0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #560 -: Юни 13, 2014, 21:17:02 pm »
gabrielavalentinova, това е положителен тест за бременност  :). Прегледай тази статия
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542:----hcg&catid=173:---sp-906&Itemid=165&
ЧХГ се удвоява на около 48-72 часа, препоръката ми е да направиш още един кръвен тест утре и дано да се удвоява правилно. Наблюдавай зацапването и при нужда веднага се свържи с лекар. Успех, дано всичко е наред!  :)

п.п. според мен на УЗ на този етап сакчето не може да се види
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 21:19:11 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #561 -: Юни 13, 2014, 21:27:17 pm »
Blaagodarq ti za sadeistvieto dano da e bilo taka i naistina da sam bremenna dano dneska da ne sa go videli makarche tq beshe super kategorichna che nqma nishto  :) leka vecher

от модератор: пиши на кирилица или използвай Кредор: http://www.kredor.com/lat2bg/
Блаагодаря ти за съдействието дано да е било така и наистина да съм бременна дано днеска да не са го видели макарче тя беше супер категорична че няма нищо :) лека вечер
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 22:09:08 pm от marsi »
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #562 -: Юни 13, 2014, 21:35:07 pm »
как може да е толкова категорична на такъв ранен етап. Това е несериозно според мен. При моята първа бременност в началото на трети месец една лекарка ми каза, че това е куха бременност. След това отидох при друг лекар, който с вагинален ехограф ме прегледа и на един голям екран ми показа бебенцето как се върти , това беше изключително вълнуващо. Дори каза, ето му дупето :) От тогава имам и много хубава снимка, на която се вижда бебчето, което сега е на 7г. :)
<br />
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #563 -: Юни 13, 2014, 21:41:00 pm »
... dano dneska da ne sa go videli makarche tq beshe super kategorichna che nqma nishto  :)
Да де, няма нищо, защото е рано  :) ... и аз да кажа като Иренка, че май е по-добре да не разчиташ на мнението на този лекар и да потърсиш друг. Според мен имаме ранна овулация около  3/4 юни и тази стойност на ЧХГ е идеална за тези дни от оплождането. Направи утре още един кръвен тест, стискам палци всичко да е наред  :)

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #564 -: Юни 13, 2014, 21:48:41 pm »
Blagodarq vi otnovo uspokoihte me :) dano da e taka i vsichko da e ok :) v ponedelnik shte si napravq i shte vidim kakvo shte pokaje shte se opitam do togava da ne go mislq mnogo tai kato mn mi e pritesneno i neznam da se radvam li da placha li smeseni chuvsta ...  i az mislq che trqbva da e v tezi dni ili na 4  ili na 7  na edna ot dvete trqbva da se e sluchilo ili da sam prekarala neshto kato cvetna neznam i da sam izhvarlila ploda po vreme na cikala i da si pomni organizma che  e imalo neshto i zatovada pokazva +
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 22:00:37 pm от gabrielavalentinova »
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #565 -: Юни 13, 2014, 21:56:37 pm »
Кръвен тест за бременност се прави през около 48 часа, може да направиш още утре, ако имаш възможност, но ако нещо те възпрепятства - може и в някой от следващите дни. Притеснителното в случая е това продължително зацапване, което продължава вече около седмица (ако правилно съм разбрала), това едва ли има пряка връзка с Еутирокса, който приемаш. Заради зацапването се свържи с компетентен специалист, за да се вземат мерки. Успех! 
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 21:58:20 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #566 -: Юни 13, 2014, 22:03:37 pm »
az dneska oshte iskah da si napraq no qvno ne rabotqt utre zashtoto mi kazaha v ponedelnik tai kato az ne sam v burgas a  v momenta sam v sl. brqg i tyka qvno ytre  ne rabotqt  a za tva zacapvane mislq che e ot togava shte izchakam i v ponedelnik shte vidq kakvi sa rezultatite i shte se obarna kam nqkoi lekar za zacapvaneto a v momenta me boli nisko dolu vse edno che shte mi idva i nqkak mi pridarpva korema i nqmam nikakvi drugi priznaci
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 22:07:20 pm от gabrielavalentinova »
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #567 -: Юни 13, 2014, 22:07:54 pm »
Да, разбрах, късмет!!!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #568 -: Юни 13, 2014, 22:09:06 pm »
Blagodarq vi :) leka vecher
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #569 -: Юни 13, 2014, 22:47:09 pm »
:( момичета ,резултат има :
<0,10.нищо  не разбирам ,
защо?
tonita2202, за съжаление това е отрицателен тест. Консултирай се с лекар, възможно е цикълът да закъснява, заради задържан фоликул. Зачетох се по-назад в публикациите ти. Ако наистина овулацията е била на 16/17 ден от МЦ (с тестове за овулация ли отчиташ О.), а цикълът е с продължителност от 25 дни, то има скъсяване на лутеалната фаза и това трябва да се провери. Редно е да се консултираш с лекар и евентуално да се направят нужните изследвания на хормони, проследяване на фоликулите, и т.н.

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #570 -: Юни 14, 2014, 14:36:26 pm »
Момичета,помагайте пак :ask: Миналият месец цикъл на 14.05. Днес е 17 ден след трансфер/28,05/ на 3 дневен ембрион. От 2-3 дни имам изтръпване в областта на двата яйчника,сега имам болки,като преди цикъл, нямам напрегнати гърди /вече не/, не ми се спи, не ми се гади, нямам никакви оплаквания освен това гадно изтръпване, и сега малко болки,като преди цикъл.. на какво може да се дължи това,какво мислите. Тестът е на17.06.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #571 -: Юни 14, 2014, 22:59:38 pm »
gabrielavalentinova, аз имам една такава бременност. От нетърпение отидох веднага след теста, беше една много кисела докторка, която каза, че няма нищо в матката, точно това и бяха думите  8O а лигавицата била много тънка за бременност (не си спомням, колко точно ми каза). Но аз бях сигурна, имах положителен тест и седмица по-късно се видя плодния сак. Адски неприятно ми стана от думите й и отношението. Овца!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #572 -: Юни 14, 2014, 23:40:32 pm »
gabrielavalentinova, аз имам една такава бременност. От нетърпение отидох веднага след теста, беше една много кисела докторка, която каза, че няма нищо в матката, точно това и бяха думите  8O а лигавицата била много тънка за бременност (не си спомням, колко точно ми каза). Но аз бях сигурна, имах положителен тест и седмица по-късно се видя плодния сак. Адски неприятно ми стана от думите й и отношението. Овца!
ей това ми е много чудно  :ask: хем им плащаш,хем се отнасят зле. Направо се чудя за какво са станали лекари като нямат отношение към пациента.Нали са лекари би трябвало да помагат на човека,а не да го обидят по-даден начин или с думи,нито пък да крият резултатите от хората при преглед.аман от некоректни  специалисти!

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #573 -: Юни 15, 2014, 07:04:41 am »
 Никой ли няма да ми отговори? :ask:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #574 -: Юни 15, 2014, 09:32:47 am »
Кременка, аз лично не бих могла да отговоря на въпросите ти. Мога само да ти пожелая успех, всичко да се развие по най-добрия начин. А относно това изтръпване, за което пишеш трябва да се консултираш с лекаря си. Дано теста да е положителен!
<br />
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #575 -: Юни 15, 2014, 09:43:36 am »
Кременка, всичко, което си описала може да означава нещо, а може и да не означава нищо... мисля, че обикновен уринарен тест би отчел и сега...
За изтръпване не съм чувала, но кой знае...
Успех ти пожелавам от сърце!
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #576 -: Юни 15, 2014, 09:48:17 am »
Благодаря,момичета,но и двата уринарни преди 3-4 дена бяха отрицателни.дано да се случи чудото..
Просто никога до сега не съм имала такова изтръпване и се чудех дали и при други момичета е имало такова. :balk_149:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #577 -: Юни 15, 2014, 11:10:30 am »
Кременка, аз също не бих могла да отговоря за симптомите ти, но смятам, че днес-утре тестът би могъл да отчете. 3-4 дни са едно доста добро време, през което, ако има бременност, да се вдигне ЧХГ и да отчете и уринния тест. Успех и силно стиснати палци!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #578 -: Юни 15, 2014, 13:04:18 pm »
Здравейте момичета, много съм приеснена. Миналия месец правихме секс на 10 и след 2 седмици си ми дойде съвсемнормален цикъл- 7дена. Сега днес получих зацапване все едно ми идва, а е много рано- около 20ти ден от цикъла ми е. Направих си тест и той има много бледа втора черта. Сега съм в шах какво става. Ако съм бременна от един месец трябва да е наситена чертата а ако не съм, какъв е този положителен тест. А днес къде мога да отида на преглед?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #579 -: Юни 15, 2014, 13:16:13 pm »
Все забравям - теста за бременност ли можеше да засече О или теста за О- засича бременност?

<br />