0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #280 -: Март 23, 2014, 18:16:11 pm »
Sunny88, линкът който си копирала не я отваря. Това ли е твоята графика:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=sunny88
В самата графика денят на овулация ще излезе, ако ти го маркираш, засечен с тестове или от лекар. Но в календара тези дни трябва да ги има оцветени в жълто- пише фертилни дни(дни най-подходящи за зачеване). По принцип е добре освен използването на овулационния калкулатор да включваш ову. тестове, измерване на БТ и наблюдение на ЦС, за да определиш по-точно деня на овулация. И все пак, дано това да е успешният ти цикъл  :)!
« Последна редакция: Март 23, 2014, 18:19:11 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #281 -: Март 23, 2014, 18:28:19 pm »
Sunny88, линкът който си копирала не я отваря. Това ли е твоята графика:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=sunny88
В самата графика денят на овулация ще излезе, ако ти го маркираш, засечен с тестове или от лекар. Но в календара тези дни трябва да ги има оцветени в жълто- пише фертилни дни(дни най-подходящи за зачеване). По принцип е добре освен използването на овулационния калкулатор да включваш ову. тестове, измерване на БТ и наблюдение на ЦС, за да определиш по-точно деня на овулация. И все пак, дано това да е успешният ти цикъл  :)!
Да, това е опита ми за попълване на графика :D щее се науча, моя е доста по-различен от този, и може би затова ми е по-странен..ох даноо, и аз се надявам, тя надеждата последна умира :) макар че и сега имам разни придърпвания ниско долу и болки в гърдите..изобщо ПМС-то е в пълната си сила и сигурно няма да ме пропусне лелката..аама, ще пиша пак :) Благодаря за всичко (hug)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #282 -: Март 23, 2014, 19:16:31 pm »
Здравейте момичета, искам да питам бъдещите мами със зацапване, дали  следващите дни си имат цервикална слуз, или тя спира? На мен вчера на 21 ден от цикъла ми се появи ръждиво зацапване, еднократно на бельото, днес няма и помен от него, но цервикална слуз си има гъста и бяла. Как да тълкувам това?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #283 -: Март 23, 2014, 19:23:30 pm »
Здравейте момичета, искам да питам бъдещите мами със зацапване, дали  следващите дни си имат цервикална слуз, или тя спира? На мен вчера на 21 ден от цикъла ми се появи ръждиво зацапване, еднократно на бельото, днес няма и помен от него, но цервикална слуз си има гъста и бяла. Как да тълкувам това?
Това е може би от високото съдържание на прогестерон (но може и да бъркам) , хормона който предпазва бременността..но нека се включат по-запознатите :) :wink:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #284 -: Март 23, 2014, 19:32:53 pm »
Немога и да си мечтая да съм бременна. Толкова години проби, нисък кофициент на Крюгер. Мъжът ми пи витамини 3 месеца следващата седмица сме на контролна спермограма. На мен ми правиха януари тест за проходимост на тръбите. Покрай цялата еуфория този месец сме имали един единствен контакт на 14ти ден от МЦ.. И вчера туш.... почнах да се чудя какво се случва, два дни ровя и търся причина в интернет. Но в крайна сметка след 4 дни ще се разбере. А ако е имплантация ако си направя тест утре ще отчете ли?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #285 -: Март 23, 2014, 20:16:52 pm »
Немога и да си мечтая да съм бременна. Толкова години проби, нисък кофициент на Крюгер. Мъжът ми пи витамини 3 месеца следващата седмица сме на контролна спермограма. На мен ми правиха януари тест за проходимост на тръбите. Покрай цялата еуфория този месец сме имали един единствен контакт на 14ти ден от МЦ.. И вчера туш.... почнах да се чудя какво се случва, два дни ровя и търся причина в интернет. Но в крайна сметка след 4 дни ще се разбере. А ако е имплантация ако си направя тест утре ще отчете ли?
Не, мила..няма как да отчете толкова бързо, ако е имало имплантиране нивото на хормона който улавят тестовете, ще е още прекалено нисък..чудеса стават всеки ден, защо пък да не е станало и при теб :pink_dust_1: :green_dust_1: може да е и симптом на наближавващ цикъл..но надеждата умира последна..пожелавам ти успех!  yahoo_33
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #286 -: Март 23, 2014, 20:25:55 pm »
Немога и да си мечтая да съм бременна. Толкова години проби, нисък кофициент на Крюгер. Мъжът ми пи витамини 3 месеца следващата седмица сме на контролна спермограма. На мен ми правиха януари тест за проходимост на тръбите. Покрай цялата еуфория този месец сме имали един единствен контакт на 14ти ден от МЦ.. И вчера туш.... почнах да се чудя какво се случва, два дни ровя и търся причина в интернет. Но в крайна сметка след 4 дни ще се разбере. А ако е имплантация ако си направя тест утре ще отчете ли?
Не, мила..няма как да отчете толкова бързо, ако е имало имплантиране нивото на хормона който улавят тестовете, ще е още прекалено нисък..чудеса стават всеки ден, защо пък да не е станало и при теб :pink_dust_1: :green_dust_1: може да е и симптом на наближавващ цикъл..но надеждата умира последна..пожелавам ти успех!  yahoo_33
А цикъла ти иначе с каква дължина е? Казваш, че ти е 21 ден от цикъла а след 4 дни би трябвало да ти дойде ли? Защото ако е така, излиза че 14-тия ден е напълно верооятно да си била в овулация..ако не си бъркам сметките...
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #287 -: Март 24, 2014, 07:09:53 am »
Да, вероятно, за съжаление спрях да меря теператури и да си водя графики, защото се бах отчаяла всеки месец в продължение на 4 години да си откривам симптоми и да се надявам, а след диагнозата на спермограмата съвсем изгубих надежда. Днес ми е 23 ден, след 3-4 дни ще разбера дали чудото се е случило и при нас, или ни е прескочило и тжва зацапване се дължи на нещо по сериозно.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #288 -: Март 25, 2014, 22:32:42 pm »
Здравейте момичета , ще се опитам най - кратко да споделя моите неволи , така да се каже .
Цикълът ми е супер нередовен , но нямам някакви сериозно проблеми , според изследванията ми . Според моите сметки ми закъснява с 8 дни , по сметките на календарите за овулация трябва да ми дойде утре . Този месец не съм следила овулация , просто работехме по въпроса почти всеки ден  :D Около 9 дни след предполагаемата според календара ми овулация видях много малки и бледи капчици кръв и бледо кафеникаво зацапване ,но много оскъдно . Беше само веднъж . Дните преди и след това усещах болка в областта на яйчниците . Другото което съм усещала постоянно от тогава до сега , макар да не го свързвам пряко с надеждите си е - главоболие ,неразположение в стомаха ,  сънливост , принципно заспивам към 3 - 4  часа , а сега не по късно от 11- 12 . Също така усещам силна болка в зъбите , от познати знам , че това се усеща в по - късен етап от евентуална бременност , но зъболекарката ми не видя проблем . Много силно се надявам този път да сме успели , защото го желая повече от всичко друго . Ще изчакам още 3 дни , ако не ми дойде ще направя тест , според вас дали има вероятност да се е получило , според изброените от мен оплаквания ?
Казват, че нещо толкова дребно,като пърхането на крило на пеперуда може да причини тайфун в другата половина на света.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #289 -: Март 26, 2014, 00:55:51 am »
Е, как така няма да има причина за супер нередовната менструация? Вероятно има, но не е открита. На какъв лекар ходиш?

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #290 -: Март 26, 2014, 17:41:31 pm »
Е, как така няма да има причина за супер нередовната менструация? Вероятно има, но не е открита. На какъв лекар ходиш?

Ходя на ендокринолог  , гинеколог  и всичко друго което се сетиш завършващо на лог , не  само в моя град ,  а и извън него , след като съм имала някакви незначителни проблеми , са били регулирани , сега на този етап нямам проблем , който да е открит  .
Казват, че нещо толкова дребно,като пърхането на крило на пеперуда може да причини тайфун в другата половина на света.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #291 -: Март 27, 2014, 09:03:39 am »
Здравейте, аз съм нова и незнам
дали точно тук трябва да попитам но ще съм ви много
благодарна ако някой може да ми отговори.
Аз съм на 8 ден след трансфер и сутритна когато си слагах
Утрогестана ,влагалището сякаш е по плитко, незнам
точно как да го обясня. Попаднах на публикация от пред
години и на др момиче което е имало този проблем
но не намерих отговор. Ето и нейната публикация-"Искам да ви питам
нещо.Като си клагате утрогестана,нямате ли
разлика във влагалището.При мене сякаш е
станало по-плитко и нали знаете едно като
кост дето има е много надолу-почти на
сантиметър от входа на влагалището."

АЗ Ако някой се е сблъсквал моля нека да ми пише.Благодаря
Никога не се отчайвай! Всеки ден стават чудеса!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #292 -: Март 28, 2014, 22:26:14 pm »
здравейте отново , писах по рано за моя проблем закъснение на цикъла което се оказа фоликулярна киста.днес бях на лекар кистата я няма но и цикъла още ми го няма а в същото време имам ПМС.доктора ме гледа на ехограф и каза че лигавицата е нормална не показва идването на цикъла.може ли за съм забременяла и кога да направя тест да проверя ако можете да ме посъветвате.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #293 -: Март 29, 2014, 07:59:59 am »
Здравейте пак, четирите дни минаха неусетно, че и още два. Днес ми е втори ден на закъснение, нямам никакви симптоми за цикъл, гърдите не ме болят нетърпимо, само ме придърпва десния ячник както когато овулирам. При положение че имам зацапване 21 ден от цикъла и един ден от закъснението е минал и почва втори дали е рано за тест? Страх ме е да не би да не видя втора черта и да се паникьосам.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #294 -: Март 29, 2014, 08:18:51 am »
Страх ме е да не би да не видя втора черта и да се паникьосам.
Аз бих се страхувала повече от самотната една чертичка.
Нищо не ти пречи да се тестваш.Успех! :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #295 -: Март 29, 2014, 08:48:42 am »
Нали това съм написала и аз, да не би да НЕ видя втора черта :) Ще се тествам, но днешния ден го изпуснах защото нали трябва сутрин...
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #296 -: Март 29, 2014, 08:59:09 am »
Нали това съм написала и аз, да не би да НЕ видя втора черта :) Ще се тествам, но днешния ден го изпуснах защото нали трябва сутрин...
Леле, още съм спяла, каква глупост съм написала. :oops:
Извини ме, Хриси.
Ако имаш вече закъснение, можеш да направиш Шуър чек, той се прави на поне ден закъснение и може по всяко време на деня. :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #297 -: Март 29, 2014, 13:33:34 pm »
Няма проблеми! Стискайте палци да не ми дойде, теста ще даправя утре сутрин, защото днес много често посещавам вц и урината ми е доста разредена, а и  утре ще са вече 3 дни и ще е 100% резултат!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #298 -: Март 29, 2014, 17:37:08 pm »
Здравейте.
От известно време чета разни неща из форума и най-накрая и аз да се появя с въпрос.
От известно време "работим по въпроса" с мъжа ми. За съжаление той работи по кораби и пътува и това ни беше последният опит за близките няколко месеца.
Та въпроса ми е :
Следя си базалната температура, но не всеки ден :oops: а като се сетя иначе си водя някакви записки в телефона.Така вчера ми беше 37 гр. а днес 37.2 гр и като си проверявах назад записките , аз никога не съм имала такава т., най-много 36.9. Закъснение още нямам, чакам МЧ на 1 април . Днес си правих тест от този с лентичка " - ". (за първи път си правя такъв и ме съмнява честно дали го направих правилно). Усещам си гърдите много леко по - различни , мен по принцип рядко ме болят, но и сега не мога да кажа че ме болят точно. Усещам се че се и задъхвам леко, разсеяна съм на работа, а аз по принцип не съм. А и днес странно ме боляха яйчниците, направо прорязно и даже като се смеех ме наболяваха. Като цяло това е , което изпитвам... Дали има вероятност да съм бременна или си втълпявам?и кога точно след ову спада БТ, в деня на цикъла или?
Ще се радвам ако ми отговорите или поне поразсъждавате върху "симптомите" които ви описах :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #299 -: Март 29, 2014, 18:15:56 pm »
Здравейте.
От известно време чета разни неща из форума и най-накрая и аз да се появя с въпрос.
От известно време "работим по въпроса" с мъжа ми. За съжаление той работи по кораби и пътува и това ни беше последният опит за близките няколко месеца.
Та въпроса ми е :
Следя си базалната температура, но не всеки ден :oops: а като се сетя иначе си водя някакви записки в телефона.Така вчера ми беше 37 гр. а днес 37.2 гр и като си проверявах назад записките , аз никога не съм имала такава т., най-много 36.9. Закъснение още нямам, чакам МЧ на 1 април . Днес си правих тест от този с лентичка " - ". (за първи път си правя такъв и ме съмнява честно дали го направих правилно). Усещам си гърдите много леко по - различни , мен по принцип рядко ме болят, но и сега не мога да кажа че ме болят точно. Усещам се че се и задъхвам леко, разсеяна съм на работа, а аз по принцип не съм. А и днес странно ме боляха яйчниците, направо прорязно и даже като се смеех ме наболяваха. Като цяло това е , което изпитвам... Дали има вероятност да съм бременна или си втълпявам?и кога точно след ову спада БТ, в деня на цикъла или?
Ще се радвам ако ми отговорите или поне поразсъждавате върху "симптомите" които ви описах :)
Моята БТ спада точно в деня в който ми идва. Аз преди цикъл винаги имам симптоми като за бременност. Напрегнати гърди, газове (от което и тежест в корема, както гадни пробождания), световъртеж, отпадналост, лесна уморяемост... абе типичен ПМС. Стискам ти палци да се е получило при вас!