0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #340 -: Април 21, 2014, 03:43:21 am »
Благодаря ти Мaрси за отговора ! Аз живея в Англия ! Ходила съм на много лекари правили са ми всякакви изследвания за хормони ,екографи  вътрешни и външни  кръвни тестове и т.н и в България също съм си правила изследвания  и прегледи. Навсякаде казват, че  всичко ми е наред и нямам проблем.Както бях споменала имах спонтанен аборт в 13 седмица .Тук  не правят нищо ,дори и не се опитват да ти помогнат да го задържиш .За тях то е само ембрион , ти кървиш и със силни болки -те ти дават парацетамол и те изпращат вкъщи .Какъв ужас преживях неискам да си спомням.Силно се надявам повече да не го преживея никога както не го и пожелавам на никоя жена ,но за съжаление понякога се случва.А забравих да кажа че това ми беше първа бременност и аз  съм на30 г.Благодаря ти за отзива !Засеа още не нямям менстр.,но имам кафяво зацапване, което се появява и спира ,но не се увели4ава .Ходих на лекар и ми казаха 4е имам инфекция в урината ми изписаха антибиоик и  ми каза да из  из4акам още 1 седмица  ако не се променят нещата и не ми  дойде да дойда пак.Сащо така не изклю4ва бременност .ЗА сега ми остава да 4акам!Още веднъж благодаря ти за отговора ! :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #341 -: Април 21, 2014, 11:51:54 am »
Привет дами,
Много време се мина откак писах последно, но с времето и израстването на децата, ясли, работа и пр. не остава време за нищо.
Имам питане към онези от вас, които са се сблъсквали с феномена- положителен тест а няма бременност...
Всъщност не знам още дали съм в тази графа, но май съм малко бременна...
Най- големия проблем е че не си помня датата на ПМЦ, но ориентировъчно беше към средата на март, може и по- късно да е. Помня че цикъла ми беше слаб, а само за 1 ден по- обилен.
От няколко дни съм повече от напрегната, децата са в болница с пневмония, аз съм на държавен изпит в сряда, лудница... отделно и имам болезнени гърди. Направих тест и О.... Изненада. Но втория тест е с по- бледа черта, а имам и болки ниско долу. Знам че ще препоръчате кръвен и преглед, но и днес се води празник и никой не работи, едвам намерих аптека да си купя тестовете.
Давайте съвети.
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #342 -: Април 22, 2014, 01:30:50 am »
marina83, в някои репродуктивни клиники тук, след спонтанен аборт се правят допълнителни изследвания, касаещи имплантацията и процедури за оглеждане на матката и тръбите.  Не знам там, където си какво можеш да предприемеш, но прегледай темите в този подфорум:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=21.0
има теми, в които се коментират процедури и изследвания в Англия, предполагам ще откриеш полезна за теб информация.
Успех! Ако имаш още въпроси, пиши :)
« Последна редакция: Април 22, 2014, 01:37:34 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #343 -: Април 22, 2014, 12:05:42 pm »
Здравейте,
Бих искала да попитам за евентуален отговор на моето състояние.
На 31ви март бях на гинеколог за профилактични прегледи и бях успокоена, че съм напълно здрава и нищо ми няма. Ето че идва цикълът ми на 15ти април и ми спира след два дни (като се има в предвид, че моят цикъл трае 6-7 дни). След още два дни прецапва и пак изчезва и на 21ви април отново същото - тече малко и спира. Като през този период и продължава имам болки ниско долу в корема, вие ми се свят и не е спряло да ми се гади и повръща, а в същото време почти нищо не ям и в много редки случеи ми изскачат някакви странни идеи за храна. Снощи много ме заболя кръста, чак бях принудена да ми се бие инжекция с болкоуспокояващо от страх че ако пия хапчета ще ги върна.
Та въпросът ми... дали е вероятно да съм бременна?
Благодаря предварително...
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #344 -: Април 22, 2014, 12:27:23 pm »
Здравейте,
Бих искала да попитам за евентуален отговор на моето състояние.
На 31ви март бях на гинеколог за профилактични прегледи и бях успокоена, че съм напълно здрава и нищо ми няма. Ето че идва цикълът ми на 15ти април и ми спира след два дни (като се има в предвид, че моят цикъл трае 6-7 дни). След още два дни прецапва и пак изчезва и на 21ви април отново същото - тече малко и спира. Като през този период и продължава имам болки ниско долу в корема, вие ми се свят и не е спряло да ми се гади и повръща, а в същото време почти нищо не ям и в много редки случеи ми изскачат някакви странни идеи за храна. Снощи много ме заболя кръста, чак бях принудена да ми се бие инжекция с болкоуспокояващо от страх че ако пия хапчета ще ги върна.
Та въпросът ми... дали е вероятно да съм бременна?
Благодаря предварително...
Направи си тест и ще получиш отговор на въпроса си.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #345 -: Април 23, 2014, 15:35:40 pm »
Така, пак съм аз. Днес излезе ЧХГ-то. Това е графиката ми Някой може ли да коментира, като се има предвид че датата на цикъла е НЕИЗВЕСТНА, но е поставена за ориентир. Като цяло цикъла ми е повече от нормалното, като след раждането е достигал до 90дни.
При всички положения или на 30.03 /20 дни преди теста/ или на 06.04 /13 дни преди теста/ е станало зачеването. ЧХГ за 22.04 е 133.700, утре ще пускам пак.
Пригаждането, болезнените гърди и коремните спазми намаляха.
...поправено...
« Последна редакция: Април 23, 2014, 17:17:06 pm от kotaranata »
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #346 -: Април 23, 2014, 16:58:00 pm »
kotaranata, прекрасна новина, честито!  :D
С оглед стандартната продължителност на ЛФ, си мисля, че е по- вероятно оплождането да е станало на 6-ти. Също сравнявайки твоето ЧХГ в момента с мои стойности, изследвани след трансфери, отново ми се стува по-вероятно да е станало на 6-ти.
Желая ти лека и спокойна бременност! Пиши утре следващото ЧХГ  :)!

Този линк не отваря твоята графика. Ето това е графиката:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=kotaranata


*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #347 -: Април 23, 2014, 17:06:10 pm »
Така, пак съм аз. Днес излезе ЧХГ-то. Това е графиката ми Някой може ли да коментира, като се има предвид че датата на цикъла е НЕИЗВЕСТНА, но е поставена за ориентир. Като цяло цикъла ми е повече от нормалното, като след раждането е достигал до 90дни.
При всички положения или на 30.02 /20 дни преди теста/ или на 06.03 /13 дни преди теста/ е станало зачеването. ЧХГ за 22.04 е 133.700, утре ще пускам пак.
Пригаждането, болезнените гърди и коремните спазми намаляха.
...поправено...

Според мен това на 15.04 не е било цикъл, а имплантационно зацапване, съответно много вероятно точно на 06.04 да е станало, както и Марси е писала. ЧХГ си е хубаво, така че...Честито!  :) Лека и безпроблемна бременност!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #348 -: Април 24, 2014, 19:19:05 pm »
А, здравейте и от мен  :hello2: Имам две дечица и двете момичета. Голямата ми е на 9г. , а малката ми е на 1г. и 4м.
Разликата е голяма , поради лични причини.
Сега работим вече около 4-5 месеца за трето. (борим се за МЪЖКО) , но каквото Бог даде, нека ни са живи и здрави!!!
Тааа случи ми се нещо необичайно....
Цикъл редовен около 26 дни, защото в деня когато ми свърши М след 19-20 дни ми идва отново.
Последна М на 27.03 и продължи 4-5 дни ... всичко нормално..
Предполагаемата от мен дата за следващата М бе или на19.04 или на 20.04...
На 21.04 - първи ден от закъснението направих тест---->отрицателен...
Дойде ми на следващия ден, на 22.04  ----> До тук добре!
Но няколко часа преди да ми дойде М си направих тест и излезе  :bfp1: ... Много се зарадвах, макар, че втората черта беше розава. И хоп.... след няколко часа М-то ми дойде ???????  :ask: :ask: :ask: :ask:
Незнаех какво да си мисля... Моя комшийка ми каза да повторя теста и резолтата беше   :bfn1:
Възможно ли е да има бременност и тъй като урината беше премесена с кръв от М-то , таа да е отчетено погрешно,
или втория тест е бил фабрично лъжлив положителен????
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #349 -: Април 25, 2014, 15:02:30 pm »
Така на 22.04 ЧХГ 133.30
      а на 24.04 ЧХГ 555.50

Удвояване според калулатора на 23.3часа....

Зверско главоболие днес, но сигурно защото не съм спала заради изпита /взех си го :drunk: /
Някой? Не знам тук ли е мястото да се коментира де...
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #350 -: Април 25, 2014, 17:01:55 pm »
Здравей, kotaranata! Удвояването е за по-малко от 48ч., има и такива случаи при успешна бременност, чела съм тук във форума. Най-рано сакчето може да се види, когато ЧХГ  достигне 1000 - 2000. Засега трябва да се изчака, дано всичко да е наред, евентуално може да пуснеш още веднъж ЧХГ на 26-ти.
Успех!
Поздравления за изпита  :D!


Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #351 -: Април 27, 2014, 11:09:06 am »
Здавейте момичета искам да споделя с вас какво се случи с мен и по опитните ако може да спделят мнение.Имах закъснение от 12 дни на 13 направих тест за моя радост видях, че е положителен, с приятеля решихме да отидем на лекар и така вчера посетихме болница Света София попаднахме на някакъв дежурен лекар...Прегледа приключи с това, че доктора ми каза че имало плоден сак 7мм като съм отговаряла на 6г.с. но не можел да ми каже дали било плоден сак или някакво разширение...После по високо каза, че виждал нещо като кистичка била около 1-2см ама може и да не било киста а жълто тяло от което евентуално ако имало плоден сак то да се храни от жълтото тяло....Сега вече много се обърках, бременна ли съм не съм ли....моля ви ако имате повече опит споделете поне малко да се успокоя.
« Последна редакция: Април 27, 2014, 11:11:14 am от DanichkaM »
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #352 -: Април 27, 2014, 13:42:01 pm »
Здавейте момичета искам да споделя с вас какво се случи с мен и по опитните ако може да спделят мнение.Имах закъснение от 12 дни на 13 направих тест за моя радост видях, че е положителен, с приятеля решихме да отидем на лекар и така вчера посетихме болница Света София попаднахме на някакъв дежурен лекар...Прегледа приключи с това, че доктора ми каза че имало плоден сак 7мм като съм отговаряла на 6г.с. но не можел да ми каже дали било плоден сак или някакво разширение...После по високо каза, че виждал нещо като кистичка била около 1-2см ама може и да не било киста а жълто тяло от което евентуално ако имало плоден сак то да се храни от жълтото тяло....Сега вече много се обърках, бременна ли съм не съм ли....моля ви ако имате повече опит споделете поне малко да се успокоя.

Вероятно си бременна, но лекарят не е бил сигурен. може би просто апаратът, на който те е гледал, да не е достатъчно добър и затова да не е бил сигурен какво вижда.
Просто отиди някъде, където има хубава апаратура.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #353 -: Април 27, 2014, 22:46:23 pm »
Здравейте,нова съм във форума,но съм изчела почти всичко  :D  Та въпросът ми е направих си тест шуър чек и показа една дебела розова чертичка и една тънка бледа розова тоша значи ли че съм  8O  трябваше да ми дойде днес но не издържах и си направих теста,какво следва да направя сега ? Благодаря ви предварително
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #354 -: Април 27, 2014, 23:36:30 pm »
rozovkoto, макар да е по-бледа втората черта, след като я има, това е положителен тест  :D!
За потвърждение, може още утре да направиш кръвен тест за бременност (ЧХГ, прави се във всяка лаборатория за около 20лв.), на преглед при гинеколог- след около седмица, за да видите плодно сакче. Успех!  :)
« Последна редакция: Април 27, 2014, 23:39:56 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #355 -: Април 29, 2014, 16:40:32 pm »
Благодаря за отговора,но за сега пия само витамини Актив Мама на допел хертз,понеже чак сряда ще мога да се видя с гинеколог.А кога се правят всички онези изследвания за бременни?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #356 -: Април 29, 2014, 21:02:38 pm »
Здравейте, искам да споделя със вас и да ми дадете съвет какво да правя!
Трябваше да ми дойде на 25.04.,но не ми е дошло все още 4 дни по късно.Имам болки около яйчниците ту от ляво,ту от дясно гади ми се и сутрин по малко,но повече през деня,днес  си направих тест и е отрицателен,но каква може да е причината за да не ми идва.Моля помогнете :oops:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #357 -: Април 29, 2014, 21:41:57 pm »
rozovkoto, всички необходими изследвания ще ти ги назначи твоя гинеколог когато трябва, със сигурност ще ти каже да вземаш и фолиева к-на , а ко все още не вземаш.  Сега се успокой и се радвай на бременността си :)
Silvia84, причините могат да са различни. При мен например дължината на цикъла варира от 27 до 34 дни. Правила съм всякакви хормонални изследвания - всички са в норма. Ако още няколко дни не ти дойде посети гинеколог.
<br />
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #358 -: Април 30, 2014, 15:27:42 pm »
Здравейте,моят цикъл е до 30 ден най-много и е дошъл,но сега го няма?! По между другото във петък на 25.04.когато трябваше да дойде бяхме на лекар в Надежда при д.Райков и той каза че имам неспукан фоликул,но дали е възможно заради това да не ми идва?
Нищо не разбирам,защо така се получава, но се надявам да завърши с хубав край:)
Така ми се искаше да имам 2 чертички на теста, но уви....
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #359 -: Април 30, 2014, 15:33:27 pm »
Благодаря на irenaa33 за отговора:)
От вчера съм в този форум, но мисля че е много пълноценен и важен за такива неразбиращи като мен! Благодаря предварително