0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #440 -: Май 13, 2014, 14:38:32 pm »
благодаря ви много момичета  :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #441 -: Май 13, 2014, 18:30:15 pm »
Направих си тест, за съжаление е отрицателен  :balk_145:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #442 -: Май 13, 2014, 21:09:19 pm »
Здравейте понеже съм нова в форума и днес цял ден чета отговорите по тази тема и се реших и аз да споделя...От миналия месец започнахме с опитите за бебче и може би защото умирам от желание да видя двете чертички и си мисля че си въобразявам някои неща :D Последният цикъл  приключи на 29.04 и от два дни имам едно предърпване ниско долу в коремасъщо често уриниране,болки в кръста и умора,но понеже мисля че дори още е рано за овулация и не искам да пребързвам с теста. Според вас имали възможност да съм бременна и дали да си направя тест. Благодаря предварително  :bighug: :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #443 -: Май 13, 2014, 22:06:36 pm »
Здравейте понеже съм нова в форума и днес цял ден чета отговорите по тази тема и се реших и аз да споделя...От миналия месец започнахме с опитите за бебче и може би защото умирам от желание да видя двете чертички и си мисля че си въобразявам някои неща :D Последният цикъл  приключи на 29.04 и от два дни имам едно предърпване ниско долу в коремасъщо често уриниране,болки в кръста и умора,но понеже мисля че дори още е рано за овулация и не искам да пребързвам с теста. Според вас имали възможност да съм бременна и дали да си направя тест. Благодаря предварително  :bighug: :bighug:

А с каква продължителност ти е цикъла, редовен ли е? Казваш, че е приключил на 29.04, но кога е започнал  :ask: 
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #444 -: Май 13, 2014, 23:28:20 pm »
Да редовен е. Започна на 24 ипприключи на 29
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #445 -: Май 14, 2014, 00:07:22 am »
Здравей melis26,  не зная колко продължителен цикъла, но освен ако овулацията не ти е супер ранна 4-5-6 ден от началото на цикъла, е прекалено рано за тест за бременност.  Според мен по-скоро е възможно да си в овулация или около ову. Тъй като от скоро правите опити - просто си се наслаждавайте :) Изчакай си датата и тогава прави тестове. Преди това, дори да има бременност, можеш да разбереш най-достоверно с кръвен тест и то няколко дни преди датата за нов цикъл  :) Успех  :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #446 -: Май 14, 2014, 00:29:49 am »
melis26, ако началото на последния цикъл е на 24.04, то днес е 20-ти ден от МЦ и е напълно възможно овулацията да е минала, би ли написала обикновено с каква продължителност е цикълът ти? При един стандартен цикъл от 28 дни, овулацията е около 14-ти ден (давам го като пример, това са усреднени стойности). Но при всички случаи е рано за тест за бременност.

Денят на овулацията може да варира много, така че, както  lilitu е написала, възможно е да си в овулация и от там тези придърпвания, затова е нужно да се знае стандартната продължителност на месечния цикъл при теб.
« Последна редакция: Май 14, 2014, 01:06:09 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #447 -: Май 14, 2014, 07:13:57 am »
И при мен цикълът е от 28 дни значи най-вероятно съм в овулация и за това е това неразположение макар че до сега това ми се случва за първи път,но както казах възможно и аз да преувеличавам някои неща :D И както казахте вие ще си изчакам датата. Благодаря ви много и успех на всички които мечтаят за :bfp: :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #448 -: Май 14, 2014, 11:11:49 am »
И при мен цикълът е от 28 дни значи най-вероятно съм в овулация и за това е това неразположение макар че до сега това ми се случва за първи път,но както казах възможно и аз да преувеличавам някои неща :D И както казахте вие ще си изчакам датата. Благодаря ви много и успех на всички които мечтаят за :bfp: :bighug:

Е, защо да преувеличаваш, нали си усещаш? То и аз да ти кажа така си мислех че преувеличавам, ама вече 9 дни цикъла ми закъснява :D  :D
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #449 -: Май 14, 2014, 11:32:52 am »
Да усещам и се чувствам някак си странно,но не ми остава друго освен да изчакам до датата. А на теб ти пожелавам да видиш двете чертички  :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #450 -: Май 14, 2014, 11:47:34 am »
Да усещам и се чувствам някак си странно,но не ми остава друго освен да изчакам до датата. А на теб ти пожелавам да видиш двете чертички  :)

Благодаря ти! Дано се случи и на теб да видиш чертичките. Аз също като теб си мислех че преувеличавам, но с течение на дните ден след ден започнах да усещам все повече и повече промяна в себе си. Вече едва издържам да си направя тест, но ме е страх да не се разочаровам. В началото на годината имаше период от два месеца, в които ми закъсняваше и като си направя теста - хоп, една черта, но пък тогава нямах толкова мн признаци. И сега ме е страх да видя резултата, но след ден два ще трябва. Дали ще се зарадвам или разочаровам- Божа работа. Успех и на теб, Дано не ти дойде в следващите 9 месеца   :cloud9: :sucky:
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #451 -: Май 14, 2014, 12:46:08 pm »
И при мен цикълът е от 28 дни значи най-вероятно съм в овулация и за това е това неразположение макар че до сега това ми се случва за първи път,но както казах възможно и аз да преувеличавам някои неща :D И както казахте вие ще си изчакам датата. Благодаря ви много и успех на всички които мечтаят за :bfp: :bighug:
....аз ли го написах неразбираемо ...  :D
melis26, след като цикълът ти е 28 дни, то овулацията е била около 14-ти ден, т.е.  около 7.05 и ако около тази дата си имала полово общуване с партньора, има голяма вероятност за положителен резултат. Следващият цикъл се очаква около 21.05, при закъснение след тази дата може да направиш уринен тест за бременност, кръвният би отчел и преди тази дата.
Направи си овулационен календар, така ще имаш по-голяма яснота за своите фертилни дни:
http://calendar.zachatie.org/work/LogOut
И все пак, дано не ти се наложи и това да е твоят успешен месец  :) :crossfingers:  Но тогава, това може да бъде твоят календар на бременността, в който да отбелязваш прегледите и да се ориентираш по-лесно в гестационните седмици. Успех  :)!
« Последна редакция: Май 14, 2014, 12:47:44 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #452 -: Май 14, 2014, 17:45:46 pm »
Здравейте.Писах ви че преди 2 дена си правих тест  и беше отрицателен,дали днес мога 6 ден след половият акт да направя тест,макар че много ме  естрах.Последния ми мензис беше от 21 до 27 Април.Цикъла ми е през 29 дни горе долу,правихме секс на 8 Май....От 2 дена чувствам леки болки в яйчниците,ям страшно много,много ми е сънливо от 2 дена,чувствам се променена,дали е станало...много се притеснявам. Много искам да видя скоро  :bfp:  и да си имам едно прекрасно  :bori_015: :(
Живота е хубав!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #453 -: Май 14, 2014, 17:48:47 pm »
Здравейте. За първи път пиша във форума. Утре сутрин мисля да си направя тест. Цикълът ми е много редовен 25-27 дни. Е днес ми е 27-ми ден и все още няма признаци да идва. Точната дата, на която има голяма вероятност да се е случило е 1 май. Вярно, че не правим целенасочено опити за бебче, но не се и пазим, особено този месец. В края на миналата година бях забременяла спонтанно, но направих аборт заради миссед. От тогава мина предостатъчно време. На признаци за бременност гледам да не обръщам внимание, защото от аборта насам все си внушавам, че ги имам. Единственото в което съм сигурна е, че гърдите ми са напрегнати от 5-6 дни насам. Утре е първи ден от закъснението ми, ако не ми дойде до тогава. Дали не е рано за тест? Много се вълнувам, но и много ме е страх да не се разочаровам.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #454 -: Май 14, 2014, 20:12:46 pm »
shristova, направи тест утре, най-добре с първа сутрешна урина, когато концентрацията на ЧХГ в урината е най-висока.  Желая ти положителен резултат! :)

bebkaa93, в листовките на повечето уринни тестове пише, че тестът може да установи бременност от първия ден на закъснението на цикъла: http://bb-test.pharmatex.bg/leaflet.html
Ако последният цикъл е започнал на 21.04, то следващият МЦ се очаква около 19.05, при закъснение направи тест.  Успех!  :)

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #455 -: Май 15, 2014, 08:14:39 am »
Да усещам и се чувствам някак си странно,но не ми остава друго освен да изчакам до датата. А на теб ти пожелавам да видиш двете чертички  :)

Благодаря ти за успеха! Не се стърпях и вчера си купих 2 теста за бременност. Единия го нашравих снощи, а другия тази сутрин. И на двата показа двете чертички   :bfp1:
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #456 -: Май 15, 2014, 09:15:05 am »
Честито Bеliveinyourself  :bighug: Стискам палци за леко бременеене и здравичък бебок накрая :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #457 -: Май 15, 2014, 09:40:31 am »
Честито Bеliveinyourself  :bighug: Стискам палци за леко бременеене и здравичък бебок накрая :)

Много ти благодаря! Пожелавам на всеки да се случи   :bighug:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #458 -: Май 15, 2014, 10:46:24 am »
На мен все още не ми е дошла М, закъснява вече пети ден, а имам всички симптоми на ПМС  :? преди два дни правих тест, но беше отрицателен, БТ от седмица е 37,1 вчера падна на 36,9 и си казах ще ми дойде, но не ми дойде, днес пак е 37,1  :help1:
не знам какво става ... утре имам час при лекар, но ми е много притеснено.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #459 -: Май 15, 2014, 10:57:28 am »
BeliveInYourSelf, честито, желая ти лека и спокойна бременност!  :)

леонора, направи кръвен тест, той ще даде категоричен отговор дали има бременност. Успех!