0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Херпес или обрив?!
« -: Декември 18, 2013, 18:04:33 pm »
Излиза ми от 3 години насам горе - долу в един и същи диапазон на лявата буза на дупето в горната част към кръста. Започва с тъпа болка като от натъртено и след 2 дни някъде сърбеж, подпухване и зачервяване на мястото и накрая ситни мехурчета. Третирам с йод и чакам да зарастне, но остават червеникави петънца, които са като белег и им трябва дълго време да изчезнат.
Даже си спомням точно как и кога ми излезе - бях ходила някъде, седнах пред компа и нещо ме убоде - като все едно игла се заби, чак подскочих от мястото си. Помислих си,че нещо паяк ме е боднал, защото дрехите ми бяха прани и ги прибрах преди това та може някое насекомо да се е скрило там, но нищо не видях. Позасърбя ме, зачерви се, мехурчета, които всеки път отстранявам, зарастна и мине се не мине време хайде пак.
Искам да подчертая,че съм си пускала изследвания за херпеси всякакви, в случая по - конкретно касае предполагам тип 2 - и 2та пъти отрицателен като 1вия тест го направих малко след като бяха изчезнали мехурите, а 2рия го направих когато беше на път да избие - в момент на подпухване на мястото и сърбеж - в такъв момент би трябвало да отчете положителен резултат защото е активен вируса.

Скоро ще ходя да направя микробилогично изследване - там поне на 100% се надявам на категоричен резултат ...въпреки, че не виждам какъв херпес при положение е има 2 кръвни отрицателни проби?!

Някаква идея за периодичен обрив със сърбеж, зачервяване и мехурчета? Какво може да е това?
*
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #1 -: Декември 18, 2013, 21:51:30 pm »
На кожен лекар ходила ли си? Ние тук трудно ще ти дадем отговор.

Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #2 -: Декември 19, 2013, 10:50:58 am »
да,преди време, но без категоричен резултат. днес ще пускам микробиологията и вече според резултата ще търся лекар, но просто писах тук ако все пак някой се намери с подобно или пък има някаква информация, която да ме насочи. Симптоматиката е много подобна на херпесна, но пък при 2 отрицателни кръвни теста ще ровя за нещо друго
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #3 -: Декември 19, 2013, 19:51:57 pm »
Според мен е херпес, при първи първи симптоми моят съвет е да започнеш да мажеш с ацикловир, колкото по-често, толкова по-бързо минава. Гледай имунната ти система да е силна.

Ако си бременна трябва да си много внимателна, третираш с ръкавица и тампон за уши, като внимаваш да не зацапаш тубата.  При раждане, категорично секцио.   

http://apteka.framar.bg/01005270/%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%80-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-5-%D0%B3%D1%80-stada
« Последна редакция: Декември 19, 2013, 19:53:54 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #4 -: Декември 20, 2013, 13:51:08 pm »
Ако си в София, мога да ти препоръчам кожна лекарка, от която съм много доволна.

Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #5 -: Януари 03, 2014, 20:40:30 pm »
и микробиологията не изолира патогени  8O освен и 2та кръвни теста да са били нещо "нередовни" .. ще пускам пак кръв за херпес когато се покаже и ще се опитам да е в пиковия момент на възпалението /не че предните 2 не бяха направени по време на проява/ , но в друга лаборатория
deep, мажа с ацикловир, даже и хапчета пия когато стане "непоносимо", но ефекта е никакъв.
А защо раждане секцио при положение,че не е изобщо в близост до родови пътища/ гениталии?
 blue_sky, благодаря, но не съм
*
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #6 -: Януари 04, 2014, 04:18:58 am »
perfectstorm, симптомите ти са на херпес зостер, който периодично се проявява и предизвиква болката и обрива на хълбока/кръста. Това е същият вирус, който причинява варицелата у хора без имунитет, и е различен от вируса на гениталния херпес. Тук има добра информация, включително за облекчаване на симптомите: acyclovir, valacyclovir и famciclovir, както и болкоуспокояващи.

http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/shingles/basics/symptoms/con-20019574
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #7 -: Януари 05, 2014, 02:56:55 am »
Аз в момента съм с херпес Зостер. На мен кръвни изследвания не са ми правени за поставяне на диагнозата, тъй като симптоматиката беше безспорна. Приемах фамцикловир таблетки 7 дни и почувствах известно подобрение, макар че започнах лечението късно, а не в препоръчителните до 72 часа.

 При зостер - а типичното е, че вирусът засяга даден нерв и обривът се "движи" по него, както и болката.  Доколкото съм запозната, не е обичайно за него да "повтаря".

Според мен и джи пи - то би могло да те насочи към специалист.

П.П. ето още за зостер-а http://dermatology-bg.com/bg/diseases/20
 
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #8 -: Януари 05, 2014, 18:53:22 pm »
    Herpes Zoster Ig G*  -19.56 mlU/ml    /< 135 отр.; 135 - 165 граничен; > 165 пол./
        Herpes Zoster Ig M*  -0.33Index       /< 1.0 отрицателен; > 1.0 положителен/
Не ми прилича да е зостер

    Herpers Simplex Virus IgM тип 2   -5.8Index     /(-)отр.:под 9;гран.ст-т: 9-11;(+)пол.:над 11/
        Herpes Simplex Virus IgG тип 2     -8.7Index      / (-)отр.:под 9;гран.ст-т: 9-11;(+)пол.:над 11/
Въпреки,че Gто е малко завишено пак е в отрицателните стойности
Изследвала съм и другите херпеси - отрицателни.
Изследванията съм ги правила при проява на това нещо, а не когато е затихнало
..пак ще пусна кръв, но в друга лаборатория - може в тази вече каеството на резултатите да не е това, което беше
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 18:54:53 pm от perfectstorm »
*
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #9 -: Януари 05, 2014, 20:20:08 pm »
perfectstorm, очевидно не е Херпес Симплекс и Зостер, излишно е да ги повтаряш. При обриви обикновено се изследва и Лаймска болест, прави се почти във всяка лаборатория и  цената е като на Херпес С. и З.
 http://ohboli.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B9-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82-846,%D0%9B%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82.html

Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #10 -: Януари 06, 2014, 11:16:29 am »
marsi, сега като прочетох поста ти си спомних, че преди това едно кърлежче ми се беше забило в близост около мястото, след усилено премахване на райграса през пролетта. Отидох на док, който го премахна. Минаха години от тогава, ако е Лаймска според мен би следвало до момента да доведе до по - сериозна клинична проява. Според статията, която посочи след като са минали години след заразяването само стойностите на  IgG се покачват - т.е трябва да пусна това за да е показателно

Възможно ли е да е Симплекс тип 1? Тогава пуснах тип 1 също, който излезе много положителен, но през този период страдах от лабиални рецидиви, което пък от дете не ми се беше случвало. Защото нали има схващане, че херпеса щом е под кръста се води гинетален/ тип 2, а над - тип 1 ..чудно ми е ако се измести над кръста дали ще е тип 1 хахаххах /шегувам се разбира се/

Какви други изследвания мога да пусна за да разбера какво чудо е това? А междувременно съм решила  - тръгне ли да се появява - яко мазане с чесън  :lol: osi_4
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #11 -: Януари 06, 2014, 14:19:02 pm »
Здрасти и аз имам точно същото нещо но на дясната страна,излиза периодично всеки месец само лятото някои път пропуска сигурно е посилна имунната система заради плодовете и салатите.Не съм правила изследвания ,мажа го с ацикловир и доста ме успокоява.А може да звучи странно но ако е херпес може ли да пречи за забременияване.
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #12 -: Януари 06, 2014, 15:53:39 pm »
съдейки по мен - не, но то пък моето няма диагноза. А от това, което съм чела за херпесите - опасни са когато излязат за първи път по време на бременността, а ако е рецидив не е толкова фатално, защото има вече изготвени антитела в организма на майката, които се предават и на плода..ама то според мен си зависи и къде е е, защото ако си е на "кофти" място може да пречи на много работи
*
Re: Херпес или обрив?!
« Отговор #13 -: Януари 06, 2014, 16:42:38 pm »
perfectstorm, логично е да пуснеш само Ig G Лаймска болест.
Често причината за такива обриви е трудно откриваема. Аз също в определен момент изследвах всичко в тая посока, заради нестихващо зачервяване на очите и като резултат нищо не открихме. По-скоро открихме, но в друга посока. Установи се, че имам желязодефицитна анемия, пих известно време съдържащи желязо таблетки и всичко се оправи. Да не описвам колко антибиотик и изопринозин изпих преди това без резултат. Все пак, смисълът на тези изследвания е лечението да е адекватно.
Но при всички случаи е нужно нещо, с което да се засили имунитетът.