0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #900 -: Декември 20, 2013, 21:54:59 pm »
Марси срещата ми с д-р Персенска е на 10.01, а междувременно се срещнах с д-р Владимиров и той препоръча генетични...а,инак за 1-ви път,чак сега на 4-ия път имах имплантация и пак спряха да се развиват....
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #901 -: Декември 21, 2013, 00:09:26 am »
Алекс 77, аз имах имплантация до 5г.с. в началото на ноември. Вече го писах, но и на теб ще разкажа с идеята, че е добре да потърсиш причината с допълнителни изследвания. Преди ЗЕТ д-р Персенска ми препоръча отново цветна снимка и хистероскопия, които вече направих. По моя инициатива пуснах имунологични, тук всичко е наред, а януари предстои биопсия. Установи се проблем с лигавицата(полип и аденомиоза), назначена ми е терапия. На прегледа днес док. каза, че вероятно ще има и контролна хистероскопия. Не е добре това, което се случи, защото досега не съм имала този проблем и беше голяма изненада, но е добре, че се установи причината за лошата имплантация.

Желая ти ползотворен разговор с док. и успешна следваща година!

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #902 -: Декември 21, 2013, 09:03:56 am »
Благодаря ти Марси и аз ти желая успех от сърце инак моя случай е следният,септември не съвсем добре развит ембрион на 5 ден от ЕЦ,въпреки това Персенска го трансферира,резултат отрицателен,октомври пак ЕЦ изобщо не достигна до бластоцист и нямах трансфер,реши,че ще правим нова ЦС да проверим тръбите,които след лапаро от2010г.са запушени, изненадата ми ноември месец бе като без никакви допълнителни изследвания реши,че ще ме стимулира,на въпроса ми нали искахте нова ЦС не ми отговори,инак от стимулацията 19 яйцеклетки,15 зрели,14 оплодени,2 трансферирани,5 замразени...малко изгубих доверие в нея след тази и постъпка и сега ми е интересно какво ще ми каже на 10.01
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #903 -: Декември 21, 2013, 09:41:07 am »
Алекс 77, аз имах имплантация до 5г.с. в началото на ноември. Вече го писах, но и на теб ще разкажа с идеята, че е добре да потърсиш причината с допълнителни изследвания. Преди ЗЕТ д-р Персенска ми препоръча отново цветна снимка и хистероскопия, които вече направих. По моя инициатива пуснах имунологични, тук всичко е наред, а януари предстои биопсия. Установи се проблем с лигавицата(полип и аденомиоза), назначена ми е терапия. На прегледа днес док. каза, че вероятно ще има и контролна хистероскопия. Не е добре това, което се случи, защото досега не съм имала този проблем и беше голяма изненада, но е добре, че се установи причината за лошата имплантация.


Марси, полипите само с хистероскопия ли се виждат?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #904 -: Декември 21, 2013, 09:56:54 am »
Да,Делюжън няма с какво друго да ги видиш.. :) хистероскопия преведено на български означава оглеждане на матката отвътре..
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #905 -: Декември 21, 2013, 10:28:02 am »
ех ... ако беше нещо със вземане на кръв в лаборатория, до сега да съм го направила  :lol:

аз имам много малък септум (ако не се лъжа така се казваше това образование) и док беше категоричен че няма нужда да се маха - сега се чудя, възможно ли е ембриончето да се е закачило там и да не се кръвоснабдява ... например ...
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #906 -: Декември 21, 2013, 11:21:16 am »
Делюжън септум преведено от латински означава преграда и да няма защо да се маха,няма нищо общо с полипите,които са си доброкачествени образувания...така,че спокойно
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #907 -: Декември 21, 2013, 12:09:06 pm »
Алекс, като казваш, че тръбите след лапаро са запушени, вероятно имаш предвид клампирани, а може би онова запушване, което се прави откъм матката с хистероскопия. Чела съм, че въпреки интервенцията е възможно тръбата да пропуска, тогава се отстранява. Но не знам проверката дали се прави с цветна снимка или отново с лапаро. Възможно е док. да е преценила първо да направи инвитрото и тогава при нужда да се пристъпи към второ лапаро или комбинирана хестеро и лапароскопия. Става дума за операция и се прави само при показание.
Все пак, това са догатки, най-добре поговори с нея. В клиниката наистина е много натоварено, особено прегледите до обяд, които са само за проследяване, защото успоредно се правят операции, цветни снимки ....По-добре си запиши следобеден час за консултация, тогава е по-спокойно. Случвало се е така, че са ме преглеждали всички лекари в тази клиника, никой от тях не поема сам инициативата да обяснява, но ако имаш набелязани въпроси и ги зададеш ,отговарят обстойно.

Важното е, че си отговорила добре на стимулацията и имаш замразени, успех!
« Последна редакция: Декември 21, 2013, 12:40:25 pm от marsi »

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #908 -: Декември 21, 2013, 15:16:55 pm »
Марси лапарото ми беше диагностично по повод поликистозата с цел фенестрация т.е.обелване на яйчниците и тогава се установи,че са ми запушени тръбите,не са клампирани
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #909 -: Декември 21, 2013, 16:00:54 pm »
При цветна снимка освен тръбите се 'вижда' и матката, може би е възможно да се забележат полипи и други образувания? При лапаро мисля също се оглежда отвътре. Аз бих се консултирала с лекар дали резултат от подобно изследване е меродавно или трябва да се направи и хистеро.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #910 -: Декември 21, 2013, 16:37:28 pm »
При лапарото може да се огледа матката. Има тема за лапароскопии и за хистероскопии може да се почете и да се пита там ще получиш отговор.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #911 -: Декември 21, 2013, 18:06:40 pm »
Мина прегледът ми след пол. тест. И трите ембриона са там. На 06.01.-преглед.Ако и трите имат сърд. ритъм - редукция. Притеснена съм,но все пак някак обнадеждена.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #912 -: Декември 21, 2013, 19:28:50 pm »
Марси лапарото ми беше диагностично по повод поликистозата с цел фенестрация т.е.обелване на яйчниците и тогава се установи,че са ми запушени тръбите,не са клампирани
Сега разбрах  :). В този случай маже би е редно да се направи едновременно хистеро и лапароскопия, този вариант се практикува в клиниката. С хистероскопията се оглежда матката отвътре, а с лапароскопията яйчниците, тръбите и матката отвън. Възможно е да се започне с цветна снимка, но това док. ще прецени.
 
hope-love, честито още веднъж! В твоя вариант е малко притеснително, че са три, но вярвам, че с док. ще намерите най-доброто решение. Желая ти весели празници! И да пишеш пак след прегледа януари  :D

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #913 -: Декември 21, 2013, 20:06:47 pm »
Да Марси съвсем точно си разбрала :D
Hope-love радвам се,че всичко е наред при теб   :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #914 -: Декември 21, 2013, 21:59:22 pm »
Здравейте, миналата година по време на профилактичните годишни прегледи организирани от работодателя с колпоскопия се видя полип. Тогава отидох в репродуктивната клиника (още не знаех, че после ще имам друг проблем) и диагнозата ми се потвърди и с ултразвук.

Чак тогава с оперативна хистероскопия ми го махнаха. Така че не е вярно, че само с хистероскопия се виждат. Но трябва прегледа да се извърши в определен период, когато лигавицата не е много дебела за да се види.

Сега като ми се наложи да правя ин витрото директно отидох в същата клиника, не съм ги подбирала.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #915 -: Декември 22, 2013, 02:26:59 am »
Мина прегледът ми след пол. тест. И трите ембриона са там. На 06.01.-преглед.Ако и трите имат сърд. ритъм - редукция. Притеснена съм,но все пак някак обнадеждена.
Hope  :grouphug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #916 -: Декември 22, 2013, 08:10:15 am »
Мина прегледът ми след пол. тест. И трите ембриона са там. На 06.01.-преглед.Ако и трите имат сърд. ритъм - редукция. Притеснена съм,но все пак някак обнадеждена.

  :bighug: всичко ще е наред :crossfingers:

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #917 -: Декември 22, 2013, 09:00:51 am »
Стиснати палци от мен hope-love.Всичко ще бъде наред. :grouphug:
На мен много бързо ми минават дните и много много не го мисля теста за сега.Вчера бях до клиниката да си взема неупогена и разбрах,че лабораторията ще си работи денонощно и няма да почива.
Това ми беше проблема :P.
Пожелавам ви една топла,уютна,щастлива и весела Коледа! tree2a


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #918 -: Декември 22, 2013, 14:19:54 pm »
Вчера бях до клиниката да си взема неупогена и разбрах,че лабораторията ще си работи денонощно и няма да почива.
Това ми беше проблема :P.
Пожелавам ти най-хубавия коледен подарък :D...... от лабораторията ! Весели празници на всички!  xmas-smiley-010
« Последна редакция: Декември 22, 2013, 16:15:22 pm от marsi »

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #919 -: Декември 22, 2013, 15:49:03 pm »
Благодаря ти Марси!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!