0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #400 -: Май 08, 2014, 19:15:42 pm »
Здравейте момичета, може ли да ми разясните нещо...имам дълъг цикъл, 36 дневен..последния беше на 27 март, овулацията ми е на 23-тия  (-+1) ден. Имам 6 дневно закъснение, с 3 положителни теста, ходих на частен лекар, който обаче каза че нищо не се вижда :( имала съм само удебелена матка и стени..въпроса ми е, бременна ли съм? Все още нямам никакви симптоми, само понякога леко опъване от ляво или дясно..каз ами чааак след 2 седмици да отида пак..но, притеснението ми е щом нищо не се вижда в матката, дали няма да е извънматочна :( и другото което е, възможно ли е да не се вижда нищо, според калкулаторите тук съм в 6-та седмица, но пък с тази късна овулация май наистина е ранко? Направо ще се побъркам 2 седмици..още повече че и симтоми нямам :(
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #401 -: Май 08, 2014, 20:52:50 pm »
Sunny88, за да си спокойна за своята бременност, направи кръвен тест и след около 48 часа- още един,за да видиш как нараства ЧХГ.Най-рано гестационният сак може да се види при ЧХГ 1000-2000
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542&Itemid=165
Така наречените бременни симптоми нищо не доказват. Възможно е да е било рано да се види сакчето, прегледът с вагинален УЗ ли беше направен?  Извънматочна бременност се установява отново с вагинален ултразвук, но казваш, че лекарят нищо не е видял. Засега се успокой и си направи ЧХГ тест. Желая ти положителен резултат и успешна бременност! 
« Последна редакция: Май 08, 2014, 21:16:16 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #402 -: Май 08, 2014, 21:24:30 pm »
 С вагинален ме гледаха, обаче лекарката ми каза че мехура ми бил пълен, може ли и той да е причина да не се види нищо?
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #403 -: Май 08, 2014, 21:46:37 pm »
Не мога да преценя доколко пикучният мехур може да пречи, не ми се е случвало. Но е напълно възможно да не е достатъчно добър апаратът, който лекарката ползва, добре е да направиш  още една консултация с друг специалист, но освен това пусни ЧХГ, може да се направи във всяка лаборатория за около 18 -20 лв. Успех :)!
« Последна редакция: Май 08, 2014, 21:55:45 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #404 -: Май 10, 2014, 02:38:14 am »
На 8 Май бях с приятеля си.Аз съм на 21,той на 24,това ни беше първият опит за бебе до сега.Правих си тестове за овулация на 7 и 8 и 9 Май..и трите положителни,на 8 правихме секс..Колко време е нужно на спермата да стигне до яйцеклетката,да я пробие и тн,тоест да се зачене..Може ли някой да ми даде съвет..дали има възможност да съм бременна? :?
Живота е хубав!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #405 -: Май 10, 2014, 14:07:57 pm »
bebkaa93, най- добре е да се изчака предполагаемият ден на следващия МЦ и при закъснение да се направи тест за бременност. Относно етапите на оплождане, прегледай тази статия: http://www.purvite7.bg/articles/view/4217/zachevaneto_ot_yaycekletkata_do_embriona.html?rc=40

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #406 -: Май 10, 2014, 17:23:11 pm »
Здравейте! Четох вашите коментари и най-накрая реших и аз да се присъединя към вас, за да споделя и моето състояние. Миналия месец ми дойде с 3 дни по-рано (на 5-ти, вместо на 8-ми). Този месец нито ми дойде на 5-ти, нито на 8-ми. Имам болки в гърдите, чувствителни зърна, често ходя до тоалетната и подут корем. Понякога усещам бодежи ту в левия, ту в десния яйчник, а от вчера ме боли целия кръст.  М/у другото забелязвам че от няколко дни започвам да се "смирисвам" и се налага да използвам банята по-често, макар че използвам дезодоранти и др. такива неща против изпотяване.Забелязвам също,че търся повече вода, а преди можех да не пия и с дни. Как смятате вие, има ли наличие на бременност или това са просто ПМС?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #407 -: Май 10, 2014, 18:58:05 pm »
Здравейте! Четох вашите коментари и най-накрая реших и аз да се присъединя към вас, за да споделя и моето състояние. Миналия месец ми дойде с 3 дни по-рано (на 5-ти, вместо на 8-ми). Този месец нито ми дойде на 5-ти, нито на 8-ми. Имам болки в гърдите, чувствителни зърна, често ходя до тоалетната и подут корем. Понякога усещам бодежи ту в левия, ту в десния яйчник, а от вчера ме боли целия кръст.  М/у другото забелязвам че от няколко дни започвам да се "смирисвам" и се налага да използвам банята по-често, макар че използвам дезодоранти и др. такива неща против изпотяване.Забелязвам също,че търся повече вода, а преди можех да не пия и с дни. Как смятате вие, има ли наличие на бременност или това са просто ПМС?
А защо не си направиш тест? Така или иначе вече имаш закъснение. По принцип редовен ли ти е цикълът?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #408 -: Май 11, 2014, 11:07:30 am »
здравейте момичета моля за мнение.преди 2 дни ми дойде цикъла нормален на пръв поглед но с по светъл цвят и консистенция но разреден според мен, но имам някакви странни симптоми на гадене които мисля че се дължат на него по принцип.днес ми е 3 ден и реших да видя каква е бт защото този месец я следях и какво се получи преди да ми дойде беше 37,10 и сега пак е толкова.какво мислите на какво се дължи това, ако някой има мнение моля да го изрази.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #409 -: Май 11, 2014, 11:59:02 am »
Когато жената е в цикъл,и преди него в ПМС има покачена вътрешна температура....А гаденето е сигурно част от ПМС,или пък си настинала,има грип с гадене и разстроство,аз го прекарах на скоро..Но ако имаш съмнения за бременност,което не ми се вярва при налична менструация,си направи тест..По принцип при бременност може да имаш зацапване,но то е само един ден,поради факта че яйцеклетката се загнездва в матката,но не всяка жена го има,и не е по 3-4 дена,но си направи един тест за успокоение...Успех,ако бебе е била целта,ако ли не не виждам нищо притеснително :)
Живота е хубав!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #410 -: Май 11, 2014, 12:02:08 pm »
Момичета споделете ранните си симптоми,който сте имали,ние с моя правехме опит преди 3 дена..и от вчера ми е много сънливо,не мога да понасям много месо,ям страшно много сладко,чувствам напрежение ниско в корема,леки болки..и спя до 12 на обяд,което не е характерно за мен....Според вас може ли да има бременност,и симптомите да са толкова рано??! :oops:
Живота е хубав!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #411 -: Май 11, 2014, 13:45:05 pm »
да знам че температурата е висока преди цикъл но досега винаги ми е падала или предния ден или първия затова сега ме озадачава.целта е бебе и всеки месец се вглеждам в все повече в себе си.просто имам странни усещания сега и ПМС много преди датата 10 на дни преди това.гаденето и това да ми е лошо дойде 2 дни преди да ми дойде като се возя в кола защото ми се налагаше да пътувам.незнам да направя ли тест като ми свърши или да отида на лекар, да не е някакво възпаление затова температурата да е 37.10 чудя се.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #412 -: Май 11, 2014, 14:18:41 pm »
liliana_78, тест за бременност може да направиш веднага, най-добре кръвен, и дано да е положителен! В противен случай, се консултирай с лекар.
Бяхме си писали преди време при подобни симптоми и лекар беше установил задържан фоликул. Доколкото си спомням цикълът е нередовен и опитвате повече от година, добре е да се свържеш с добър специалист (репродуктивен лекар), за да се направят обстойни изследвания (хормони на 3-ти ден от МЦ, фоликулометрия, и т.н.). Може да напишеш откъде си и евентуално ще се включат повече момичета с препоръка при кой специалист да направиш консултация.

Дано това да е твоя успешен цикъл и тези препоръки да се окажат излишни  :)


Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #413 -: Май 11, 2014, 14:36:36 pm »
благодаря за съветите при посещението ми при лекаря неговия отговор беше да не го мислим и ще стане.аз попитах за изследване на хормони според него на този етап не е необходимо.да си следя овулацията и ако я има да не се притеснявам.не ми се иска още да прибягвам до репродуктивен специалист но ако не стане до няколко месеца сигурно ще се наложи.от сливен съм тук има един много прехвален доктор но още не съм го посещавала.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #414 -: Май 11, 2014, 14:40:01 pm »
Момичета споделете ранните си симптоми,който сте имали,ние с моя правехме опит преди 3 дена..и от вчера ми е много сънливо,не мога да понасям много месо,ям страшно много сладко,чувствам напрежение ниско в корема,леки болки..и спя до 12 на обяд,което не е характерно за мен....Според вас може ли да има бременност,и симптомите да са толкова рано??! :oops:

bebkaa93, това е тема, в която момичетата са споделяли своите симптоми при доказана бременност: 
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8168.msg1037029#msg1037029  , ще се убедиш, че симптомите не са показателни.
 
От сърце ти желая положителен тест този месец  :)

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #415 -: Май 11, 2014, 14:56:12 pm »
liliana_78, дано да успеете със спонтанните опити  :)! Само да попитам, чрез кой метод установяваш овулацията: БТ, ову. тестове, преглед с УЗ при лекар ....?  Сигурно си запозната, но все пак да допълня, че другото, което задължително се проверява е проходимостта на тръбите и спермограма на партньора. 
Успех  :)!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #416 -: Май 11, 2014, 15:12:05 pm »
с мерене на базална температура ,тестове за сега.да знам за другите задължителни неща но не сме ги правили все още.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #417 -: Май 11, 2014, 17:51:35 pm »
Здравейте, моля ако на някой му се е случвало  да сподели. Направих си тест на един ден закъснение, през първата минута не се появи втора черта, и го прибрах, после щях да го изхвърля и като погледнах имаше втора бяла отстрани очертана с червено..... Направих теста защото се усъмних един ден преди и в деня когато очаквах цикъл имах температура лека мерих я- 37.1.на другият ден, 36.8. Гъдите изведнъж започнаха да ме бодат като че ли, и през нощта киселини, чак да повръщам. Днес ми е трети ден и не ми е дошло. Моля кажете ,ако на някого му се е случвало. :oops:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #418 -: Май 11, 2014, 18:22:57 pm »
Здравейте, моля ако на някой му се е случвало  да сподели. Направих си тест на един ден закъснение, през първата минута не се появи втора черта, и го прибрах, после щях да го изхвърля и като погледнах имаше втора бяла отстрани очертана с червено..... Направих теста защото се усъмних един ден преди и в деня когато очаквах цикъл имах температура лека мерих я- 37.1.на другият ден, 36.8. Гъдите изведнъж започнаха да ме бодат като че ли, и през нощта киселини, чак да повръщам. Днес ми е трети ден и не ми е дошло. Моля кажете ,ако на някого му се е случвало. :oops:

Направи втори тест,или направо и кръвен в лаборатория,третия вариант е да отидеш на преглед при специалист.Успех дано има бебе!
Живота е хубав!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #419 -: Май 11, 2014, 19:36:25 pm »

А защо не си направиш тест? Така или иначе вече имаш закъснение. По принцип редовен ли ти е цикълът?
[/quote]

Защото нали уж 14 дни след закъснението трябва да минат и тогава ще отчете теста и заради това чакам.