0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #120 -: Октомври 29, 2013, 09:43:42 am »
Здравейте момичета.И аз да попитам за моите терзания.Този месец ще правим пак ин витро на ЕЦ.Бях на преглед на 8-ми ден фоликул в ДЯ 12мм, лигавица 6мм, на 10-ти ден фоликул 18мм, хормоните ЛХ 7.83, Естрадиол 119.Мислех че  ще ми назначи Прегнил за вчера (и лекарката така смяташе преди да излязат хормоните), но след резултатите от изследванията ми звъннаха да ми кажат да отида днес да ми сложат и една инжекция Цитротийд и до колкото разбрах за днес ще е и Прегнила, но ми казаха, че като отида за Цитротийд ще ми обяснят.Сега се чудим днес след инжекциите може ли да правим кекс защото от около седмица не сме правили по стечение на обстоятелствата защото се премествахме на ново място и бяхме доста натоварени.И аз като Лили се притеснявам за материала...защото ще се събере около седмица...Момичета другото, което ме притеснява е ниската стойност на Естрадиола?Май много дойдоха въпросите, но ще се радвам на мнения и съвети...Успех на всички момичета!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #121 -: Октомври 29, 2013, 10:30:37 am »
Здравейте момичета.И аз да попитам за моите терзания.Този месец ще правим пак ин витро на ЕЦ.Бях на преглед на 8-ми ден фоликул в ДЯ 12мм, лигавица 6мм, на 10-ти ден фоликул 18мм, хормоните ЛХ 7.83, Естрадиол 119.Мислех че  ще ми назначи Прегнил за вчера (и лекарката така смяташе преди да излязат хормоните), но след резултатите от изследванията ми звъннаха да ми кажат да отида днес да ми сложат и една инжекция Цитротийд и до колкото разбрах за днес ще е и Прегнила, но ми казаха, че като отида за Цитротийд ще ми обяснят.Сега се чудим днес след инжекциите може ли да правим кекс защото от около седмица не сме правили по стечение на обстоятелствата защото се премествахме на ново място и бяхме доста натоварени.И аз като Лили се притеснявам за материала...защото ще се събере около седмица...Момичета другото, което ме притеснява е ниската стойност на Естрадиола?Май много дойдоха въпросите, но ще се радвам на мнения и съвети...Успех на всички момичета!
Цитротийд-a се слага за да забави малко овулацията, докато нарастне още малко Е2 и всичко да е точно. От друга страна все още изследвате къде какво се случва, така че каквото и да стане в крайна сметка това е важна част от опознаването на организма ти, и е от полза. От друга страна ти желая да получих желания резултат час по-скоро!  :bighug:
По отношение на секса, всичко това зависи от индивидуалния мъжки фактор - ние например правим деня преди Прегнила или сутринта преди Прегнил най-късно. Но като цяло по въпроса за обновяването е хубаво да се прави секс нормално често последните месец-два според мен и просто да се спре последните няколко дни. Можете да ядете и бърканицата по време на процедура, при нас помага.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #122 -: Октомври 29, 2013, 10:57:37 am »
Слънцето, не рискувай със секс днес. Обновете материала, ама без секс, за да не спукате фоликула. След пункцията може да правите секс. Успех!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #123 -: Октомври 29, 2013, 11:27:14 am »
Много благодаря момичета.И аз смятам че е по-добре да не рискуваме, защото и без това тази процедура е по-рискова от гледна точка на опасността от преждевременното пукане на фоликула.Тя лекарката сигурно затова иска този път да сложим Цитротид защото миналия месец много рязко беше скочило ЛХ.Сега си гледам резултатите от предния месец и ми направи впечатление, че ЛХ е било 33.14, а Е2 129 и отложихме процедурата, но при тези стойности се чудя дали Я е узряла при това Е2 или може би фоликулите се пукат преди Я да са добре узрели...Това са си мои разъждения де...При предния опит мисля че Е2 беше 179 (което е доста по-високо от сега) а ЛХ беше около 6, фоликула 19мм и същият ден бихме Прегни и на пункцията извадиха 1 според лекарката добра яйцеклетка.Е друг е въпроса, че не се оплоди...Ама сега този нисък естрадиол ме съмнява, че изобщо ще извадят яйцеклетка...Нещо явно хормоните са ми пощурели.Малко в повече ми дойде натоварването покрай това преместване и физически и психически и явно си се отразява на организма и на хормоните ми.Ние не сме с мъжки фактор, правихме 2 СГ и бяха ок.При нас проблема е, че още не е установен по точно.Но вярвам, че ще се открие проблема и съответно начин за решението му.
Успех на всички момичета и дано скоро темичката се напълни с много ++++ тестчета и емоции :)
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #124 -: Октомври 29, 2013, 14:39:19 pm »
Като понарастнат фоликулите не е добра идеята за секса, за да се намали до минимум риска от усукване на яйчниците. Ако са малко фоликули няма проблем, разбира се. Но ако са над 4-5 в яйчник, трябва да се внимава.
Много пъти препрочитах този коментар, размишлявах си и информацията от него ми беше много полезна, благодаря  :balk_602:

За пукането, при мен не се пукат по-малки от 19, но това го знам от собствен опит, не мога да кажа дали при всички е така. Бтв, док разреши снощи да си правим каквото сме намислили  :D.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #125 -: Октомври 30, 2013, 13:52:51 pm »
 Момичета стискайте ми палци.Утре ми е пункцията.Дано да извадиме добра яйцеклетка че с тоя нисък естрадиол малко се притеснявам.И дано този път се оплоди...
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #126 -: Октомври 30, 2013, 14:02:33 pm »
стискам палци и на двете ръце.
Успех !
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #127 -: Октомври 30, 2013, 16:52:05 pm »
Slanceto87  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #128 -: Октомври 31, 2013, 13:09:01 pm »
Момичета стискайте ми палци.Утре ми е пункцията.Дано да извадиме добра яйцеклетка че с тоя нисък естрадиол малко се притеснявам.И дано този път се оплоди...
Хей, Слънчице чакаме да се похвалиш :)
А колко беше фоликула в деня на Прегнила този път?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #129 -: Октомври 31, 2013, 16:51:16 pm »
Лили в деня на Прегнила не сме правили преглед и не знам колко е бил фоликула.Имах преглед в понеделник и фоликула беше 18мм, но като излезнаха резултатите от хормоните(същия ден) ми се обадиха да ми кажа да отида във вторник за да ми сложат Цитротид и същата вечер ми беше и Прегнила.Пункцията ми беше днес и извадиха една яйцеклетка и сега ще чакам утре да ми звъннат и да ми кажат дали се е оплодила.Много се надявам този път да се оплоди и и всичко да е ок и след няколко дни да ви се похваля с положителен резултат.Днес след пункцията в стаята ни имаше едно момиче(което може би ще се познае в тези редове), което е имало 3 фоликула преди пункцията и после като мина лекарката и каза, че са извадили само една яйцеклетка, която е била некачествена, което ме навежда на мисълта, че все пак те по някакъв начин ги определят кои са качествени още в деня на пункцията...Успех момичета!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #130 -: Октомври 31, 2013, 18:16:04 pm »
Здравейте и от мен, и аз се записвам в темичката :)
Мен ме стимулираха 4 месеца с мерионал за инсе, фоликули имаше много, но не порастваха до 18мм и така не се стигна до процедурата. Вчера с доки решихме да преминем към ин витро. На следващия МЦ ще пия контрацептиви и на последващия започвам стимулация за ин витро. Все още всичко ми е ново и се чувствам доста объркана, така че ще питам и ще ви чета с интерес :)

slanceto87 успех и дано всичко е наред  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
И браво на всички, които са повлекли крак в темичката :) Честитооо и леко бременеене, а на финала много хубави и здравички бебчета  :bori_007: :bori_004: :bori_010:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #131 -: Октомври 31, 2013, 18:58:06 pm »
Лили в деня на Прегнила не сме правили преглед и не знам колко е бил фоликула.Имах преглед в понеделник и фоликула беше 18мм, но като излезнаха резултатите от хормоните(същия ден) ми се обадиха да ми кажа да отида във вторник за да ми сложат Цитротид и същата вечер ми беше и Прегнила.Пункцията ми беше днес и извадиха една яйцеклетка и сега ще чакам утре да ми звъннат и да ми кажат дали се е оплодила.
Браво на теб! Половината работа вече е свършена  :bighug:
С теб сме в следващите дни!

sissy_, добре дошла, но с уговорката, че няма да се задържаш много  :wink:  С какви противозачатъчни ще си?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #132 -: Октомври 31, 2013, 19:03:53 pm »
Лили в деня на Прегнила не сме правили преглед и не знам колко е бил фоликула.Имах преглед в понеделник и фоликула беше 18мм, но като излезнаха резултатите от хормоните(същия ден) ми се обадиха да ми кажа да отида във вторник за да ми сложат Цитротид и същата вечер ми беше и Прегнила.Пункцията ми беше днес и извадиха една яйцеклетка и сега ще чакам утре да ми звъннат и да ми кажат дали се е оплодила.Много се надявам този път да се оплоди и и всичко да е ок и след няколко дни да ви се похваля с положителен резултат.Днес след пункцията в стаята ни имаше едно момиче(което може би ще се познае в тези редове), което е имало 3 фоликула преди пункцията и после като мина лекарката и каза, че са извадили само една яйцеклетка, която е била некачествена, което ме навежда на мисълта, че все пак те по някакъв начин ги определят кои са качествени още в деня на пункцията...Успех момичета!

Аз съм замразявала яйцеклетки. В деня на пункцията ми казват, колко са извадени, но едва на следващият ден ми казват дали са качествени и дали ще ги замразяваме.

В някои случаи се разбира на момента, когато е наистина некачествена, но на другия ден явно имат повече информация.

Факт е, че при мен и 6 Я се размразиха, оплодиха и достигнаха стадий бластоцист./Въпреки, че в единият, който също стигна стайдий бластоцист, имаше нещо нередно и този ембрион не го замразихме - беше с повече ядра след оплождането/

Успех Лили2011 и утре те чакаме с добри новини ! Успех !
« Последна редакция: Октомври 31, 2013, 19:06:40 pm от evita1717 »
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #133 -: Октомври 31, 2013, 19:25:38 pm »
Изписа ми Гестодет от 1-я ден на М., 21 дена ще го пия и после ще ми каже с какво ще ме стимулира.
lili2011 теб с какво те стимулират и на какъв етап си?
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #134 -: Ноември 02, 2013, 18:45:55 pm »
Момичета, моля ако има вярващи сред вас да се помолят за моята пункция утре. 3-4 поредни месеца имаме неуспех, н-та процедура сме вече и дано Господ се смили над нас този път. Освен финансовите проблеми съм прясно заплашена и от уволнение заради отсъствията и може би тази процедура ще ни бъде последна.
Стимулираха ме с Елонва, но в крайна сметка съм с два фоликула, които са с неясно качество поради стимулацията + че може да не изчакат до утре сутрин. Новините като цяло не са добри, но се надявам на Божията милост.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #135 -: Ноември 02, 2013, 20:52:49 pm »
Момичета, моля ако има вярващи сред вас да се помолят за моята пункция утре. 3-4 поредни месеца имаме неуспех, н-та процедура сме вече и дано Господ се смили над нас този път. Освен финансовите проблеми съм прясно заплашена и от уволнение заради отсъствията и може би тази процедура ще ни бъде последна.
Стимулираха ме с Елонва, но в крайна сметка съм с два фоликула, които са с неясно качество поради стимулацията + че може да не изчакат до утре сутрин. Новините като цяло не са добри, но се надявам на Божията милост.

Лили2011 стискам палци и дано Господ ти помогне. :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #136 -: Ноември 02, 2013, 20:55:54 pm »
lili2011

 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #137 -: Ноември 02, 2013, 21:33:36 pm »
Успех, lili2011 !!!

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #138 -: Ноември 03, 2013, 08:50:54 am »
Lili2011, изпращам много положителни мисли към теб днес и дано Бог да е с теб!
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #139 -: Ноември 03, 2013, 09:25:11 am »
Момичета, моля ако има вярващи сред вас да се помолят за моята пункция утре. 3-4 поредни месеца имаме неуспех, н-та процедура сме вече и дано Господ се смили над нас този път. Освен финансовите проблеми съм прясно заплашена и от уволнение заради отсъствията и може би тази процедура ще ни бъде последна.
Стимулираха ме с Елонва, но в крайна сметка съм с два фоликула, които са с неясно качество поради стимулацията + че може да не изчакат до утре сутрин. Новините като цяло не са добри, но се надявам на Божията милост.
lili и от мен много стиснати палци и вяра за да стане всичко по най-добрия за теб начин  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: