0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #840 -: Декември 14, 2013, 15:15:12 pm »
Хоупче, много, много се радвам за теб!!! Няма от какво да се притесняваш защото всичко ще бъде наред. Бъди спокойна и се опитай да се насладиш на момента  :crossfingers:
От датата на ПРМ си се смята.

Десинка, обадиха ли ти се?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #841 -: Декември 14, 2013, 16:15:00 pm »
Свързах се с д-р Персенска. Тя така се зарадва и се засмя по телефона, че...много е готина! Записах си час за 21-ви за преглед - тя така ми каза. Дотогава ще ми бъде доста притеснено. Най-вече за това, че съм с еднорога матка и не се препоръчва млогоплодна бременност. Така че ако са повече от един ембироните ще е малко сложно. Но, ще гледам да се успокоя някак до прегледа след седмица. Пък после - стъпка по стъпка... Само се моля всичко да е наред!
Хайде, момичета, благодаря ви за подкрепата! Вие ще сте от първите, които ще научите резултатите след ехографския преглед!
А я кажете, за да определя в коя г. с. съм, да започна от датата на последната си менструация или при трансфер на ембриони, замразени на 5-тия ден, има някакъв друг трик, при определяне на седмиците?
Ей колко инфо търсих преди време за тази еднорога матка...Аз също съм с еднорога матка и Шефкетова ми беше казала, че трябва да внимаваме с трансферите (т.е. на ембриончета че не е препоръчително многоплодна бременност), но аз забременях от ин витро на ЕЦ и при мен трансфера беше на едничко...Хоупче ако имаш календар в зачатие като си въведеш положителния тест и календара ти изчислява в коя г.с. си, а по принцип се смята от първият ден на последния МЦ.Моят календар в зачатие ми изчислява седмиците и са верни защото на последния преглед лекарката ми каза и според ехографа в коя г.с. и си беше точно като изчисленията на календара в зачатие.Успех и се опитай да не мислиш много за това а да си мислиш само позитивни неща.Стискам палци и съм сигурна, че всичко ще е наред,,,
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #842 -: Декември 14, 2013, 18:14:59 pm »
Момичета обадиха ми се на обяд и пет пъти сядам да пиша и се отказвам.Вчера извадиха 14 яйцеклетки.Днес обаче са размразили и 4 яйцеклетки,които събирам от януари.Резултата е 2 оплодени от всички тези 18.Утре ще чакам да ми кажат какво става.Знам,че правят всичко което е необходимо,но се надявах на повече.
Да си призная не съм се сдухала и горе долу съм добре.Това ми е 5 стимулиран опит.
Стискайте палци и това е.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #843 -: Декември 14, 2013, 18:30:41 pm »
Здравейте, момичета. Аз се каня да пиша от сряда и все не ми се сяда - моят опит приключи с отрицателен тест. Вече си мисля, че нямам шанс за успех с моите яйцеклетки и започвам да събирам информация за донорските програми. Ако може някоя от вас да ме насочи към теми, които да прочета или да сподели мнение, бих се радвала. Продължавам да ви чета с интерес и пожелавам успех на получилите вече положителни тестове и късмет на всички в процедура.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #844 -: Декември 14, 2013, 19:08:00 pm »
 Здравей garden!
Съжалявам за това, което ти се е случило! :(
Мнение не мога да споделя, но ето тук можеш да прочетеш нещо по въпроса:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20638.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41306.0#top
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29620.40

Успех!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #845 -: Декември 14, 2013, 19:21:57 pm »
Десинка, оплодили са се най-качествените. От сърце ти желая и двете да продължат да се развиват по най-добрия начин!

garden, жалко за отрицателния тест  :hug2:  Ако в търсачката напишеш донорса яйцеклетка, ще ти излезе доста информация. За кураж прилагам  линк към статистическата тема на момичета, успели след донорска процедура http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39630.msg987790#msg987790 .  Успех!

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #846 -: Декември 14, 2013, 19:46:39 pm »
Благодаря ти за подкрепата!Дано е така и аз се старая да съм положително настроена, макар че съм Деси параноята. :oops:


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #847 -: Декември 14, 2013, 22:00:30 pm »
Garden, много съжалявам! В такива моменти не знам какво да кажа, само бих ти предложила рамо да поплачеш.  :bighug:
За мен в най-тежките моменти ми помагаше само правенето на планове за бъдещето. Доколкото знам за донорска програма се изчаква известно време и ако не ти е безкрайно омръзнало всичко около процедурите бих те посъветвала пусни още веднъж документи към фонда. Просто като план Б.
Същр така, може би не е практика, но аз след няколко неуспешни процедури изисках среща с ембриолозите. На срещата разгледахме досието ни, с техните бележки за всеки ембрион - развитие, качество, характеристики... Също за всеки опит е описано качеството на мъжкия материал - за вас ще е важно дали там всичко е наред ако сте донорска. След добрата спермограма ще ви е нужно също да сте прегледали дали няма нещо, което да пречи на имплантацията. Процедурите с донорски клетки са доста скъпи, прегледайте всеки детайл преди това.
Желая ти да поникне цветенце в градинката ти. Скоро.  :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #848 -: Декември 16, 2013, 11:37:45 am »
garden, съжалявам за неуспеха. Път обаче има.

Цитат
Процедурите с донорски клетки са доста скъпи, прегледайте всеки детайл преди това
Това не е съвсем вярно. Една такава процедура не е задължително да струва повече от едно ИКСИ.

Цитат
Също за всеки опит е описано качеството на мъжкия материал - за вас ще е важно дали там всичко е наред ако сте донорска.
Това също - не е необходимо  съвсем всичко да е на ред, има си допустими отклонения.
Също "План Б" със заповед от фонда може изобщо да не е.

Добре е човек преди да дава съвети да е малко информиран.

До колкото видях си пациент на клиника Селена. Потърси компетентно мнение , не го мисли това сама, обсъди си с лекаря си причините , както и какво е неговото мнение дали да продължаваш или по-добрия вариант за теб е донорска програма. В тази клиника имат и  донорска програма. Най-добре от там ще получиш точната информация как практикуват. Разбира се ако решиш да останеш техен пациент.
Само не се отчайвай.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #849 -: Декември 17, 2013, 07:57:17 am »
Снощи си прибрахме ембриончетата.Имаме си ги и на снимки.По-спокойна съм ,взех си и торбата с лекарства. Имам изписани и нови медикаменти,които до сега не съм пила. Днес ще почивам и утре ще си ходя на работа. Надявам се много,че наистина на Коледа стават чудеса!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #850 -: Декември 17, 2013, 08:18:26 am »
Desinka,  късмет! yahoo_17
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #851 -: Декември 17, 2013, 09:47:19 am »
garden, съжалявам за неуспеха. Път обаче има.

Цитат
Процедурите с донорски клетки са доста скъпи, прегледайте всеки детайл преди това
Това не е съвсем вярно. Една такава процедура не е задължително да струва повече от едно ИКСИ.

Цитат
Също за всеки опит е описано качеството на мъжкия материал - за вас ще е важно дали там всичко е наред ако сте донорска.
Това също - не е необходимо  съвсем всичко да е на ред, има си допустими отклонения.
Също "План Б" със заповед от фонда може изобщо да не е.
Относно цените, скъпо или не предполагам е въпрос на гледна точка, не бих спорила за това. За мен и моето семейство ИКСИ със стимулация е скъпа процедура.
Относно другото - имах предвид детайлите да бъдат прегледани предварително доколкото е възможно. Има допустими отклонения, така е, но ако нещата са извън тези допустими граници е хубаво да се поработи върху това преди процедурата, за да се повишат шансовете за успех. Това важи за всяка процедура.
И да - документи към фонда може да не са вариант. А може и да са. Само garden знае и ще реши.
Абсолютно те подкрепям - има път напред!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #852 -: Декември 17, 2013, 11:58:10 am »
rtfrtf благодаря!Честита награда и скоро да пишеш тук.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #853 -: Декември 17, 2013, 13:44:49 pm »
Десинка, чакаме те след 10-тина дни с хубава новина за твоето "Коледно чудо"!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #854 -: Декември 17, 2013, 17:43:50 pm »
Снощи си прибрахме ембриончетата.Имаме си ги и на снимки.По-спокойна съм ,взех си и торбата с лекарства. Имам изписани и нови медикаменти,които до сега не съм пила. Днес ще почивам и утре ще си ходя на работа. Надявам се много,че наистина на Коледа стават чудеса!

 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #855 -: Декември 17, 2013, 17:44:17 pm »
Благодаря ви , момичета-petqst, marsi. Lili2011, аvallon - умиране има, отказване няма    :wink:. Аз в момента се разкъсвам от невъзможността да взема решение, което хем да е адекватно, хем удачно, хем да не прибързвам и да си навредя по някакъв начин. Възможността за Фонда може би стои, но аз не реагирам много добре на стимулации и не знам дали да пробвам още по този начин. От друга страна,  имам големи колебания за инвитро на напълно естествен цикъл и повече клоня към лимитиран цикъл само с хапчета, Цитротайд и Овитрел. Проблемът  е, че бих могла да го направя само през януари или февруари, но ми се струва много скоро след последното инвитро. Моята половинка също е на мнение, че ще стане много натоварващо за организма ми. И двамата сме на мнение, че не можем да пробваме до безкрай, ако яйцеклетките ми не са добри, и трябва да се ориентираме към донорска програма - знаем, че се чака доста и мислим да се запишем по-навреме.
Изобщо питанките са много, а в главата и на душата ми е каша   :?.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #856 -: Декември 17, 2013, 21:45:36 pm »
Garden, може би твоите отговори се намират в клиниката. Запиши си час за обсъждане на процедурата, вземи си списък с всичките си въпроси и ги задай на лекаря. Обсъдете възможните причини за неуспех и може ли да се направи нещо. При ЕЦ обикновено се смята, че качеството на яйцеклетката е по-добро, също на някои момичета предписват различни медикаменти за подобряване на качеството. Попитай дали ще бъде рано. Някои момичета правят ЕЦ веднага след стимулиран опит.
Аз не знам защо смяташ, че непременно качеството на яйцеклетката е проблема, но какъвто и да е пожелавам ти скоро да се избистри планът, който да доведе едно малко човече и у вас! С времето вичко ще си дойде на мястото, ще видиш. А сега идват чудесни празници - насладете им се!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #857 -: Декември 17, 2013, 22:14:00 pm »
Lili2011, час за клиниката вече записах за след Нова година, а вече говорих и с лекаря по телефона за това какво ориентировачно  ни предстои. При мен проблема е в качеството на яйцеклетките и от това лято пия Dhea, витамини, а непосредствено преди опита и Трибестан. Пих и два месеца  преди опита чай от бял равнец, но въпреки, че този път изкарахме 4 яйцеклетки, то само една се оплоди и ембриона  не беше отлично качество. При другите ми опити изкарвахме по 1-2 яйцеклетки с отлично качество на върнатия ембрион, но без да съм пила нищо друго освен фолиева киселина. Ето защо, не знам какво да мисля и кой път да поема. Естествено, че ще има обсъждане, но е чак след около месец и постоянно го мисля. Ще пробвам да се насладя на празниците - дано се разсея приятно и да ми се отпусне душичката. Весели празници и на теб.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #858 -: Декември 17, 2013, 22:48:29 pm »
Десинка, поздравления за успешния трансфер  :) и с пожелание за положителен резултат!

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #859 -: Декември 17, 2013, 23:00:02 pm »
Lili2011, час за клиниката вече записах за след Нова година, а вече говорих и с лекаря по телефона за това какво ориентировачно  ни предстои. При мен проблема е в качеството на яйцеклетките и от това лято пия Dhea, витамини, а непосредствено преди опита и Трибестан. Пих и два месеца  преди опита чай от бял равнец, но въпреки, че този път изкарахме 4 яйцеклетки, то само една се оплоди и ембриона  не беше отлично качество. При другите ми опити изкарвахме по 1-2 яйцеклетки с отлично качество на върнатия ембрион, но без да съм пила нищо друго освен фолиева киселина. Ето защо, не знам какво да мисля и кой път да поема. Естествено, че ще има обсъждане, но е чак след около месец и постоянно го мисля. Ще пробвам да се насладя на празниците - дано се разсея приятно и да ми се отпусне душичката. Весели празници и на теб.

Моите резултати са идентични, само една яйцеклетка се оплоди от 4 фоликула и 3 яйцеклетки. Казаха ми да пия Дхеа, но мисля да си самоназнача и Овабууст. Едва ли ще ми навредят, а отделно ще правя един куп изследвания превантивно, дано да се подобри резултата. Този трибестан лекарство ли е или хранителна добавка и откога се почва?

Весели празници и дано те откъснат поне временно от проблемите.