0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #700 -: Декември 05, 2013, 20:36:37 pm »
десисм,

с малко закъснение, но да се включа и аз - аз също имах болки в яйчниците след пункцията, и пиех ношпа на макс ... и до днес
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #701 -: Декември 05, 2013, 20:40:49 pm »
на мен ми изписаха аспирин протект  по 1 на ден и утрогестан3х1 и да продължа със бромокриптин по 1/2 вечер.Забравих да питам дали мога да пия но шпа или спазмалгон при силни болки,но предполагам,че няма да има проблем
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #702 -: Декември 05, 2013, 21:31:16 pm »
Забравих да питам дали мога да пия но шпа или спазмалгон при силни болки,но предполагам,че няма да има проблем

Не знам за спазмалгон, но Но-шпа така или иначе се изписва за първите 7 дни след трансфера в доза 3 х 2 табл., при необходимост и след това се пие ...
Успех и скоро да се похвалиш с положителен тест !  :bighug:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #703 -: Декември 05, 2013, 21:33:12 pm »
сега вече да,но след пункцията едва се движех и трудно ходих до тоалетната
биха ми един спазмалгон и мисля,че от него ме отпусна
сега чувствам само дискомфорт  и ми е подут корема
Днес ли ти е била пункцията? Ако болките се засилят, спешно да се обадиш на лекаря си. И също ако подуването на корема продължи. Или пък ако ти блокира диафрагмата при опит да се засмееш/закашляш и т.н. Или ако ти причернее при опит да станеш. Не искам да те плаша, но такива болки изобщо не са за подценяване. И пий течности.
Видяха ли те на ехограф преди да те пуснат да си ходиш?
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #704 -: Декември 05, 2013, 21:34:00 pm »
На мен но-шпа не са ми изписвали, нито след пункцията, нито след трансфера. По време на пункцията нищо не усещах, само замаяност от упойката.

Проблемът беше при мен трансфера, беше труден, без упойка. Но неразположението ме държа до края на деня.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #705 -: Декември 05, 2013, 22:05:51 pm »

Проблемът беше при мен трансфера, беше труден, без упойка. Но неразположението ме държа до края на деня.

Трансфера по принцип не е с упойка, но това че го определяш като труден не е хубаво - доколкото знам така се травмира лигавицата. Също не е хубаво да има кръв в катетъра.

Мен след като ме настаниха в секси позата, сложиха спекулум и док пръсна с някакво препаратче, след това гледа матката с УЗ, нагласи го под определен ъгъл и го даде на сестрата да го държи. Извика "готов съм" на ембриоложката и тя подаде ембитата през едно прозорче от лабораторията. Буквално секунди след това ембитата бяха при мен ... а аз понеже бях чела за трудните трансфери си бях хванала ръцете на корема и чаках ли чаках да ме заболи нещо. Док и сестрата станаха, разприказваха се и аз като ги питах "готово ли е" много се смяха, защото така и не бях разбрала че трансфера е приключил. После си говорих с ембриоложката, помолих я да ми разкаже за всички ембриончета, и така ...

а но шпа имам от пункцията 3х2 всеки ден, и до днес (мисля че е заради евентуални контракции)

... извинявайте за фермана, но досега май не съм го разказвала на никого
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #706 -: Декември 05, 2013, 22:16:28 pm »
delusion22 и аз много четох и точно затова си мисля, че може би няма имплантация при мен. Имах кървене след трансфера, който продължи по моему повечко отколкото трябва (може би половин час), тъй като лекаря нямаше достъп до матката. Не знам по какви причини, може да са анатомични. По катетъра не видях кръв. Понеже съм мъжко момиче не съм мръднала, въпреки разчовъркването.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #707 -: Декември 05, 2013, 22:22:36 pm »
амини съжалявам че така се е получило,

мисля че трябва да настояваш за пробен трансфер при следващия опит. (освен ако не сте правили и сега)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #708 -: Декември 05, 2013, 22:25:10 pm »
Да, права си, не се бях сетила за пробния трансфер, мислех си за упойка, но при всички случаи ще обърна внимание.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #709 -: Декември 05, 2013, 22:32:51 pm »
Mисля че пробния трансфер в някои клиники е рутинен.
Aз също не се бях сетила да питам, но на много прегледи по време на овулация, различни доктори са ми казвали че цервикса ми е силно овулаторен - явно много широко се отваря   8O  .

както и да е, настоявай с док да обсъдите всички моменти от опита

amini, а каква ти е била стимулацията?
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 22:51:19 pm от delusion22 »
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #710 -: Декември 05, 2013, 22:56:50 pm »
Силна стимулация по дълъг протокол с декапептил и фостимон. Едва ли това има отношение към трансфера обаче. Ще се опитам утре да науча повече подробности.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #711 -: Декември 05, 2013, 23:24:24 pm »
по-скоро заради броя Я питах ;)

не знам защо, но май на всякъде правят първия опит по дълъг протокол.
дано на следващия да проведат подходящ протокол
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #712 -: Декември 05, 2013, 23:29:30 pm »
Мисля, че правят дълъг заради по-голямата възможност за контрол.

А иначе имах 4 фоликула, от които 2 зрели яйцеклетки и 1 се оплоди. Всичко това от левия ми яйчник, десния изобщо не реагира.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #713 -: Декември 06, 2013, 06:32:16 am »
Да, права си, не се бях сетила за пробния трансфер, мислех си за упойка, но при всички случаи ще обърна внимание.
Амини, на мен при трансфер винаги ми слагат атропин мускулно. Отпуска неволевата мускулатура и шийката на матката ми е спокойна. При първия ми трансфер имаше подобни проблеми, както при теб.

desism, моля те, пиши как си.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #714 -: Декември 06, 2013, 09:03:42 am »
лемон,
в този ред на мисли на мен ми сложиха една инжекцийка 30 минути преди трансфера - и ако не се лъжа е била ношпа. (ако това се брои за упойка ... по скоро обезболяващо, или отпускащо нещо си)
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #715 -: Декември 06, 2013, 09:04:43 am »
desisim-аз също след пункцията имах много болки ниско в корема, но аз съм със СПКЯ и при мен винаги има хиперстимулация.Яйчниците ми стават огромни и до сега от време на време ме болят.При трансфера имах кървене около 2-а дни, защото Д-ра ми каза, че се е наложило да 'щипне' (така се изрази) шийката на матката при което имах чувството, че бръкна директно в мозъка ми.Не съм била с упойка,а при първият трансфер абсолютно нищо не съм усетила-пак без упойка.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #716 -: Декември 06, 2013, 09:06:24 am »
лемон,
в този ред на мисли на мен ми сложиха една инжекцийка 30 минути преди трансфера - и ако не се лъжа е била ношпа. (ако това се брои за упойка ... по скоро обезболяващо, или отпускащо нещо си)

Мнеее но-шпа не се брои за упойка, а е обезболяващо и отпуска гладката мускулатура, в случая - матката.
Атропин е нещо далеч по-различно, но явно се използва при проблемни трансфери.
Аз винаги съм имала само но-шпа в дупето преди трансфер.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #717 -: Декември 06, 2013, 09:09:29 am »
лемон,
в този ред на мисли на мен ми сложиха една инжекцийка 30 минути преди трансфера - и ако не се лъжа е била ношпа. (ако това се брои за упойка ... по скоро обезболяващо, или отпускащо нещо си)

Ношпа да-за отпускане на гладкта мускулатура, за да бъде матката спокойна.
И на мен ми сложиха
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #718 -: Декември 06, 2013, 09:10:19 am »
лемон,
в този ред на мисли на мен ми сложиха една инжекцийка 30 минути преди трансфера - и ако не се лъжа е била ношпа. (ако това се брои за упойка ... по скоро обезболяващо, или отпускащо нещо си)

Но шпа мисля слагат рутинно във всяка клиника преди трансфер. Аз съм явно с проблемна шийка и затова ми добавят и атропин.
След първия ми трансфер си мислех, че вече нямам шансове, но се оказа, че винаги се намира решение. Във форума evro беше още по-проблемна, но и за нея се намери правилния подход.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #719 -: Декември 06, 2013, 09:10:41 am »
На мен док при последния трансфер ми одраска матката. Тъй като съм правила много трансфери с него и знам че е страхотен прфесионалист реших че го е направил нарочно и после е пуснал ембриончето точно там. Мен вече ми правиха надиране на лигавицата в началото на лятото, но не стигнахме до процедура следващия месец, затова мисля че го направи сега отново. Разбира се не сме го коментирали, това са мои мисли.
Иначе съм на ношпа след пункцията, но само по едно сутрин и вечер. Откакто прокървих имам и на обяд.
Никой не спомена, но на мен след пункция ми слагат торбичка с лед на корема. Последния път обаче забравиха и ми поисках. Надявам се че и на вас ви слагат?