0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #460 -: Май 15, 2014, 11:12:37 am »
BelieveInYourSelf честито пожелавам ти лека бременост и едно живо и здраво бебче  :bighug:



Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #461 -: Май 15, 2014, 11:18:24 am »
И при мен цикълът е от 28 дни значи най-вероятно съм в овулация и за това е това неразположение макар че до сега това ми се случва за първи път,но както казах възможно и аз да преувеличавам някои неща :D И както казахте вие ще си изчакам датата. Благодаря ви много и успех на всички които мечтаят за :bfp: :bighug:
....аз ли го написах неразбираемо ...  :D
melis26, след като цикълът ти е 28 дни, то овулацията е била около 14-ти ден, т.е.  около 7.05 и ако около тази дата си имала полово общуване с партньора, има голяма вероятност за положителен резултат. Следващият цикъл се очаква около 21.05, при закъснение след тази дата може да направиш уринен тест за бременност, кръвният би отчел и преди тази дата.
Направи си овулационен календар, така ще имаш по-голяма яснота за своите фертилни дни:
http://calendar.zachatie.org/work/LogOut
И все пак, дано не ти се наложи и това да е твоят успешен месец  :) :crossfingers:  Но тогава, това може да бъде твоят календар на бременността, в който да отбелязваш прегледите и да се ориентираш по-лесно в гестационните седмици. Успех  :)!




Благодаря ти Marsi  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #462 -: Май 15, 2014, 21:24:56 pm »
Момичета правих си тест преди малко,до 4 минута беше една тъмно червена черта,а после видях имаше до нея втора розова....която след 2 минути изчезна,Боже моля ти се да е станало,хем съм радостна,хем изпитвам ужасен страх,понеделник отивам на кръвен....Момичета умирам от страх...не смея да се радвам,съдбата сигурно си прави лоши шеги с мене.....   :bori_011:
Живота е хубав!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #463 -: Май 15, 2014, 23:40:04 pm »
Момичета правих си тест преди малко,до 4 минута беше една тъмно червена черта,а после видях имаше до нея втора розова....която след 2 минути изчезна,Боже моля ти се да е станало,хем съм радостна,хем изпитвам ужасен страх,понеделник отивам на кръвен....Момичета умирам от страх...не смея да се радвам,съдбата сигурно си прави лоши шеги с мене.....   :bori_011:
бебка не се пристеснявай ,а тихичко се радвай и ние ще и стискаме палци :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #464 -: Май 16, 2014, 18:01:46 pm »
Здравейте, може ли и аз да искам вашият съвет...

Kрая на януари и началото на февруари правих секс (с презерватив макар че аз винаги се съмнявам в презервативите), февруари ми дойде, макар че за по-сигурно си направих тест след това, който беше отрицателен, но не съм сигурна дали съм го направила правилно (вадя го, пишкам в/у него, дори не знам дали стои 10 секунди, и после чакам точно 5 минути - примерно, ако часът е 10:38 чакам до 10:43 или докато се смени на 10:44 и дърпам капачката, веднага го изхвърлих, не съм чакала повече минути да станат 7 или 8 минути, не знам дали може да се е сменил по-късно). Така, после март ми дойде, както и април точно както си ги смятах, че трябва да ми дойде и сега  май месец не иска .... дори нямам никакви симптоми (обикновено ме болят гърдите). Не знам дали е възможно да е цветна бременност и тестът да е сгрешил, направо много съм се наплашила. Февруари ми дойде на 11ти, март на 12ти и април на 12ти, сега трябваше на 13ти да ми дойде.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #465 -: Май 16, 2014, 18:43:31 pm »
Здравейте, може ли и аз да искам вашият съвет...

Kрая на януари и началото на февруари правих секс (с презерватив макар че аз винаги се съмнявам в презервативите), февруари ми дойде, макар че за по-сигурно си направих тест след това, който беше отрицателен, но не съм сигурна дали съм го направила правилно (вадя го, пишкам в/у него, дори не знам дали стои 10 секунди, и после чакам точно 5 минути - примерно, ако часът е 10:38 чакам до 10:43 или докато се смени на 10:44 и дърпам капачката, веднага го изхвърлих, не съм чакала повече минути да станат 7 или 8 минути, не знам дали може да се е сменил по-късно). Така, после март ми дойде, както и април точно както си ги смятах, че трябва да ми дойде и сега  май месец не иска .... дори нямам никакви симптоми (обикновено ме болят гърдите). Не знам дали е възможно да е цветна бременност и тестът да е сгрешил, направо много съм се наплашила. Февруари ми дойде на 11ти, март на 12ти и април на 12ти, сега трябваше на 13ти да ми дойде.
Мило момиче,ние не сме лекари,и не можем да ти кажем дали имаш бременност,била тя цветна или не,но според мене щом е било с презерватив няма страшно,може от климата да е.Вместо да седиш и да си мъчиш психиката,вземай направление и направо на гинеколог,успех! :)
Живота е хубав!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #466 -: Май 16, 2014, 18:47:51 pm »
zdraveii, след секс с презерватив и последващи две менструации навреме, вероятността да си бременна е нищожна.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #467 -: Май 16, 2014, 20:18:38 pm »
zdraveii, след секс с презерватив и последващи две менструации навреме, вероятността да си бременна е нищожна.

Цигу,не нищожна,а направо 0!
Живота е хубав!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #468 -: Май 22, 2014, 13:51:22 pm »
здравеѝте и от мен ....незнам дали си въобразявам затова искам да попитам колко рано може да се появят евентуални симптоми ..... от няколко дни ми се спи повече отколкото трябва,ям видимо повече,непрекуснато ми става ту топло ту студено,обливат ме горещи вълни.М ми е чак след 8 дни
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #469 -: Май 22, 2014, 16:45:32 pm »
от няколко дни ми се спи повече отколкото трябва,ям видимо повече,непрекъснато ми става ту топло ту студено,обливат ме горещи вълни.М ми е чак след 8 дни
Прекалено рано е за каквито и да било симптоми.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #470 -: Май 22, 2014, 20:31:08 pm »
Пиша ви с огромна болка,но въпреки това не губя надежда...Бях на лекар на 20,закъснява ми днес с вече 4 дена..Не видя нищо,и каза да отида като минат 14 дена на 3 ЮНИ..Последна редовна МЦ 20-27 Април......През 29 дена ми е цикъла....Днес не издържах и на 14 ден от половият акт направих кръвен тест... beta HCG ( серум )   0.10   mIU/mL .... Съсипана съм,но надеждата ме крепи,цял ден плача,аз си знам какво ми е,когато минат покрай мен майки с колички и малки деца,аз си знам как страсам  и кака плача,но вярвам на лекаря,че още рано за да се види,или отчете бременност,и ще чакам..но този кръвен тест уби всички мой надежди...а съм само на 21.... голяма мъка ми е,искам една искричка,една мъничка искричка че е станало чудото мили момичета,дали в 1 седмица от бременността хормона е толкова нисък,че да не се отчете,знам ли,отчаяна съм.... ... ;(   :balk_144: :balk_144: :balk_145: :balk_145: :balk_145: :balk_145: :balk_132:
« Последна редакция: Май 22, 2014, 20:33:02 pm от bebkaa93 »
Живота е хубав!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #471 -: Май 22, 2014, 21:00:54 pm »
bebkaa93, няма да ти харесат следващите редове, но според моята математика, овулацията ти е била около 4-5.05. Т.е. ако си бременна си някъде в 4 седм., а не в 1седм. Кръвният тест е категорично отрицателен, за което много съжалявам  :bighug: Още нещо- при 4-дневно закъснение няма как да се види нещо. Обикновено прегледите са след 10 дни.

Знам как се чувстваш, частта с бременните и бебетата около теб, ми е до болка позната....Незнам от колко време опитвате, но ти си още млада. От сърце ти желая скоро да сбъднеш мечтата си  :goodluck: 
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #472 -: Май 22, 2014, 22:30:50 pm »
Мила,имах положителен тест за овулация и на 7 и на 8 и на 9 и 10,странно е но факт..на 11 не направих...правихме секс на 8 Май...за това лекаря каза че е рано.....
Живота е хубав!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #473 -: Май 22, 2014, 22:43:26 pm »
Ако искаш си пусни още един кръвен тест. За преглед така или иначе е много рано. Плоден сак се вижда при стойности на ЧХГ 1000-2000 mIU/mL.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #474 -: Май 22, 2014, 22:54:00 pm »
Мм не искам да се измъчвам миличка,ако закъсннее над  15 дена ще ида (hug)
Живота е хубав!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #475 -: Май 22, 2014, 23:13:59 pm »
На 8 Май бях с приятеля си.Аз съм на 21,той на 24,това ни беше първият опит за бебе до сега.Правих си тестове за овулация на 7 и 8 и 9 Май..и трите положителни.

Не може да си имала положителен тест за овулация три поредни дни - или си разчела погрешно тестовете (чертата трябва да е по-наситена), или тестовете са дали фира.
Казваш, че ти е първият месец с опити за забременяване - ако така интензивно продължаваш да чакаш незабавен реззултат, рискуваш нервна криза. Това е лесната част, може да отнеме една година.
Почети в библиотеката на сайта за овулация, лутеална фаза, тестове и други неща покрай опитите за забременяване. Ще ти е от полза.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #476 -: Май 23, 2014, 00:07:11 am »
bebkaa93, това което тестът за овулация отчита е т.н. пик на LH (графиката в светло зелено), което представлява рязко качване на хормона за няколко часа, затова тестовете са положителни за 1 ден, максимум за 2 поредни дни (при по-високи нива на LH). Повече от два поредни дни положителен тест, говори за проблем и е добре това да бъде проверено от добър специалист, който с прегледи да проследи нарастването на фоликулите, има ли доминантен фол. и настъпва ли овулация.


В тази статия ще намериш информация какво точно отчитат тестовете за овулация, разделът за
Лутеинизиращия хормон (LH).
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=799:---sp-412581654&Itemid=144&
Покачването на LH обикновено започва рано сутрин и за следващите 4 до 6 часа се появява и в урината. Затова обикновено препоръката е ову. тест да се прави в ранния следобед. След това нивото на  LH постепенно намалява. Добре е тестове да се правят от (-), през (+), до (-), именно за да се отчете този пик, а овулацията настъпва в интервала 12-48 часа след (+) тест.


*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #477 -: Май 23, 2014, 21:53:24 pm »
Мм не искам да се измъчвам миличка,ако закъсннее над  15 дена ще ида (hug)

Мила, лично мое мнение е, да отидеш да си пуснеш нов тест за бременност. Ако пак е "-" отивай на доктор да се изясни причината за закъснението. Не виждам смисъл да чакаш закъснение от порядъка на 10-15 дни, което може да е от някакъв проблем!
 Каквото и да решиш  yahoo_17


« Последна редакция: Май 23, 2014, 21:57:57 pm от kafffi »
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #478 -: Май 24, 2014, 22:28:34 pm »
Здравейте отново момичета вече 3-ти ден ми закъснява по моите изчисления на 21 трябваше да настъпи менструация,а ПМС имам от 4-5 дни понеже не изчаках датата на закъснение и си направих тест за бременност който отчете отрицателен резултат не очаквах и нещо по различно но сега при 3 дни закъснение дали би отчел. Понеже съм в друга държава и езикът е голям проблем и не мога да си направя кръвен и нямам друг избор от тестовете в аптеките. :(
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #479 -: Май 24, 2014, 22:50:32 pm »
melis26, направи отново уринен тест, най-добре с първа сутрешна урина, когато концентрацията на ЧХГ в урината е най-висока, при три дни закъснение би трябвало да отчете коректно. 
Желая ти положителен резултат! :)
« Последна редакция: Май 24, 2014, 22:54:47 pm от marsi »