0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #720 -: Юли 07, 2014, 12:32:42 pm »
vasilevaaa, напиши от къде си или приблизително в кой регион на страната, така евентуално повече момичета ще може да се включат с препоръка за лекар (клиника).

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #721 -: Юли 08, 2014, 13:33:20 pm »
Момичета, дано извините глупавото ми и предполагащо гадателски способности питане, но имам едно притеснение - първият ми тест беше на 29ти ден от цикъла, при очакван МЦ на 31 ден. Беше с едва забележима втора чертичка, направо на фантазия се виждаше. 5 дни по-късно при ползване на същия тест - Престо, втората чертичка е видимо по-тъмна и наситена, но не е толкова наситена, колкото е контролната. Това нормално ли е? Не знам защо съм си навила, че при 4 дни закъснение вече втората чертичка трябва да е наситена колкото контролната и се паникьосах, че нещо не се развива както трябва...Мислех за кръвен, обаче съм с много слаби вени, които на всичко отгоре са и труднооткриваеми, и всяко взимане на кръв ми е голям проблем, хеле пък ако трябва да ми вземат два пъти...Иначе симптомите са на лице - гърдите ме болят, зърната са супер чувствителни, имам киселини, сутрешно гадене, слаби болки ниско долу, често уриниране - дори през нощта.
Благодаря предварително за отговорите и наистина моля от сърце да ме извините, давам си сметка колко глупаво сигурно звучи отстрани...
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 13:36:21 pm от beb4o_me4o »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #722 -: Юли 08, 2014, 13:41:40 pm »
vasilevaaa, напиши от къде си или приблизително в кой регион на страната, така евентуално повече момичета ще може да се включат с препоръка за лекар (клиника).

от гр. Козлодуй съм, обл. Враца
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #723 -: Юли 08, 2014, 14:31:16 pm »
от гр. Козлодуй съм, обл. Враца
vasilevaaa, най-близо е Плевен. Прегледай тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28317.msg984632#msg984632 ,
а също тук има пълен списък на репродуктивните клиники, включително в Плевен  http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=109 .
Не е задължително да се стигне до инвитро, но като начало консултация и изследвания по преценка на лекаря, евентуално проследяване на фоликулите, настъпва ли овулация, и т.н. , за да се установи коя е причината за нередовния цикъл.
Успех, ако имаш някакви въпроси, пиши!
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 14:35:51 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #724 -: Юли 08, 2014, 14:45:05 pm »
Два положителни "пикливи" теста си е бременност. Та - честито! Аз с моя син направих 5 броя, последователни, от различни марки  :lol: (не ми се вярваше просто, че е станало) и втората черта все беше по-светла от контролната.  Този месец става на 3 г. и 5 месеца. ;) А съм ги правила при по-голямо закъснение на МЦ от теб. Та щом я има втората - значи тестът е положителен, яркостта не е от значение.
Сега трябва да си избереш наблюдаващ лекар за бременността, но за твоя регион - не мога да помогна аз лично. Ще се включат други момичета по този въпрос, не се съмнявам :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #725 -: Юли 08, 2014, 14:54:27 pm »
beb4o_me4o, при този проблем с вените не се насилвай да правиш кръвен тест, изчакай си спокой деня за преглед. При мен плодното сакче се видя около 24 дни след предполагаемия ден на оплождане, т.е. десетина дни след очаквания МЦ. Всичко е наред с тестовете, положителни са  :D

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #726 -: Юли 08, 2014, 15:29:45 pm »
Благодаря ви, съкровища! Другата седмица съм на преглед, нека само каже лекарката, че всичко е наред, и ще се запиша при бъдещите мамчета! :* Успех на всички!!!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #727 -: Юли 08, 2014, 17:01:07 pm »
Честитп меченце,още едно мартенско мамче  :bighug:
Бебчо,аз си следях ЧГ-то с уринни тестове,мила.Доки каза,че колкото по-бързо и по-ярка е втората черта толкова по високо ЧХГ имам.Когато двете черти излязат едновременно и са еднакво ярки,тогава УЗ ще хване бебо още на първия преглед.Не го мисли мила,леко бременеене и пухкаво и сладко бебче накрая :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #728 -: Юли 08, 2014, 18:42:37 pm »
Дани, благодаря ти, миличка!Леко бременеене и на теб, живот и здраве ще сме заедно, хихи :*

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #729 -: Юли 08, 2014, 18:57:58 pm »
Честито меченце щом има втора черта ,дори и бледа е пак според мен си значи бременност.желая ти безпроблемна бременност  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #730 -: Юли 10, 2014, 10:13:14 am »
здравейте минаха 38дена от моследният Ц.правих си тест излезе отрицателен.за съжаление тази седмица личната ми е отпуска и немога да се снадбя с направление за гинеколог а нямам възможност за частен преглед.бях ви писала преди време за 3дневния ми цикъл който беше много оскъден и бледороз ту кафеникъв надявах се да е имплантиране,но ще се побъркам чаках ммного докато направя тест но излезе отрицателен ето днес имам много странно кафеникаво зацапване от 2 седмици имам предместруални болки които до сега никога не съм имала.винаги преди цикъл ме болят гърди и наедряват но сега няма болка само леко наедряване.имам много странни болки в кръста.и пак от 2 седмици насам съм подута (имам такова усещане в лицето краката ръцете) а видимо съм подпухнала.може ли пикливият тест да е грешен :( (но аз правих 2 и 2вата са - ) нз какво ще стане след прегледа но взе да ме хваща страх да не е някаква киста или др опасно нещо.какво мислите ?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #731 -: Юли 10, 2014, 10:36:06 am »
Мила бубе,не се терзай!колко теста за бременност си правила?прочети ли листовка за указания за използване на теста? Всички ли бяха отрицателни?това че имаш пмс по-различни от друг път не  е сигурност за наличие на бременност,а понякога и на кисти.ако не ти дойде скоро тряба да отидеш на преглед и то с ехограф по-възможност,за да ти каже какъв е проблема при теб.щом нямаш възможност изчакай  да се върне жп-то за направление.понякога и закъснява,заради стрес.аз бях през февруари и ми закъсня със седмица и не правих тест,просто защотото знаех имах притеснения и стреса ми беше в повече.иди на преглед задължително.стискам ти палци да е бременност или поне да е закъснение без усложнения :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #732 -: Юли 10, 2014, 11:04:14 am »
Буби,аз имах два отрицателни теста,на 2 и 5 ден от закъснението.Още на първа дата т новия месец след липса на Ц си пуснах кръвен,който излезе положителен.Ако имаш възможност пусни си и ти.Той със сигурност ще отчете.И не се тревожи прекалено,ако има киста болките ще са ужасни и ще са от корема към таза и дори ще ти изтръпват краката от нея,казвам го от опит.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #733 -: Юли 10, 2014, 11:40:39 am »
 Дани86 личните дават ли направления или е само на частно този тест..от 2-3 дена имам много горещи вълни на моменти.будя се рано сутрин към 3-4 часа цялата съм вода.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #734 -: Юли 10, 2014, 12:10:38 pm »
От това,което чета имаш почти всички кои симптоми,горещите вълни и обилното потене също,за ранното ставане лек има,сложи си солети до леглото,като се събудиш гризваш две три и веднага се унасяш пак :D
Кръвния тест за съжаление не се поема от ЗК,при нас в Монтана цената му е 12лв,незнам ти от къде си.Но ако имаш възможност си пусни и стискам палци за +  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #735 -: Юли 10, 2014, 14:27:35 pm »
ами да ще проверя благодаря .аз съм от Търговище. ще проверя колко струва.Оф и аз се надявам да е бременност.вените на гърдите ми са доста забележими сякаш посинели,ама не ме болят имам чувството че тежат само.Ако има бременност защо теста ще е ортицателен. :( ще разбера какво става   и при първа възможност ще ви пиша
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #736 -: Юли 10, 2014, 14:47:24 pm »
Ако си имала късна О и не са минали десет дена от закъснението няма да го отчете :)
Мен ме боляха гърдите само в началото но са напращели като на дойна кравичка  :lol:
провери в гугъл лабораториите но не вярвам да е повече от 20 лв теста.Пък и по верен от него няма да има :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #737 -: Юли 10, 2014, 16:21:51 pm »
Здравейте отново!
Понеже вчера късно вечерта имах пробождания долу ниско,които траеха може би 2-3 секунди през интервал, така около 2-3 пъти и днес реших да се пусна до по-добрия уж от двамата АГ специалисти ,които имаме тук. Записах си час за 14:00,приготвих се и отидох. Прикачвам ви снимка от прегледа,защото тя изрази съмнение за бременност, но не била уверена.Виждала образувание в матката 3 мм, но не можела да се ангажира.  Гледа ме с коремен ехограф да отбележа. Искаше ми се да чуя мнение от някой,който е ходил така по-раничко и се е видяло нещо.Така ли изглежда точицата в началото?
Възнамерявам да се вдигна скоро до Плевен,тази тук набързо ме претупа,сякаш и бях в тежест,изобщо не ме посъветва, не ми изписа нищо, не ми каза никакви изследвания да си пусна. Само на изпроводяк ми каза да съм си взела фолиева киселина "по джоба" и да почна да я приемам. 
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #738 -: Юли 10, 2014, 17:18:06 pm »
vasilevaaa, дано да е бременност  :)  :crossfingers: 
Плодното сакче изглежда като тъмно очертание с определен размер, в зависимост от г.с.   
Отиди да те погледнат с по-добра апаратура (с вагинален УЗ) и може да пуснеш още веднъж кръвен тест, възможно е овулацията да е била по-късно и затова първият тест да не е отчел.
Стискам палци, и пиши  :)
« Последна редакция: Юли 10, 2014, 17:24:49 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #739 -: Юли 10, 2014, 17:27:45 pm »
vasilevaaa, дано да е бременност  :)  :crossfingers: 
Плодното сакче изглежда като по-тъмно очертание с определен размер, в зависимост от г.с.    Отиди да те погледнат с по-добра апаратура и може да пуснеш още веднъж кръвен тест, възможно е овулацията да е била по-късно и затова първият тест да не е отчел. Стискам палци, и пиши  :)!

marsi , дано, дано! :) толкова ще съм щастливааа! Ще говоря с милото да идем   в Плевен другата седмица. Забравих да спомена че сутринта веднага след сън измерих БТ с дигитален термометър - отчете 37.0 , после изтичах за да пишкам на теста с първа урина, беше SureChek писалка . В указанието пишеше да отчетем теста след 5-тата минута, не по-късно от 30-та, и още към 5-тата започна (може и аз да си въобразявам) да се появява една черта по-скоро като очертание на мястото на втората. Ако искате ще я прикача, но трябва да се даде зуум и да се наклони екрана нагоре-надолу за да се види линията. После взех още един обикновен -пак същото. Не знам защо не излиза дори бледа, ама да е розова, а не една такава полупрозрачна.