0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ееееее JBrul супер го каза. Това си е / ако искаме да сме по добре , ще си искаме!!!!
Офффф с нов комп сам, втора рака и не му хващам клавиатуарата още :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Jbrul, евала, душа! Назначавам те за мой говорител! 1:1 ми е мнението с твоето.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Въпросът е как да влязат по-читави хора в политиката и да избираме между добрите, умните и почтените, а не да гласуваме с комромис?

никак. няма такъв начин. властта носи пари, а богатите не могат да са едновременно добри, умни и почтени. хората вече и научно го доказаха това.
вероятността богат човек да наруши правилата (независимо кои правила) е три пъти по-голяма, отколкото беден човек. оттам си направи извода как се става богат и как се печелят пари. оттам си направи извода и кога във властта ще се озоват (като мнозинство, а не като случайно попаднали индивиди) едновремнната комбинация от добри, умни и почтени.

аз предлагам след половин година да се върнем отново към тая тема и към последните няколко постинга от нея. най-добросърдечно ще помоля авторите им отсега да си резервират едно аналитично и коментарно участие след половин година с оценка на събитията през призмата на сегашните им мисли.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
В Броксел - неведнъж и развалени яйца и всякакъв зарзават са летели срещу сградата на Европейския парламент, но "странно" - там, "в сърцето на демократична Европа" дето се вика - никой не определя такива действия като агресия и насилие. Баси тъпанарите а?  :lol: Уж демократи, пък да не знаят кое е агресия.

нека погледаме какво става в Брюксел:
http://www.youtube.com/watch?v=ihBYy6cWi7w

в Париж:
http://www.youtube.com/watch?v=eJANmo8H3_w

в Лондон:
http://www.youtube.com/watch?v=L1ir_7vgdKg

абе изобщо, в ютуб е пълно, търсете си сами...


сега да видим какво става и у нас:
http://www.videonews.bg/novini/video/unikalni-ekskluzivni-kadri-okyrvaviha-12-noemvri-zialata-hronologia-v-edin-chas

някакви прилики и разлики виждате ли?

ако човек наистина реши да гледа безпристрастно и аналитично, ще забележи, че:
1. протестиращите правят съвсем умишлени действия, с които търсят да предизвикат сблъсък и евентуална употреба на сила.
2. полицията е напълно наясно с това и нарочно се въздържа максимално от действие, за да не се стигне до casus belli, който търсят демонстрантите.

до тези изводи стигнах и след лично наблюдение онзи ден на част от "танца" между полиция и рехави протестиращи в района на бившия мавзолей - при това имах отлична гледка, от високо.

каква е разликата между протест и агресия? мисля, няма нужда да ви обяснявам, всички сте образовани и интелигентни хора.  и да - да замеряш полицията с камъни или яйца Е агресия. на черното бяло няма как да се каже.
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 22:19:38 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не мога да повярвам, че ще го кажа, ама замо Джам и още няколко човека тук май не са се повлекли по масовата психоза. Какво полицейско насилие ви гони не знам, аз такова не съм видяла нъкъде. Ако някой ми покаже как ченгета правят нещо на мирни граждани ще си сменя мнението. Ама не да ми давате кадри как едни псуват, блъскат се, скачат по коли, мятат камъни, не изпълняват нареждане да се отдалечат на еди какво си растояние и какво ли не още и че ченгетата се опитват да им сложат ръцете зад гърба, за да ги закопчаят и това било насилие. Ми може би трябва да ги оставят, щом като не искат да ги арестуват кво сега.  Дам. Или там някава тарикатка се хванала за една пейка и те я местят с пейката, щото и уйдисват на акъла, вместо да я изтръгнат от там със сила и да я занесат където са преценили, а коментарите към снимката( очевидно от хора, които не вярват дори и в гравитацията) е, че ченгетата се опитвали да я „смажат‟ с пейка. Ха ха ха. Въобще дори вече не ми се чете, толкова глупости изчетох, че  и да има нещо вече, за мен историята е като с лъжливото овчарче. Не можеш да вярваш на хора, които очевидно манипулират ситуацията и лъжат.


  
*
Абе, я да ви питам нещо, гледайки тези хора в мелето.
Колко от вас биха си оставили комфорта на диванчето (примерно) и биха отишли там? Ама честно.
*
И к'во по-различно става Джам, да ми поясниш, че съм станала твърде руса явно.  :lol: Хората протестират, хвърлят разни неща, полицията ги маризи...е, малко по-елегантно отколкото го прави нашата, но... особени разлики няма.
И защо това в Брюксел не се брои за недемократично, а всеки протест у нас се явява "нек'ви рутят демокрацията"? Ако нещо не ме разбра все пак, аз нямам предвид, че полицията в някоя държава (все тая коя) се опитва да прекрати мятането на зеле и павета примерно. За полицията е разбираемо. За редовите граждани дето се пържат в същия тиган, в който и мятащите зеле, яйца, бутилки минерална вода...не е много лгично да им е главната грижа това. Пък на някои тук - това им е главен проблем в цялата ситуация, която се разиграва месеци наред. Преди това грижата им беше, че било шествие и изгъзица, а не протест. Много са ми "любими" тези хора на мен лично . :)

След половин година, ако съм жива - ще си говорим разбира се пак. С удоволствие. За съжаление, преди приблизително година - ситуацията беше същата, макар и правителството друго. И тогава слушах и четох, че то с протести и викане не ставало нищо, с избори ставало. И тогава твърдях, че без радикални, неотстъпчиви протести - ще я докараме до същото, или по-кофти даже, пак сред зима...  Засега ми се чини, че моята прогноза се оказа по-вярна (не мисли, че ме радва това).Едни избори и няколко месеца по-късно, с друго правителство - аз пак съм тук, темата е същата, по улиците пак има протести. Не секват вече 150 дни. Викаш след още 6 месеца - ще е друго, ако има още едни избори и културно си "изберем" поредното правителство, което всъщност не щем да избираме? Ами да видим...


П.П. Конкретно в мои постове - никъде не говоря за полицейско насилие и изобщо не ме вълнува този въпрос. Нормално е да го има, когато има сериозни протести, има го навсякъде по света. То това е част от реалното отстояване на искания за нещо - да си искаш своето, въпреки, че властимащите - ще пратят непременно силовите структури да те мачкат както може. Ако И това не те откаже да си искаш своето...в един момент ще се откажат те и ще трябва да отстъпят. В крайна сметка - е "игра на нерви", на убеждения и на това имаш ли дупе да искаш - нямаш ли. Като нямаш...живееш в България. ;)


Елфи, редактирам този пост, че сега ти виждам питането. Аз бих го оставила, но ми е напълно  невъзможно технически да пътувам до София всяка вечер просто. И бой да ям, ако не ме пречукат по невнимание - ще ми мине все пак, не ми е дерт. Не навиждам студ - и това ще преглътна. Лятото бях по работа в София два дни. Първата вечер стана среднощ като приключих, втората - успях да сколасам навреме, че да се включа в "карнавала". На февруарските протести - също бях, подкрепях другите хора, ако и моята лична "кауза" на тези протести -  да не беше баш сметката за ток, а нещо доста по-голямо. Но подкрепих сънародниците си за тяхното главно искане тогава, както считам че те трябва да подкрепят мен в моето искане някой ден, ако ще за тях да не е най-важното. Но виждам, че такова мое разбиране на нещата е някакво наивно изключение от общата нагласа. Карай. За мен това не е причина да си променям разбиранията за нещата от живота все пак :) Та не съм се включила във всичко това толкова, колкото бих искала да мога - да. Ама не пиша каквото пиша, само за да си почеша пръстите все пак.
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 22:44:14 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
аз предлагам след половин година да се върнем отново към тая тема и към последните няколко постинга от нея. най-добросърдечно ще помоля авторите им отсега да си резервират едно аналитично и коментарно участие след половин година с оценка на събитията през призмата на сегашните им мисли.

Jbrul депутат!? Не вярвам, тя отколе дели света на предприемачи и заплатаджии, няма да премине към Тъмната страна.  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
аз предлагам след половин година да се върнем отново към тая тема и към последните няколко постинга от нея. най-добросърдечно ще помоля авторите им отсега да си резервират едно аналитично и коментарно участие след половин година с оценка на събитията през призмата на сегашните им мисли.

Jbrul депутат!? Не вярвам, тя отколе дели света на предприемачи и заплатаджии, няма да премине към Тъмната страна.  :lol:

ма аз да не я предложИх по грешка? въй, леле... е ся стана страшно. петъчният парламентарен контрол ще го излъчват до понеделник...
 :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
На мен пък са ми много странни репортерите. Давам два примера.

Един от протестните дни през лятото. Към 19:00 ч. Пред министерски съвет няма никой, но репортажът е следния. "В момента няма никой, но всеки момент очакваме площада да се напълни..."

Следващ пример. Преди няколко дни. Репортер на фона на сблъсък на протестиращи с полиция обяснява, как всичко е мирно и спокойно и протестиращите с нишо не провокират полицаите, а на фона на репортера мъж и жена със засилка се блъскат в щита на полицая. Е може и да се наранят така :(

Много добра идея е точно тази тема да я заковем за след няколко месеца, особено ако има нови избори ;)
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 22:56:57 pm от cygnus »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ахахах, започна да става забавно вече....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
аз предлагам след половин година да се върнем отново към тая тема и към последните няколко постинга от нея. най-добросърдечно ще помоля авторите им отсега да си резервират едно аналитично и коментарно участие след половин година с оценка на събитията през призмата на сегашните им мисли.

Jbrul депутат!? Не вярвам, тя отколе дели света на предприемачи и заплатаджии, няма да премине към Тъмната страна.  :lol:

ма аз да не я предложИх по грешка? въй, леле... е ся стана страшно. петъчният парламентарен контрол ще го излъчват до понеделник...
 :lol:

Нема страшно.  :lol: Чак толкова долна и алчна душица не съм, че да ставам депутат. Виж емигрант - много вероятно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ето това е полицейски мариз - студенти срещу полиция в Италия:

http://www.youtube.com/watch?v=m5zZmkhJDcc

http://www.youtube.com/watch?v=l1XxWg4kNTs


а ето ви беге вариант:

http://www.videonews.bg/novini/video/ianaki-stoilov-probi-blokadata-na-studentite-peshkom


човек трябва да е сляп, за да не вижда какво се случва наистина...
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 23:12:37 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нема страшно.  :lol: Чак толкова долна и алчна душица не съм, че да ставам депутат. Виж емигрант - много вероятно.

а, извинявай... седи си тука, на хубавото, дето ще го направите. нали затова толкова кофи мастило и кръв се леят?

а ще емигрирам аз, защото това, което става тук, никак не ми допада на душевния натюрел.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Нема страшно.  :lol: Чак толкова долна и алчна душица не съм, че да ставам депутат. Виж емигрант - много вероятно.

а, извинявай... седи си тука, на хубавото, дето ще го направите. нали затова толкова кофи мастило и кръв се леят?

а ще емигрирам аз, защото това, което става тук, никак не ми допада на душевния натюрел.


Ъм няма да го направим Джам, щото сме малцинство. Затова лея кофи с мастило  :lol: Викам да си бием с тебе една среща среща на терминал-2, па тия да се оправят тука. Като кацнем другаде - ще им налеем акъл как става номера. Ако направим пари - ще пращаме самолетни билети благотворително (еднопосочни). Така ще се оправят нещата. Има и друга полза - като се изселим - няма вече да дискриминираме местните цигани и всичко ще е цветя и рози!  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
JBrule, едвам ма нави, ше знаеш...  :D

ок, веднъж да стигнем там, местните цигани изобщо няма да ги отразявам. даже ще се заселя в друг град, за да не им преча!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джам, аз гласувах и много като мен гласуваха и в крайна сметка се оказа, че това, за което сме гласували, не е това, което става. Аз лично не съм гласувала фашистка партия /привидно, щото явно беше да се замажат очите на избирателите/ и етническа партия да си уредят далаверка и да подменят властта... Не вярвам и никой от останалите да е гласувал за точно това. Дори и симпатизантите на Атака... Каквото и да си говорим, закона е несъвършен и няма изгледи да бъде поправен, не за друго, а защото на така избраното присъствие в парламента му е по-угодно в този вид.
Някъде мернах, някой питаше за консултативния съвет на Мая Манолова за промяна на изборния закон. Мисля, че пазя протоколи и стенограми от заседанията, колега беше присъствал. Няма никакъв реален шанс да се промени, особено що зависи от другарката Манолова...
По въпроса за размирици и нападнати полицаи от гражданите - само ще кажа, че днес плаках, докато гледах този клип - не виждам ама никаква причина да има такова държане към хората. Хубаво, хванал си някой, държиш го, няма нужда обаче да го блъскаш в полицейската джипка и да му удряш главата... Полицайката от този клип е доста мотивирана и изключително зла... Не знам на какво се дължи това, предвид факта, че все пак е жена...
http://www.youtube.com/watch?v=P-o2ikD9OTM&feature=player_embedded

И още нещо - след като няма протести, след като уж няма проблем, защо БСП свикват митинг по време на мач? Взривоопасен при това? Кой има сметка от това? Или това ще е привидния начин да се разправят с протестите? За мен е ужасяващ факта, че карат хората по улиците да се легитимират, а след това им ходят на "гости" по тъмни зори, за да ги прибират в управлението... За мен е безобразно да спират хора с фотоапарати и да ги глобяват за това, че снимат, а в акта да е написано, че пресичат на червено... Не знам, ужасяващо е и няма да доведе но нищо добро... за жалост :(
Започвам да се чуствам като в края на тая статия
Станишев, Местан и Сидеров продължават да говорят, че някой друг иска да дестабилизира държавата. Ебати тъпия виц, честно.
http://www.webcafe.bg/id_1159825926
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ама бива първо да решите от кои ще сте - от предприемачите или от заплатаджиите :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Е щом ще пращат гратис билети, ще са от предприемачите явно :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
До тука стана не стана ясно  ще си напускате ли диванчето или Ше емигрирате  :D Тъй тъй...то същото решение. Тя една София, пролет не прави....
Оставаме си тия, дето има или нема как, требЕ си кретаме тука... Елф, щеш ли да си припомниш кък се гледа едногодишно и да поемеш Ивайло за малко, до кат се наскачам на протестите?  :) Щото аз мисля да оставам, пък съм и гласувала, имам пълното право да го правя! Срещу какво? Срещу Доган, Станишев и Сидеров. За кого? Ми харесвам Джамбазки. Алтернатива ли е? НЕ знам, само той още не ме е управлявал, но може и да му се получи. Оптимистка? Вероятно. И той е като тях? Ако вярвам в това, никога няма да избера алтернатива, няма да има смисъл и да се хабя да гласувам. Какви промени предлагам? Аз не съм политик, а проС гражданин. Промените да ги мислят тия, дет за тва са училилИ. Нали за това съм ги избрала, за това вземат заплати?
Не само гърците си "отскачаха" правата. И тамошния полицай знае, за какво работи и като му се ребедееш, ти плесва една дружелюбна палка задвратница и хич не му пука. А тука нащЕ рискуват да ги разкарват из съдилища. На французите като им пипнаха цените на горивата, на другия ден повсеместно бяха по улиците. Те не чакат нещата да стигнат до задънена улица и им пука за цивилизацията....Кръв требве да има...и сАполи. А, че бг емигрантите ще стават все повече, не мисля да учуди някой...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"