0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #680 -: Февруари 01, 2014, 11:24:15 am »
Благодаря Ви от сърце, че се включихте, Докторе!
Междувременно, детето вчера вдигна Т. Преглед при ЛЛ - възпалено гърло, започнали да се образуват налепи, гърди на слушалка  - чисти, уши - добре. Започнат Аугментин ЕС - 3*7мл. /не сме уточнили колко време ще го пие/. Нов преглед - вторник.
За манту, пулмолога спомена, но то, според него, ще даде реален резултат ако няма активна вирусна инфекция и детето не приема противоалергични. Възможно ли е тази нова инфекция да е причина за увеличените лимфни възли в дроба?
За трета сливица - питах УНГ, но тя каза, че не мисли че тя е причината за състоянието на детето-бил вече голям /не помня точните думи/.
Много съм объркана и не знам как да продължа! Той в момента приема много лекарства - гореописаните + АБ. Отделно правим 2-3 инхалации на ден  с физ.р-р.
Здрав да сте, Докторе!

П.П. Когато момченцето ми беше бебе, се изрина жестоко, на много места беше станал на рани. Няколко местни светила не успяха да ми помогнат. Тогава открих Вашите съвети, тук във форума, и с много четене успяхме да се справим.
БЛАГОДАРЯ!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #681 -: Февруари 01, 2014, 11:35:17 am »
"... За манту, пулмолога спомена, но то, според него, ще даде реален резултат ако няма активна вирусна инфекция."
Не отговаря на истината-важи за специфичен и тесен кръг вирусни инфекции ( морбили, варицела), а не по принцип.
http://www.cdc.gov/tb/publications/factsheets/testing/skintesting.htm

Само АБ Ви е достатъчен, и нищо друго от онези другите неща.
Относно избора на АБ- аз бих предпочел "Зинат".

Ролята на инхалациите с физ разтвор не ми са ясни... .  :balk_159:
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 11:40:13 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #682 -: Февруари 01, 2014, 11:58:09 am »
Започнахме от снощи Аугментина. Как да продължим,колко да го пие,  нужда от втори АБ /както писахте по-горе?/Спирам всички други лекарства!
Благодаря от сърце!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #683 -: Февруари 01, 2014, 12:01:13 pm »
Ако до утре няма подобрение детето, говорете с лекуващия да смените АБ.
Така ще е най-коректно.
"Подобрение" - и по отношение на т-та, и по отношение на кашлицата!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #684 -: Февруари 01, 2014, 15:15:31 pm »
Благодаря Ви, Докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #685 -: Февруари 02, 2014, 02:27:59 am »
Здравейте! Ако някой може да ми даде някакви насоки- за какво може да са признак силно зачервяващите се и топли ушни миди? Обикновено ползвам търсачката, но не излезе нищо по въпроса (само за вътр. зачервявания от инфекция). Иначе попаднах на мнения, че е възможно да е хипертония или проблеми с вегетативната нервна система. Това зачервяване се получава обикновено вечер, по-често на едното ухо, но понякога и на двете, в горната част на ушната мида е, при допир са както се казва "горят на огън", но няма оплаквания от болки. Появи се от около два-три месеца, детето е на 6,5 г.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #686 -: Февруари 03, 2014, 13:44:02 pm »
Здравейте! Ако някой може да ми даде някакви насоки- за какво може да са признак силно зачервяващите се и топли ушни миди? Обикновено ползвам търсачката, но не излезе нищо по въпроса (само за вътр. зачервявания от инфекция). Иначе попаднах на мнения, че е възможно да е хипертония или проблеми с вегетативната нервна система. Това зачервяване се получава обикновено вечер, по-често на едното ухо, но понякога и на двете, в горната част на ушната мида е, при допир са както се казва "горят на огън", но няма оплаквания от болки. Появи се от около два-три месеца, детето е на 6,5 г.
Ementski, на ман като дете си спомням, че ми горяха ушите когато на вън и много студено и после се прибереш на топло, особено вечер, както си написала, от разликата в темепературите вън и вътре, разбира се това е доста безобидна причина, но просто се сетих и реших да ти го напиша! :D
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #687 -: Февруари 04, 2014, 22:11:24 pm »
Здравейте мили хора, отдавна ви чета, но чак сега се осмелих да пиша, и то защото имам проблем. Детето ми получава странни пристъпи - главоболие, казва че всичко му е бързо, че вижда предметите надалеч, по- малки. Доста се плаши от това, аз също. Личната лекарка каза, че може да е от ангината, която премина, но уви преди малко отново се случи. Чудя се дали да го водя на очен или на невролог, или при двата вида специалисти. Като съчетание с това има и подут лимф, както и открити стафилококи (златни стафилококи). Кръвните му изследвания са ОК, но аз не мога да се успокоя впредвид обстоятелствата.

Ако на някой му се е случвало и може да ме насочи за по- бърза реакция - ще съм благодарна. Аз утре ще започна с очен лекар пък да видим  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #688 -: Февруари 05, 2014, 00:37:03 am »
Не ми се е случвало, но бих го завела като за начало на очен.

Имате ли педиатър или само личен лекар?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #689 -: Февруари 05, 2014, 00:43:32 am »
Личния лекар е педиатър. Вече започвам да се чудя възможна ли е реакция към антибиотиците- тъй като смени два, единия аугментин, сега е на клацид?! Но утре ще го заведа на очен, пък ако и д-р Бърди се включи, ще съм изключително благодарна.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #690 -: Февруари 05, 2014, 00:59:53 am »
В Петрова и аз бих го завела първо на очен лекар.  Аз получих миналата година така наречената аура  и след ходене по невролози и ЯМР на мозъка се оказа, че от очите идвало всичко. Проблеми, които са от очите може да имитират неврологични проблеми, а да имат лесно решение. Заведи си го на лекар, знам че няма как да не се притесняваш, но опитай да се успокоиш и да изчакаш да видиш какво е кажат специалстите.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #691 -: Февруари 05, 2014, 01:40:54 am »
Благодаря, Bobbie, blue_sky. Ще пиша след прегледа и ще се опитам да се успокоя  :oops:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #692 -: Февруари 05, 2014, 15:11:58 pm »
Та така, оказа се астигматизъм - поне засега други причини за световъртежа не виждат. Но астигматизма е доста сериозен при него. Утре ще ходим за разширяване на зениците, за да се установи точния диоптър и да се прецени какви очила да носи.
Успокоих се, а педиатърката каза че лимфа е спаднал видимо.
Ух, досега не се бях впрягала така  :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #693 -: Февруари 05, 2014, 15:13:16 pm »
С очила мисля, че се коригира успешно в детска възраст.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #694 -: Февруари 06, 2014, 19:32:43 pm »
Привет на всички във форума!
Отдавна не съм писала, но сега имам притеснение и ще помоля за мнение.
Дъщеря ми /на 6 г/ от няколко месеца има оплаквания в областта на гърдите и хранопровода.
Тя го описва, като болка, къркорене, позиви за повръщане и вкус на храна в устата. Болките и понякога са силни и я карат да притисне гърдите. Това доста ме притесни и първо посетихме кардиолог, който каза, че със сърцето всичко е наред. Вчера бяхме на гастроентериолог и установиха на ехограф задържана от 5 часа храна в стомахчето. Диагнозата е ГЕР. А лечението, което предписа лекарката е Нексиум по 1т от 10мг. сутрин на гладно и Мотилиум 2 пъти по половин т. сутрин на гладно. В аптеката ме убеждават, че няма такава дозировка в аптечната мрежа и да давам от 20мг. по една, защото не може да се дели. За мотилиума, също чета, че не се дава на деца под 12 год. и се чудя какво да правя.
Моля за мнение Д-р Бърди и всички, които са се сблъсквали с такъв проблем.
Благодаря предварително!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #695 -: Февруари 06, 2014, 21:52:13 pm »
Аз съм по майчинство и не работя от година и половина,но  преди това имаше на прахчета Нексиум от 10 мг..
И моят син е с тази диагноза-малкият.Много му помогна хомеопатия - Гастроцинезин.Спря повръщането.От месец обаче започна кашлица нощем .Той още е на кърма и цока по няколко пъти нощем и ще се наложи да намеря начин да го спра ,защото кашля само нощем и то точно след цокането.
<br />
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #696 -: Февруари 07, 2014, 09:45:33 am »
Мотилиум - детски на сироп аз купувах от Турция, виж дали някой не може да ти прати от там. Тук в БГ го продаваха само на хапчета.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #697 -: Февруари 07, 2014, 21:19:50 pm »
z22, Eille, благодаря за споделеното. За съжаление, няма как да поръчам сироп Мотилиум. А Нексиум вече не се внасял на прахчета от 10мг. Ще трябва да чупя и двете хапчета, макар, че хич не ми се ще да е по-този начин. Надявам се и Д-р Бърди да се включи, особенно, ако има по-нови и пречистени препарати за ГЕР.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #698 -: Февруари 08, 2014, 00:04:13 am »
Какъв крем мога да слагам за разранена кожа след подсичане?

Преди две седмици малкия беше с разстройство и се подсече, след което на слабините се появиха червени пъпчици, които станаха като рани, от двете страни на слабините са.И така е вече поне седмица, слагам бочко, но не минава, не е леко зачервено, а като завяхнали рани.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #699 -: Февруари 08, 2014, 07:57:04 am »
Аз използвам Бепантен откакто се е родил малчо и съм много доволна. Можеш да опиташ.
http://www.bepanthen.bg/