0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #580 -: Юни 15, 2014, 18:36:34 pm »
Кременка, аз също не бих могла да отговоря за симптомите ти, но смятам, че днес-утре тестът би могъл да отчете. 3-4 дни са едно доста добро време, през което, ако има бременност, да се вдигне ЧХГ и да отчете и уринния тест. Успех и силно стиснати палци!
ДАНО,мила моя...
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #581 -: Юни 15, 2014, 19:04:25 pm »
gabrielavalentinova, аз имам една такава бременност. От нетърпение отидох веднага след теста, беше една много кисела докторка, която каза, че няма нищо в матката, точно това и бяха думите  8O а лигавицата била много тънка за бременност (не си спомням, колко точно ми каза). Но аз бях сигурна, имах положителен тест и седмица по-късно се видя плодния сак. Адски неприятно ми стана от думите й и отношението. Овца!
              Дени благодаря ти много ме успокояваш дано наистина да е така и аз при тази която ходих ми каза абсолютно същото което си написала просто ужасно се почувствах каза че лигавицата била 4 мм и била супер тънка нямало как да има нещо вътре каза ми че съм била голяма загадка а е една от "най добрите лекарки "тя не ме гледа от горе а ми бърка вътре разбрах че било много опасно може ли да кажете нещо по въпроса дали вътрешно или външно.  пълна овца е ми каза ми го супер грубо съжаявам че те разочаровам ама нямаш нищо едвам си здържах сълзите вместо да обясни нормално
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 19:09:49 pm от gabrielavalentinova »
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #582 -: Юни 15, 2014, 19:13:15 pm »
едвам се сдържам да дойде утре и да си направя отново кръвен за да видя има ли нещо или не макарче днеска си направих тест които пак е + притеснявам се единствено тъй като пия хапчета за щитовидната жлеза да не би тя да влияе нещо или просто си го втълпявам
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #583 -: Юни 15, 2014, 20:14:40 pm »
Хм, интересно, съжалявам, че ще го кажа, но 4 мм наистина е малко. Непременно си направи нов кръвен тест още утре, повтори теста в сряда отново,ако резултата е хубав се успокой, по-късно ще се види и плодния сак. Но ако не се увеличава , както трябва е добре да те следят по-често, за да може да се хванат нещата рано, ако се окаже извънматочна. Казвам всичко това не за да те притеснявам, а за да вземеш мерки. Когато онази докторка ми каза, че лигавицата е тънка, мисля, че я измери 9 мм.
Все пак истината е, че при теб е действително много рано, а може и да не я е измерила добре.
По отношение на вагиналната ехография не се тревожи, на този ранен етап това е по-сигурният начин да се види нещо.

Стискам ти палци всичко да е лош сън и да видите плодното сакче, където му е мястото след няколко дни!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #584 -: Юни 15, 2014, 20:20:56 pm »
Все забравям - теста за бременност ли можеше да засече О или теста за О- засича бременност?

Тестът за О - бременност
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #585 -: Юни 15, 2014, 21:17:28 pm »
                                       
                                                                                                                                                                   Благодаря ти дано наистна всичко да е един сън.. :) добре а защо тогава ми показва + тестове включително и кръвния дали има вероятност да не се вйда нищо защото е рано и след колко време да отида на лекар според вас за да се види нещо ако има ..
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 21:19:39 pm от gabrielavalentinova »
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #586 -: Юни 15, 2014, 22:09:49 pm »
gabrielavalentinova, не спирай приема на лекасрството за щитовидната жлеза. То ти набавя допълнително същия хормон, който жлезата не смогва да произведе сама. При недостиг на този хормон може да възникнат проблеми с бременността.

Пий си хапчетата и след потвърждаване на бременността се консултирай с ендокринолог за правилната доза левотироксин. Късмет!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #587 -: Юни 15, 2014, 22:24:33 pm »
благодаря за инфото в сряда сам при лекаря да видим какво ще каже ,а аз съм на еутирокс .. левотироксин не съм пила :)
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #588 -: Юни 15, 2014, 23:17:58 pm »
gabrielavalentinova, при мен първият преглед, при който се видя и беше измерено плодното сакче, беше около 25 дни след овулацията, посещавах репродуктивна клиника с добра апаратурата.
Утре ще чакаме следващия резултат от кръвния тест  :). Успех!
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 23:26:31 pm от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #589 -: Юни 15, 2014, 23:40:07 pm »
Здравейте момичета, много съм приеснена. Миналия месец правихме секс на 10 и след 2 седмици си ми дойде съвсемнормален цикъл- 7дена. Сега днес получих зацапване все едно ми идва, а е много рано- около 20ти ден от цикъла ми е. Направих си тест и той има много бледа втора черта. Сега съм в шах какво става. Ако съм бременна от един месец трябва да е наситена чертата а ако не съм, какъв е този положителен тест. А днес къде мога да отида на преглед?
papilio, ако не са спазени всички изискванията (примерно си приела повече течности преди теста), е възможно да е по-бледа чертата, заради разреждането. Направи кръвен тест за бременност. Късмет!

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #590 -: Юни 16, 2014, 03:58:08 am »
аз съм на еутирокс .. левотироксин не съм пила :)

Levothyroxine е активната съставка или генеричното име. Дали пиеш една марка или друга е подробност, важно е да го пиеш.  :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #591 -: Юни 16, 2014, 14:53:52 pm »
Здравейте кръвния тест паказа 64,55 надолу това означава че няма нищо ли или е имало и при МЦ съм го изхвърлила и да показва положително незнам какво да правя и да мисля
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #592 -: Юни 16, 2014, 15:25:24 pm »
gabrielavalentinova, за съжаление не се развива добре бременността. Единият вариант е да е имало ембрионче, което заради тънката лигавица не се е закрепило добре и си го изхвърлила с кървенето и това е остатъчно ЧХГ в кръвта, което постепенно ще намалява.
По-неприятно би било, ако е извънматочна, вариант при който ембриончето не достига до матката, а остава в тръбата и се развива там. При този случай отново ЧХГ не се удвоява правилно, но и не се изчиства от кръвта така бързо. Трябва отново да те погледне лекар. Не се плаши предварително, но задължително се консултирай със специалист.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #593 -: Юни 16, 2014, 18:54:59 pm »
gabiela, съжалявам, но както марси ти е написала, така е по-добре. Вероятно скоро ще ти дойде.
Желая ти успех следващия път!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #594 -: Юни 16, 2014, 19:17:14 pm »
Ами то скоро ми свърши преди 13 дни незнам какво се случва много съм разочарована и притеснена ...
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #595 -: Юни 16, 2014, 21:45:29 pm »
Такаааа зацапването продължава-леко и кафеникаво,само по т.хартия. Вчера направих 3 теста,2 на престо които излязоха с бледи черти и един друг вид,който си беше отрицателен. Днес сутринта направих още един отрицателен. Явно престо си имат някакъв проблем, предполагам. Макар, че и при трите си забременявания, точно с престо ги установих. Ще изчакам и утре да видя как ще е и ако има още зацапване ще посетя лекар. Не би трябвало да съм в овулация защото е късно, а за цикъл е много рано.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #596 -: Юни 19, 2014, 20:19:22 pm »
Здравейте отново имам въпрос.. ходих при друг гинеколог който каза че няма бременност.. и това кафяво течение продължава и понякога и кръв..изписа ми Метергин 0,125 мг.  току що си направих тест отново  полож. но втората черта е бледа Незнам просто
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 20:28:41 pm от gabrielavalentinova »
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #597 -: Юни 19, 2014, 21:11:01 pm »
gabrielavalentinova, след като пада ЧХГ, не можем да се надяваме на нищо. Може да е остатъчно ЧХГ и тестът да го хваща или да е изпарителна, която се появява малко по-късно. Явно лекарят е изписал Метергин, за да се доизчисти матката, което е най-важното за момента, за да може след това да се регулира и цикълът.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #598 -: Юни 19, 2014, 21:21:23 pm »
само че доколкото разбрах е нямало бременност и каза че за кръвните тестове неможе да каже че са положителни не видя нищо в матката и каза че яйчниците са ок и за положителните тестове че от някакъв хормон . Благодаря ви за помощта през тези трудни за мен дни :)
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #599 -: Юни 19, 2014, 21:48:43 pm »
Всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се смята за положителен тест за бременност. Отделен е въпросът, че има случаи при които има оплождане, но загива на много ранен етап преди да може да се докаже с УЗ, засича се само чрез тест (уринен, кръвен). Нарича се биохимична бременност, вероятно това е имал предвид лекарят.
Добре поне, че е така, а не примерно извънматочна. Желая ти бързо стабилизиране и сбъдване на мечтата ти!
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 21:51:36 pm от marsi »