0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #480 -: Май 24, 2014, 23:01:34 pm »
marsi още утре ще го направя. Блсгодаря ти дано и аз видя  :bfp: Пожелавам го на всички които като мен мечтаят за двете чертички :)  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #481 -: Май 27, 2014, 09:40:57 am »
Здравейте, момичета.
Преди време бях писала в темата за теста за овулация, че този месец решихме да проверим кога е датата на О. и да правим по-усилени опити тогава. За съжаление за периода, за който се тествах, не получих две еднакви по цвят черти, вероятно О. този месец е нямало  :( Последният ми цикъл беше на 19 април 2014 и обикновено е 32 дни. До момента обаче не ми е дошло  :?

Странното е, че от 7 до 12 имах някакво странно розово, а после ръждиво течение. Ходих на док, той каза да не се притеснявам, ако се повтори и др месец, да отида, а сега да изчакам да ми дойде. Цикъл обаче няма. Преди седмица си правих тест за бременност и беше отрицателен.

Случвало ли му се е на някой подобно нещо? Възможно ли е липсата на О. да бави цикъла ми толкова много? А има ли според вас вариант да съм бременна и още да не знам?

Ще се радвам да чуя какво мислите, доста опитни хора има тук  :D :)


*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #482 -: Май 27, 2014, 10:15:52 am »
Здравей, ginger123! При тази продължителност на цикъла, най-вероятно е овулацията да е била около 5.05. (евентуално пробване с тестовете на 3,4,5,6 .05, в тези дни ли прави тестове за О.). Предполагаемата дата за МЦ е около 20.05, т.е. 7-8 дни закъснение до днес. Ако преди седмица си правила тест за бременност, може да е било рано. При липса на О. и задържан фоликул може цикълът да се забави.
Направи отново тест за бременност днес и дано да е положителен :), стискам палци и пиши!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #483 -: Май 27, 2014, 11:06:33 am »
Здравей, ginger123! При тази продължителност на цикъла, най-вероятно е овулацията да е била около 5.05. (евентуално пробване с тестовете на 3,4,5,6 .05, в тези дни ли прави тестове за О.). Предполагаемата дата за МЦ е около 20.05, т.е. 7-8 дни закъснение до днес. Ако преди седмица си правила тест за бременност, може да е било рано. При липса на О. и задържан фоликул може цикълът да се забави.
Направи отново тест за бременност днес и дано да е положителен :), стискам палци и пиши!

Благодаря за бързия отговор  :)
А какво мислиш за кървенето? Мен то ме притеснява... и заради него си мисля, че няма бременност!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #484 -: Май 27, 2014, 11:19:57 am »
ginger123, при някои жени има слаби краткотрайни зацапвания около овулацията, което не е притеснително. Но може да е и друго, което да налага консултация с лекар и евентуално изследване на хормони, фоликулометрия , и т.н.
Но на първо време да видим дали има бременност  :), най- информативен е кръвният тест, ако имаш възможност, ако не- уринен, но се опитай за 2-3 ч. да ограничиш приема на течности.

п.п. Кога беше консултацията с лекар, по време на зацапването ли, той гледа ли те с вагинален УЗ, какво каза за яйчниците (фоликули?) ....
« Последна редакция: Май 27, 2014, 11:27:08 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #485 -: Май 27, 2014, 11:23:25 am »
ЗА кървенето, аз мисля,че си е било цикъл, само че оскъден. Причината за това трябва да се търси. Пожелавам ти причината да е бременност. Направи си утре сутринта тест с първа сутрешна урина . ако пак е отрицателен, изчакай следващия цикъл . Ако е пак така оскъден трябва да те прегледа лекар на ехограф. Преди години ми се е случвало, няколко такива оскъдни цикъла с много слабо кафеникаво зацапване- оказаха се ПКЯ. Но се оправиха мн. бързо с няколко месеца противозачатъчни.
<br />
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #486 -: Май 28, 2014, 01:20:52 am »
Благодаря за подкрепата и бързата реакция, момичета  :)
Утре ще направя теста (за съжаление не сутринта, защото нямах време да купя днес) и ще пиша.
Колкото до кървенето... едва ли е било при овулация, защото продължи около 5 дни ... Миналата година мисля се беше случило подобно нещо и си правих изследвания за хормони, всичко беше наред, сега ще видим... На 7ми обаче имах много стресова ситуация в работа и вечерта се появи розовото зацапване, нз вече и аз  8O
Стига съм ви занимавала вече, явно пак ще ходя да се видя с док :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #487 -: Май 29, 2014, 17:45:56 pm »
Здравейте момичета,
не съм писала от доста време но реших отново да се включа с въпрос.Миналия месец ми дойде МЦ на 28ми,О. ми беше на 12/13.05 по мой изчисления.А трябваше да ми дойде на 26.05,но до този мил момент нищо!Около датата на МЦ имах леки болки в гърдите,но другите ми симптоми липсваха напълно.Днес обаче,докато хапвах шоколадови бонбони,за малко да върна поръчката  8O.Чудя се възможно ли е да има нещо....или отново започвам да си втълпявам,все пак ми закъснява само 3 дена и нямам никакви симптоми...
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #488 -: Май 29, 2014, 21:59:00 pm »
 Направи си тест. Аз никога не издържам толкова време да не си направя. Успех!
<br />
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #489 -: Май 30, 2014, 00:41:39 am »
И аз мислех, че няма да издържа, но някак си не го усещам да съм бременна, а си мисля, че когато стане, ще го усетя вътрешно и преди закъснението  :D Та, тестът го направих - отрицателен е... не мога да кажа, че не го очаквах, така че действаме напред :)
По-голямото ми притеснение е, че не ми идва, а тялото ми вече няколко дни е адски подуто и чувствително, както преди цикъл, но той липсва :( нз вече какво да правя  :?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #490 -: Май 30, 2014, 09:43:32 am »
Здравейте всички,

аз съм съвсем нова тук,  и искам първо да пожелая успех на всички в нашите начинания тук. Искам също да попитам по-опитните вече. Днес си направих кръвен тест понеже ми закъснява вече 8 ми ден. Резултатът ще бъде готов чак понеделник. До тогава съм в нетърпение. Имам някакви малки симптоми като леко подути гърди, но не ме болят изобщо. Но нищо друго не усещам. Дали е още рано за симптоми? Направих два уринни теста но и двата са отрицателни, на 6ти и 7 ми ден. Рано ли е за положителен резултат?

Благодаря предварително за отговорите.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #491 -: Май 30, 2014, 10:19:28 am »
Ами може да не са успели да засекат ЧХГ хормона, уринарните тестове и затова да са отрицателни. Изчакай още ден, два и направи нов. Ех, колко гадно е чак в понеделник да излезе кръвния. Аз като съм била нетърпелива съм давала кръв в централната Цибалаб и довечерта е готов. Стискам ти палци за две чертички!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #492 -: Май 30, 2014, 10:56:56 am »
Здравей Catcat,

Благодаря ти за отговора. Аз не живея в България и наистина се учудвам че тук тестовете не стават за няколко часа. Но понеже тук тестовете ги прави личната лекарка може би тя ги носи в лаборатория и затова стават по-бавно. Много ти благодаря за съпричастието. Ще чакам понеделник.

Поздрави
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #493 -: Май 31, 2014, 08:39:05 am »
Здравейте момичета...от както бях казала,че ще си направя тест чак днес успях и той се оказа положителен  :cheerleader: Втори месец с опитите се оказа успешен пожелавам го на всички които очакват да видят двете чертички. Искам да ви благодаря за бързите отговори и най-вече на Marsi  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #494 -: Май 31, 2014, 08:41:56 am »
Здравейте момичета...от както бях казала,че ще си направя тест чак днес успях и той се оказа положителен  :cheerleader: Втори месец с опитите се оказа успешен пожелавам го на всички които очакват да видят двете чертички. Искам да ви благодаря за бързите отговори и най-вече на Marsi  :bighug:
Честито!  :D С пожелания за лека бременност и се наслади на всеки момент от нея :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #495 -: Май 31, 2014, 10:09:51 am »
Благодаря  :) ginger123
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #496 -: Май 31, 2014, 11:26:24 am »
melis26, чудесна новина, много се радвам!!!  :D
Пиши, ако имаш въпроси или желание да споделиш нещо, също има тема, в която пишат бременните момичета: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50381.msg1053005;boardseen#new 
Желая ти лека и спокойна бременност!  :D  yahoo_17

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #497 -: Май 31, 2014, 11:44:20 am »
И аз мислех, че няма да издържа, но някак си не го усещам да съм бременна, а си мисля, че когато стане, ще го усетя вътрешно и преди закъснението  :D Та, тестът го направих - отрицателен е... не мога да кажа, че не го очаквах, така че действаме напред :)
По-голямото ми притеснение е, че не ми идва, а тялото ми вече няколко дни е адски подуто и чувствително, както преди цикъл, но той липсва :( нз вече какво да правя  :?
ginger123 , съжалявам за отрицателния тест, може да има задържан фоликул, оттам и забавянето на МЦ. Има ли цикъл вече, ако не- направи отново консултация с лекар. Напиши от кой град си, евентуално някой ще се включи с препоръка за добър специалист, при който да отидеш.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #498 -: Май 31, 2014, 16:11:38 pm »
Благодаря ти Marsi :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #499 -: Май 31, 2014, 21:59:56 pm »
И аз мислех, че няма да издържа, но някак си не го усещам да съм бременна, а си мисля, че когато стане, ще го усетя вътрешно и преди закъснението  :D Та, тестът го направих - отрицателен е... не мога да кажа, че не го очаквах, така че действаме напред :)
По-голямото ми притеснение е, че не ми идва, а тялото ми вече няколко дни е адски подуто и чувствително, както преди цикъл, но той липсва :( нз вече какво да правя  :?
ginger123 , съжалявам за отрицателния тест, може да има задържан фоликул, оттам и забавянето на МЦ. Има ли цикъл вече, ако не- направи отново консултация с лекар. Напиши от кой град си, евентуално някой ще се включи с препоръка за добър специалист, при който да отидеш.
Здравей, Marsi, МЦ е на линия вече  :D Наистина си отдъхнах, а вярвам, че отрицателният тест все някога ще стане положителен  :) Природата си знае работата :)
Поздравления за всички бъдещи мами и се надявам скоро да мина във вашите редици  :)