0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #360 -: Ноември 20, 2013, 21:34:13 pm »
благодаря момичета,
още няколко дена ще ви забавлявам с моите драми  osi_4

зада, радвам се че не се е оказало нещо лошо :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #361 -: Ноември 21, 2013, 07:20:03 am »
Или просто човешки хорион гонадотропин. ЧХГ са два вида, да - алфа е в урината, а бета - в кръвта. Така че бета чхг описва нещата най-точно. Би трябвало да разберат.
Благодаря
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #362 -: Ноември 21, 2013, 14:23:41 pm »
Здравейте момичета,
само ви следя, в процедура съм и минавам през част от преживяванията, за които си говорите.
delusion22, не се филмирай, имаш дори и за замразяване,
а ние дето сме с по едно фоликулче и една Я - какво да кажем?
Не ме питай какво треперене беше всеки ден, като VeryMe, само че още по-зле ...дали расте, дали клетките са ок, .... карай,  ще го добуташ до ЕТ и дай Боже да стигнем до 9-месечен финал.
После е голямото притеснение, до тук беше само генерална репетиция. И чакането не е за подценяване ... само спокойно и напред - решение има, а и Бог е добър - праща на всеки желаното, но когато му дойде времето. От тези преживявания се учим предимно на търпение, поне според мен.

Желая късмет и много +++ на всички тук!!!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #363 -: Ноември 21, 2013, 15:56:54 pm »
малката бухтичка :)

понякога сравняват преминаването през АРТ с емоционален ролър-коустър - обаче аз имам чувството че съм на космическа совалка  :lol:
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #364 -: Ноември 21, 2013, 16:22:43 pm »
Обаче пък как звучи само, "АРТ"-изкуство  :lol:  А изкуството иска жертви..


*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #365 -: Ноември 21, 2013, 17:04:43 pm »
че какво по-хубаво изкуство от едно бебче  :lol:

аз съм виждала и това EARTH - т.е. изкуството е част от земята

абе изобщо от всичко са част малките бебчета (леле съвсем се размекнах, а съм такава мъжкарана по принцип)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #366 -: Ноември 21, 2013, 17:11:36 pm »
Здравейте момичета,
само ви следя, в процедура съм и минавам през част от преживяванията, за които си говорите.
delusion22, не се филмирай, имаш дори и за замразяване,
а ние дето сме с по едно фоликулче и една Я - какво да кажем?
Не ме питай какво треперене беше всеки ден, като VeryMe, само че още по-зле ...дали расте, дали клетките са ок, .... карай,  ще го добуташ до ЕТ и дай Боже да стигнем до 9-месечен финал.
После е голямото притеснение, до тук беше само генерална репетиция. И чакането не е за подценяване ... само спокойно и напред - решение има, а и Бог е добър - праща на всеки желаното, но когато му дойде времето. От тези преживявания се учим предимно на търпение, поне според мен.

Желая късмет и много +++ на всички тук!!!

Бухтичке, преди 3 години от само едно фоликулче и само една яйцеклетка да видиш каква жива маймунка ми се получи :-)
Стискам ти палци за същото, има шанс, да знаеш :-)
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #367 -: Ноември 21, 2013, 18:49:06 pm »
че какво по-хубаво изкуство от едно бебче  :lol:

аз съм виждала и това EARTH - т.е. изкуството е част от земята

абе изобщо от всичко са част малките бебчета (леле съвсем се размекнах, а съм такава мъжкарана по принцип)
че какво по-хубаво изкуство от едно бебче  :lol:

аз съм виждала и това EARTH - т.е. изкуството е част от земята

абе изобщо от всичко са част малките бебчета (леле съвсем се размекнах, а съм такава мъжкарана по принцип)
Аз също се чувствам много променена /много по-кротка  :lol:/ Това ще да е ефекта от хормоните съчетан с майчинските ни инстинкти. delusion22, колко дни остават до транфера?
Пожелавам успех на  zada, aspire и на всички момичета в процедура  :crossfingers:


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #368 -: Ноември 21, 2013, 20:30:12 pm »
VeryMe, благодаря за подкрепата. Моято пунция е на 23.11 и се надявам всичко да е на ред. Успех на всички в сбъдването на тази мечта да имаш дете!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #369 -: Ноември 21, 2013, 22:55:09 pm »
Аз също се чувствам много променена /много по-кротка  :lol:/ Това ще да е ефекта от хормоните съчетан с майчинските ни инстинкти. delusion22, колко дни остават до транфера?
Пожелавам успех на  zada, aspire и на всички момичета в процедура  :crossfingers:

ВериМи,
утре е втори ден, ще видя какво ще каже ембриоложката,
надявам се за 5-ти ден
 :crossfingers:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #370 -: Ноември 22, 2013, 08:02:53 am »
Здравейте момичета,аз съм много сериозно притеснена защото снощи забелязах бледо кафеникаво,а миналият ми опит приключи точно по същия начин.На 5-ти ден с много бледо розово еднократно и на 7-ми и 8-ми ден с по една ръждива точка.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #371 -: Ноември 22, 2013, 08:14:31 am »
aspire, има много жени, получили такова кафеникаво зацапване и после всичко е било наред. Освен това опит с опит не си приличат. Важното е да не е яркочервено. Нормално е да се притесняваме за всичко, все пак толкова много сме вложили, толкова много сме чакали. Най-вероятно е имплантанционно зацапване. Очаквам скоро да се похвалиш.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #372 -: Ноември 22, 2013, 08:16:52 am »
aspire не бързай да отписваш така опита,всеки опит сам по себе си е различен.За кога ти е назначен теста? Ти си с ембриони на 5-ти ден нали,не знам дали може да пуснеш вече един тест нека и другите момичета да кажат.Желая ти положителен резултат :crossfingers:

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #373 -: Ноември 22, 2013, 08:54:11 am »
Да с трансфер на 5-ти ден на два бластоциста от които единият е сне много добра морфология.Днес ми е 6-ти ден от ЕТ ако не броим дена на самия ЕТ,мисля че още е рано за кръвен тест,а пикливи е чак за 06.12.2013г.За сега нямам ярко червена кръв и се моля и да не я виждам.Просто се оплаших защето и миналият път горе доло по това време се появи ръждивото.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #374 -: Ноември 22, 2013, 08:58:49 am »
Да с трансфер на 5-ти ден на два бластоциста от които единият е сне много добра морфология.Днес ми е 6-ти ден от ЕТ ако не броим дена на самия ЕТ,мисля че още е рано за кръвен тест,а пикливи е чак за 06.12.2013г.За сега нямам ярко червена кръв и се моля и да не я виждам.Просто се оплаших защето и миналият път горе доло по това време се появи ръждивото.

Утре чакаме резултата от теста. Според мен има нещо. Възможно е и предния път да е имало, но просто да е спряло да се развива. Взимай си лекарствата както са ти предписани и ни дръж в течение. А ние стискаме палци  :bighug:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #375 -: Ноември 22, 2013, 09:23:25 am »


Утре чакаме резултата от теста. Според мен има нещо. Възможно е и предния път да е имало, но просто да е спряло да се развива. Взимай си лекарствата както са ти предписани и ни дръж в течение. А ние стискаме палци  :bighug:
[/qu

 Не е ли рано за кръвен тест ,аз мислех да го направя във вторник на 26.11
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #376 -: Ноември 22, 2013, 09:28:55 am »
Не е рано, 7-8 ден ще има някакво раздвижване. Тук имаше момиче с положителен резултат още на 3 ден (прекалено рано), така че ако работи лабораторията в събота и неделя, можеш да пуснеш теста.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #377 -: Ноември 22, 2013, 10:18:09 am »
aspire, ето какъв е моя личен опит:
Относно кръвния тест: Аз пуснах кръвен на седми ден и си беше доста положителен /даже уринния излезе/.
Относно зацапването:При предишното инвитро и аз като теб получих зацапване на 8-ми ден, което премина в кървене и МЦ. На теста за ЧХГ се оказа, че е имало имплантация но нещо е станало. При сегашния ми опит, отново на осми ден получих зацапване. И аз като теб веднага отписах опита.Веднага се обадих в клиниката, увеличиха ми дозите на естрофем и утрогестан.Зацапването спря още на другия ден. В момента съм бременна /края на 5-та гестационна седмица/, чакам близнаци.
Не се отчайвай, но ВЕДНАГА се обади на док!


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #378 -: Ноември 22, 2013, 10:35:03 am »
Nadine, благодаря за подкрепата, и аз така мисля  :D!!!
aspire, стискам палци! Изчакай за кръвния, нека хубаво се хване бебето!!!
И тук ще го кажа, както и в много други теми съм споделяла - моят първи  опит започна на 7-ми 8-ми ден от ЕТ със зацапване и продължи с обилно и яркочервено кървене като МЦ, но въпреки това резултатът е налице - почти 5 годишен сладур. На 10-ти ден от ЕТ ми отчете тогава 68, а на 12-ти се беше удвоило ЧХГ -то и продължи кървенето още седмица. Ще допълня само, че си бях отписала опита, но се наложи да направя тест, случайно... Така че винаги има шанс, важното е да не спираме лекарствата до потвърждаване на резултат /Дай Боже положителен/!!! 

малката бухтичка :)

понякога сравняват преминаването през АРТ с емоционален ролър-коустър - обаче аз имам чувството че съм на космическа совалка  :lol:
Ето това и на мен ми е усещането -:))                         
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #379 -: Ноември 22, 2013, 10:49:09 am »
добро утро момичета,
зада - успех утре на пункцията,
aspire - и аз си мисля че не бих изтърпяла без кръвен  :crossfingers: :crossfingers:

и малко отчет, обади се ембриложката, само едното ембрионче изоставало, другите вече били разделени на 2, 3 , 4 и 5 , но още било рано и ще чакаме утре да видим как ще са, за да се вземе решение кога ще ги трансферират

аз имам един малко глупав въпрос, обаче ме досрамя да питам ембриоложката - какво точно ви казват? "тръгвайте веднага - днес правим трансфер" или "утре елате за трансфер" ... че ние имаме 3 часа път до там, а аз утре съм на работа : ((