0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #160 -: Януари 24, 2014, 19:53:56 pm »
Mousyt спокойно наистина,не всичко е приключило,да,ясно ми е,че няма как да спиш,но и да се тормозиш и да не спиш нищо няма да промениш...каквото ти е писано това ще стане...излез някъде с приятели,които не знаят за това,за да си говорите за друго и да се поразсееш малко,петък вечер е все пак  :lol: а,иначе генетични изследвания правили ли сте?
Франи и едно да е като ти е писано да се хване,ще се хване...анатомично сме си устроени по едно да ги захващаме така,че всичко е наред  :D
Имате и двете силно стиснати палци от мен,прегръщам ви и съм с вас.. :bighug:
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #161 -: Януари 25, 2014, 11:21:14 am »
Mousy  много съжалявам ,че така се е получило при теб  , но както казват момичетата нищо не е приключило , няма да се отчайваш след всичко лошо идва хубавото . от сърце ти желая успех . и аз исках поне 2- 3 ембриончета . та момичета въобще имаше ли смисъл да се прави трансфер само на 1 - но ембрионче . днеска сумати въпроси ми се въртят в главата . вчера след трансфера тръгнах да пътувам  вече съм си вкъщи . на 7 ми казаха  тест . не ми дадоха никакви документи само една снимка на ембриона , но и аз забравих да питам вчера голямо вълнение беше .
« Последна редакция: Януари 25, 2014, 11:24:58 am от frani89 »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #162 -: Януари 25, 2014, 11:34:18 am »
Добро утро момичета!
Благодаря на всички за подкрепата и надеждата, аз съм доста силно емоционална и вчера след новината ревах, виках,....даже казах на мъжа ми да си търси друга жена :oops: . Но след като си изкарах лошите емоции до вечерта се бях поуспокоила :) . Тази сутрин ставах в 7ч да си слагам Утрогестан и после така съм откъртила, че като звънна в 10ч док и ме събуди не знаех за какво ми говори  :lol: .  Засега всичките 7 се делят, но май всяко едно е със собствено мнение  8O . Като цяло има две обещаващи и едно с малко фрагментации, но засега и то се бори....другите се делят ама са доста фрагментирани, но казаха че продължават да отглеждат всички до 5ти ден и ще видим  :). Не смея много да се зарадвам, може би след вчерашното ми предаване, но дано не съм права ;)
Франи, стискам ти палци и на теб. Тук из форума има много момичета, които са им връщали по-рано ембрионите, защото средата в матката е по-добра от тази в клиниката, т.ч. не губи и ти надежда  :bighug: . Както някой по-нагоре беше писал - бременна си до доказване на противното  :lol:
Алекс , не сме правили генетични, но съм чела доста из форума за тях и ще видим какво ще стане.  :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #163 -: Януари 25, 2014, 15:45:53 pm »
Момичета, казахме ви, че надежда има. Не си отписвайте опита!
А дори и да не е този път, ще има и други. Не можете да си представите колко сте силни! И много от нас не са могли.
След първия и неуспешен опит една съфорумка ми каза: "Щом имаш матка, яйцеклетки и се намира тук-там по някой читав сперматозоид, ще стане. Въпрос на време е. И беше права."

Хайде, горе главата!

Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #164 -: Януари 25, 2014, 20:10:14 pm »
Момичета, казахме ви, че надежда има. Не си отписвайте опита!
А дори и да не е този път, ще има и други. Не можете да си представите колко сте силни! И много от нас не са могли.
След първия и неуспешен опит една  ми каза: "Щом имаш матка, яйцеклетки и се намира туктам по някой читав сперматозоид, ще стане. Въпрос на време е. И беше права."

Хайде, горе главата!
споделете малко как се чувствахте след трансфера . мене ме наболява ниско долу от време на време като вървя като съм легнала нищо ми няма . казаха ми ако имам силни болки да си зема но  - шпа  .преди теста имахте ли някакви симптоми  за бременност  :D
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #165 -: Януари 25, 2014, 20:32:47 pm »
След първия и неуспешен опит една съфорумка ми каза: "Щом имаш матка, яйцеклетки и се намира тук-там по някой читав сперматозоид, ще стане. Въпрос на време е. И беше права." 
osi_9 osi_9

споделете малко как се чувствахте след трансфера . мене ме наболява ниско долу от време на време като вървя като съм легнала нищо ми няма . казаха ми ако имам силни болки да си зема но  - шпа  .преди теста имахте ли някакви симптоми  за бременност  :D

На мен като че ли точно след трансфера първо ми олекна, че голямото бягане приключи и наистина си представях как си почивам (бях си взела болничен от клиниката) ... нооо, тогава започна невероятното притеснение  :lol: :lol: (няма угодия  :lol: )  Болки имах, но те са нормални, защото яйчниците се възстановяват, имах за първи път в живота си много чувствителни зърна - но също така бях на максималната доза утрогестан (2х3) - и според беше от него.

Успех Франи  :crossfingers:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #166 -: Януари 25, 2014, 23:21:01 pm »
Франи, аз съм една от най-безсимптомните бременни тук. И да ти кажа честно, хич не ми беше зле като такава.
Ембрионът още не се е имплантирал, така че няма как да имаш симптоми.

Ходиш ли на работа в момента?

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #167 -: Януари 26, 2014, 01:24:42 am »
Болките ниско долу са нормални, разбира се, стига да не са твърде силни и непоносими. Това е заради пункцията, а не заради трансфера. Както писа и Делюжън, яйчниците се възстановяват. За симптоми е твърде рано още. При мен, след успешния трансфер, на 7-8-ми ден имах леко зацапване, много леко, няколко капки и вечерта имах малко по-силни болки в корема, ниско долу. Тези симптоми, обаче, изобщо не са задължителни. При всяка жена е различно. Стискам палци, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #168 -: Януари 26, 2014, 07:36:58 am »
Ох, тези симптоми :)
Съгласна съм със Сикс, че при всяка жена е различно. И Блу Скай е права, че може въобще да няма симптоми. Но може и просто жената да не може да ги различи, защото твърде много приличат на предменструалните. При всички случаи е напълно излишно да се вслушвате в себе си за каквито и да било признаци, просто се наслаждавайте на времето до теста. То си е само ваше и имате право да се глезите.

Момичета, много късмет!
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #169 -: Януари 26, 2014, 08:08:27 am »
Франи след последният ми трансфер,понеже извадиха 19 яйцеклетки ме болеше и мен като ходя,но това както са писали момичетата е от пункцията и възстановяването на яйчниците..на мен всеки път след трансфер са ми изписвали но-шпа 3х2 за 7 дни...а,инак ако тръгнеш да ги търсиш симптоми винаги ще намериш,но в повечето случаи са предизвикани от лекарствата,които вземаме и от вглеждането и притеснението ни дали ще стане или не...така,че моят съвет е отпусни се,не го мисли толкоз,вземи си болничен,почивай си,глези се и се наслаждавай на почивката си..
Успех от все сърце  :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #170 -: Януари 26, 2014, 09:04:05 am »
Франи нека и аз да ти вдъхна кураж,при последния ми 4 опит,след трансфера нямах никакви болки,нищо не чувствах.Бях си взела 5 дни отпуск,но не съм се залежавала много.Само недей да се преуморяваш много, недей да чистиш,не вдигай тежко.Нямах никакви симптоми дори и след теста.А резултата се крие в подписа ми.Симптомите се появиха едва след УЗИ прегледа за установяване на бремеността-гадене,киселини,болезнени гърди.Та и до днес.Така че спокойно и въобще не се вглеждай за симптоми.Опитай се да мислиш позитивно,представяй си как това мъничко ембрионче-което е едно мъничко семенце,започва да се развива в теб,как ще стане едно пухкаво бебе,как усещаш първите му ритничета.
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #171 -: Януари 26, 2014, 13:55:30 pm »
И аз да кажа за симптомите - абсолютно никакви при мен.
Може би единствено, че много ми се спеше.

Момичета, :bighug: стискам ви голеееемиии палци, опитите да са успешни!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #172 -: Януари 26, 2014, 14:06:45 pm »
Вчера мина и моята пункция на напълно естествен цикъл. Извадихме яйцеклетка. Днес ми се обадиха ембриолозите, че се е оплодила, а от 6-те замразени само една не е оцеляла, а другите 5 също са оплодени.
Вдругиден очаквам отново обаждане и ако всичко е нормално - трансфер.


Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #173 -: Януари 26, 2014, 14:33:29 pm »
Франи, аз съм една от най-безсимптомните бременни тук. И да ти кажа честно, хич не ми беше зле като такава.
Ембрионът още не се е имплантирал, така че няма как да имаш симптоми.

Ходиш ли на работа в момента?
не неработя мила . явно при всеки  е различно като ви чета . мойте зърна са много твърди  сигyрно от стимулацията:D 8O смятам и днеска да почивам  а  утре вече малко да изляза че ще изкукам  вкъщи .
Mousyt къде се изгуби как вървят при теб  нещата . :bighug:
mgstra желая ти успех . :bighug:
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 14:38:11 pm от frani89 »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #174 -: Януари 26, 2014, 16:29:27 pm »
Момичета тук съм и чета всичко :)
Днес още не са ми се обаждали какво става с ембрионите и чакам всеки момент да се случи и нали се сещате - място не си намирам.  :oops:
Замислих се по темата със симптомите - силно се надявам да успея да не търся такива (не е лесно в такъв момент човек да се владее), защото не вярвам че ще има такъв дето да му повярвам и да се успокоя  :lol:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #175 -: Януари 26, 2014, 16:40:31 pm »
Mousyt, по-спокойно и не търси каквито и да е симптоми. Те са еднакви и за цикъл и за бременност, както и липсата на симптоми.
Ембриолозите може и да не ти се обадят днес, а направо утре. На мен днес като ми звъннаха, ме предупредиха, че утре няма да ми се обаждат, освен ако има нещо наложително, и ще ме потърсят във вторник за евентуален трансфер.
Че няма да се успокоиш скоро, е ясно, но все пак гледай колкото е възможно да се развличаш и да не мислиш само за процедурата.


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #176 -: Януари 26, 2014, 16:41:33 pm »
А при мен единственият симптом беше,че не можех да спя,но тогава го отдавах на притеснението и напрежението.Аз и сега почти нямам никакви странични усещания,така ,че не се вглеждай толкова в търсене на симптоми.Почивай си и си мисли позитивно както са ти писали другите момичета.Аз лично си мислех,че на малкото зрънце му е топло и удобно и,че много ще го обичаме :D
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #177 -: Януари 26, 2014, 17:05:17 pm »
А ние имахме уговорка, че ще се обадят, а те са много стриктни, защото знаят че иначе аз ще звънна  :lol:
Току що се обади ембриоложката: и 7те оплодени се делят, като 4 изглеждат доста добре, а останалите 3 и те ама са по-назад май, абе не разбрах.....след като каза че има 4 ОК аз почти не можех да слушам  :oops: :lol: 8)
Уф.....чувствам се като влюбена ученичка - седя на телефона и чакам обаждане и започвам да подскачам из стаята  osi_16 .
Момичета, прегръщам ви всички и добре че ви има, да си споделяме взаимно емоциите, че за околните сигурно изглеждаме като луди на моменти  :grouphug2:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #178 -: Януари 26, 2014, 17:09:15 pm »
Mousyt много добре звучат нещата :) Ще имаш и за замразяване.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - януари, февруари, март 2014г.
« Отговор #179 -: Януари 26, 2014, 17:11:04 pm »
Много хубави новини, Mousyt  :)
Aко можеше и малко да си съхраниш нервичките....