0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Bobbie, пак не разбрах, не си падам по "дешифрирането". Нищо от това , не ми е спешно.
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 15:19:55 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Ами"не смяната " ,защото се използват "недемократични" средства,в този момент,за мен,звучи ,като-нека да ги оставим,коет за мен си е чиста форма подкрепа.! Ако не съм те разбрал правилно,т.е. ги харесваш,но и не искаш да бъдат сменени сега,мога да се извиня.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
А да се използва общественото недоволство и да се упражни активен обществен натиск, за да се реализират тези промени, които искаме? С конкретни конструктивни искания. Работата е ясна от самото начало, точно за това не се случва това.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ами"не смяната " ,защото се използват "недемократични" средства,в този момент,за мен,звучи ,като-нека да ги оставим,коет за мен си е чиста форма подкрепа.! Ако не съм те разбрал правилно,т.е. ги харесваш,но и не искаш да бъдат сменени сега,мога да се извиня.


класически случай на изопачаване и манипулация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Доне,като скачаше срещу шистовия газ,никой не каза,че си "червена",нали? Сега ,като "рефрешнем проекта Белене4,който е по-чист като енергия,ама вече е съвсем ненужен на държавата ,ще скачаш ли? Ами,ако рефрешинем и Бургас Александропулис? И за двата има индикацияза "съживяване" и повярвай,не заради доброто на БГ. Ами,да ограничим енергията от ВЕИ/аз съм твърд противник на този закон в частта му за преференции/ и да продължим да копаме въглища,дето в Гълъбово и Раднево и нам къде си още не могат да се видят от сомаг,защото просто никой не контролира ТЕЦовете,ама пък иначе да има по половин заплата за миньорите-това също ли не е за скачане.Примери много.При това все от "умни глави" са тези решения.
И стига сме изкривявали спора в "червена" или в ГЕРБерска посока.направо от тоя рефрен ми е писнало.сякаш току що излизаме от обечуние по пропаганда комун- елита на тема.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Драга ми пацифистке Джам, /моля да не се засягаш, това е шеговит отговор на твойто революционерке/ :wink: предвид ограниченото ти време, ще те попитам нещо кратко: /още повече, не притежавам дар словото на Жбрул/
1. На т.нар. "демократични" избори, аз гласувах. В последните години, след навършване на 18г., нямам пропуск. Това за протокола. Гласувах "по съвест", не  за БСП, ДПС, Атака. Но това не е важно. Аз не харесвам изброените, но те ме управляват. На всичкото отгоре в коалиция /турци с националисти!!/ Предполагам, можеш да ми покаже много такива коалиции, но и това не е важно...Били обявявали предварително...Може, в развитите държави, но не и тук. Или вярваш, че Атака щеше да влезе в Парламента, ако дори бяха ПОДХВЪРЛИЛИ, че ще правят коалиция с ДПС???Демек, аз съм упражнила правото си на демократичен избор и накрая съм духнала супата...А и, както казват по-горе съфорумците - избрахме едни, други ни управляват. Къде тук има демокрация? Кой според теб ще излезе на следващите избори, при такова стечение на обстоятелствата? Хората ще се питат : "Ма за какво да ходя бе, то те сами си решават кой да управлява!" И ще сгрешат ли? Какво значение има, с колко процента са избрани, след като вота не се зачита??
2. И революционни не можело, щото, видиш ли, в 21 век сме били. Не е цивилизовано, един вид. Значи с демокрация не може, с революция не може, тогава как? Да ги оставим те да си решават нещата /то не, че това не се случва/ дори без избори направо? 4 години ДПС, 4г. БСП и така, до като се изтъркалят всичките....
И накрая, Чехия беше в много голяма криза след въвеждане на еврото. И само 5 години след това, няма и помен. Та държавната машина, явно някъде работи, а някъде не....?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
И стига сме изкривявали спора в "червена" или в ГЕРБерска посока.направо от тоя рефрен ми е писнало.сякаш току що излизаме от обечуние по пропаганда комун- елита на тема.

а, сега ти писна, нали?  :D

а преди малко не ти беше писнало, когато ми обясняваше, че щом не подкрепям свалянето на властта с насилствени средства, значи подкрепям правителството и симпатизирам на червената партия...

защо изобщо ти беше нужно да намесваш кой на коя партия симпатизирал, след като говорехме за съвсем други неща? а сега, писнало му било от политизация...

на мен пък ми е писнало от шушумиги и безгръбначни, да ти призная. ама кво да правя - търпя ги, в една държава живеем и не ми позволяват да хвана калашника и да прочистя наред, както аз си преценя.  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бубулина,

1. да, демократично е. колкото и да не ти/ни харесва.

2. риторичен въпрос

3. в Чехия има чехи, а в България - българи. няколко пъти обяснявам вече в какво е разликата и в какво е причината. не ме четете внимателно, а там е разковничето... сериозна съм.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ама ,то да ти кажа ,това си е решението. :wink:Даже и протестиращите ,мисля,това искат-на стадиона ,за назидание на всички други кандидат управляващи. :lol:
п.п.никъде не съм споменавал ,че симпатизираш на БСП, а и така да е,не съм го казал за да обиждам.1990г аз бях "най- великият" симпатизант на тази партия и много пот и  изхвърлих за нейните успехи,само дето сегашната няма нищо общо с това време...
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Доне,като скачаше срещу шистовия газ,никой не каза,че си "червена",нали? Сега ,като "рефрешнем проекта Белене4,който е по-чист като енергия,ама вече е съвсем ненужен на държавата ,ще скачаш ли? Ами,ако рефрешинем и Бургас Александропулис? И за двата има индикацияза "съживяване" и повярвай,не заради доброто на БГ. Ами,да ограничим енергията от ВЕИ/аз съм твърд противник на този закон в частта му за преференции/ и да продължим да копаме въглища,дето в Гълъбово и Раднево и нам къде си още не могат да се видят от сомаг,защото просто никой не контролира ТЕЦовете,ама пък иначе да има по половин заплата за миньорите-това също ли не е за скачане.Примери много.При това все от "умни глави" са тези решения.
И стига сме изкривявали спора в "червена" или в ГЕРБерска посока.направо от тоя рефрен ми е писнало.сякаш току що излизаме от обечуние по пропаганда комун- елита на тема.
Рачо, ще скачам, разбира се. Не ме интересува коя партия подкрепя или не даден проект. Важното е да има дебат и да се мисли първо за гражданите, а после за партии и коалиции. Аз цвят нямам, затова реагирах така. Защото ако си против начините, по които се протестира - веднага получаваш етикет - за справка няколко твои поста по-нагоре. Ако следиш внимателно протестите много лесно става ясно кой и как се опитва да яхне справедливото недоволство на хората.
1. изборите са си математика. печели онзи, който е събрал най-много гласове.
това, че още повече много не били гласували, си е техен проблем. и това е обяснявано многократно.
няма начин да излъчиш предпочитанието на онзи, който не го е заявил. иначе подменяш вота.
Всъщност това изобщо не е така. Избирателната ни система е до такава степен несъвършена и направена за удобство на ДПС, че те печелят повече депутатски места с по-малко гласове. И това са официалните данни за броят гласове на едно място на тази или онази партия.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Избирателната ни система е до такава степен несъвършена и направена за удобство на ДПС, че те печелят повече депутатски места с по-малко гласове. И това са официалните данни за броят гласове на едно място на тази или онази партия.

можеш ли да защитиш твърдението си с някаква конкретика?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
На всичкото отгоре в коалиция /турци с националисти!!/ Предполагам, можеш да ми покаже много такива коалиции, но и това не е важно...Били обявявали предварително...Може, в развитите държави, но не и тук. Или вярваш, че Атака щеше да влезе в Парламента, ако дори бяха ПОДХВЪРЛИЛИ, че ще правят коалиция с ДПС???

Че Сидеров е пристанал на Доган, стана ясно преди изборите. 2+2=4  :wink:
Тази математика си я направих сама, без да съм "навътре" с политиката.

Когато Сидеров го доказа и в парламента, с безумните си действия, българският народ го линчува... във фейсбук. Да се смееш ли, да плачеш ли?
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 16:56:10 pm от Елфи »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
понеже не ми вярвате, че изборите са математика, ето - четете и се информирайте.

1. съгласно Изборния кодекс, 65 дни преди изборите за НС, ЦИК обявява методика за определяне на мандатите на база действителните гласове.

2. от 2009-та година, методиката за определяне на мандатите в българския парламент е методиката на Хеър-Ниймайер (Метод на най-големия остатък).

"Методът на най-големия остатък изисква броят на гласовете получени от всяка партия да се раздели на квота, която представлява минималният брой гласове, необходими за получаването на един мандат. Обикновено при делението се получава десетична дроб, която се състои от цяло число и остатък. Всяка партия получава предварителни мандати, колкото е цялото число от десетичната дроб. По този начин е възможно да останат незаети мандати, които са разпределени като неправилни обикновени дроби. На следващата стъпка партиите се подреждат по размера на остатъците си, като първа е партията с най-голям остатък, втора е партията със следващия по големина остатък и така, докато се заемат всички неразпределени мандати. От тук и името на метода - на най-големия остатък."

дали този метод облагодетелства точно ДПС и как става това на практика - аз не съм компетентна да кажа. ще ми е интересно да прочета.

п.п. ето тук един коментар на използваната методика:
http://samizbiram.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/%D1%86%D0%B8%D0%BA/17-03-2013/

обърнете внимание, че решението е публикувано в петък, малко преди полунощ, като срокът за обжалване е 72 часа (включва 2-та почивни дни), което очевидно е направено с цел избягване на възражения.
обърнете още внимание кога е направено това - в първите дни от встъпването на служебното правителство, назначено от президента Плевнелиев.
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 17:04:51 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Bobbie, пак не разбрах, не си падам по "дешифрирането". Нищо от това , не ми е спешно.
Именно, че няма какво да се дешифрира,трябваше май тази дума в кавички да я сложа :-).  Аз не пиша абстрактно, не пиша двумислено, така че просто прочети това, което съм написала.  Демокрацията педполага и приемане на чужди избори, които може и да не ни харесват.



  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
На всичкото отгоре в коалиция /турци с националисти!!/ Предполагам, можеш да ми покаже много такива коалиции, но и това не е важно...Били обявявали предварително...Може, в развитите държави, но не и тук. Или вярваш, че Атака щеше да влезе в Парламента, ако дори бяха ПОДХВЪРЛИЛИ, че ще правят коалиция с ДПС???

Че Сидеров е пристанал на Доган, стана ясно преди изборите. 2+2=4  :wink:
Тази математика си я направих сама, без да съм "навътре" с политиката.

Когато Сидеров го доказа и в парламента, с безумните си действия, българският народ го линчува... във фейсбук. Да се смееш ли, да плачеш ли?
Елфи, честно казано ВСИЧКИ са пристанали на Доган  :wink: Турчинът коли и беси, вярвам, тук няма да спорим...Но Атака влезе в Парламента именно заради антиДПС настроенията, с уж "патриотичните " си прокламации....
За фейсбук линча, няма да коментирам, щото те същите така и гласуваха...онлайн  :x
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
щото те същите така и гласуваха...онлайн  :x
Е, затва имаме такова правителство - защото такова заслужаваме!
*
Винаги ще имаме такова, защото нямаме избор.
Въпросът е как да влязат по-читави хора в политиката и да избираме между добрите, умните и почтените, а не да гласуваме с комромис?
« Последна редакция: Ноември 14, 2013, 17:46:33 pm от cygnus »
можеш ли да защитиш твърдението си с някаква конкретика?

Не е твърдение ;) а публично достъпна информация. Говореха го след изборите по медиите. Точни числа нямам, но ЦИК има: http://results.cik.bg/pi2013/rezultati/ - делиш броя гласове на броя депутати и ще се увериш сама.
*
Много големи "демократи" се извъдихме, ама нещо се пропуска, че правото на протест (на кой за каквото му е дерт) - също е част от демократичните норми.  Апропо - за същото няма изискване да можеш да протестираш, САМО ако имаш някакво по-добро предложение как да се случи нещото срещу което тръгваш да протестираш.
Съвсем нормална практика е оставка да бъде поискана на някой ЛЕГИТИМНО избран на даден пост, ако същият направи някоя особено голяма издънка докато го заема. И се счита за също толкова нормално в старите демокрации - тази оставка да бъде подадена. На никой не му хрумва да запъне крака и да каже: "Ааааа аз съм съвсем легитимно избран, оакан, или не - ще си изкарам мандата докрай, понеже съвсем законно и легитимно съм на това местенце". ;) Да не говорим, че в онези общества - оставка ти искат, не само за служебна издънка, ами и заради нещо направено в частния ти живот, което не допада на обществото, възмущава го (примерно си кръшнал на жена си, или си ударил шамар на детето си).
При тях това е възможно обаче, защото "моралът в политиката" - е отдавна наложена норма (дори и през зъби и с доза лицемерие - наложено е) и върховенство на закона - реално има. При нас не може да има, защото съдебната система е прогнила история и това не е просто обществена тайна, ами се знае в цяла Европа, че и по света (от всеки, който има някакъв интерес да комуникира с България).
На нас ни се обяснява вече месеци, че било абсурдно да се протестира с искания за "морал в политиката" обаче. Ма то това било нелепо просто! Не можело да има такива искания, несериозно било, трябвало да искаме други неща, ама това - не. Такова искане, било значело, че не сме знаели какво искаме... Брееее и що така?! Колко удобно. ;) За тях.


Та да седим и да си говорим какво било демокрация на теория, та да си въобразяваме как при нас ефект и то добър ще донесат същите действия, които го носят в една истински демократична страна, с функциониращи правораздавателни институции...е сън в лятна нощ. Или зимна. По избор.


В Броксел - неведнъж и развалени яйца и всякакъв зарзават са летели срещу сградата на Европейския парламент, но "странно" - там, "в сърцето на демократична Европа" дето се вика - никой не определя такива действия като агресия и насилие. Баси тъпанарите а?  :lol: Уж демократи, пък да не знаят кое е агресия. Добре, че ние сме по-наясно с тези неща и им реагираме адекватно  - с изпращане на полицаи, които са повече на брой от тези дето протестират за нещо. Сигурно с цел да ги пазят да не се подлхлъзне някой протестиращ да се пребие на жълтите павета, влажно е вече, хлъзгаво е... Самоотвержени са служителите на реда - за косата ще те хванат, ако трябва, ама няма да допуснат да се контузиш. ;)

Като се замисля така...онези дето са изобретили демокрацията всъщност - и те не я прилагат правилно. Взеха, че фалираха. Правителството им каза, че трябва да стягат коланите щат не щат - иначе ще се мре от глад. Повсеместно. Гърците обаче, казаха просто, че "офертата не им харесва" и като го обърнаха на агресия (ама те буквално и не с яйца и домати) - нЕма спирка. С месеци. Потрошиха парламента м'найсе пъти и какво ли не още, блокираха, окупираха, не работеха, затваряха граници, блокираха пътища, имаха правителствени кризи... ЕС им съска и тропа с крак - те на ЕС също и му показаха един голям среден пръст в общи линии, докато искаха от същия този ЕС пари да им оправя борчовете. И к'во стана накрая? Фалиралите гърци, с все орязаните социални привилегии (за нас техните орязани са някаква небъдна мечта) и сега си живеят много по-добре от нас, имат си много по-висок стандарт, ей так каакто са фалирали. Пък ние изпадаме в религиозно настроение по това време на годината (т.е. избива ни да се кръстим усърдно), в очакване на сметките за ток и парно, но пък за сметка на това "имаме стабилна макрорамка". Найс а?  :lol:


Гърците като ги удари фалита имаха ли легитимно избрано правителство - имаха. Разкараха ли го с протести и вандалски прояви, при това несекващи - да. Вие чухте ли някой отнякъде да пили, колко недемократично се държали гърците, щото аз не съм. Те вайкаха ли се с "аууу ма то ся като бутнем тия и кои ще дойдат и к'во ще правим и к'во ще стане, то положението и без това "бузук"...". Ами не. Вилняха по улиците и викаха: "Тая няма да стане, защото на нас не ни харесва така и не ни устройва". Не съм чула в ни едно интервю с техен протестиращ, същия да предлага мерки как да си решат финансовите проблеми и к'вото и да било. Слушах само какво те искат и с какво не са съгласни и, че няма да отстъпят. И в общи линии - минимизираха значително щетите за себе си, просто защото не отстъпиха. Нито пък чух някой грък да се самообвини, че е в положението в което е, понеже сам си е виновен затова, понеже "години наред сам си бил избирал тези, които са забатачили така държавата, че да фалира". Нееее. Той не ги е избирал, за да правят батак я, не е виновен, че са се оказали калпави и не отстъпва бе! Иска си к'вото там си иска и точка. И с точно това поведение - в общи линии накараха ЕС да им "клекне" на тях, а не те на ЕС, какъвто беше първоначалният замисъл. А сега даже - си затвориха границите за бежанци от Сирия, щото тях просто не ги кефят такива люде. Ей така, както уж са в криза и са задължени на останалите 26 държави от общността - казаха им за пореден път "да не ги занимават" и си правят каквото им изнася и им харесва на тях. Както обикновено. А да пробва някой да ги натисне за нещо, което не искат и не им харесва -  а да видим дали няма да протестират и да са агресивни. ;)


Ама...не ставало с протести викате, до нищо не водели, то трябвало "конструктивно" и с "чакане на Михаля" да станат нещата и да се самооправят някак си. Ами и на мен ми се ще така да стане, ама съм убедена, че няма.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!