0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета!Виждам, че все още никой не е пуснал новата темичка за следващите оставащи месеци до края на тази година и затова си позволявам да го направя и пожелавам на всички момичета в процедури през оставащите дни до края на годината да се запишем тук с положителни тестчета и емоции и да се местим в темата за "бременните" :) Аз в неделя съм на първи преглед и надявам се всичко да е ок и да започнем следващата процедура ин витро на ЕЦ, която да бъде с положителен резултат. Успех момичета :P
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2013, 11:34:27 am »
Ха, тамън се опитах да отговоря на въпроса на Евита и Калони за ядрата или както ги нар. полярни телца.
Когато има 2 полярни телца се разбира, че Я. е оплодена. Ако е само 1, значи не е оплодена.
Калона, съвет от мен- не плащай предварително такса оплождане, защото сега си се вътрила с 250 лв.
Успех на всички!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2013, 12:01:49 pm »
Еми здравейте и от мен,както писах в друга тема ,надявам се да стартираме втори опит до края на месеца.Предния беше септември 2012-неуспешен.С мъжки фактор сме при Г.Козовски,късмет на всички че ще ни трябва! :)
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2013, 12:45:50 pm »
Ха, тамън се опитах да отговоря на въпроса на Евита и Калони за ядрата или както ги нар. полярни телца.
Когато има 2 полярни телца се разбира, че Я. е оплодена. Ако е само 1, значи не е оплодена.
Калона, съвет от мен- не плащай предварително такса оплождане, защото сега си се вътрила с 250 лв.
Успех на всички!

Аха разбрах сега...Еххх добре че е форума...Благодаря Дейзи.Сега обаче съм още по-объркана защото се чудя каква може да е причината за да не се оплоди?Ами не ни остава нищо друго освен да гадаем, след като и лекарите и медицината не могат да отговорят с точност за причините да не настъпва оплождане...Надявам се всичко да е ок и да опитаме и този месец и да видим какво ще стане...Надявам се да стане бебчето де...  :D Само да дам една актуална информация - като отидох на консултация след неуспешния опит попитах д-р Шефкетова дали цената за инвитро на ЕЦ се различава ако е по метода ИКСИ (защото бях чела, че се доплаща 250лв. за такса оплождане при ИКСИ), но тя ми каза че цената е същата, т.е. 350лв. за пункцията+600лв. за трансфера.
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2013, 13:17:53 pm »
Записвам се да ви следя. :)
Пожелавам на всички успешни процедури  preggo

Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2013, 14:26:43 pm »
Това с ядрата на Я, което ми обеснявахте в предната тема е наистина така.
Днес като ми звънна ембриоложката ми каза, че 1 Я се е оплодила, но имала 6 ядра  8O, и няма как да я използваме, защото ембриона няма да ок.
С останалите всичко е ок.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2013, 15:54:24 pm »
Заисвам се и аз да Ви следя докато дойде моя ред!
Силно стскам палци за всички Ви!За момичетата в процедура за  :bfp:,а за вече бременните щастливи 9 месеца и пухкави и сладки бебечета!!!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2013, 18:17:47 pm »
Записче и от мен :D
Успех на всички  да видим  :bfp:    :bighug:
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2013, 19:11:15 pm »
Записвам се в очакване на МЦ и стартиране с лимитиран цикъл.
Успех момичета!  :bighug:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2013, 21:39:40 pm »
Ха, тамън се опитах да отговоря на въпроса на Евита и Калони за ядрата или както ги нар. полярни телца.
Когато има 2 полярни телца се разбира, че Я. е оплодена. Ако е само 1, значи не е оплодена.
Калона, съвет от мен- не плащай предварително такса оплождане, защото сега си се вътрила с 250 лв.
Успех на всички!

Аха разбрах сега...Еххх добре че е форума...Благодаря Дейзи.Сега обаче съм още по-объркана защото се чудя каква може да е причината за да не се оплоди?Ами не ни остава нищо друго освен да гадаем, след като и лекарите и медицината не могат да отговорят с точност за причините да не настъпва оплождане...Надявам се всичко да е ок и да опитаме и този месец и да видим какво ще стане...Надявам се да стане бебчето де...  :D Само да дам една актуална информация - като отидох на консултация след неуспешния опит попитах д-р Шефкетова дали цената за инвитро на ЕЦ се различава ако е по метода ИКСИ (защото бях чела, че се доплаща 250лв. за такса оплождане при ИКСИ), но тя ми каза че цената е същата, т.е. 350лв. за пункцията+600лв. за трансфера.


извинявайте но на мен пак не ми е ясно.Аз сега съм платила 350 пункция в сряда +500 лв. такса оплождане на 2 яйцеклетки, едната от които не се оплоди.Сега още 600 лв. ли ще плащам и за трансфера?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2013, 21:51:29 pm »
Момичета, утре имам лекарство за поставяне /среда/. Въпросът ми е сутринта да поставям ли утрогестан вагинално или не ?
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2013, 08:54:14 am »
Ха, тамън се опитах да отговоря на въпроса на Евита и Калони за ядрата или както ги нар. полярни телца.
Когато има 2 полярни телца се разбира, че Я. е оплодена. Ако е само 1, значи не е оплодена.
Калона, съвет от мен- не плащай предварително такса оплождане, защото сега си се вътрила с 250 лв.
Успех на всички!

Аха разбрах сега...Еххх добре че е форума...Благодаря Дейзи.Сега обаче съм още по-объркана защото се чудя каква може да е причината за да не се оплоди?Ами не ни остава нищо друго освен да гадаем, след като и лекарите и медицината не могат да отговорят с точност за причините да не настъпва оплождане...Надявам се всичко да е ок и да опитаме и този месец и да видим какво ще стане...Надявам се да стане бебчето де...  :D Само да дам една актуална информация - като отидох на консултация след неуспешния опит попитах д-р Шефкетова дали цената за инвитро на ЕЦ се различава ако е по метода ИКСИ (защото бях чела, че се доплаща 250лв. за такса оплождане при ИКСИ), но тя ми каза че цената е същата, т.е. 350лв. за пункцията+600лв. за трансфера.


извинявайте но на мен пак не ми е ясно.Аз сега съм платила 350 пункция в сряда +500 лв. такса оплождане на 2 яйцеклетки, едната от които не се оплоди.Сега още 600 лв. ли ще плащам и за трансфера?
да
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #12 -: Октомври 05, 2013, 11:41:07 am »
Запис и от мен,предполагам,че ноември ще имам ЗЕТ на 2 ембриончета.Успех на всички и дано темата се напълни с положителни резултати!

Evita,на мен септември като ми правиха РВСМ за поставянето на лекарството отидох с поставен сутринта утрогестан - доктора не ми каза нищо,те правят преди това промивка така,че не е проблем.И пих вода през двата часа докато чаках след второто взимане на кръв,но не много- просто не трябва да си с празен мехур.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #13 -: Октомври 05, 2013, 12:00:37 pm »
Здравейте и от мен момичета. Нова съм във форума, но не и в изпитанието, наречено асистирана репродукция.  Записвам се и аз тук - през ноември ще правим опит по фонда в България и бих искала да следя темичката. Нямам дневник и за това ще изложа на кратко моята история - с намален яйчников резерв съм и имам зад гърба си 4 инсеминации и 3 ИКСИ, за съжаление с отрицателен резултат. Пожелавам успех на всички и много положителни резултати.
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #14 -: Октомври 05, 2013, 16:47:11 pm »
Добре дошла  и успех  :bighug:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #15 -: Октомври 05, 2013, 17:01:04 pm »
Здравейте и от мен момичета. Нова съм във форума, но не и в изпитанието, наречено асистирана репродукция.  Записвам се и аз тук - през ноември ще правим опит по фонда в България и бих искала да следя темичката. Нямам дневник и за това ще изложа на кратко моята история - с намален яйчников резерв съм и имам зад гърба си 4 инсеминации и 3 ИКСИ, за съжаление с отрицателен резултат. Пожелавам успех на всички и много положителни резултати.
Здравей и добре дошла. Би ли споделила къде си правила предните опити, извън БГ ли?
Успех!
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #16 -: Октомври 05, 2013, 17:16:04 pm »
Здравейте и от мен момичета. Нова съм във форума, но не и в изпитанието, наречено асистирана репродукция.  Записвам се и аз тук - през ноември ще правим опит по фонда в България и бих искала да следя темичката. Нямам дневник и за това ще изложа на кратко моята история - с намален яйчников резерв съм и имам зад гърба си 4 инсеминации и 3 ИКСИ, за съжаление с отрицателен резултат. Пожелавам успех на всички и много положителни резултати.
Здравей и добре дошла. Би ли споделила къде си правила предните опити, извън БГ ли?
Успех!
В Сиена, Италия. Поне от това, което прочетох  :wink:
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #17 -: Октомври 05, 2013, 17:41:50 pm »
 Момичета, в една друга тема писах за моите хормони по време на стимулация и там deizi_83 ми разясни, че има голяма разлика при различните мерните единици. Намерих един калкулатор, който ги преобразува. Има доста включени хормони и на мен ми беше много полезен. За сега пускам линк тук и ако някой прецени може да пусне тема, ако мислите че ще е полезен и на други. http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2013, 22:00:00 pm »
Здравейте момичета.При мен опита за съжаление приключи преди да е започнал.Днес бях на преглед, имах фоликул 20мм и лигавица 9.5мм, лекарката ме изпрати за хормоните и по-късно ми звънна да ми каже, че този месец няма да правим процедурата защото ЛХ е много високо и най-вероятно ще изпуснем фоликула.Другия месец ми каза да отида по рано на 9-ти ден....Ех явно тези процедури на ЕЦ са много рисковани....Успех на всички момичета в процедури...
*
Re: Ин Витро/ИКСИ - октомври, ноември, декември 2013г.
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2013, 23:27:29 pm »
Здравейте момичета.При мен опита за съжаление приключи преди да е започнал.Днес бях на преглед, имах фоликул 20мм и лигавица 9.5мм, лекарката ме изпрати за хормоните и по-късно ми звънна да ми каже, че този месец няма да правим процедурата защото ЛХ е много високо и най-вероятно ще изпуснем фоликула.Другия месец ми каза да отида по рано на 9-ти ден....Ех явно тези процедури на ЕЦ са много рисковани....Успех на всички момичета в процедури...
Много съжалявам, но наистина ЕЦ е много рискова процедура. Аз отивам най-късно на 7-ми или 8-ми ден, на 11-ти ден обикновено ми е пункцията.
Успех следващия месец!