0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #780 -: Юли 15, 2014, 13:24:20 pm »
Здравейте, повторих теста тази сутрин , но този път направих Sure Check и беше напълно  :bfn:
The_savage, съществува вариант и да е прекалено рано и да не е отчело.

Sure check със сигурност отчита по-високи нива на ЧХГ. Защо не направиш втората касета на Престо?
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #781 -: Юли 15, 2014, 13:59:22 pm »
the_savage, погледнах графиките назад (по- скоро отбелязаното в календара), може да е рано за уринен тест. Ако се съди по най-голямата продължителност на цикъла при теб (32-33 дни), може да се предположи, че О. е била около 3,4,5 юли. Кръвният тест би отчел около 11 дни след предполагаемия ден на зачеване, а за уринния е най-добре да се изчака закъснение на цикъла или около 14-15 дни след О. 
Уринните тестове, колкото и да са чувствителни, се влияят от приетите течности, затова най-общо препоръката е да се ограничат течностите поне 2ч. преди тест, а най-добре да се направи с първа сутрешна урина, когато концентрацията на ЧХГ в урината е най-голяма.
Дано това да е успешният ти цикъл!  :)

П.П. В противен случай е добре да включиш тестове за О. и евентуално измерване на БТ, за да имаш по-голяма яснота за овулацията в конкретния цикъл.
И все пак, дано да ни зарадваш с положителен резултат тия дни  :)

TITKO, погледнах графиката, цикълът не винаги идва веднага сред падането на температурата, а и има разлики в графиките в отделните МЦ, до ден-два трябва да дойде.
« Последна редакция: Юли 15, 2014, 14:25:21 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #782 -: Юли 15, 2014, 14:32:49 pm »
*Принцеска* - тази касета Престо ми остана от предния цикъл, тествам се по-рано, защото след два спонтанни аборта ми откриха тромбофиля и трябва по-бързо да отреагирам при положителен тест следват инжекции и системи който се вливат рано.

Maris - благодаря мила за изчерпателният отговор и двата теста са със сутрешната урина, да може наистина да е рано, но съм по-склонна да вярвам че това не е  моя месец. Нямам никакви симптоми, първият тест го направих просто защото го имах :) С тестове за ову опитах 2 месеца и спрях, но може би си права, трябва да започна да си следя овулацията ... другият месец живот и здраве и това ще стане .

Благодаря ви момичета, извинявам се ако не съм много адекватна съфорумка, но от скоро пиша в този форум и се радвам че има хора като вас от които получавам толкова пълноценна информация.
Благодаря ви  :bighug:  Дано всички скоро видим  :bfp:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #783 -: Юли 15, 2014, 18:49:56 pm »
the_savage - според мен си вземи пак Престо и тествай с него, отново със сутрешна урина. Първият ми тест беше именно Престо, на 29ти ден от цикъла, при цикъл от около 31 дни. Чертичката беше точно като твоята. След 1 седмица стана видимо наситена, след седмица и два-три дни вече видях две еднакви чертички. За справка - Шуърчека ми отчете блеееда черта, когато на Престо вече беше наситена ;) Успех и ти стискам палци!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #784 -: Юли 15, 2014, 18:54:22 pm »
Здравейте отново! При мен се оказа,че не е бременност.  :(  Цикъла ми дойде в понеделник. Успех на всички бебеправещи от мен. Надявам се след като посетим специалист в близко бъдеще и аз да се похваля с добра новина. ;)
*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #785 -: Юли 15, 2014, 21:24:30 pm »
Vasilevaaa съжалявам за отрицателния резултат и ти пожелавам този месец да е твоя от все сърце.Не се предавай още малко ни остана до голямото щастие.Прегръщам те силно.
Бебчо мечо-успех утре,пожелавам ти всичко да е наред,
 и да изживееш най-прекрасната,лека и безпроблемна бременност.Чакам те с многоооооо хубави новини утре.
Не се отказвайте от мечтите си!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #786 -: Юли 15, 2014, 22:21:21 pm »
vasilevaaa, съжалявам миличка, така се надявах  :hug2:

beb4o_me4o, успех на прегледа утре  :)

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #787 -: Юли 15, 2014, 23:28:01 pm »
Съжалявам Василева,искрено се надявах да се присъединиш към нас с мечо и да сме си тричките,но може с мечо да имаме късмет и да си априлско мамче,а ние да те успокояваме,че края му се вижда  :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #788 -: Юли 16, 2014, 00:39:11 am »
Благодаря ви, милички! Нямате идея колко по-добре се почувствах след думите и подкрепата ви. Няма такава емоция,личи си ,че когато човек е искрен и съпричастен праща много чиста енергия чрез думите си. Оказа се,че съм била с поликистозни яйчници и сме решени да се борим докрай,докато успеем да доведем мечтата си до щастлив финал.  Само едно нещо ме мъчи,така да се каже - този път ми дойде съпроводено с неколкократни повръщания и спазми и едни буквално като тласъци отвътре навън,( като мускулни съкращения) и забелязах нещо странно на превръзката като отидох до тоалетната - сякаш не беше съсирек...дали е възможно да се е случило това,което веднага ми дойде на акъла ...
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #789 -: Юли 16, 2014, 07:50:04 am »
Василева,ако е това което си мислиш,на мен ми се случи миналия Май.То обикновено е придрувено с остра режеща болка и силен кръвоизлив.....Дано не е това.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #790 -: Юли 16, 2014, 08:32:10 am »
Здравейте :).Малко объркан въпрос  :lol: :lol: :lol:
Последен цикъл на 23.06 , продължителност на цикъла 33-34 дни.И този месец сме активни.Преди 5 дни имах ужасни болки , но само  в зърната на гърдите, отбелязвам , че не ме боляха като цяло гърдите а основно зърната и не можех да ги докосна и ме срязваше корема - по средата, под пъпа, но само за секунди.От вчера няма никаква болка в тия пусти гърди, никакво неразположение освен , че съм ужасно нервна.Замислям се и немога да си обясня дали болката в зърната и корема са признак на овулация или нещо друго .Започнах да полудявам с тия симптоми, голямо вглеждане и тълкуване-замислям се и за един тест, но май е доста раничко.Е споделих си хубав ден на всички :)
« Последна редакция: Юли 16, 2014, 09:29:27 am от alea »
Alea Iacta Est!



Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #791 -: Юли 16, 2014, 09:22:23 am »
Здравейте за съжаление и аз се връщам в темата. Минала седмица след рязка болка в гърба и корема прокървих и с това приключи моята първа бременност. Вчера бях на лекар, пуснахме изследвания и ако всичко е наред казаха, че от другият месец отново ще започваме с опитите.
Успех момичета !
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #792 -: Юли 16, 2014, 10:19:51 am »
Хриси,съжалявам да го чуя  :(
Но се надявам,скоро пак да се присъединиш към бъдещите мамчета  :bighug:
алеа изчакай датата на М и тогава тестове мила,по рано няма смисъл...
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #793 -: Юли 16, 2014, 11:18:50 am »
HrisAni съжалявам за случилото се , разбирам ти болката, преживявала съм е два пъти. Важното е да се държиш и продължи. Щом веднъж си забременяла пак ще се случи. Хубаво е че си пуснала изследвания, поне ще знаеш причината и ще е предотвратиш за в бъдеще. Какви изследвания  си направи?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #794 -: Юли 16, 2014, 11:45:24 am »
Хриси, искрено съжалявам. Силно стиснати палци да се възстановиш бързо и другия месец да се похвалиш успешно!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #795 -: Юли 16, 2014, 12:33:27 pm »
Съжалявам ХрисиАни оздравявай бързо!много жени като теб  абортират в първите г.с., желая ти успех и скоро отново да ни зарадваш   :bighug: Василевауспех и на теб  :crossfingers: Бебчокакво стана с прегледа?
алеа и аз бях така миналият месец със същите симптоми,но не бях бременна,а настинала ,но пък при теб може да е бременност   :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #796 -: Юли 16, 2014, 13:15:51 pm »
HrisAni , миличка съжалявам за случилото се. Кураж и вяра,мила! С теб сме!Не се предавай и знай че всичко ще е наред и съвсем скоро ще гушкаш своето сладко бебче.  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #797 -: Юли 16, 2014, 13:20:32 pm »
Съжалявам ХрисиАни оздравявай бързо!много жени като теб  абортират в първите г.с., желая ти успех и скоро отново да ни зарадваш   :bighug: Василевауспех и на теб  :crossfingers: Бебчокакво стана с прегледа?
алеа и аз бях така миналият месец със същите симптоми,но не бях бременна,а настинала ,но пък при теб може да е бременност   :crossfingers:
[/quote
Ами, видяхме ембриончето и пулсациите на сърчицето. Дай Боже всичко да е наред. ]

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #798 -: Юли 16, 2014, 13:46:03 pm »
Съжалявам ХрисиАни оздравявай бързо!много жени като теб  абортират в първите г.с., желая ти успех и скоро отново да ни зарадваш   :bighug: Василевауспех и на теб  :crossfingers: Бебчокакво стана с прегледа?
алеа и аз бях така миналият месец със същите симптоми,но не бях бременна,а настинала ,но пък при теб може да е бременност   :crossfingers:
[/quote
Ами, видяхме ембриончето и пулсациите на сърчицето. Дай Боже всичко да е наред. ]

Браво на теб  ,щом си имате сърчице :)  много се радвам това е хубава новина.Айде дано всичко да бъде наред  :goodluck:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #799 -: Юли 16, 2014, 14:25:44 pm »
Здравейте :).Малко объркан въпрос  :lol: :lol: :lol:
Последен цикъл на 23.06 , продължителност на цикъла 33-34 дни.И този месец сме активни.Преди 5 дни имах ужасни болки , но само  в зърната на гърдите, отбелязвам , че не ме боляха като цяло гърдите а основно зърната и не можех да ги докосна и ме срязваше корема - по средата, под пъпа, но само за секунди.От вчера няма никаква болка в тия пусти гърди, никакво неразположение освен , че съм ужасно нервна.Замислям се и немога да си обясня дали болката в зърната и корема са признак на овулация или нещо друго .Започнах да полудявам с тия симптоми, голямо вглеждане и тълкуване-замислям се и за един тест, но май е доста раничко.Е споделих си хубав ден на всички :)
alea, при посочената продължителност на цикъла, може да се очаква че овулацията е била около 11/12 юли, вероятно от това е било неразположението. Рано е за тест, кръвен може да направиш около 11 дни след предполагаемия момент на зачеване, а уринен - най-добре при закъснение на МЦ, т.е. 14-15 дни след О.   

Не знам дали имаш регистрирация в Овулационния календар:  http://calendar.zachatie.org/work/HomePage . За да имаш яснота за дните на овулация, добре е да включиш калкулатор,
ову. тестове, евентуално и измерване на БТ.

Но дано да се е получило още този месец  :), успех!