0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #240 -: Февруари 22, 2014, 07:35:42 am »
Кръвния и той е отрицателен.ЧХГ -0,19 (ж. 0,5-2,9).Мисля че тези дни ще ми дойде,защото от днес БТ-37,05.Така че съм в очакване на новия мц.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #241 -: Февруари 22, 2014, 20:03:41 pm »
Kriss_and, допустимо е до два поредни дни, не повече. Другото би означавало повече от един фоликул или ПКЯ.

Днес отново две черти на теста на овулация. Ще полудея вече. Миналия месец бях на преглед и ми казах, че всичко е Ок. Какво пак стана? :x



Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #242 -: Февруари 22, 2014, 20:12:48 pm »
Крисс, еднакво наситени ли са чертичките и 3-те дни?
<br />
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #243 -: Февруари 22, 2014, 20:59:23 pm »
Крисс, еднакво наситени ли са чертичките и 3-те дни?

Да, еднакво наситени са.



*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #244 -: Февруари 22, 2014, 22:11:38 pm »
Kriss_and, допустимо е до два поредни дни, не повече. Другото би означавало повече от един фоликул или ПКЯ.

Днес отново две черти на теста на овулация. Ще полудея вече. Миналия месец бях на преглед и ми казах, че всичко е Ок. Какво пак стана? :x

Когато има повече от един фоликул, като цяло има по-високи нива на LH, което именно отчитат тестовете. При тази ситуация са възможни следните варианти:
-  въпреки (+) тест да няма О., в този случай тестът позитивира, заради сумарното LH от два или повече фоликула, а същевременно и при двата (или повече) ф. да няма достатъчно нарастване и узряване;
-  да има О., но вече нито БТ, нито ову.тестът ще отразяват коректно кога точно е О., ориентираме се приблизително;
Друг възможен вариант е фоликулът да е един, но да не се е спукал, а да продължава да нараства (ЛУФ). Но в този вариант са по-малко вероятни трите последователни ову. теста. Ако е така, активно коремни преси и т. н., за да се спука фоликулът.
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 22:14:03 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #245 -: Февруари 22, 2014, 22:29:58 pm »
Kriss_and, допустимо е до два поредни дни, не повече. Другото би означавало повече от един фоликул или ПКЯ.

Днес отново две черти на теста на овулация. Ще полудея вече. Миналия месец бях на преглед и ми казах, че всичко е Ок. Какво пак стана? :x

Когато има повече от един фоликул, като цяло има по-високи нива на LH, което именно отчитат тестовете. При тази ситуация са възможни следните варианти:
-  въпреки (+) тест да няма О., в този случай тестът позитивира, заради сумарното LH от два или повече фоликула, а същевременно и при двата (или повече) ф. да няма достатъчно нарастване и узряване;
-  да има О., но вече нито БТ, нито ову.тестът ще отразяват коректно кога точно е О., ориентираме се приблизително;
Друг възможен вариант е фоликулът да е един, но да не се е спукал, а да продължава да нараства (ЛУФ). Но в този вариант са по-малко вероятни трите последователни ову. теста. Ако е така, активно коремни преси и т. н., за да се спука фоликулът.

Много благодаря за помощта. Преди час започнаха и болки ниско в корема. Отначало леки, но започнаха и да се засилват. Ако станат нетърпими ще пия едно Но шпа. Няма да има спасение



*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #246 -: Февруари 25, 2014, 10:00:36 am »
Здравейте, момичета  :P В тази тема не съм писала, но съм изчела почти всички теми свързани с бебета и бебеправене, като повечето от вас сигурно :) Реших да ви пиша по повод следното: днес ми е 12ти ден след овулация. Вчера по обяд правих тест за бременност, който в началото беше отрицателен, но след около час - хоп, втора черта. Чертата не е ярка, но се вижда нормално. Не се зарадвах, защото се появи след времето за отчитане. Днес с първа урина нов тест - отрицателен  :( Явно чертата от вчера е изпарителна :( На някой нещо подобно да се е случвало? Не за изпарителната черта, а един ден да отчете, на другия не и все пак да има бременност? Прекрасен ден на всички и повече двойни чертички :))
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #247 -: Февруари 25, 2014, 13:31:04 pm »
Вчера по обяд правих тест за бременност, който в началото беше отрицателен, но след около час - хоп, втора черта. Чертата не е ярка, но се вижда нормално. Не се зарадвах, защото се появи след времето за отчитане. Днес с първа урина нов тест - отрицателен  :( Явно чертата от вчера е изпарителна :(
След час резултатът не е действителен.
То и на тестовете си пише, че резултат се отчита след 5 мин.
Съжалявам!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #248 -: Февруари 27, 2014, 13:05:28 pm »
здравейте момичета искам мнение от овулацията до сега температурата ми е над 37 ,днес трябва да ми дойде имам ПМС но слаби.Как мислите дали е възможно да съм бременна?
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #249 -: Февруари 27, 2014, 13:55:43 pm »
liliana_78, докато температерата се задържа висока, вероятност има. Направи тест за бременност, най-добре кръвен, защото в тези дни уринните не винаги отчитат (зависи от чувствителността на теста и това колко течности си пила преди това). Успех!

п.п.Но е възможно да е просто закъснение на МЦ. Има случаи в които БТ пада в деня непосредствено преди идването на цикъла.

Желая ти положителен тест  :)!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #250 -: Февруари 27, 2014, 14:10:25 pm »
ок благодаря :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #251 -: Февруари 28, 2014, 12:27:44 pm »
Здравейте момичета .Бих искала да пожелая успех на всички,и да задам един въпрос.Убедена съм ,че почти всички имате достатъчно опит на теория,за което ви поздравявам.Също така,да се извиня предварително в случай ,че въпросът ми не е за тази тема.И така......Последен цикъл-12.01.....На 21.01-цветна снимка ...на 1.02 -среща с мъжлето....Цикълът ми е  30/32 дни ...Следователно на 12.02 очаквах лелката ....и да спомена ,че овулацията  ми е приблизително около 12/13 ден .Въпросът ми е.възможно ли е, овулацията да е била по-късно ,и да има бременност с два отрицателни теста .Днес съм на лекар ,но от вълнението ,ще забравя всички въпроси които ми се иска да задам .Благодаря на всички предварително .
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #252 -: Февруари 28, 2014, 21:24:34 pm »
asinka1980, 17 дни след очаквания МЦ е твърде много, досега тестът щеше да отчете. Както
и да има закъснение на овулацията, днес би трябвало да е около месец след предполагаема О.
Предполагам, че има задържан фоликул, но да не гадаем. Дано днешният преглед да е изяснил ситуацията. Какво установи лекарят ти?
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 21:27:15 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #253 -: Март 01, 2014, 22:17:09 pm »
Здравейте.Марси, абсолютно права си, тайничко се надявах да не е така.Задавах си най различни въпроси и бях объркана.В крайна сметка доктора каза,че  просто се случва .Няма киста,всичко е ок.Нещо което ме кара да се побърквам. Сега трябва да направя следните изследвания.
  Levels of NK(CD56+)
  Natural Kille Cell Activation Assay (NKa)
  Embryotoxicity Assay (ETA)
Ако е възможно някой да ми обясни, с прости думи ,какво означават тези изследвания,ще ви бъда благодарна.
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #254 -: Март 01, 2014, 23:33:42 pm »
asinka1980, това най-вероятно са имунологични показатели. Аз съм изслезвала имунологични, заради загуба на бременност в 5г.с. Но едно цялостно изследване включва повече показатели. Може би твоят лекар така е преценил. Имаш ли загуба на бременност, проблеми с имплантацията или доказан проблем с някаква инфекция?

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #255 -: Март 02, 2014, 12:19:51 pm »
Марси, да,имам един спонтанен аборт преди доста години.една неуспешна инсеминация ,никакви инфекции хормоните също са ок.доктора е на принципа ,че първо трябва да направим всякакви изследвания.да разбере къде точно се крие причината и тогава да предприеме каквото и да било .предполагам всичко това,защото съм на 34 а от 9 години се борим за бебче.Успех на всички момичета .мисля да търся подходяща темичка за мен,че май тук прекалих за което се извинявам  :oops:
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #256 -: Март 02, 2014, 13:00:07 pm »
Асинка, много е добре това, че първо сте започнали да проверявате с изследвания и да търсите причината. Може да споделиш в коя клиника си и кой лекар посещаваш, така ще получиш подкрепа и конкретни насоки от повече момичета.   Успех  :)!

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #257 -: Март 04, 2014, 10:03:23 am »
Здравейте,
Може и да е неуместно и малко глупаво, но ми се иска да попитам. Накратко правим опити за бебе от почти 9 месеца. Последният ми цикъл беше на 02,02,2014г. На 11 и 14,02,2014г. бебеправихме :) На 17,02,2014 бях на първоначален преглед при д-р Шефкетова за евентуално започване на нов опит. Лигавицата беше 10S - 15 ден на цикъла, овулацията беше минала. Каза ми да си запазя час на 9-10 ден от сегашния цикъл. Но сегашният цикъл се бави. Последно м.Юли 2013 дължината беше 30 дни. От м. Август 2013 до сега е между 25 и 28 дни максимум. А днес вече календара ми показва 31 дни. Рано ли е за тест, и с тази лигавица на 15 ден от цикъла, дали е възможно да се е получило? принципно не задавам такива въпроси, но и преди бременността с близначките както и сега при опитите, някак си м и писна да правя тестове и да виждам една черта. Ако има бременност, дали вече ще покаже теста? Май доста объркан пост написах, за което се извинявам.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #258 -: Март 06, 2014, 10:44:27 am »
здравейте имам закъснение от почти 10 дена днес направих тест отрицателен ,незнам какво да направя да отида на лекар или да изчакам още малко.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #259 -: Март 06, 2014, 16:47:55 pm »
като си гледах графиката ми излиза ,че е 34 ден днес незнам дали теста е показал правилно или да го повторя пак след няколко дни.