0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #760 -: Декември 08, 2013, 16:18:49 pm »
Aspire благодаря! Утре ще ходя да повторя теста да видим дали нараства чхг...а,до кога се прави фраксипарина и се слага утрогестана? Докато видят сакчето ли? Нещо ми омръзна с тези лекарства...
Алекс, аз съм била на утрогестан само. До 12-та седмица ми казаха да го слагам.
Ще трябва да потърпиш малко ...
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #761 -: Декември 08, 2013, 16:21:36 pm »
Desism чудесен резултат дано се развиват и делят добре
Sisy колко се оплодиха при теб? Надявам се всички...
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #762 -: Декември 08, 2013, 16:24:09 pm »
47 smiles благодаря! Ще търпя,нали е за добро  :D
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #763 -: Декември 08, 2013, 18:34:59 pm »
Фраксипарина е поне за няколко месеца, но най-често се поставя до раждането... Свиква се, ако не ти се падне партида с тъпи и криви игли  :wink: . А ако научиш половинката да ти ги поставя докато гледаш интересен филм хич няма и да забелязваш. Прегръдки и успех!
Моля се за всички момичета в темата, дори за тези, които още чакат! Дано скоро всички гушнем прекрасни вързопчета!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #764 -: Декември 08, 2013, 20:16:28 pm »
Здравейте! Въпрос към бременните: пили ли сте Дуфастон, каква доза и за колко време? В друг форум четох много негативни неща за него (преведени от чужди лекарски сайтове)...


*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #765 -: Декември 08, 2013, 20:22:11 pm »
Пие се каквото ти изпише доктора.А темата не е от най-удачните за този въпрос има си тема на бременните където да питаш.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #766 -: Декември 09, 2013, 18:56:37 pm »
Здравейте момичета! Днес ходих до "Надежда" и нещо се отчаях....повторих кръвния тест и лаборантката като и казах,че съм 12 ден след трансфер ми каза да покажа резултата си на д-р Персенска,тя каза след 2 дни да го повторя...явно нещо не е наред,нисък е 36.06IU/l  в петък се изследвах в цибалаб и там беше 68.430 mU/ml но там е на милилитър,а тук ги измерват на литър...не знам какво да мисля вече....поплаках си,отчаях се...тези 2 дни ще се побъркам от притеснение явно...
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #767 -: Декември 09, 2013, 19:23:47 pm »
Здравейте момичета! Днес ходих до "Надежда" и нещо се отчаях....повторих кръвния тест и лаборантката като и казах,че съм 12 ден след трансфер ми каза да покажа резултата си на д-р Персенска,тя каза след 2 дни да го повторя...явно нещо не е наред,нисък е 36.06IU/l  в петък се изследвах в цибалаб и там беше 68.430 mU/ml но там е на милилитър,а тук ги измерват на литър...не знам какво да мисля вече....поплаках си,отчаях се...тези 2 дни ще се побъркам от притеснение явно...

ЧХГ се измерва в международни единици на милилитър (mIU/ml). Виж калкулатора на ЧХГ в сайта. Питала съм лаборантки, защо се различават мерните единици в различните лаборатории - най-честия отговор е "не знам', последван от "така е инсталирана компютърната програма"... Аз мисля, че при всички случаи резултата ти е +. Стискам палци!!!!


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #768 -: Декември 09, 2013, 19:35:57 pm »
Благодаря ти дано си права  :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #769 -: Декември 09, 2013, 19:50:05 pm »
Струва ми се, че единиците в двете лаборатории са еднакви - първата е единици на литър, втората - милиединици на милилитър или числител и знаменател умножени по 0,001.

Алекс, още един чифт стиснати палци!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #770 -: Декември 09, 2013, 20:03:46 pm »
Алекс 77 от мен имаш много силно стиснати палци.Не се отчайвай, в момента нямаш нужда от това.Бъди силна и мисли само положителни неща и ще видиш,че всичко ще е ОК. :bighug:
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #771 -: Декември 09, 2013, 22:51:34 pm »
Лемон притесненията ми идват точно от това,което мислиш и ти....вместо да се увеличава то пада...благодаря ви момичета за подкрепата,не знам какво щях да правя без вас..
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #772 -: Декември 10, 2013, 06:20:51 am »
Лемон притесненията ми идват точно от това,което мислиш и ти....вместо да се увеличава то пада...благодаря ви момичета за подкрепата,не знам какво щях да правя без вас..

Знам, Алекс, но винаги има вариант за лабораторна грешка. С теб сме  :bighug:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #773 -: Декември 10, 2013, 09:31:34 am »
Момичета, на мен първият ми опит приключи неуспешно :( :(
Нито една оплодена Я....  Мъжо ми ще прави генетични изследвания.
Според док. и ембриоложката сперматозоида не се прикрепя към Я, но това ще стане ясно със сигурност скоро.
Успех на всички момичета в процедура!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #774 -: Декември 10, 2013, 10:35:52 am »
Съжалявам Сиси... :bighug:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #775 -: Декември 10, 2013, 10:59:10 am »
Момичета, на мен първият ми опит приключи неуспешно :( :(
Нито една оплодена Я....  Мъжо ми ще прави генетични изследвания.
Според док. и ембриоложката сперматозоида не се прикрепя към Я, но това ще стане ясно със сигурност скоро.
Успех на всички момичета в процедура!

Sissy всички ли Я ги оплождахте по стандартното ин витро или някои ИКСИ?Защото при мен при първият опит на ЕЦ също Я не се беше оплодила, но про вторият опит на ЕЦ беше ИКСИ и си се оплоди и резултата е в графиката ми  :wink: Успех и стиснати палци много скоро да успеете да видите двете чертички :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #776 -: Декември 10, 2013, 12:16:07 pm »
Струва ми се, че единиците в двете лаборатории са еднакви - първата е единици на литър, втората - милиединици на милилитър или числител и знаменател умножени по 0,001.

Алекс, още един чифт стиснати палци!

little rabbit,

ще ми обясниш ли и на мен тази разлика в единиците - моите също са mlU/ml

т.е. моята стойност реално е по-ниска ли?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #777 -: Декември 10, 2013, 12:44:16 pm »
(лимона съм)
Делюжън, пътят на логиката ми е, че ако имаш една единица от нещо в един литър, то можеш да го преобразуваш в милиединици на милилитър, като умножиш числителя и знаменателя по 0,001 (мили значи 1000, ама в намаление). А като умножиш числителя и знаменателя по едно и също число, резултатът ще е същия. Естествено, не е задължително промяната да е линейна, а експоненциална и да не съм права.

Твоят резултат се удвои, доколкото си спомням. Не си споделяла за нов тест (а и няма смисъл, чакаме да се похвалиш с плоден сак в матката).
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #778 -: Декември 10, 2013, 12:58:59 pm »
(лимона съм)
Делюжън, пътят на логиката ми е, че ако имаш една единица от нещо в един литър, то можеш да го преобразуваш в милиединици на милилитър, като умножиш числителя и знаменателя по 0,001 (мили значи 1000, ама в намаление). А като умножиш числителя и знаменателя по едно и също число, резултатът ще е същия. Естествено, не е задължително промяната да е линейна, а експоненциална и да не съм права.

Твоят резултат се удвои, доколкото си спомням. Не си споделяла за нов тест (а и няма смисъл, чакаме да се похвалиш с плоден сак в матката).

боже, лемон-че, това сигурно ще го разбера чак през 2138  :lol:

и да, моето чхг се удвои, но аз в една и съща лаб го правих.

в четвъртък съм на първи преглед ... пък да видим  :crossfingers:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #779 -: Декември 10, 2013, 12:59:51 pm »
Чакаме с нетърпение  :bighug: