0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #820 -: Декември 12, 2013, 23:02:25 pm »
Момичета, а някой знае ли дали е прекалено късно да пусна изследването за тромбофилии сега?
Разбира се, че не е късно, защо да е късно.
Това е генетичен тест, който показва, дали имаш генетична предразположеност към повишено съсирване на кръвта, което може да навреди при бременност на теб и на кръвоносната система на плода. Хетерозиготните тромбофилии (има мутация само в единия ген от двойката гени, които имаш за съответния признак) са по-често срещани и по-малко опасни. Ако се налага, ти предписват инжекции нискомолекулярен хепарин за предотвратяване на образуването на съсиреци.

С теста за тромбофилии се пуска и друг генетичен тест за бременни, който показва дали усвояваш добре фолиевата киселина, необходима за развитието на плода.
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 23:10:52 pm от mammita2012 »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #821 -: Декември 12, 2013, 23:14:11 pm »
Вмъквам се и аз в темата,че ми е време вече.Почивката свърши.
Успех на всички момичета в процедура.
Хайде, Десинка, време ти е вече :D! Стимулация ли планираш?

hope-love, страхотен резултат, сигурна съм, че не е лабораторна грешка, за близначета ми говори този резултат  :D. С нетърпение ще чакам следващото изследване на ЧХГ и ти желая успех!

Спокойна бременност и на всички бъдещи мами(да не изреждам), видели плодно сакче или за първи път чули сърчицето на своето детенце! Успех момичета!

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #822 -: Декември 12, 2013, 23:58:54 pm »
Делюжън и аз се радвам,че е имало имплантация макар и за кратко..имунологични правих,според док след като имаме нормално заченото и износено(че и отгледано вече  :D) дете нямаме нужда от генетични...ама след 4-ти неуспех и аз не знам вече какво да правя и какво да изследвам...
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 00:00:25 am от Алекс 77 »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #823 -: Декември 13, 2013, 09:13:01 am »
Алекс, генетични пусни.Четири неуспеха са много.При генетичните не е задължително всеки път да има неуспех, напротив.Е прочети в темата за кариотипа точно какво са казали на момичета с много сериозни генитични проблеми, да пробват, и че един ден може и да се получи както трябва.Аз на твое място още след втория неуспех, бе какво втория първия щях да пусна генетични.

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #824 -: Декември 13, 2013, 09:21:03 am »
Delusion честито сакче  :)
и мен ме интересуват тромбофилиите, защо се пускат, това генетичен тест ли е?
Да, това е генетичен тест, евентуален резултат извън норми би показал проблем със съсирването на кръвна и кръвопотока към ембриончето (това с мои думи, моля ако някой има по детайлно обяснение да го пусне, че ми е малко неясна тази материя)

Публикувана от: Алекс 77
« -: 12-12-2013, 23:58:54 » Вмъкни цитат
Делюжън и аз се радвам,че е имало имплантация макар и за кратко..имунологични правих,според док след като имаме нормално заченото и износено(че и отгледано вече  :D) дете нямаме нужда от генетични...ама след 4-ти неуспех и аз не знам вече какво да правя и какво да изследвам...

Ех ... щеше ми се да знам какво да те посъветвам ... но наистина не знам :(
Надявам се твоят док, обаче да знае и да намерите път към успеха.


mammita2012 - т.е. дори евентуално да се почне лечение след положителен тест, няма да е прекалено късно?


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #825 -: Декември 13, 2013, 10:08:35 am »
Делюжън и аз се надявах,че док знае какво прави,но явно съм сгрешила и ще я сменя,разочарована съм от липсата на професионализъм,работи се като на конвейр без задълбочаване в проблема на отделната двойка,ще я сменям...
Ти защо си се притеснила с тромбофилията толкоз? Имаш проблеми с коагулационния статус ли? Някаква наследственост в рода ти ли? Или имаш автоимунни заболявания?
Лелеее,така го написах,че не знам дали ще ме разбереш.... :D
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #826 -: Декември 13, 2013, 12:25:33 pm »
Делюжън и аз се радвам,че е имало имплантация макар и за кратко..имунологични правих,според док след като имаме нормално заченото и износено(че и отгледано вече  :D) дете нямаме нужда от генетични...ама след 4-ти неуспех и аз не знам вече какво да правя и какво да изследвам...
Алекс, значи при първите два трансфера тестовете са били отрицателни, а сега е имало имплантация? Според мен имплантацията е много добър знак, може би следващия път ще е вашият! От сърце ти го пожелавам!!! Според мен не е голяма вероятността за генетичен проблем, но е важно да го отхвърлите като причина. За да започнете да търсите другаде. Но бяхте почти успели и това дава много надежда. Замразихте ли?
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #827 -: Декември 13, 2013, 12:27:37 pm »
Делюжън и аз се надявах,че док знае какво прави,но явно съм сгрешила и ще я сменя,разочарована съм от липсата на професионализъм,работи се като на конвейр без задълбочаване в проблема на отделната двойка,ще я сменям...
Ти защо си се притеснила с тромбофилията толкоз? Имаш проблеми с коагулационния статус ли? Някаква наследственост в рода ти ли? Или имаш автоимунни заболявания?
Лелеее,така го написах,че не знам дали ще ме разбереш.... :D

ехехе, разбрах те : ))) но аз съм си такава, припряна и притеснена все.
пък преди да почнем опита, генетичните ми бяха в списъка ... просто смятах да ги правя на заплата, то пък взе че почна опита и така си останаха не направени ... и сега ме гложди от вътре

А за смяната на лекари ... и там съм рекордъор  :oops:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #828 -: Декември 13, 2013, 13:24:27 pm »
Да,Лили замразихме 5  :lol:
Делюжън стискам палци всичко да е наред
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #829 -: Декември 13, 2013, 13:41:08 pm »
Делюжънче, аз съм ги правила и нямам проблеми. Въпреки това съм на Фраксипарин профилактично. Според мен спомени на лекаря си следващия път, че нямаш правени (ако дотогава не си ги направила, де). Да си знаят.
Алекс, в такъв случай поглези се, погрижи се за себе си максимално и когато си готова те чакаме обратно.  :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #830 -: Декември 13, 2013, 13:55:10 pm »
Лили благодаря ти  :hug2:.На теб стискам палци всичко да е наред и те чакаме в бременната тема  :crossfingers:

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #831 -: Декември 13, 2013, 14:06:30 pm »
Лили благодаря ти  :hug2:.На теб стискам палци всичко да е наред и те чакаме в бременната тема  :crossfingers:
Много благодаря!  :bighug:
Днес бях на преглед и май май както върви може би ще дойда  :wink: То такава любезна покана не се отказва  :cloud9:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #832 -: Декември 13, 2013, 18:23:46 pm »
Марси със стимулация бях,започнах с елонвата и днес мина и пункцията.Ще видим утре как съм се представила като звъннат,че нали знаеш количеството не значи качество.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #833 -: Декември 14, 2013, 12:09:37 pm »
Браво, Десинка, чакаме добри новини  :)

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #834 -: Декември 14, 2013, 14:28:19 pm »
Момичета, ще откача! На 14-ти ден след трансфер на замразени ембриони /бластоцити/ЧХГ-то ми е 3 651. В сравнение с първия тест на 12-ти ден се удвоило + 1 000 единици отгоре. Чак ме хваща страх! Опитвам се да се свържа с д-р Персенска, но се включва гласова поща и така е вече 3-ти ден. Да не би да е отпуск? На кого да звънна, за да ме упъти за кога да си запиша час за преглед? Не мога да намеря телефона на д-р Шефкетова, бихте ли ми го изпратили на лични! На спешния удачно ли е да се звъни в такъв случай?
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #835 -: Декември 14, 2013, 14:52:18 pm »
hope-love, бях на преглед при д-р Персенска в четвъртък и ще бъда отново следващия петък, тя ще бъде на работа до събота вкл.(по принцип не работи в неделя). Ще почиват от 23.12 до 5.01, но със сигурност ще има дежурен лекар. Звънни на спешния 0884 700 704, за да те упътят за евентуален преглед, ще ти отговори някой от лекарите. Пращам ти на лични телефона на д-р Шефкетова. ЧХГ ти е много добре, няма нищо притеснително, че се удвоява на период малко по-кратък от 48ч.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #836 -: Декември 14, 2013, 14:54:58 pm »
Хоупче, едно от обясненията за такова нарастване е, че бебетата са две. Просто всяко от тях се удвоява за 48 часа.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #837 -: Декември 14, 2013, 14:57:01 pm »
Момичета, ще откача! На 14-ти ден след трансфер на замразени ембриони /бластоцити/ЧХГ-то ми е 3 651. В сравнение с първия тест на 12-ти ден се удвоило + 1 000 единици отгоре. Чак ме хваща страх! Опитвам се да се свържа с д-р Персенска, но се включва гласова поща и така е вече 3-ти ден. Да не би да е отпуск? На кого да звънна, за да ме упъти за кога да си запиша час за преглед? Не мога да намеря телефона на д-р Шефкетова, бихте ли ми го изпратили на лични! На спешния удачно ли е да се звъни в такъв случай?
Хоупче тихичко честито!Аз като видях положителния кръвен тест и звъннах на спешният телефон и от там ми казаха да си запиша час за след 10дни.Така че звънкай за да си запишеш час, защото и д-р Шефкетова ще бъде в отпуск от 23.12., те.е. последно ще преглежда на 22.12. и аз съм тогава на преглед при нея  :wink:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #838 -: Декември 14, 2013, 15:10:02 pm »
Свързах се с д-р Персенска. Тя така се зарадва и се засмя по телефона, че...много е готина! Записах си час за 21-ви за преглед - тя така ми каза. Дотогава ще ми бъде доста притеснено. Най-вече за това, че съм с еднорога матка и не се препоръчва млогоплодна бременност. Така че ако са повече от един ембироните ще е малко сложно. Но, ще гледам да се успокоя някак до прегледа след седмица. Пък после - стъпка по стъпка... Само се моля всичко да е наред!
Хайде, момичета, благодаря ви за подкрепата! Вие ще сте от първите, които ще научите резултатите след ехографския преглед!
А я кажете, за да определя в коя г. с. съм, да започна от датата на последната си менструация или при трансфер на ембриони, замразени на 5-тия ден, има някакъв друг трик, при определяне на седмиците?
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #839 -: Декември 14, 2013, 15:13:31 pm »
hope-love      :bighug: :bighug: много се радвам за теб и силно ще стискам палци за добро развитие на нещата.

Мисля,че от последната да на МЦ  :wink: