0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #240 -: Ноември 12, 2013, 13:56:08 pm »
Лили, и аз мисля, че не е от Овитрела. Пускай бързо нов тест!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #241 -: Ноември 12, 2013, 16:33:58 pm »
0.68 на 12 ден след трансфер, аз бях дотук.


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #242 -: Ноември 12, 2013, 18:41:01 pm »
каммма като спомена филми, да ви разкажа и аз моя  :lol:

намерих няколко стари теми за стимулации с гонал , и въобще стимулации по принцип - ами масово хората се оплакват от болки в корема, придърпване на яйчници ... повръщане, гадене ... а пък аз ама от абсолютно нищо не се оплаквам (като изключим че кръвното явно ми падна много днес сутринта, но и това ми се оправи)

утре съм на втори преглед и се чудя, да позабавлявам ли док с казуса си: "притеснява ме че нищо не ме притеснява"  :pipy_longstocking: :pipy_longstocking:

бебе я стане, я не - ама поне една жълта книжка да си изкарам  :lol:
    Все едно аз пиша това :) ,на мен също не ми действаше така :) Успех ви  желая ,на всички :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #243 -: Ноември 12, 2013, 18:54:12 pm »
Лили, и аз мисля, че не е от Овитрела. Пускай бързо нов тест!
Трети ден след трансфер (знам, лудост беше!) ст-ст 3, а над 1 е бременност. Днес, шести ден след трансфер вече е над 15. Момичета, моля ви не спирайте да се молите за мен!!!!!!!!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #244 -: Ноември 12, 2013, 18:59:32 pm »
Трети ден след трансфер (знам, лудост беше!) ст-ст 3, а над 1 е бременност. Днес, шести ден след трансфер вече е над 15. Момичета, моля ви не спирайте да се молите за мен!!!!!!!!

Лили, биеш рекордите за ранни тестове  :D
Много се радвам на резултата ти! С теб сме  :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #245 -: Ноември 12, 2013, 19:40:35 pm »
момичета,
да ви дам отчет :)

втори преглед - имам си 3 фоликула в единия яйчник, и 5 в другия ... увеличиха ми дозата на гонала и в четвъртък съм пак на преглед. док гледаше екрана сериозно и каза "ами, толкова!" и аз много се стресирах че не е доволен.

уплаших се че не реагирам добре, но в крайна сметка ... осем, осем, толкова ...

толкова бях чела за момичета с по 20 яйцеклетки ... че си мислех че и аз ще съм така ...

по същество - момичета - по стойностите на естрадиола може ли да се съди за качеството на Я?

о и разбира се лили  :youwoman: 
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #246 -: Ноември 12, 2013, 21:08:45 pm »
Лили, и аз мисля, че не е от Овитрела. Пускай бързо нов тест!
Трети ден след трансфер (знам, лудост беше!) ст-ст 3, а над 1 е бременност. Днес, шести ден след трансфер вече е над 15. Момичета, моля ви не спирайте да се молите за мен!!!!!!!!
Лили, искрено се моля за теб.
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #247 -: Ноември 12, 2013, 21:24:23 pm »
момичета,
да ви дам отчет :)

втори преглед - имам си 3 фоликула в единия яйчник, и 5 в другия ... увеличиха ми дозата на гонала и в четвъртък съм пак на преглед. док гледаше екрана сериозно и каза "ами, толкова!" и аз много се стресирах че не е доволен.

уплаших се че не реагирам добре, но в крайна сметка ... осем, осем, толкова ...

толкова бях чела за момичета с по 20 яйцеклетки ... че си мислех че и аз ще съм така ...

по същество - момичета - по стойностите на естрадиола може ли да се съди за качеството на Я?

о и разбира се лили  :youwoman:
*По принцип има такова съотношение, но за броя на Я и нивото на естрофема.Качеството незнам как можеш да го прогнозираш. Но той се покачва много в дните непосредствено преди трансфера, тъй че е рано, може да излязат и други (при мен няколко дни преди пункцията имах 15 фоликула, а в деня на пункцията бяха 19).
 *Друго, което знам от лекаря ми е, че 8-10 извадени яйцеклетки са оптималния вариант..
*Освен това броя на фоликулите рядко е равен на броя извадени Я, за съжаление обикновено е по-малък./Аз например имах само 10 годни Я от 19 ф., което не беше добре, но пък се оплодиха и десетте/
Ами, дано да съм била от полза, стискам палци  osi_9


Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #248 -: Ноември 12, 2013, 21:56:57 pm »
  Chestito za novite polojitelni testove - uspeshni bremennosti, momicheta
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #249 -: Ноември 12, 2013, 22:04:15 pm »
Лили,  delusion22, успех момичета!

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #250 -: Ноември 12, 2013, 23:57:53 pm »
Delusion22, нямаш нужда от 20 Я. VeryMe ти е казала - оптималното е 8-10. Първия път имах 8 хубави от 9 фоликула. От тях станаха 6 ембриона. Втория път преди пункцията ми каза докторът, че имам 20 фоликула. Само дето не припаднах. Неговият колега, който ми прави стимулацията, е много спокоен. Казваше, че има достатъчно, ама не предполагах, че са толкова много. Следяха ми хормоните и дори изчакаха с пункцията още един ден, за да ми спаднат нивата на хормоните. Два дена след това ми беше много зле - хиперстимулация. В крайна сметка излязоха 17 Я, но благодарение на "чудната" ни сг останаха 8 хубави ембриона. В общи линии резултатността не беше много по-различна.
Важен е щастливият край.  :bori_012:

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #251 -: Ноември 13, 2013, 08:02:28 am »
blue_sky, mars, VeryMe,

благодаря ви момичета  :bighug:

съвсем осъзнато си се вкарах във филм вчера  osi_6 направо съм за бой.

вярвам си на док, "знам си урока" - че 8-10 е оптимален вариант ... ама вчера нещо ми стана ,

но утрото е по мъдро от вечерта :) и ето че и аз днес , след вашите отговори съм "back to normal" :))

утре вечер ще ви разкажа как е минал 3-тия преглед
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #252 -: Ноември 13, 2013, 08:18:58 am »
blue_sky, mars, VeryMe,

благодаря ви момичета  :bighug:

съвсем осъзнато си се вкарах във филм вчера  osi_6 направо съм за бой.

вярвам си на док, "знам си урока" - че 8-10 е оптимален вариант ... ама вчера нещо ми стана ,

но утрото е по мъдро от вечерта :) и ето че и аз днес , след вашите отговори съм "back to normal" :))

утре вечер ще ви разкажа как е минал 3-тия преглед
Не бой, ами леко поплясване по дупето  :wink: За сведение, аз съм с един яйчник и "направих" само 5 Я. Едната не беше читава, едната не се оплоди и общо се получиха 3 ембриона. Единият проходи тия дни... :wink: Вярвай в себе си и на лекарите! Качеството наистина няма общо с количеството  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #253 -: Ноември 13, 2013, 13:15:12 pm »

[/quote]
*По принцип има такова съотношение, но за броя на Я и нивото на естрофема.
[/quote]Оле писала съм естрофем, вместо естрадиол, извинявайте  osi_13

delusion22, стискам палци силно!
Момичета, аз пуснах днес уринарен тест, излезе втора ивица, но ми се струва бледичка. Някоя от вас знае ли долу горе каква линия може да се очаква на 9 ден от трансфера? Преди два дни кръвния ми тест беше 102.4 и си мислех, че уринарния трябва да е с по-наситена линия. Страх ме е дали чхг-то не е намаляло..


*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #254 -: Ноември 13, 2013, 13:24:24 pm »
Вчера като се прибрах от работа...
Слънчице, а ти почива ли вкъщи след трансфера?
Пожелавам ти страхотен резултат скоро - кога ти назначиха теста? Аз ще правя 'официален' тест петък/събота и отчаяно се надявам всичко да е наред. Нощес се събудих с много силни болки в матката. Много ми се иска вече да съм в края на пети месец, но не бих заменила за нищо всеки един ден дотогав
а.
Делюжън, аз имах след стимулацията само 2 фоликула. Ще успееш, момиче!
АлексН, прегръщам те много, много силно! Разкажи малко повече за твоят опит, ако имаш сили, може би следващият път може да се направи още нещо? По фонда ли беше?
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #255 -: Ноември 13, 2013, 13:40:47 pm »
Момичета, аз пуснах днес уринарен тест, излезе втора ивица, но ми се струва бледичка. Някоя от вас знае ли долу горе каква линия може да се очаква на 9 ден от трансфера?
На девети ден част от момичетата дори нямат втора линийка.  8)
Наситеността на линията зависи от чувствителноста на теста, при какви обстоятелства е направен и прочие. Най-вероятно всичко е наред, но само втори кръвен ще отхвърли притесненията ти. Ама така е - като сме смели да правим ранни тестове... И мен много ме е страх.  :bighug:
*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #256 -: Ноември 13, 2013, 13:54:57 pm »
lili2011, аз направих теста с първа сутрешна, а теста е surecheck-писали са, че хваща над 25 U/ml  8O
И понеже аз си смятам, че ако преди два дни кръвния ми е бил 102, сега трябва да е 200 U/ml, е при двеста единици линията  не трябва ли да е по-наситена?  :ask:
Големи филми, утре до кръвния ще е все така.


*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #257 -: Ноември 13, 2013, 14:05:08 pm »
VeryMe аз мисля,че си си много бременна,не го мисли щом и двата теста са положителни.Аз бях с ембриони на 3-ти ден кръвен пуснах на 14-ти/ЧХГ-142/,а на 17-ти пуснах и уринен и тогава 2-рата черта не беше от най ярките ,така ,че стискам палци  :crossfingers:

*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #258 -: Ноември 13, 2013, 14:10:13 pm »
Големи филми, утре до кръвния ще е все така.
Не си сама във филмирането  :wink: . А след утре ще има много други филми - сърчице, друго...

Благодаря горещо на всички момичета, които се помолиха и се молят за мен (и не само). Това е нещо неописуемо и нямам думи да Ви благодаря достатъчно!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #259 -: Ноември 13, 2013, 14:27:51 pm »
Ами Лили ако трябва да съм честна не съм си вземала отпуска.След трансфера се прибрах вкъщи и си полежах малко но после се развъртях и в кухнята да сготвя, абе с 2 думи не съм се залежавала.Ама по принцип аз изобщо не съм от хората, които могат да почиват и да не правят нищо и не се чувствам добре като се залежавам, затова реших да си продължа нормално начина си на живот и каквото Господ реши това да става.Все повече започвам да не вярвам, че чудото се е случило защото все така продължавам да нямам никакви симптоми...Днес ми е 8-ми ден от трансфер и мисля, през уикенда да пусна един кръвен и вече поне да знам истината.Мога да го направя и в петък, но неискам да разбирам резултата докато съм на работа защото ако е лош не знам как ще го понеса....Но каквото трябва да става....Лили много се радвам за теб.Не се притеснявай всичко ще бъде наред :bighug: