0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #180 -: Ноември 07, 2013, 21:11:05 pm »
Здравейте момичета, запис и от мен в тази темичка! Моля ви за съвет - след трансфер съм на едно отлично ембрионче. Трансферът ми беше на 5-ти ден. Док каза да направя тест  7 дни след трансфера. На мен ми се струва рано, но той каза, че тестът би трябвало да отчете. Чувала съм за тестове на 10-ти ден и т.н., но на 7-ми... не е ли твърде рано? Чудя се дали да не изчакам до 10-ти ден все пак. Има ли други, на които са им дадени толкова ранни дати за тест?
Успех на всички момичета и дано напълним темичката с  :bfp:

Историята познава положителни тестове на 8 ден след трансфер на 5 ден, така че 7 ден не е рано, но имай предвид, че ако е отрицателен, това няма да означава нищо и ще трябва да го повториш на 9 ден, а после на 11.

Стискам палци да е с хубави числа!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #181 -: Ноември 08, 2013, 07:20:05 am »
Благодаря  :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #182 -: Ноември 08, 2013, 08:50:06 am »
Здравейте момичета, запис и от мен в тази темичка! Моля ви за съвет - след трансфер съм на едно отлично ембрионче. Трансферът ми беше на 5-ти ден. Док каза да направя тест  7 дни след трансфера. На мен ми се струва рано, но той каза, че тестът би трябвало да отчете. Чувала съм за тестове на 10-ти ден и т.н., но на 7-ми... не е ли твърде рано? Чудя се дали да не изчакам до 10-ти ден все пак. Има ли други, на които са им дадени толкова ранни дати за тест?
Успех на всички момичета и дано напълним темичката с  :bfp:

Историята познава положителни тестове на 8 ден след трансфер на 5 ден, така че 7 ден не е рано, но имай предвид, че ако е отрицателен, това няма да означава нищо и ще трябва да го повториш на 9 ден, а после на 11.

Стискам палци да е с хубави числа!

ха ха ха и аз съм част от историята  :wink:

Моят тест - кръвен беше на 8  ден след ЕТ на 5 ден. Честно казано, въпреки абсурдността направих тогава и пиклив, докато чаках резултат от кръвния, като и двата бяха  +  :) /Вторият си го направих като си бях дала сметка, че и да е отрицателен ще си изчакам кръвния. /
Никого НЕ агитирам към ранни тестове, каквито и да било, просто споделям опит !!!

Успех Викси ! Имаш моите силно стиснати палци !
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #183 -: Ноември 08, 2013, 08:56:02 am »
ха ха ха и аз съм част от историята  :wink:
И аз така, но от "другата" история. Затова все ти повтарях, че 7 ден не е рано, ама ти не слушаш кака си ;) Ранните тестове дават информация дали въобще е имало имплантация, а ако има бременност, те са силно положителни.

Моят на 8 ден беше 10,4, а на 10 ден - само 4,95.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #184 -: Ноември 08, 2013, 09:59:06 am »
Здравейте момичета.Днес ми е 3-ти ден от трансфера(като не броя деня на трансфера) и започвам леко да се притеснявам че нямам никакви ама абсолютно никакви симптоми...Според вас нормално ли е и има ли някое момиче с пъложителен резултат без никакви симптоми до деня на теста?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #185 -: Ноември 08, 2013, 10:01:41 am »
ха ха ха и аз съм част от историята  :wink:
И аз така, но от "другата" история. Затова все ти повтарях, че 7 ден не е рано, ама ти не слушаш кака си ;) Ранните тестове дават информация дали въобще е имало имплантация, а ако има бременност, те са силно положителни.

Моят на 8 ден беше 10,4, а на 10 ден - само 4,95.

Искаш да кажеш како  :D, че ако примерно следвайки правата на твоето ЧХГ си направила теста на 14 ден за първи път, най-вероятно е щял да бъде с още по-нисък резултат и е можело да не се знае дали е имало или не имплантация  8)

А доколко има вариант да имаш ЧХГ на 8 ден примерно  2, а след 4 дни примерно да е 100 ? Има ли възможност действително имплантацията да е далеч по-късна ? Защо някога ни казваха "Тест на 17 ден след ЕТ" и чакашшш като будала  8O ?
« Последна редакция: Ноември 08, 2013, 10:03:33 am от evita1717 »
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #186 -: Ноември 08, 2013, 10:29:47 am »
Здравейте момичета.Днес ми е 3-ти ден от трансфера(като не броя деня на трансфера) и започвам леко да се притеснявам че нямам никакви ама абсолютно никакви симптоми...Според вас нормално ли е и има ли някое момиче с пъложителен резултат без никакви симптоми до деня на теста?

Не търси симптоми, не винаги има. Има жени, които до раждането нямат абсолютно никакви усещания (с изключение на ритането на бебето, но то е след 18 седмица). Успех!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #187 -: Ноември 08, 2013, 10:41:01 am »
Искаш да кажеш како  :D, че ако примерно следвайки правата на твоето ЧХГ си направила теста на 14 ден за първи път, най-вероятно е щял да бъде с още по-нисък резултат и е можело да не се знае дали е имало или не имплантация  8)

А доколко има вариант да имаш ЧХГ на 8 ден примерно  2, а след 4 дни примерно да е 100 ? Има ли възможност действително имплантацията да е далеч по-късна ? Защо някога ни казваха "Тест на 17 ден след ЕТ" и чакашшш като будала  8O ?

Ето ти малко истински данни: http://www.betabase.info/showBasicChart.php?type=Single
Това е за единична бременност, като се броят от деня на овулацията. Според данните, на 18 ден след ову най-ниската стойност на доказана бременност е 9, т.е. положителна. Това е 13 ден след трансфер на 5 ден и 15 ден след трансфер на 3 ден. При двойна бременност, както е при теб, нещата са още по-динамични и се разбира по-рано. Все пак обаче, това са най-ниските стойности (в тази база данни), а обикновено нещата стават ясни на по-ранни дни (по-достоверен показател е медианата).

Конкретно в моя случай: нямаше да знам, че е имало имплантация, ако не бях пуснала толкова ранен тест. При предишни опити съм си чакала чинно, но е идвал М. или съм губила търпение (но никога толкова рано) и тестовете са били около 0,47-0,85, но и чисти нули. Тези числа не мога да ги тълкувам, може да означават нещо, а може и да не означават. Със сигурност обаче стойности около 10 показват нещо, колкото и за кратко да е било.

А защо лекарите предпочитат да изчакаш - за да не се филмираш излишно. Не всеки има психика да понесе ранен тест с твърде ниски стойности (под 5, например) и да има сили да продължи. А трябва да се продължи, именно затова написах на Викси, че каквото и да покаже теста, да знае, че не означава нищо и трябва да го повтори след два и още два дни.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #188 -: Ноември 08, 2013, 12:05:17 pm »
Здравейте момичета.Днес ми е 3-ти ден от трансфера(като не броя деня на трансфера) и започвам леко да се притеснявам че нямам никакви ама абсолютно никакви симптоми...Според вас нормално ли е и има ли някое момиче с пъложителен резултат без никакви симптоми до деня на теста?
Слънце, аз съм една от тези която няма никакви, ама наистина никакви симптоми. Нито след тансфера, нито преди теста, нито след теста. Ако в момента не усещам ритащи крачета и не ми расте корема все още ще се чудя дали е истина това.
Единственото, което можеш да направиш в момента за себе си е да си ангажираш вниманието с всичко друго, само не и с въпроса случило ли се е или не. Файда от лежане и събиране очите в точка с едната единствена такава мисъл,  няма, а най-много да ти се почвят въображаеми симптоми . Повярвай - колкото по малко мислиш по темата , толкова по-добре. Знам че е трудно, минала съм няколкократно по този път - така е.
Успех! Стискам палци!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #189 -: Ноември 08, 2013, 15:33:25 pm »
Подкрепям Авалон ,а също нямах симптоми,нито гадене,само вече след като знаех имаше период в който нямах апетит ,а болки в гърдите се появиха на по-късен етап,даж сега ме отпуснаха  :wink:.Късмет и стиснати палци за хубав резултат! :crossfingers:

Smiles честито  :cloud9:,а  до това колко са се хванали не го мисли важното е да се развива всичко нормално и 1 да е живи и здрави  :wink:

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #190 -: Ноември 08, 2013, 18:35:02 pm »
Аз също бях без симптоми.
След около 17 ден след трансфера започнаха да ме болят гърдите.От време на време ми се гади сега и  това е .
Стискам палци за положителен тест на всички момичета в очакване.
Сетих, аз как се бях "филмирала" , но това е съвсем нормално, важен е крайния резултат.
В неделя съм на преглед за сърчица
« Последна редакция: Ноември 08, 2013, 18:40:20 pm от kalona »
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #191 -: Ноември 08, 2013, 20:05:42 pm »
Момичета, благодаря за коментарите. Притеснявам се, че ако направя тест толкова рано дори да е положителен вероятно стойностите ще са ниски...и като се познавам...ще се вкарам в такива филми... Само на мен ли хич не ми се прави тест  :balk_133:
kalona, да видите най-прекрасните тупкащи сърца  :crossfingers:
Слънце, ако това ще те успокои - и аз нямам никакви симптоми (ама и не очаквам да имам и не търся такива).
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #192 -: Ноември 08, 2013, 20:29:41 pm »
момичета, как ви се струват тези резултати (3-ти ден от МЦ)
Прогестерон - 0.9
Е2                - 22.1

Лигавица - 4.5 мм "L"

започвам стимулация с гонал 225 ... и ето най невероятното - от толкова четене за какви ле не други неща - хормони, спермограми, ИРИ ...имунологични, хранене -  а сега идея си нямам - какво се постига с Гонал?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #193 -: Ноември 08, 2013, 21:14:37 pm »
Стискам палци, пожелавам ти спокойствие и вяра в положителният резултат.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #194 -: Ноември 09, 2013, 07:24:04 am »
момичета, как ви се струват тези резултати (3-ти ден от МЦ)
Прогестерон - 0.9
Е2                - 22.1

Лигавица - 4.5 мм "L"

започвам стимулация с гонал 225 ... и ето най невероятното - от толкова четене за какви ле не други неща - хормони, спермограми, ИРИ ...имунологични, хранене -  а сега идея си нямам - какво се постига с Гонал?
Delusion, моята стимулация беше с Гонал и виж резултата в подписа ми.
Стискам ти палци  :crossfingers:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #195 -: Ноември 09, 2013, 09:22:48 am »

Delusion, моята стимулация беше с Гонал и виж резултата в подписа ми.
Стискам ти палци  :crossfingers:

 :thankyousign:

аз хем съм убедена че няма да стане от първия път, хем ме е хванала една такава еуфория ... много е заразителен позитивизмът тук  :grouphug2:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #196 -: Ноември 09, 2013, 09:49:42 am »

Delusion, моята стимулация беше с Гонал и виж резултата в подписа ми.
Стискам ти палци  :crossfingers:

 :thankyousign:

аз хем съм убедена че няма да стане от първия път, хем ме е хванала една такава еуфория ... много е заразителен позитивизмът тук  :grouphug2:

Недей го казва това.Аз успях от 1-ви опит, и то никой не вярваше :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #197 -: Ноември 09, 2013, 10:51:50 am »
Момичета, може ли да съм си направила нещо от вдигане на тежко? Имах симптоми след трансфера, гърдите ми набъбнаха, ставах всяка нощ да пишкам..до снощи, когато вдигнах два пъти едно 15-20 кг детенце преди да се усетя. Сега съм отчаяна как може да съм толкова глупава и голям страх ме тресе :(. По-скоро се питам възможно ли е всичко да е наред?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #198 -: Ноември 09, 2013, 15:17:42 pm »
Момичета, може ли да съм си направила нещо от вдигане на тежко? Имах симптоми след трансфера, гърдите ми набъбнаха, ставах всяка нощ да пишкам..до снощи, когато вдигнах два пъти едно 15-20 кг детенце преди да се усетя. Сега съм отчаяна как може да съм толкова глупава и голям страх ме тресе :(. По-скоро се питам възможно ли е всичко да е наред?

Лили, по-скоро всичко е наред, но не бива вече да вдигаш тежко.
Кой ден ти е днес? Не е ли време за тест?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #199 -: Ноември 09, 2013, 15:42:46 pm »
Момичета, може ли да съм си направила нещо от вдигане на тежко? Имах симптоми след трансфера, гърдите ми набъбнаха, ставах всяка нощ да пишкам..

това не са симптоми на бременност в толкова ранен етап. не си въобразявайте.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!