0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #640 -: Юни 30, 2014, 15:20:34 pm »
Jbrul да така е наясно съм за износването,но не съм съгласна за противозачатъчните които и лекар да ми го обяснява след  като те въздействат на яйчниците които трябва да са здрави за зачеването,изказването ми гласеше че не е нужно да пиеш хапчета след като можете да използвате презервативи.всички хапчета както помагат на едно така вредят на друго.надявам се да сте ме разбрали.извинявам се че не съм си подбрала думите подходящо.другият път ще ги обмисля преди да ги напиша. :) 8O
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #641 -: Юни 30, 2014, 16:05:10 pm »
bubenceto_91, ти с какво си съгласна, или аз - не може да бъде аргумент по такъв въпрос. Има си специалисти, проучвания, медицински статистики и пр. надеждни източници, за да се информираме по такива теми.

Не е въпросът дали контрацептивите въздействат на яйчниците, а КАК им въздействат - според специалистите - позитивно. Освен, ако не броиш за негатив спадането на риска да развиеш определени видове рак. Понеже на мен това ми се вижда чиста проба бонус ;) Неслучайно съм постнала статия, с мненията на специалисти баш по тия въпроси. Моят лекар, както и други репродуктивни специалисти (лекари на много от момичетата тук) - също не намират противозачатъчните за вредни и опасни, даже ни ги изписват същите по разни поводи. Вкл. като средство за лечение, при проблемни яйчници.

При една двойка, която е заедно от много време и партньорите не си изневеряват и са здрави, но още не желаят деца - вместо да се ползва презерватив, се ползват други контрацептиви (някакви). Поради простата причина, че чисто физически - без презерватив им е по-приятен секса. "Прекъснатият полов акт" е много халтав метод за "пазене", много деца са се родили благодарение на него, да са живи и здрави  :lol: Та като не се ползва презерватив - бива да се ползват другите възможни средства, щом бременност не е желана. И те не са нито вредни, нито опасни за жената, което именно държах да подчертая. Споменатото от теб "Ескапеле" е хормонална бомба, която обичайно ще ти обърка МЦ за три месеца напред и се взима в краен случай само, точно по тази причина е препарат за СПЕШНА контрацепция и се приема в краен случай. Примерно при скъсан презерватив, което пък установявате след като е извършена еякулация вече и "няма назад". Това е като да удариш 2 блистера нормални противозачатъчни на екс. Супер полезно нали? ;)

А ти щом си убедена, че лично за теб - това не е средство - то си е твое право. Просто не убеждавай друг в същото, след като "стъпваш" на "според теб", а не на някаква обективна информация. Все едно аз да ти кажа сега, че не си права, понеже аз пих контрацептиви с години, а "вредата" от тях - е видима в подписа ми ;) Но да ме видя да пиша, че понеже при мен така - то значи е ОК? Няма и да ме видиш. Аз цитирам източници, които твърдят нещо на база обективни данни и клиничен опит, а не какво на тях им се струвало и си мислели. Просто те помолих да правиш същото в бъдеще.
Този сайт не е "говорилня", той е информационен портал за много хора с проблеми и следва тук да се намира достоверна информация по разни въпроси.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #642 -: Юни 30, 2014, 16:26:28 pm »
Ще отида на лекар, но дотогава...и като знам колко лесно "личната" дава направления..И с тая работа не знам кога точно ще намеря време.  Та затова първо смятам тест да си направя, но въпросът ми е кой тест би отчел толкова ранна бременност ако има такава, защото в няколко форума четох, че не отчитали вярно някои, трябвало да мине повече време, а досега никога не съм си правила тест и не съм запозната.
Тези от вас, които са били бременни, усещали ли са болка ниско долу в областта на яйчниците и боцкания от време на време в първите седмици от бременността?
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #643 -: Юни 30, 2014, 16:52:04 pm »
10-12 дни преди цикъл няма как да разбереш дали си бременна тъй като може още да няма имплантация дори!А и да има е в толкова ранен стадии, че няма вариант да се разбере каквото и да е.Масово тестовете ще покажат след закъснение.

Бубенце, извинявай това за противозачатъчните е мнение от ерата на майка ми.

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #644 -: Юни 30, 2014, 16:56:03 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542 Най-рано, може да отчете кръвен.

"Бременните симптоми" могат да са много различни при всяка жена, а при някоя напълно да липсват, въпреки, че все пак е бременна. Та не може те да са ти водеща база за заключения. Могат да бъдат повод за основателно съмнение, че бременност има при жена, която вече е била бременна поне веднъж и й се случват същите неща като при предишна бременност И пак не е фактор. Има жени с по 2-3 деца и с всяка бременност е било различно.
Конкретно на въпроса ти - аз лично болки, боцкания и дискомфорт - не съм имала. Така и не доживях да ми се гади, да повръщам пък хич. Обаче можех да заспивам права  в първия триместър :lol: И всъщност, не разбирах от какво толкова съм внезапно преуморена, че така да ме избива на сън. Изобщо през ум не ми мина, че съм бременна, а бях. Това е и единствения период в живота ми, в който съм закусвала и ме тресеше лакомия в тъмни зори. Това се дължеше на много високите нива на определен хормон, когато се нормализираха - отминаха и симптомите. За щастие - бременността не.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #645 -: Юни 30, 2014, 16:58:40 pm »
Ще отида на лекар, но дотогава...и като знам колко лесно "личната" дава направления..И с тая работа не знам кога точно ще намеря време.  Та затова първо смятам тест да си направя, но въпросът ми е кой тест би отчел толкова ранна бременност ако има такава, защото в няколко форума четох, че не отчитали вярно някои, трябвало да мине повече време, а досега никога не съм си правила тест и не съм запозната.
Тези от вас, които са били бременни, усещали ли са болка ниско долу в областта на яйчниците и боцкания от време на време в първите седмици от бременността?
Кръвния тест е най-верния, но пак трябва да изчакаш още поне 2-3 дни, на пикловия тест може да се вярва (относително) едва след закъснение на МЦ. Лекар може да установи бременност (наличие на плоден сак) приблизително 10 дни след закъснението. Що касае въпроса с болките, може да има, може да няма, а може и да са плод на прекаленото вторачване предвид ситуацията.
Jbrul,  osi_9 както винаги изчерпателна. Аз не познавам АГ, което да твърди,  че противозачатъчните са вредни, а напоследък с доста такива специалисти съм се срещала, даже се чудя как има още останало подобнос схващане.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #646 -: Юли 01, 2014, 00:46:08 am »
При положение, че цикълът ми е нередовен откакто сме почнали опитите - средно 35 дни, засечена ОВ - 15.06; последен МЦ -01.06 и дни на бебеправене   :bed:  - 14.06, 15.06, 20.06, 21.06, кога най-рано мога да си пусна кръвен тест? Очаквам МЦ на 06.07. Благодаря предварително!  :balk_105:
vasilevaaa, кръвен тест може да направиш най-рано около 11 дни след предполагаемия ден на зачеването. Чрез кой метод определяш овулацията? Ако си сигурна, че О. е била тогава, пресметни от тази дата.
Т.е. към днешна дата кръвният ще отчете. Направи тест днес и дай да видим резултата, успех :)!

п.п. Тъй като даваш и втора възможност за момента на зачеването, ако изходим от тези дати пак би трябвало да отчете, макар с ниска стойност. И ако е притеснително нисък резултатът, не го взимаш за окончателен, а задължително втори тест след два-три дни.
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 01:13:55 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #647 -: Юли 01, 2014, 01:33:33 am »
При положение, че цикълът ми е нередовен откакто сме почнали опитите - средно 35 дни, засечена ОВ - 15.06; последен МЦ -01.06 и дни на бебеправене   :bed:  - 14.06, 15.06, 20.06, 21.06, кога най-рано мога да си пусна кръвен тест? Очаквам МЦ на 06.07. Благодаря предварително!  :balk_105:
vasilevaaa, Кръвен тест може да направиш най-рано около 11 дни след предполагаемия ден на зачеването. Чрез кой метод определяш овулацията? Ако си сигурна, че О. е била тогава, пресметни от тази дата.
Т.е. към днешна дата кръвният ще отчете. Направи тест днес и дай да видим резултата, успех :)!

Тъй като даваш и втора възможност за момента на зачеването, ако изходим от тези дати пак би трябвало да отчете, макар с ниска стойност.

Ами този месец чрез тест за Ову, не съм следяла БТ. Някак супер демотивиращо ми действат всички тези месеци на неуспехи...напоследък се чувствам все едно съм се пуснала по течението и аз не знам на къде пътувам, сякаш съм изгубила посока.  :balk_133: Утре сериозно мисля да си пусна кръвен, да получа някаква яснота..макар,че ме притеснява ,че нямам никакви симптоми, освен умората и сънливостта. Останалите мисля са по-скоро внушаващи:  На 20.06 след  :bed: ми се появи една особена болка ниско долу, сякаш пробождане, сравнително кратко. На 22.06 сутринта ми се догади от закуска, която изядох по път. Около 25.06-26.06 не можех да вървя добре,чувствах краката си като подути и буквално болезнено ми беше вървенето. Оттогава насам чувствам само една перманентна умора и едно бълбукане в корема,придружено с "тежест", сякаш скоро ще ми дойде. Дори обичайните болезнени гърди ги няма като симптом. Затова се чудех дали да не изчакам отново закъснението... Макар,че откакто почнахме опитите един път ми идва на 31-я ден, друг път на 36-я, куриозния случай беше 43 дни, но то беше и зима ,бях болна май точно голямото закъснение като беше. Ох, не знам , май ще ида утре до лабораторията.  osi_10
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #648 -: Юли 01, 2014, 01:53:47 am »
vasilevaaa, може да има и други причини за нередовния цикъл, които да изискват преглед от специалист, изследвания (евентуално лечение), но на първо време да проверим дали има бременност, дано  :)!
След като си ползвала тестове за О. (и ако действително е настъпила овулация след това, и оплождане), то кръвният тест ще покаже с категорична стойност.

Другата възможност е да изчакаш още няколко дни и при евентуално закъснение да направиш тест (уринен, кръвен).
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 02:19:45 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #649 -: Юли 01, 2014, 09:19:25 am »
Ще отида на лекар, но дотогава...и като знам колко лесно "личната" дава направления..И с тая работа не знам кога точно ще намеря време.  Та затова първо смятам тест да си направя, но въпросът ми е кой тест би отчел толкова ранна бременност ако има такава, защото в няколко форума четох, че не отчитали вярно някои, трябвало да мине повече време, а досега никога не съм си правила тест и не съм запозната.
Тези от вас, които са били бременни, усещали ли са болка ниско долу в областта на яйчниците и боцкания от време на време в първите седмици от бременността?
Кръвния тест е най-верния, но пак трябва да изчакаш още поне 2-3 дни, на пикловия тест може да се вярва (относително) едва след закъснение на МЦ. Лекар може да установи бременност (наличие на плоден сак) приблизително 10 дни след закъснението. Що касае въпроса с болките, може да има, може да няма, а може и да са плод на прекаленото вторачване предвид ситуацията.
Jbrul,  osi_9 както винаги изчерпателна. Аз не познавам АГ, което да твърди,  че противозачатъчните са вредни, а напоследък с доста такива специалисти съм се срещала, даже се чудя как има още останало подобнос схващане.


Благодаря за отговора! Всъщност мен от 2 дни нещо ми натежава десния бъбрек, преди имах цистит и оттам пиелонефрит, та тая болка от бъбрека май отива към областта на яйчниците. Ако не от бременност може това да е причината за болките там.
Хубавото е, че вчера успях да взема направление, но не знам при кой лекар да отида. Искам да е в Александровска болница или ВМА, защото ми е близо до работата, но задължително да е при жена, защото честно казано се притеснявам от мъже гинеколози.  :lol: Ако някой е ходил там би ли ми препоръчал добра лекарка? И бихте ли споделили на вас кои противозачатъчни ви действат добре? Тест ще си купя след няколко дни. На гинеколог ще отида ако не ми дойде другата седмица.
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 09:42:32 am от rose_92 »
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #650 -: Юли 01, 2014, 09:43:47 am »
Е,момичета,след като официално влизам в новия месец с липсващ Ц,не издържах и си пуснах кръжен преди около час,сега ми стискайте палци за ++++++++  osi_9
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #651 -: Юли 01, 2014, 09:58:20 am »
Успех  Дани86 дано получиш искания резултат.:)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #652 -: Юли 01, 2014, 10:14:17 am »
Ох,много се надявам.Тази сутрин и гаденето беше по-осезаемо.Дамите в лабораторията бяха така добри да ми вземат номера и ще ме информират,когато са готови.Но това чакане ме убива...
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #653 -: Юли 01, 2014, 10:27:41 am »
Успех и от мен. Кога ще е готов резултата?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #654 -: Юли 01, 2014, 12:47:51 pm »
Е,момичета,след като официално влизам в новия месец с липсващ Ц,не издържах и си пуснах кръжен преди около час,сега ми стискайте палци за ++++++++  osi_9
Дани86 айде стискаме палци  :crossfingers: кажи резултати Като излезнат.а ти как го чувстваш от вътре?мислиш ли,че си бременна?.понякога интуацията ни подсказва  отговорите на много наши въпроси  :goodluck:
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 12:49:37 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #655 -: Юли 01, 2014, 13:16:05 pm »
Резултата ми е 62.3 mlU/ml,т.е. ще си имаме бебче  :dance2:
Чувствам се леко изтръпнала,доста развълнувана,абе в еуфория съм.Както аз така и баткото,а таткото още гледа стреснато  :lol:
Сега ще чакаме седмица,за да повторим теста и после на УЗ.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #656 -: Юли 01, 2014, 13:37:46 pm »
Даниии честито и лека бременност ти желая, а на финала здраво и пухкаво бебче :)
Аз току ще си купих тест за бременност, не знам дали ще издържа до утре сутрин да го направя.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #657 -: Юли 01, 2014, 14:00:47 pm »
Момичета ето още един положителен тест в мое лице. Направих го преди малко на работа. Толкова се вълнувам, че не смея да кажа и дума, гласът ми трепери. Година и половина опити, една операция с огромна миома и положителен тест.
С Дани повлякохме крак, пожелавам успех на всички ви.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #658 -: Юли 01, 2014, 14:10:44 pm »
Резултата ми е 62.3 mlU/ml,т.е. ще си имаме бебче  :dance2:
Чувствам се леко изтръпнала,доста развълнувана,абе в еуфория съм.Както аз така и баткото,а таткото още гледа стреснато  :lol:
Сега ще чакаме седмица,за да повторим теста и после на УЗ.
Дани, чудесен резултат, браво  :D! Желая ти лека и спокойна бременност  :D! ЧХГ се удвоява на всеки 48-72 часа, така че тест може да направиш отново след два дни, ако имаш възможност.
Тук има калкулатор на ЧХГ:  http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542:----hcg&catid=173:---sp-906&Itemid=165
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 14:15:09 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #659 -: Юли 01, 2014, 14:13:18 pm »
Момичета ето още един положителен тест в мое лице. Направих го преди малко на работа. Толкова се вълнувам, че не смея да кажа и дума, гласът ми трепери. Година и половина опити, една операция с огромна миома и положителен тест.
С Дани повлякохме крак, пожелавам успех на всички ви.
HrisAni, толкова се радвам за положителния резултат, браво  :D!!!
Желая ти лека и спокойна бременност!  :D 
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 14:33:23 pm от marsi »