0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #820 -: Юли 29, 2014, 17:35:58 pm »
здравейте момичета.нова съм и имам нужда от съвет.бебеправим от много скоро -2 месеца.цикълът ми е точен-28-29 дена.трябваше да ми дойде на 9-ти този месец.на 13-ти правих тест и беше отрицателен .имам ПМС от 2 седмици вече,а от два дни съм с телесна темп. 37.1,не съм започнала да меря базална още.след теста изключих вероятността за бременност,но лелката още я няма..мислите ли,че имам някакъв гинекологичен проблем,а аз така или иначе за петък имам час..но мира не ми дава  :( благодаря ви предварително
защо не си направиш още един тест?Така и така ще ходиш на преглед поне опитай.незнам дали имаш или нямаш проблем само специалист ще ти каже.Стискам палци всичко да е наред   :crossfingers: пиши какво ти казаха на прегледа

Оказа се,че закъснението е заради стрес,а аз доста го изживях покрай наводнението ,иначе всичко е наред.Каза ми след 7 дни ако не ми е дошло да направя пак тест и ако е - ,ми изписа Dufoston ,за да ми дойде,а после ме праща на изследване за хормони  :x
и на мен ми се е случвало от стрес да ми закъснее цяла седмица. дано се оправиш скоро и да не ти се налага да пиеш хапчета :)

Момичета,днес видях  :bfp1: от обикновен тест,четвъртък съм при доки,стискайте ми палци  :) май не е било от стрес...не знам и аз
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #821 -: Юли 29, 2014, 17:52:16 pm »
Момичета не губете кураж, дано всички които си мечтаем за малкото чудо, скоро да се случи.
Аз се надявам този месец да сме успели и да видя двете ярки чертички. :oops:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #822 -: Юли 29, 2014, 17:53:51 pm »
katybaby, браво, радвам се за теб, ти Дуфастон пи ли
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #823 -: Юли 29, 2014, 17:59:25 pm »
да,днес ми беше четвърти ден и се чудя да го спирам ли,че нямам личния номер на лекарката ми да я питам?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #824 -: Юли 29, 2014, 18:04:59 pm »
Аз знам и съм пила Дуфастон за задържане не е вреден, един път ми го бяха изписали за да ми дойде пих го една седмица и ми дойде в края на седмицата, ако прочетеш листовката към хапчетата щеразбереш за какво се изписва.
Странно как няма да види че има бременност.....ти на кой ден след закъснението си ходила?И двете черти на теста ярки ли са?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #825 -: Юли 29, 2014, 18:07:45 pm »
трябваше на 10-ти този месец да ми дойде,отидох на 18-ти и каза че не вижда бременност.втората чертичка се появи веднага и е много ярка..мисля да повторя теста
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #826 -: Юли 29, 2014, 18:10:42 pm »
Така, тихичко ти казвам честито, една седмица след закъснение може и нищо да не е видяла, а имного зависи като гледа дали вижда!Не се притеснявай бъди спокойна, според мен сега ако отидеш на преглед спокойно ще видят че има бременност. Просто няма начин да не се види. :D
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #827 -: Юли 29, 2014, 18:12:59 pm »
благодаря ти много,просто не очаквах че от първия път ще стане и още съм в шок,ще пиша четвъртък след прегледа  :balk_105:
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #828 -: Юли 29, 2014, 18:23:49 pm »
Чудесно  :D, katybaby, успех на прегледа  и пиши след това  :D :crossfingers: 

Успех на всички - desi_do4eva,  HrisAni,  Dani_DE ....  късмет, момичета!!! :D


Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #829 -: Юли 29, 2014, 20:57:44 pm »
Така, тихичко ти казвам честито, една седмица след закъснение може и нищо да не е видяла, а имного зависи като гледа дали вижда!Не се притеснявай бъди спокойна, според мен сега ако отидеш на преглед спокойно ще видят че има бременност. Просто няма начин да не се види. :D
има нещо вярно  :D дано katybaby успееш и другите също.и да се похвалите после и ни пишете след преглед  :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #830 -: Юли 29, 2014, 23:34:28 pm »
katybaby тихичко честито и от мен  :D , дано всичко на прегледа да е наред.На мен днес ми беше дена за М,ама ме пропусна  osi_10 ..за пътви път от години не идва точно на датата.Правих си естествено тест  :bfn: Иначе болките са налице,уголемени гърди,след хранене ми става лошо,без значение какво ям....незнам,объркана работа  :ask: .Силно се надявам да се е получило.Ще видя какво ще ми донесе утрешния ден...
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #831 -: Юли 30, 2014, 09:21:26 am »
Dani_De дано да има положителен резултат, при всяка жена е различно. Например при мен тестът ми е отчитал още 2-3 дни преди цикъл, идва ми на 28мият ден, като отчиташе бледа втора черта, почти незебележима в началото и след това, след очакваната дата като го повторя ставаше по-наситена. Аз имах няколко несполучливи бремености, спираше развитието си още около 6та седмица, след което ходихме на консултация и ми правиха изследвания, и излезе високи антитела бяха в горна граница. Сега се надявам всичко да е ОК, когато му дойде времето. Много ми се иска скоро това чудо да стане. :) :) :D
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #832 -: Юли 30, 2014, 11:36:12 am »
Момичета,аз бях до тук...Днес М дойде  osi_14 мислех че ще пропусне,но уви...Септември съм на контролен преглед и почваме да търсим причината.На всички Вас успех  :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #833 -: Юли 30, 2014, 13:18:04 pm »
Аз не се стърпях и направих тест, но не показа каквото исках....., въпреки че още е много рано, очаквам цикъл на 04,08...... :(
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #834 -: Юли 30, 2014, 15:42:57 pm »
Аз не се стърпях и направих тест, но не показа каквото исках....., въпреки че още е много рано, очаквам цикъл на 04,08...... :(
ами ако не дойде до тогава направи си пак тест.и аз на 4 ти чакам да ми дойде.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #835 -: Юли 31, 2014, 09:43:29 am »
desi_do4eva, твърде рано е за уринен тест.
Най-рано може да отчете кръвен (около 11 дни след предполагаемия ден на зачеване, а за уринен около 14-15 дни след О., най-добре при закъснение след очаквания ден на МЦ. Пажелавам ти това да е твоят успешен цикъл! Как определяш овулацията?

Dani_DE, съжалявам миличка, успех в следващия цикъл! И ползотворна консултация с твоя лекар!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #836 -: Август 02, 2014, 00:48:23 am »
Здравейте, нова съм тук  :wink:
Вече няколко месеца с трепет чакам двете чертички. За съжаление тази вечер пак резултата беше отрицателен. Преди просто "работехме" по въпроса, но без двете чертички  :(
юли се регистрирах тук за да видя, кога имам овулация според каледнара. Последният ми цикъл беше 11 - 15 юли. Според графиките фертилните дни бяха от 19-22 юли и на първия ден поработихме по темата с мъжа ми. На 24-ти имах големи болки ту в дясно, ту в ляво, придърпване около пъпа. На 25-по слаби и продължават и до днес, но не с такъв интензитет.

"Нещо се случва" с мен, странно се чувствам. Гърдите не ме болят, но самите зърна са много чувствителни и бельото ги дразни.
Повдига ми се. Прилошава ми. Имам газове, болки в корема, от дясно или ляво и най-често около пъпа, по скоро е придърпване. Най-неприятното е оригването.
Преди няколко дни имах запек, сега съм с разстройство. Работя и все тичам до тоалетната....
Главоболие, от което ми пречернява, а не смея да взема никакво хапче.

По принцип вървя пеш доста и комбинирам с бягане, а от март тръгнах и на фитнес. Сега едно разстояние от 6 км., което преди взимах както се казва на един дъх, го правя с 2-3 почивки. Мъжът ми и той се зачуди, защото с колело сме правили големи преходи, никога не съм се измаряла, а в неделя с него вървяхме и все се задъхвах, сокчета купувахме, почивки правихме. С голямо усилие се прибрахме и всичко ме болеше.
Спя следобед поне по 2-3 часа и сутрин се събуждам преди него, което направо го вкара в шок, защото аз трудно ставам сутрин, а следобед не можех да спя.
Както виждате, нищо не е същото, но теста е  отрицателен. Сега чакам на 5-ти според каледнара на Зачатие, трябва да ми дойде. Дали не направих теста твърде рано? Или симтомите ми показват заболяване, а не ранни признаци на бременост?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #837 -: Август 02, 2014, 10:02:25 am »
anabet изчакай си датата и след нея направи теста.Имаш някои симптоми на бременност,но и някои за които не съм чувала  :)
Възможно е,ако е прекалено рано теста да не отчете,а ако бързаш и нямак търпение пусни си кръвен.Той ще е най-верен.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #838 -: Август 02, 2014, 10:13:35 am »
Благодаря Дани86, както казва една древна китайска поговорка: "Търпение и ще имаш всичко". Дано и аз ги видя тези две чертички :wink:

Овулационния календар на"Зачатие" ползвах. Вие как определяте овулацията? Има ли други програми да проверявам и там?
« Последна редакция: Август 02, 2014, 10:15:56 am от anabet »
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #839 -: Август 02, 2014, 11:22:14 am »
anabet, за уринен тест е рано, в тези дни би отчел кръвен тест за бременност. За уринните най-добре е да се изчака закъснение след предполагаемата дата на следващия цикъл (около 14-15 дни след О.).
Ако правилно пресметнах, цикълът е с продължителност около 26 дни. Но ако не е съвсем точен , а варира като продължителност, трябва да започвате опитите от най-ранната посочена от калкулатора дата, до последния посочен фертилен ден. Добре е да включиш и тестове за О., така доста по-точно ще определиш дните на очакваната овулация (О. настъпва 12-48ч. след положителен тест). 
Може да направиш справка и с тази статия, има таблица за начало на тестването при съответна продължителност на цикъла: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=682:--&catid=177:---sp-965&Itemid=142&highlight=WyJsaCJd
Освен календара тук, има и други калкулатори в нета, задай Овулационен калкулатор и ще ти излязат.  Примерно този  http://www.moetodete.bg/calculator/ovulation.html .

Но дано това да е успешният ти цикъл :)
« Последна редакция: Август 02, 2014, 20:20:51 pm от marsi »