0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #200 -: Февруари 06, 2014, 16:13:02 pm »
Здравей :)
Направи си кръвен тест за бременност - бета ЧХГ. Резултатът ще покаже има или няма бременност.
Успех!

п.п. за да се види плоден сак на ехограф,  ЧХГ-то трябва да е над 1000.

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #201 -: Февруари 08, 2014, 21:39:06 pm »
Здравейте,имам супер редовен цикъл 27-28 дни,последният ми беше на 05.01.14,правихме опити за бебе от 15.01. до 20.01 горе доло през ден,трябваше да ми дойде на 31.01-01.02,имам 7-8 дни закъснение правих си два уринални теста отрицателни,гърдите ме болят адски много поне от 10-12 дни и имам леко придърпване ниско доло,днес си правий кръвен тест ,който също е отрицателен,някой може ли да ми даде някакъв съвет,какво да очаквам,има ли шанс все пак да съм бременна?
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #202 -: Февруари 08, 2014, 23:48:36 pm »
При отрицателни уринни и кръвен и такова закъснение, мисля, че едва ли си бременна. Отиди на лекар, за да се види защо не ти идва!

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #203 -: Февруари 12, 2014, 17:30:43 pm »
Здравейте на всички!
Нова съм и много се радвам, че има тема която силно ме вълнува. И ние с мъжа ми пробваме за бебче вече трети месец. Искам само да ви попитам за няколко неща. Имам редовна менструация 27-29 дена. Забелязах, че откакто не се пазим сякаш нещо се промени. Винаги ми идва няколко дни по-рано, а този месец ми закъсня с 1 ден. Не знам точно защо, подготвя ли се организма. Та моята М. беше на 19.01.14г. и към 28.01.14г. започнах с тестовете за овулация на Clear Ovu и на 02.02.14г. ми показа веднага 2-ра черта и вечерта правихме бебето, но на мъжа ми се наложи да отсъства на 03.02.14г. и го пропуснахме този ден. Но на следващия ден до снощи (включително) го правим всяка вечер(даже понякога по 2 пъти). Днес ме болят гърдите, придърпват ме яйчниците и кръста ме наболява. Според календара, в който си водя месечните менструални отчети трябва да ми дойде на 15.02. и искам да ви попитам дали мога да си направя тест и кога, че така го искаме това бебе.
Благодаря!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #204 -: Февруари 12, 2014, 19:30:21 pm »
Здравей Anito_,
Според мен можеш да си пуснеш кръвен тест в петък или събота /ден-два преди да ти дойде/. Пиклив тест не си прави преди да ти закъснее, защото почти никога не отчита.
Успех!  :D
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 19:33:05 pm от bonbolini »
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #205 -: Февруари 13, 2014, 09:18:29 am »
Благодаря, че толкова бързо ми отговорихте!
Стискам палци на всички, които са като мен да ги пропусне лелката и да сме бременни.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #206 -: Февруари 13, 2014, 18:06:53 pm »
здравейте само да кажа че ми е малко трудно писането на бг на 03.02.14 ми дойде и на 05.03.14 ми спря три теста и трите отрицателни ходих на лекар нищо не се видя менструацията ми беше много слаба и раждиво кафява
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #207 -: Февруари 15, 2014, 16:09:22 pm »
Здравейте момичета. Нова съм във форума, но вече отчаяно се нуждая от мнение и съвет.
От 3 месеца се опитваме да си направим бебе, до сега без резултат. Месечния ми цикъл последните месеци е ужасно нередовен, много трудно и аз самата определям кога трябва да ми дойде. За пример имах цикъл на 07-12-2013г., след това на 27-12-2013г., след това на 19-01-2014г. По моите сметки трябваше вече да ми е дошло, някъде около 12-02-2014г. Цикъл нямам, за сметка на това от 10тина дни чувствам напрежение ниско в яйчниците, подут корем, газове, гади ми се, ужасно сънлива съм и ме дразнят някои миризми, почти нищо не ми се яде,а съм постоянно гладна. Направих си тест на 13-02 но беше отрицателен. От два дни имам по 3 капки светло кафяво течение по ежедневната превръзка рано сутрин, а цикъл още няма. Преди да ми дойде по принцип гърдите ми са много напрегнати, сега нито ме болят, нито нищо.
Моля ви някой да изкаже някакво мнение има ли шанс да съм забременяла или той е нулев, понеже на моменти си мисля, че си внушавам, но цикъл няма... ще се побъркам 
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #208 -: Февруари 15, 2014, 19:57:51 pm »
Atsuki, направи си кръвен тест - само той ще покаже дали си бременна или не... Успех!  :D
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #209 -: Февруари 17, 2014, 10:01:11 am »
Здравейте! Все още не ми е дошъл цикъла. От 3-4 дни имам ПМС, кръста ме наболява и по-точно като бъбрека. Болката е повече от дясно, но ме наболява и от ляво, гърдите са ми чувствителни. Вчера даже усетих, че ми потече отдолу и отидох до тоалетната, но беше такава безцветна слуз. Имам чувството, че ми се гади, но май е внушение. Ох незнам, дано да съм бременна. Ако и днес ме пропусне, утре ще си направя тест и дано чертите са две. Стискайте палци. Винаги ми подранява, а защо откакто не се пазим ми позакъснява. Толкова искам да съм бременна, че нямам търпение да си направя тест. Вие как мислите?

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #210 -: Февруари 17, 2014, 10:36:50 am »
Ани , направи си утре с първа сутрешна урина , ако нямаш търпение -купи си 2 :) -единият го направи още сега , а ако е "-", имаш шанс за утре сутринта с първата урина , която е по-концентрирана.
Успех!
<br />
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #211 -: Февруари 17, 2014, 13:26:33 pm »
Здравейте момичета! Имам много въпроси в главата си, но въпреки това ще ви питам само едно. Искам да ви попитам дали тази графика, която имам   :ask: http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1  може да ви покаже нещо, защото за първи месец си я меря и да си призная има доста дни, който не съм успявала, но все пак. Още съм нова в меренето на базална температура. Иначе като цяло вече от 8-9 месеца се опитваме с мъжа ми да правим бебе, но уви - божа работа. Благодаря ви предварително
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #212 -: Февруари 17, 2014, 14:47:38 pm »
Anito_, всъщност закъснението не е много голямо все още. Ако на 02.02.14г. ову. тестът е отчел (+), то се очаква О. да е била около 03.02.14г., продължителността на Лутеалната фаза е приблизително 14-16 дни. Така че, ако отброим стандартните 14 дни след О., то първият ден на закъснението е днес. Имай предвид, че понякога на този ден уринните тестове не отчитат, дори да има бременност, заради слаба чувствителност на теста или повече изпити течности в последните часове и не достатъчна концентрация на хормона в урината. Успех  :)!
malkata-88, писах ти в другата тема  :).

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #213 -: Февруари 19, 2014, 15:39:32 pm »
Здравейте!Разочарована съм,вчера ми дойде. Дано този месец да стане.
*

    nJlaMuto

  • *
  • 10
  • Имаме си една малка буболечка!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #214 -: Февруари 19, 2014, 15:46:51 pm »
Момичета,10 дни след ову реших на шега да си направя тест(нямам особено изразени симптоми),знам,че е рано,но ми излезе много бледа втора чертичка!Цялата треперя!Беше с 2рата урина,не с първата и нямам търпение да дойде утре сутрин да си направя друг!Този тест,който направих е много евтин,за УЖ ранно диагностициране-хваща пак УЖ 10miU/ml.Ето го и него,моля ви кажете ми ,че я виждате и вие тази прекрасна втора чертичка!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #215 -: Февруари 20, 2014, 00:07:44 am »
nJlaMuto, с нетърпение ще чакам следващия тест. И защо да се държиш в напрежение с тези
уринни тестове- дали е достатъчно чувствителен, пък дали не съм изпила много течности  :wink:.....
Пусни един кръвен (бета ЧХГ), че да разберем действителния резултат. Прави се във всяка лаборатория, не е нужно да е нагладно, цена около 20лв.    Успех  :)!
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 00:09:52 am от marsi »

*

    nJlaMuto

  • *
  • 10
  • Имаме си една малка буболечка!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #216 -: Февруари 20, 2014, 12:24:27 pm »
Marsi,мила,живея в чужбина и тук правят изрично и само,ако имаш голямо закъснение и уринарните са отрицателни.Не мога на частно да си направя тук.Но ще пусна и днешното тестче,мисля че по хубаво се вижда на снимката и си я има тази прекрасна чертичка!
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #217 -: Февруари 20, 2014, 13:47:33 pm »
nJlaMuto, сега разбрах. Виждам я чертичката, разбира се, и много се радвам  :D! Действително, много е рано за уринен тест, това е едва 10-11 ден след О. и е логично да е бледа чертата. Това, че тестът изобщо е отчел, е страхотно! Изчакай ден- два и пак тествай. Ох, дано всичко се развие както трябва  :crossfingers:  :D

*

    nJlaMuto

  • *
  • 10
  • Имаме си една малка буболечка!
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #218 -: Февруари 20, 2014, 14:27:59 pm »
nJlaMuto, сега разбрах. Виждам я чертичката, разбира се, и много се радвам  :D! Действително, много е рано за уринен тест, това е едва 10-11 ден след О. и е логично да е бледа чертата. Това, че тестът изобщо е отчел, е страхотно! Изчакай ден- два и пак тествай. Ох, дано всичко се развие както трябва  :crossfingers:  :D
Благодаря ти,дано!Радвам се,че още някой я видя :) Ще изчакам и да видим,по принцип около 24 си чаках менструацията,докато не стане някакво закъснение от тази дата ,вероятно няма да се успокоя.Тук така или иначе те пращат на преглед около 12 седмица,така че съм си сама със страховете си .Заканих се днес ,че ако пак видя положителен тест ,веднага спирам цигарите-от раз.Така,че алкохол и цигари вече не са в менюто,за което безкрайноооооооооооо се радвам!Живот и здраве след 9 месеца нашата дъщеричка ще стане кака! :))))
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #219 -: Февруари 20, 2014, 15:30:50 pm »
Ще броя дните до 24(че и след това) заедно с теб и здраво ще стискам палци, да знаеш  :D!
Поздравления за цигарите!