0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #260 -: Ноември 13, 2013, 14:30:16 pm »
lili2011, аз направих теста с първа сутрешна, а теста е surecheck-писали са, че хваща над 25 U/ml  8O
И понеже аз си смятам, че ако преди два дни кръвния ми е бил 102, сега трябва да е 200 U/ml, е при двеста единици линията  не трябва ли да е по-наситена?  :ask:
Големи филми, утре до кръвния ще е все така.
Те утре ще напишат, че преди да забременееш могат да разберат...рекламата е голямо нещо  :wink: :D Хич не вярвай на пикливи тестове, щом кръвният ти е положителен. Сега ме мързи да качвам снимки на моите тестове, които доста време бяха съвсем бледи /а на 50 ЧХГ едва се виждаше втората!, пак за Шуърчек става въпрос/. Вярвай на кръвните и лека, успешна бременност ти желая. :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #261 -: Ноември 13, 2013, 14:43:20 pm »
Бубулина, момичета, благодаря за куража! Утре ще видим тази работа с пикливите.. Мисля в часа на даване на кръв да пусна и един уринен, ей тъй,  да засека референтна стойност  :nurse_1:
И сега ми хрумна нещо, ако кръвният тест отчита единици ЧХГ в кръвта, то шуърчека ги търси в урината, а никой не казва 25 единици в урината на колко единици в кръвта отговаря. Поправете ме ако бъркам.. osi_10. ,на теста пише 25 U/ml, ама не се уточнява от какво аджеба са тези милилитри/


*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #262 -: Ноември 13, 2013, 14:56:17 pm »
не искам да разбирам резултата докато съм на работа защото ако е лош не знам как ще го понеса...
Аз като направих първия тест минаха 4 дни, докато се престраша да погледна резултата. Не е нужно да гледаш резултата веднага, но каквото и да решиш ти пожелавам прекрасен резултат.
Благодаря ти за куража!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #263 -: Ноември 13, 2013, 15:00:53 pm »
Бубулина, момичета, благодаря за куража! Утре ще видим тази работа с пикливите.. Мисля в часа на даване на кръв да пусна и един уринен, ей тъй,  да засека референтна стойност  :nurse_1:
И сега ми хрумна нещо, ако кръвният тест отчита единици ЧХГ в кръвта, то шуърчека ги търси в урината, а никой не казва 25 единици в урината на колко единици в кръвта отговаря. Поправете ме ако бъркам.. osi_10. ,на теста пише 25 U/ml, ама не се уточнява от какво аджеба са тези милилитри/
VeryMe,  гледай си кръвните тестове. Не се занимавай с пикливи, те никаква информация не ти дават, да не говорим съмнителната им точност, отделно там пише "над" еди колко си , колко ще ти потъмнее втората линия изобщо не ти дава информация за стойност.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #264 -: Ноември 13, 2013, 15:24:45 pm »
Моята втора линийка така и не стана по-тъмна. Все си беше бледа дори и при Чхг 500 и нещо. После спрях да правя пикливи тестове.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #265 -: Ноември 13, 2013, 16:00:05 pm »
lili2011, аз направих теста с първа сутрешна, а теста е surecheck-писали са, че хваща над 25 U/ml  8O
И понеже аз си смятам, че ако преди два дни кръвния ми е бил 102, сега трябва да е 200 U/ml, е при двеста единици линията  не трябва ли да е по-наситена?  :ask:
Големи филми, утре до кръвния ще е все така.

Хваща над 25 единици чхг в урината, а за да имаш 25 в урината, в кръвта трябва да е над 100, а и чертата ще е бледа (все пак е "хванало"). И още нещо: може да пише, че хваща от едиколко си нагоре, но може и да не е вярно (като във вица - гледам, пише Жени. Влизам - то било тоалетна...)
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #266 -: Ноември 13, 2013, 16:04:15 pm »
lili2011, аз направих теста с първа сутрешна, а теста е surecheck-писали са, че хваща над 25 U/ml  8O
И понеже аз си смятам, че ако преди два дни кръвния ми е бил 102, сега трябва да е 200 U/ml, е при двеста единици линията  не трябва ли да е по-наситена?  :ask:
Големи филми, утре до кръвния ще е все така.

Хваща над 25 единици чхг в урината, а за да имаш 25 в урината, в кръвта трябва да е над 100, а и чертата ще е бледа (все пак е "хванало"). И още нещо: може да пише, че хваща от едиколко си нагоре, но може и да не е вярно (като във вица - гледам, пише Жени. Влизам - то било тоалетна...)
Лимончее, благодаря ти и за важната информация,  и за вица - много точен  :D Супер си!


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #267 -: Ноември 13, 2013, 16:53:44 pm »
доста положителна +++ стана темата  :),дано така да продължава! Чак се замислих дали да не пусна кръвен на 3-4 ден ....ей така за идеята.Нямам назначен прегнил .Та да кажа за пункцията -мина супер ,всичко беше ок екипа беше много внимателен,имах десет фоликула,осем Я.,от тях пет се оплодиха и на трети ден /вчера/ върнаха 3 ембриона.И така до сега всичко мина много добре,пия някакви хапченца и броя дните до 22.11.13 когато ми е датата за теста.Това е от мен ,следя темата с интерес и ми прави впечатление ,че има много положителни тестове-доста е обнадеждаващо,като виждаш че на другите се случва и си викаш-че защо не и на мен?В началото бях доста скептично настроена ,но като Ви чета започвам да вярвам....Успех!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #268 -: Ноември 13, 2013, 18:09:06 pm »
Здравейте момичета, моят първи опит приключи с отрицателен тест  :(
AlexN, E&Z - съжалявам момичета за отрицателните тестове. Вече от опит знам колко боли  :(
Ще потъгувам малко и се надявам да намеря сили да се изправя и да продължа напред.
Честито на успелите момичета!!! Лека и безпроблемна до края! Вашите успехи ми вдъхват  поне мъничко надежда.
Виждам, че по-нагоре сте коментирали връзката между естрадиола и броя на яйцеклектите. Аз съм типичен пример как не е задължително такава връзка да има. Имах доста прилични нива на естрадиола преди пункция, предполагахме че ще се получат минимум 8-10 яйцеклетки, а след пункцията извадиха само 4.
Успех и на всички момичета в процедура. Дано да нямате моя късмет.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #269 -: Ноември 13, 2013, 21:34:24 pm »
Не бой, ами леко поплясване по дупето  :wink: За сведение, аз съм с един яйчник и "направих" само 5 Я. Едната не беше читава, едната не се оплоди и общо се получиха 3 ембриона. Единият проходи тия дни... :wink: Вярвай в себе си и на лекарите! Качеството наистина няма общо с количеството  :)

"очите на страха са големи"  ... а мен явно здраво ме е хванало шубето, че няма да стане :(

викси, съжалявам да чуя това, но битката, не е войната  :bighug:

todorovaaa, стискам палци и на краката  :D
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #270 -: Ноември 14, 2013, 05:45:35 am »
доста положителна +++ стана темата  :),дано така да продължава! Чак се замислих дали да не пусна кръвен на 3-4 ден ....ей така за идеята.Нямам назначен прегнил .Та да кажа за пункцията -мина супер ,всичко беше ок екипа беше много внимателен,имах десет фоликула,осем Я.,от тях пет се оплодиха и на трети ден /вчера/ върнаха 3 ембриона.И така до сега всичко мина много добре,пия някакви хапченца и броя дните до 22.11.13 когато ми е датата за теста.Това е от мен ,следя темата с интерес и ми прави впечатление ,че има много положителни тестове-доста е обнадеждаващо,като виждаш че на другите се случва и си викаш-че защо не и на мен?В началото бях доста скептично настроена ,но като Ви чета започвам да вярвам....Успех!

Минавам само в този ранен час, щото мен сън не ме лови напоследък и много се радвам за положителните тестове.После да ви уверя филмирането продължава, но все пак си много по спокоен и се радваш на всички моменти.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #271 -: Ноември 14, 2013, 14:46:11 pm »
Момичета, да се отчета с чхг-то:
Днес, 10-ти ден след трансфер е 433.99 на кръвен тест. Шуър чека обаче още си е блед   :lol:
В понеделник по същото време стойността ми беше 102.4. Калкулаторчето казва, че удвояването е на 34.5 часа  8O , писала съм разстояние между теста-3 дни /тази сутрин станаха точно 72 часа/, нали не бъркам ?


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #272 -: Ноември 14, 2013, 14:59:03 pm »
Момичета, да се отчета с чхг-то:
Днес, 10-ти ден след трансфер е 433.99 на кръвен тест. Шуър чека обаче още си е блед   :lol:
В понеделник по същото време стойността ми беше 102.4. Калкулаторчето казва, че удвояването е на 34.5 часа  8O , писала съм разстояние между теста-3 дни /тази сутрин станаха точно 72 часа/, нали не бъркам ?

Малееее супер ти е ЧХГ-то !
При мен на 10 ден беше 362 и бяха двечки  :wink: Успех !!!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #273 -: Ноември 14, 2013, 15:11:28 pm »
Момичета, да се отчета с чхг-то:
Днес, 10-ти ден след трансфер е 433.99 на кръвен тест. Шуър чека обаче още си е блед   :lol:
В понеделник по същото време стойността ми беше 102.4. Калкулаторчето казва, че удвояването е на 34.5 часа  8O , писала съм разстояние между теста-3 дни /тази сутрин станаха точно 72 часа/, нали не бъркам ?

Малееее супер ти е ЧХГ-то !
При мен на 10 ден беше 362 и бяха двечки  :wink: Успех !!!

Ехааа супер резултат  :) Ама аз какво се мотая още значи на 10-ти ден спокойно мога а си пусна тест, т.е. със сигурност на 11-ти ден когато мисля да го направя трябва да ми отчете кръвния?Аз както си нямам никакви симптоми днес вече колкото и да се опитвам да не си внушавам и да не обръщам внимание мога да ви кажа че имам чувството че гърдите ми са се побъркали...супер много чувствителни са...Те си ме болят от преди няколко дни но от 2 дни стават все по-болезнени, чак толко нямам спомен да са ме боляли преди цикъл, а и по принцип преди цикъл рядко ме наболяват и дори и да болят всичко отшумява до 2-3дни, а сега имам чувството че стават все по-болезнени....Ох мен вече започва много да ме хваща шубе да си направя тест...Стискайте ми палци момичета....
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #274 -: Ноември 14, 2013, 15:16:23 pm »
slanceto87, ако си с трансфер на бластоцисти сто процента ще ти покаже и днес, аз го пуснах първия на седми ден. Иначе, като изключим пробожданията от време на време и че съм с обоняние на хрътка-нямам други симптоми. Дори гърдите не ме болят. Не бой се, всички тук сме с стеб!  :D :bighug:


*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #275 -: Ноември 14, 2013, 16:20:12 pm »
VeryMe честито,чудесно ЧХГ ,пожелавам ти всичко да  е наред и до края  :crossfingers: :bighug:

Слънце не се страхувай и ти ще ни зарадваш,само да направиш теста  :crossfingers:

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #276 -: Ноември 14, 2013, 21:46:16 pm »
slanceto87   :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #277 -: Ноември 14, 2013, 22:17:07 pm »
Слънчице, с теб сме!!!!   :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Аз също ще пускам утре тест, десети ден от деня на трансфера. Ние нали сме с генетичен проблем, и ще берем доста страх първите три, а после и пет месеца... вече сме изтръпнали... не ни пропускайте в молитвите си, моля ви!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #278 -: Ноември 14, 2013, 22:28:22 pm »
Много поздрави и стиснати палци на veryMe и slanceto87, и lili2011.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #279 -: Ноември 14, 2013, 22:35:54 pm »
Не си давайте парите за уринни тестове! Кръвните са повече от достатъчни. Лично мнение.  8)
И при двата положителни теста си изчаках датата за кръвен. И после на преглед.