звучи малко като дискриминация.


*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #29 -: Януари 09, 2014, 20:40:46 pm »
Бих казала,че има много успели момичета точно след 3-ти опит,даже 4-ти,5-ти и още. Така,че не мисля,че след 2-ри опит успеваемостта спада. :?
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #30 -: Януари 09, 2014, 21:48:08 pm »
Бих казала,че има много успели момичета точно след 3-ти опит,даже 4-ти,5-ти и още. Така,че не мисля,че след 2-ри опит успеваемостта спада. :?
Д-р Тимева така каза, а аз също се надявам да не е така, защото имам един неуспешен опит 2005 г., след това три последователни от 2011 до декември 2013 г. също неуспешни. Надявам се 5-ят, който ми предстои към април да е успешен. На всички, които ще продължат - успех!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #31 -: Януари 09, 2014, 22:44:47 pm »
надаряващия има право да определя правила за кандидатстване
ако си спомняте коледната инициатива, имаше даряващи с ограничаване на пациентите от определени клиники- това прави ли им чест :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #32 -: Януари 09, 2014, 23:12:47 pm »
Здравейте момичета!

Аз ви чета редовно от доста време - не пропускам нито една новина, но сега вече се включвам в темата от първо лице  :lol: Чакам да ми дойде в следващите 1-2 дни и ще започваме първата ни ин-витро процедура  :? Исках да попитам дали на някого чисто практично му се е налагало да пие противоалергични през време на стимулация и знаете ли нещо по въпроса  :ask:
Засега се надявам, че изобщо няма да се наложи, а и ще попитам всички лекари по веригата, но т.к. напоследък тялото ми постоянно ме изненадва и искам да съм подготвена  :)

Успех на всички!
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #33 -: Януари 10, 2014, 06:08:03 am »
надаряващия има право да определя правила за кандидатстване
ако си спомняте коледната инициатива, имаше даряващи с ограничаване на пациентите от определени клиники- това прави ли им чест :)


Хех, различно е :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #34 -: Януари 10, 2014, 06:23:49 am »
Емка, разбирам те :*
трудно е да си обективен, когато си емоционално обвързан
не се заяждам, знаеш- безкрайно те уважавам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #35 -: Януари 10, 2014, 09:49:23 am »
Не оставам изненадана, присъщо за клиника Щерев.E как да не си нагодят правилата за кандидатсване в тяхна полза, като на всички ни е ясно, че колкото повече опити, толкова по -нисък процент успеваемост и по-труден случай.А нали трябва да се представят публично.Не им прави чест ,спрямо момичетата, които се борят от години и са хвърлили сумата и пари, изплащат все още кредити -точно те би трябвало  да са с предимство в тази инициатива.Защото някои от тях след неколкократни опитир сигурно вече са се отказали по ред причини, било то от финансова, от емоционална страна и т.н.
Аз съм една от всички тези които имаха N брой опити в тази клиника но все пак успях да се преместя в друга и последващия опит беше успешен и вече гушкам сладкото си детенце.
Упех на всички борещи се!
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #36 -: Януари 10, 2014, 10:16:16 am »
Емка, разбирам те :*
трудно е да си обективен, когато си емоционално обвързан
не се заяждам, знаеш- безкрайно те уважавам

Мини, не разбираш :) Емоциите нямат нищо общо. Едно е да искаш да помогнеш (в рамките на възможностите си), съвсем друго - да си подбираш пациентите така, че да имаш предимно успешни. И в една варненска клиника го правят. Не е точно честно към хората. Честното е да се обърнеш към по-трудно-успяващите пациенти или да не правиш такава селекция на база "ти да, защото имаш шансове, ти - не, защото нямаш". Сега разбираш ли ме?
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 10:44:57 am от little_rabbit »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #37 -: Януари 10, 2014, 11:55:55 am »
Miriam, съвсем законно си е роднинското даряване, има такава възможност.
rtfrtf, благодаря за пояснението! Явно аз съм била в информационна мъгла по този въпрос.  :D
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #38 -: Януари 10, 2014, 14:19:16 pm »
Тя Гала сама си каза, че печелившите ще бъдат проследени от стимулацията до самото раждане, т.е. трябват им хора, за които шансовете да успеят са най-високи. То и затова искат медицинска документация, за да могат да ги подберат. Само не мога да си обясня защо им е снимка на жената :balk_159: Може би трябва да е и някоя по-представителна, като за медийно лице :) И да, наистина надаряващият има право да определя  правилата, но когато водещият мотив е да помогнеш, а не да се покажеш не се възползваш от това си право. Просто помагаш на някой нуждаещ се без да те интересува как изглежда, колко опита до момента има и т.н.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #39 -: Януари 10, 2014, 15:32:29 pm »
Здравейте момичета!
Записвам се да ви следя и ви пожелавам само положителни процедури.Подкрепям казаното от hope-love 
Годината е достатъчно дълга за процедури, че дори и за износване на бебчета до края й :). Нека да е късметлийска за всички!

А относно инициативата на клиника Щерев аз също мисля ,че има дискриминация към двойките които са с N брой неуспешни опити,затънали в дългове само и само да правят опити за да постигнат едничката си съкровенна мечта да имат своя рожбичка.Правилата са си правила и та са в правото си ,но като искаш да помогнеш поне да е както трябва  :?