0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #940 -: Май 21, 2014, 12:12:26 pm »
ivanita, ние имахме същия проблем - запек+отказ от чиста вода до около 2годишна възраст. Аз се принудих да разреждам сок с вода и пиеше. На дъното два, три пръста сок и до горе вода. Това работеше при нас. Моля, да не коментирате дали е правилно или не решението ми. Благодря предварително! :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #941 -: Май 21, 2014, 12:27:30 pm »
Никога не съм настоявала за вода, поне до 1.5г моят син е пил максимум 30мл.

Боби, не знам не ги разбирам, всъщност едното детенце е със алергия. Документи има, викаше линейка ежедневно докато накрая хората се принудиха да я вземат в болница с детето за да видят кво точно му има, защото при посещение, това не можещото да диша дете е тичало из къщи така, че не са можели и да го преслушат. Струва ли ти се астма?! Никак не ми се вярва за 30-60мин да се възстанови до такава степен. Тук в болниците написват епикризи с изследвания и лечение несъответстващо на реалността.
Просто наблюдения, които ме карат да мисля, че се преувеличава със страшните диагнози, а не толкова да твърдя, че тя нарочно го прави. Сигурна съм, че със повече деца, посещаващи различни градини/училища вирусите често се разменят в къщи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #942 -: Май 21, 2014, 15:42:31 pm »
М-и, аз също не бих настоявала ако не беше този запек и реване докато ака. :(
Miriam, Георги не е фен и на соковете, и единствения източник на течност му е АМ. Чат пат се излъже за някой мл. вода, докато се усети, и започва бутането.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #943 -: Май 21, 2014, 16:45:40 pm »
ivanita, в предишни разговори по този въпрос повечето майки препоръчват да се въведат всевъзможни чаши за вода - с накрайник, със сламка, в бутилка с биберон, в малка чашка за лекарства... Каквото детето предпочете, стига да може да държи и да пие, с малко помощ. Това превръща пиенето на вода донякъде в игра. Дано намериш начин.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #944 -: Май 21, 2014, 18:22:33 pm »
, защото при посещение, това не можещото да диша дете е тичало из къщи така, че не са можели и да го преслушат. Струва ли ти се астма?! Никак не ми се вярва за 30-60мин да се възстанови до такава степен.
Ивана също тичаше и бяхме вдигнали ръце, понеже тичането и задъхването още повече провокират. Не за 30-60 минути, а за 1-2 минути се оправя с лекарствата. Като и го дадеш, отварят се дробовете и почва да диша.  Не ти е идвало до главата, затова така си мислиш.  Това свирене е толквоа типично, че не може лекар да го сбърка. Свирят дробовоете само при издишане. Не мога да кажа, че някой преувеличава с диагноза астма. Лека астма, тежка асма, като ти е на твоето дете, не мисля, че ти няма да викаш линейка. Както е лака, така като се остави и може да умре. Знаеш, че аз по приницп не съм от шашкащите се майки, дъжа си децата с температура по няколко дена, не се шашкам за всеки сопол и т.н. Но когато е сериозно, е сериозно. Астмата специално, дори и лека, винаги я приемам много сериозно, защото не знам дали ще си остане така или ще се влоши. Прави се   нещо още докато е лека, не се чака да стане по-зле. Мъжът ми понеже и той си е свикнал да има лека и все ми викаше защо сега и даваш лекарства, като почти нищо и няма. Ама аз давам, щото не ми се чака да видя дали ще и има. Миналата година едно момченце в квартала,  на 13 години, почина от астма. Била лека, не обърнал внимание, понеже цял живот си имал и си бил свикнал. Отишъл да играе баскетбол и се влошил и в болницата не могли да го спасят. Това неговото си е било истинска алергична астма, ама пак.
Според мен правилно е викала линейка, аз също бих викала за всеки случай. Тук не идват по къщите и за да не ходя всеки път до спешното се принудих да си купя машинка, която да и мери колко кислород има в кръвта и да знам дали сме за спешно или не сме. Ама колко майки са като мен и са го работили това и знаят - малко са. Повечето наистина имат нужда да викнат някого или да зведат детето някъде. Няма преувеличаване баш с тази диагноза, според мен. Та мислълта ми е не бъди толкова песимистично настроена, жената само тя си знае какво и е в къщи и колко безсънни нощи е имала да ги гледа дали не се започва пак. 

Иванита, а какви течности пие, само мляко ли? Айран примерно или някакъв сок не иска ли?


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #945 -: Май 21, 2014, 23:58:22 pm »
Здравейте!
Дъщеря ми е с АД и от известно време се борим с т.нар. атопична гънка под едното око и екзема на гънките над китката. До сега са ни изписвали Елоком за ръката и "Фусидин Н" за мазане под окото.
Ефекта беше временен и пак на ново. Притеснена съм за гънката под окото, с какво да мажа.
Може ли да мажа на това място с Бетноват в база и за колко дни? Някой ползвал ли е за мазане под око? Козметиката която използвам е на Eucerin- emoliant, а при остри фази Eucerin AtopiControl.
За областта около окото използвам и SVR  Topialyse, специално за очи.
Ще се радвам ако и д-р Бърди се включи по темата, за да мога да реша трайно проблема с окото!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #946 -: Май 22, 2014, 12:58:10 pm »
М-и, аз също не бих настоявала ако не беше този запек и реване докато ака. :(
Miriam, Георги не е фен и на соковете, и единствения източник на течност му е АМ. Чат пат се излъже за някой мл. вода, докато се усети, и започва бутането.

Ясно, аз също упорствах с течностите и плодовете само заради запека. По едно време си мислех, че това дете никога няма да пропие чиста вода. Сега пък като каже че ще пие вода и нищо друго не иска.  :D Не знам каква идея да ти дам - при нас сок раздереден с вода се пиеше. Сестра ми ми е казвала, че е правела на племенницата ми адаптираното мляко с повече вода поради същия проблем. Лъжичките мляко са си колкото за конкретната доза за съответната възраст, а водата е малко повече. Но на мен честно казано това не ми се видя много правилно, защото ако детето не изпие цялото количество, ще се лиши от нужните му калории. Дано намерите начин скоро.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #947 -: Май 22, 2014, 13:17:04 pm »
Иванита, аз бих давала повече АМ (не знам до колко е правилно, но бебетата на кърма не са ограничени от количество мляко, та мисля, че е правилно) и бих разнообразявала храната. Ще пропие вода когато му се пие на човека, мисля, че само да предлагаш ти е опция в този случай, даване на сок не съм практикувала при запека, с времето се наредиха нещата.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #948 -: Май 22, 2014, 19:19:20 pm »
Здравейте момичета!
 По спомени от писаното от др. Бърди, децата имат запек от недостатъчно приемане на мляко. Моите момчета не пиеха вода до 3 годишни, но буквално пиеха литри прясно мляко/ след 12 месеца минаха на обикновено мляко/.
Подкрепям м-и с даването на повече АМ, не можах да видя от постовете колко АМ приема за деня детенцето?

« Последна редакция: Май 22, 2014, 19:24:31 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #949 -: Май 22, 2014, 20:39:27 pm »
Моята майка и голямата ми дъщеря хващат запек от много мляко.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #950 -: Май 22, 2014, 21:09:19 pm »
Sinat mi go kurmeh do godina i dva meseca, i ot togava ne e opitval drugo mlqko (sega e na 2). Ne e imal nikoga zapek.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #951 -: Май 22, 2014, 22:49:10 pm »
Хмм, това с различните накрайници и биберони ми беше изхвръкнало от ума. Като че ли проявява интерес към шишето със сламка на баткото, та ще пробвам с това, с чашките и т.н. Аз също знам, че не е хубаво да се прави АМ с повече вода.
Приема около 400мл АМ на ден( през последните 2-3дни нещо е по-малко, ама то проблема си е отпреди). 2-3 дни го оставих почти на АМ и то на фризовом(уж за твърди изхождания), ама нямаше  ефект- уж 1 кутия изпи. Може би трябваше повече време. osi_10
Боби, , айрян не съм ползвала, но може и да пробвам. Другото, което си мисля е за обикновено прясно мляко- така или иначе е почти на годинка( брейй, кога мина тва време :lol: )
Мисля да купя сокове( съдържащи 1-2 плода) и да видя какво ще му хареса.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #952 -: Май 23, 2014, 00:35:20 am »
В Канада практиката е след 12 месеца се минава на класическо прясно мляко. Така както си е от пакета. :)

По принцип причината за запека си остава малкото течности, дори и при възрастните е така.
Иванита, друго ми хрумна, малкия движи ли се, знам че е малък, но дали е от постоянно движещите се, лазещи и пр. дечица? Повече движение също провокира дебелото черво да работи по добре.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #953 -: Май 23, 2014, 09:19:24 am »
Ema2, не е баш от най-подвижните, но не стои и в последно време кротко. Много иска да ходи, само да има някой кръст да го държи. Все си мисля, че ако лазеше, щеше повече да си стимулира перисталтиката.
Аз най-много се притеснявам да не почне за свързва акането с болка, че тогава ще я втасаме. :(


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #954 -: Май 23, 2014, 09:32:50 am »
Здравейте,
някой знае ли при деца колко е нормалния брой левкоцити на поле в урината?
Лабораторията е предоставила референтни стойности, но дали са същите при деца и възрастни /знам, че при кръвта не са/?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #955 -: Май 23, 2014, 10:22:44 am »
Здравейте,
някой знае ли при деца колко е нормалния брой левкоцити на поле в урината?
Лабораторията е предоставила референтни стойности, но дали са същите при деца и възрастни /знам, че при кръвта не са/?
   Аз лично за първи път чувам на поле да се дават резултати, вместо да ги изчисляват и да си ги дават стандартно на мл. Референтните стойности на левкоцитите при деца и възрастни са почти еднакви, така че това не го мисли. Но след като така ги дават ( на поле), те са го сметнали колко е нормалняит брой.  Те си знаят колко им е голямо полето .

П.П. Извинявай, редактирах се, не бях видяла, че за урина питаш. По принцип не би трябвало да имаш левкоцити там, ако няма инфекция, но ако има някакви референтни стойности, значи има някакво допустимо количество
« Последна редакция: Май 23, 2014, 10:34:56 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #956 -: Май 23, 2014, 21:48:48 pm »
 :D
ако пише единични левкоцити(или 1-2 на поле)е допустимо.
« Последна редакция: Май 23, 2014, 21:52:35 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #957 -: Май 24, 2014, 00:54:35 am »
Добра вечер, синът ми е на 2,6 години. Поради често боледуване така и не му е сложен 4ти прием на инфанрикс ( тетанус, дифтерия, коклюш, полиомиелит, хемуфилус инфлуенце). Бихте ли ме посъветвали, дали да му я бием сега ( 1 година след установения срок ) или да му се бие реимунизацията, която е на 6 годишна възраст.Доколко, според вас е висок риска от усложнения и в двата случая. Мен тази ваксина винаги ме е притеснявала. Личната лекарка не знае как да процедира, не знам към кого да се обърна за мнение
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #958 -: Май 24, 2014, 06:35:27 am »
 miss_charm, месля, че точно тази ваксина и на моят син му я слагахме на 2г. Той изкара боледуване, после педиатърът викаше да не е в сезона на болестите(може би да не хване нещо в коридора се е притеснявал) и отиде на 2г. Аз също се притеснявах да не даде страничен ефект, но всичко беше наред.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #959 -: Май 26, 2014, 09:21:24 am »
Благодаря за коментарите. Пишеше 2-3 левкоцита на поле, а реф. стойност е до 4.
Всъщност, аз за всеки случай му пуснах и стерилна, всичко е о.к., за радост.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin