0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #260 -: Март 06, 2014, 16:49:43 pm »
Ако имаш възможност пусни кръвен тест.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #261 -: Март 07, 2014, 08:52:27 am »
нямам възможност за кръвен тест мисля да повторя тест пак след няколко дни.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #262 -: Март 08, 2014, 14:07:46 pm »
Когато забременях, направих тест на 10 ден от закъснението и беше отрицателен. Изчаках още 7-8 дена и повторих теста. Тогава беше положителен.
Успех!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #263 -: Март 10, 2014, 10:51:26 am »
благодаря и аз ще изчакам няколко дни и ще повторя теста.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #264 -: Март 12, 2014, 18:50:03 pm »
Здравейте!
Купих си тестове за овулация и отзад нали пише продължителността на последния цикъл и съответно деня в който да започнеш да ги правиш. Цикъла ми беше с продължителност 31 дни и аз започнах да ги правя някъде към 03.03 или 04.03. С нито една лентичка не улових овулация и ми писна и викам си няма да купувам повече. Гърдите ме болят от няколко дни и от 2-3 дни ме придърпва долу ниско. Трябва да ми дойде до 18.03. Дали е възможно овулацията ми да е била по-рано(още февруари) и ако съм забременяла, затова да не ми е отчело овулационните тестове. Ако има бременност има ли и овулация? Охх, не искам да ми идвааа!

Благодаря!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #265 -: Март 12, 2014, 20:16:58 pm »
Няма как да настъпи овулация по време на бременност. Овулацията да е настъпила малко по-рано, това също е възможно. Най-добре изчакай закъснението и тогава направи уринарен тест за бременност или сега направи кръвен. Надявам се да не ти дойде.  :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #266 -: Март 16, 2014, 13:22:21 pm »
Здравейте,дами!
Днес ми е 3ти ден от закъснението на МЦ,сутринта правих тест  - за съжаление  :bfn: .Мисля си дали е рано още да се засече нещичко.Имах леко розово зацапване,почти незабележимо предния ден.Не усещам нищо необичайно.МЦ ми е бил редовен,от както се помня и много точен винаги.Утре съм на гинеколог да чуя какво ще каже доки.Кажете и вие мнение.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #267 -: Март 17, 2014, 03:16:05 am »
Здравейте пасивна читателка съм тук , но реших да се регистрирам :)
Аз съм кандидат-мама (и тук и в mamma-bg)пиша ви моята история защото не знам какво да правя и мисля , а и искам да споделя с вас!
Последния ми цикъл беше на 05.02 (32 - 33 дена не е от най - редовните) овулацията пише , че е 14 дни след това (на редовен цикъл)... а моята уж на 19,20.02 някъде от 18.02 6 дена през този период бебе-правихме прескочихме 3 4 дена и после пак,но не всеки ден.Трябваше да ми дойде около 5,6,7.03 най-късно (според мен) , но за щастие още няма никой.А ние си правим опитите и през това време.Та направих 2 теста единия на 08.03 другия на 14.03 и двата отрицателни  :( Лекарката (личната) каза да чакам 20 дена   8O .Сега мисля на 21.03 да си направя кръвен ,ако не ме изненада лелката..., но нямам никакви признаци нито ПМС нито гадене нито болки нищо , 1 2 дена само имам много много леки ПМС предимно вечер и , то само в корема ниско долу , имах запек 1 2 пъти   :oops: и гастрит(но едва ли има общо), хапваааам си вдигнала съм почти 2 кг за 2 седмици,вечер съм по топла(тялото ми).Не съм от тези който си внушават че имат признаци...даже напротив гледам да не се вглеждам   osi_10 ,нооо знаете като се опитвате няма как да не го мислите   :)  .Така не искам да ми идва...   osi_8
Мислите ли , че сме уцелили овулацията,дали имаме шанс  И чудото е станало    :ask:
Благодаря ви! Успех на бебе-правещите и на успелите :kiss:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #268 -: Март 17, 2014, 06:06:10 am »
Запека и гастрита са "бременни" признаци, но твърде несигурни. Би трябвало и уринен тест да ти отчете вече, така че стискам палци. Закъснението е голямо и е обнадеждаващо :D
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #269 -: Март 17, 2014, 14:42:35 pm »
дойде ми днес  :(
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #270 -: Март 19, 2014, 14:34:39 pm »
здравейте моето закъснение се оказа фоликуляна киста ,вчера бях на преглед.Доктора ми каза да отида след 10 дни да видим какво става дали е намаляла или пораснала , а през това време според него ще ми дойде.На някой случвало ли се е да има такава киста защото аз съм притеснена.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #271 -: Март 19, 2014, 14:56:36 pm »
liliana_78 преди няколко месеца и аз имах такава киста. Доктора каза да изчакам новия цикъл и да отида при него след това, да види дали се е спукала. На следващия цикъл нямах нищо, тялото от самосебе си се беше изчистило. Хубавото на тези кисти, е че в повечето пъти си се пукат сами, а ако не се спука регенерира и също изчезва. Много рядко остава като голям фоликул. Желая ти успех!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #272 -: Март 20, 2014, 15:29:58 pm »
благодаря много :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #273 -: Март 23, 2014, 14:52:09 pm »
Здравейте момичета, не искам да бъда досадна, но моето май не е точно въпрос, а нещо като оплакване и споделяне..за да ми олекне..Опитваме за бебе от няколко месеца..преди година имах един мисед..имам си календар овулационнен, спорред него овулацията ми беше на 13-ти март (в интерес на истината си я усетих, имах придърпвания в левия яйчник, и леки болки ниско долу, правихме опити първите два дни на фертилността, това са 3-4 дни преди овулация и в деня на овулацията..седмица след овулацията започнаха пак придърпвания и болки в гърдите..и сега не знам, това ПМС ли е или нещо друго..днес си направих тест за бременност, отрицателен :( имам 4 дни до цикъл, това чакане е ужасно..но предполагам нищо не е станало отново. Съжалявам за дългия си пост.. :oops:
« Последна редакция: Март 23, 2014, 15:22:04 pm от Sunny88 »
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #274 -: Март 23, 2014, 15:38:43 pm »
Sunny88, това е 11-12 ден от предполагаемата овулация, много е рано за уринен тест. Придърпването и напрежението в гърдите не са показателни. Наистина, чакането е много изтощително, всеки тук познава това усещане  :( .... но е излишно да пробваш с уринен тест на такъв ранен етап, само се травмираш от резултата. Изчакай закъснение и тогава тествай отново. 
Дано това да е успешният ти цикъл  :)!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #275 -: Март 23, 2014, 15:46:39 pm »
Ох знаех си че е рано :? но пусто любопитство..пък и някъде четох че някой тестове отчитат на 10 ден от овулация, даже ако не се лъжа на някоя от предните страници имаше съфорумка, която показа положителен тест(вярно със слаба чертичка, но я имаше) и аз обнадеждена вече тичам да правя и аз.. :( ..мноого боли да паднеш от високо, както си летях из облаците и изведнъж буфф..айде на земята  osi_8 (много благодаря за пожеланието  :heartbeat:
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #276 -: Март 23, 2014, 16:07:39 pm »
Sunny88, освен чувствителността на теста, уринните много се влияят от приетите течности преди пробата, така че няма гаранция, че ще отчете вярно. Ако много ти се иска по това време да правиш тест, то направи кръвен, повече смисъл ще има, макар и за него да е още раничко. И ако решиш да правиш кръвен, какъвто и да е резултатът, след около 48ч.- още един, да видиш дали се удвоява стойността.
След като попълваш овулационен календар,  копирай линк към графиката или напиши с кое име си регистрирана в овулационния календар, така ще бъде по-лесно за ориентиране в твоя цикъл.
Още веднъж, успех този месец  :)!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #277 -: Март 23, 2014, 16:12:15 pm »
Определено ще изчакам още ден-два, иначе има вроятност да ме сметнат за луда в лабораторията  :D  а календара си го имам на телефона, изтегллила съм си го от нета, но сега ще пробвам да го впиша и тук..а той ще ми се показва в профила ли? (извинявам се за глупавия въпрос  :oops: )
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #278 -: Март 23, 2014, 16:23:57 pm »
О, извинявай, помислих че си регистрирана в Овулационния календар тук в Зачатие. Може да си направиш календар и графика тук  http://calendar.zachatie.org/work/HomePage  Да си сложиш графиката като подпис в профила или при нужда да копираш линк.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #279 -: Март 23, 2014, 17:20:33 pm »
Благодаря, ето май графиката ми за този месец, ( http://calendar.zachatie.org/work/UpdateUserCalendarDay ) обаче, защо не ми показва деня на овулация? Или нещо не съм добавила в настройките..