0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #860 -: Декември 17, 2013, 23:18:29 pm »
rtfrtf благодаря!Честита награда и скоро да пишеш тук
Каква награда?
*

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #862 -: Декември 17, 2013, 23:21:45 pm »
Amini, Трибестана основно съдържа тестостерон, а се предполага, че той подобрява качеството на яйцеклетките. Съветвам те да се посъветваш с лекар, преди да започнеш прием на каквито и да било лекарства. Успех и весели празници.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #863 -: Декември 18, 2013, 00:29:29 am »
Amini, Трибестана основно съдържа тестостерон, а се предполага, че той подобрява качеството на яйцеклетките. Съветвам те да се посъветваш с лекар, преди да започнеш прием на каквито и да било лекарства. Успех и весели празници.
Трибестан е търговски продукт на Софарма и представлява екстракт от растение, за чието действие информацията е противоречива и недостатъчно изучена:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tribulus_terrestris
Използвайте препарати, одобрени за международна употреба, което означава, че са преминали всички стадии на преклинични и клинични изследвания.
« Последна редакция: Декември 18, 2013, 00:43:36 am от mammita2012 »
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #864 -: Декември 18, 2013, 00:52:12 am »
Благодаря ви , момичета-petqst, marsi. Lili2011, аvallon - умиране има, отказване няма    :wink:. Аз в момента се разкъсвам от невъзможността да взема решение, което хем да е адекватно, хем удачно, хем да не прибързвам и да си навредя по някакъв начин. Възможността за Фонда може би стои, но аз не реагирам много добре на стимулации и не знам дали да пробвам още по този начин. От друга страна,  имам големи колебания за инвитро на напълно естествен цикъл и повече клоня към лимитиран цикъл само с хапчета, Цитротайд и Овитрел. Проблемът  е, че бих могла да го направя само през януари или февруари, но ми се струва много скоро след последното инвитро. Моята половинка също е на мнение, че ще стане много натоварващо за организма ми. И двамата сме на мнение, че не можем да пробваме до безкрай, ако яйцеклетките ми не са добри, и трябва да се ориентираме към донорска програма - знаем, че се чака доста и мислим да се запишем по-навреме.
Изобщо питанките са много, а в главата и на душата ми е каша   :?.

gardan, искам и аз да ти дам кураж.При мен е  ИЯР с високо ФСХ и ЛХ по принцип,АМХ-0.34.
За цяла година опити едва успях да събера две яйцеклетки, също бях много отчаяна и момичета в тази тема непрекъснато ми помагаха със съвети.Не се отказвай, ще успееш .
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #865 -: Декември 18, 2013, 06:26:08 am »
Amini, Трибестана основно съдържа тестостерон, а се предполага, че той подобрява качеството на яйцеклетките. Съветвам те да се посъветваш с лекар, преди да започнеш прием на каквито и да било лекарства. Успех и весели празници.
Трибестан е търговски продукт на Софарма и представлява екстракт от растение, за чието действие информацията е противоречива и недостатъчно изучена:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tribulus_terrestris
Използвайте препарати, одобрени за международна употреба, което означава, че са преминали всички стадии на преклинични и клинични изследвания.

Всъщност и двете грешите.
Трибестанът има ЛХ-подобен ефект и стимулира производството на ендогенния тестостерон.
А за добавки, които не са лекарства, няма 4 стадии на клинични изпитвания, както за лекарствата. Освен това екстракт от трибулус терестрис има и под други търговски наименования, купувала съм немски (макар че д-р Тодорова твърди, че за нас е по-добре българския, защото вирее в България - билката, де).
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #866 -: Декември 18, 2013, 11:19:41 am »
Little_rabbit, благодаря за уточнението - мислех, че самия продукт съдържа тестостерон, а не че провокира отделянето му.
Kalona, благодаря за подкрепата - моята диагноза също е намален яйчников резерв, но и възрастта ми, предполагам, утежнява ситуацията - 38 години. За мен е очевидно, че нещо трябва да се промени в досегашните стратегии и протоколи и ще видим какво ще се реши и предприеме. Информация ще имам другия месец и, разбира се, ще споделям с вас. Весели празници на всички и успех на момичетата в процедура - продължавам да ви следя с интерес и ви стискам палци - и на краката даже   :lol:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #867 -: Декември 18, 2013, 12:01:59 pm »
здравейте момичета! Много отдавна ви чета но сега реших и аз да се запиша! Досега имам две неуспешни инсеминации, а сега съм с първи опит ин витро. днес ми е първи ден след трансфер! Успех на всички :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #868 -: Декември 18, 2013, 12:02:34 pm »
garden, предполагам мнението ти и съмнението ти в качеството на яйцеклетките не е твое лично мнение. Качеството на яйцеклетките няма нищо общо с количеството на извадени такива.
Ще споделя от личен опит. Минала съм през абсолютно всякакви варианти протоколи , стимулации леки, не толкова  леки, както както и напълно ЕЦ. Пила съм и добавки дори в малко завишени дози подчертавам предписани от лекаря ми (не самоназначени), добавям повече от три месеца съм изчаквала за ефект. Резултата - никакъв. Яйцеклетки дал господ, качеството липсва. До сега не съм чула/видяла/прочела категорично мнение за некачествени (но не по съмнение) яйцеклетки превърнати в качествени с медикаменти, всичко все още е предположение в тази насока - може да стане , ама може и да не стане. С перфектни показатели и оценка на яйчников резерв съм. От стимулация (гонал) сме вадили 14, от  хапчета (аримидекс) -8, от клостилбегит - 3, от остатъчен ефект от стимулация без едно хапче/инжекция съм имала 2. В една такава ситуация Заповедта от фонда , която беше в ръцете ми замина в коша -  за това казах че план Б може да не е вариант, а само едно излишно натоварване с хормони и всички нерви около една предварително обречена процедура ... както и едни 5  хиляди лева за някой. Няма да разказвам всичко. Както сама казваш не може до без край. Това е твоя организъм, това е твоята психика , не машина.
Изключително важно е какво мисли твоя лекар, и да е убеден в това което казва, а довериш ли му се кашата в главата ти ще изчезне. Разсей се с празниците и новата година напред.

Миналата година по същото време (14 декември 2012) се сдобих последния си и пореден  отрицателен тест. Това след изтощителни ежемесечни пункции със и без хапчета  и инжекции в гонитбата на качествената Я, а това ми струваше в пъти повече от донорската програма , да не говорим какво ми костваше на психиката (а на организма - няма време , пък и кой го пита). На 23 януари 2013, излизайки от часа си при лекаря си бях готова с решението. За секунда не съм се раздвоявала с външни мнения, съвети и "компетенции". Точно една година по късно - 23 януари 2014 ми е първата приемлива дата за секцио.
Нова година, нов късмет както се казва до прегледа и да го мислиш и да не го мислиш все тая. Услуга ще си направиш ако успееш да не мислиш и се насладиш на празниците.
Успех!
Извинявам се за дългия пост, макар, че се опитах да съм мах. кратка.

На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #869 -: Декември 18, 2013, 12:21:51 pm »
здравейте момичета! Много отдавна ви чета но сега реших и аз да се запиша! Досега имам две неуспешни инсеминации, а сега съм с първи опит ин витро. днес ми е първи ден след трансфер! Успех на всички :)
Успех   :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #870 -: Декември 18, 2013, 12:37:04 pm »
Здравейте момичета!

Аз ви чета редовно, защото всички положителни тестчета са ми много мили на сърцето и ми вдъхвате кураж! Ние живот и здраве ще правим първата си ин-витро процедура през януари и както се досещате колкото повече знам, толкова повече въпроси ми изникват   8O :lol:
Та като ви чета за тези яйцеклетки....може ли да ми обясните как точно се установява лошото качество на яйцеклетките и в какво се изразява проблемът им? Или ако има някъде тема дето съм пропуснала ме насочете към нея....

Успех на всички и на всички да ви се падне късмета с  :stroller: :sucky: :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #871 -: Декември 18, 2013, 12:46:53 pm »
Та като ви чета за тези яйцеклетки....може ли да ми обясните как точно се установява лошото качество на яйцеклетките и в какво се изразява проблемът им? Или ако има някъде тема дето съм пропуснала ме насочете към нея....
Специалист - лекар установява, на база и мнението на ембриолозите в конкретната клиника. Много са факторите и белезите.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #872 -: Декември 18, 2013, 14:10:02 pm »
нека разкажа при мен случая .Стимулация с Гонал- извадени 23 яйцеклетки, оплодени 17, върнаха ми две и замразихме три. Засега всичко мина добре, но не знам как ще дочакам още две седмици.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #873 -: Декември 18, 2013, 14:35:53 pm »
Та като ви чета за тези яйцеклетки....може ли да ми обясните как точно се установява лошото качество на яйцеклетките и в какво се изразява проблемът им? Или ако има някъде тема дето съм пропуснала ме насочете към нея....
Mousyt, има такава тема  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32875.0

Веднага след пункцията ембриологът може да определи дадена яйцеклетка като некачествена и съответно да не предприеме оплождане. Друг вариант е да се оплоди я., но ембрионът да е с фрагментации или със забавено развитие. Това в повечето случаи се наблюдава при жени с редуциран яйчников резерв, затова предварително се изследват FSH, Антимюлеров хормон, Инхибин Б. Има случаи тези хормони да са в норма и чак след направеното инвитро да се установи проблем с качеството на я., тогава се търсят други причини, евентуално проблеми с щитовидната жлеза, инсулинова резистентност.... вероятно има и друго, което пропускам. Дори неподходяща стимулация може да доведе до лошо качество на я., затова лекарят прави предварителна оценка с необходимите изследвания.

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #874 -: Декември 18, 2013, 16:31:02 pm »
Много благодаря за отговорите, особенно на марси за темата  :bighug:
А уж си мислех, че нямам непрочетена тема вече :oops: , но винаги има какво да се желае.....
Аз засега нямам проблем с яйчниковия резерв, но щом се разбира чак при инвитро / пункция за качеството, разбирам защо докторката каза, че при един опит се изясняват доста неща - явно тогава виждат наистина какво става  :)
Стискам палци на всички и отивам да си чета и да се информирам  osi_17
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #875 -: Декември 18, 2013, 19:06:08 pm »
И моя отчет: пореден 4-ти най-неуспешен опит - 0,232 IU/l (3-ти: 0,353, 2-ри: 22,62, 1-ви: 26,...). Всяка стимулация все отлична, качеството - все по-отлично, а накрая резултатите все по-зле...Не знам вече на кого и на какво да вярвам... Може би това ми беше последния опит. Успех на всички в процедура и весели празници!


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #876 -: Декември 19, 2013, 01:36:17 am »
Трибестанът има ЛХ-подобен ефект и стимулира производството на ендогенния тестостерон
Точно това твърдение се оспорва при контролни изследвания:
However, T. terrestris has failed to increase testosterone levels in controlled studies.[10][11][12] It has also failed to demonstrate strength-enhancing properties,[13] a finding indicating that the anabolic steroid effects of Tribulus terrestris may be untrue.
С две думи, T terrestris не е повишил нивата на тестостерон при контролни изследвания.
За цитатите вж линка, който дадох.
Разбира се, търговците 'пропускат' да споменат, че Tribulus terrestris има и апоптогенен потенциал, което значително го отличава от невинните хранителни добавки и налага пре/клиничните изследвания във всички стадии като потенциално лекарство.
Обърни внимание, че за Трибестан няма международен патент, защо? Какво са показали контролните изследвания?
« Последна редакция: Декември 19, 2013, 01:45:52 am от mammita2012 »
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #877 -: Декември 19, 2013, 07:08:23 am »
С две думи, T terrestris не е повишил нивата на тестостерон при контролни изследвания.
За цитатите вж линка, който дадох.
В момента нямам време да търся, но просто търсене в гугъл показва, че нещата не са точно както ги описваш. Има проучвания, доказващи и обратното. А за стойността на уикипедия като сериозен научен източник не ми се коментира, смешно е.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #878 -: Декември 19, 2013, 08:27:23 am »
Kvg08 не се отчайвай мила,знам как се чувстваш и какво изпитваш,силно те прегръщам....
Предполагам,че и ти като мен след толкоз опити си направила всякакви изследвания аз само генетични не съм,тях ще правя сега,преди 3 дни се консултирах с д-р Владимиров и според него там трябва да търся проблема си и да не се отказвам,защото имам шанс...опитай се сега да си починеш и да се отърсиш от всичко това...
Весели празници на всички момичета!  :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #879 -: Декември 19, 2013, 09:25:12 am »
В момента нямам време да търся, но просто търсене в гугъл показва, че нещата не са точно както ги описваш. Има проучвания, доказващи и обратното. А за стойността на уикипедия като сериозен научен източник не ми се коментира, смешно е.

Намерила съм:
Първото, в което се твърди, че билката не влияе (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15994038), само че извадката му е от едва 21 човека, а всеки, който се занимава със статистика и проучвания е наясно, че с толкова малка извадка изводите не са реални, а още повече - вероятността да се отхвърли нулевата хипотеза е почти безкрайно малка. А да разделиш 21 човека на 3 групи от научна гл.т. е просто безумно...
Ето още едно, в което се твърди точно обратното (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23173697), като извадката е от 70 човека (пак е малка, но вече се се числи към т.нар. в статистиката малки извадки). Те, дори и разделени на 2, пак са над 30 човека в група, което е над минимума от 30 човека.
Останалите проучвания в PubMed се отнасят за плъхове, зайци и маймуни.
mammita2012, ако ти се спори на научно ниво - можеш да ме намериш на лични.