0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #920 -: Май 16, 2014, 01:18:10 am »
Много е, да, но ако няма проблеми през останалата част от деня или през нощта е просто странно.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #921 -: Май 16, 2014, 03:16:47 am »
Май започвате да отказвате следобедния сън, на мен на това ми звучи. При положение че през другото време няма нищо и при положение, че урината ви е добре, а само следобяд става често, не мисля, че е възможно да е физиологично. Поне аз не съм чувала за такава болест, която да се проявявя само от 14:00 до 16:00 ;-).


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #922 -: Май 16, 2014, 11:35:14 am »
Боби,
Това беше първото нещо, за което се сетих. Обаче ме увериха, че той си спинка, после става, пиша и пак ляга и пак спинка. Не е просто да става и да се прави на интересен. Вчера поне само веднъж е ставал. Дано отшуми.

Поздрави!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #923 -: Май 16, 2014, 23:48:03 pm »
Искам да попитам къпете ли децата ,когато са болни от варицела .Още при появата на първите пъпки дали може да се облива със смрадлика -отвара .
Много е объркващо - едни казват да не се къпе ,други ,че може да се къпе.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #924 -: Май 17, 2014, 12:08:59 pm »
Смрадликата предполагам, че доста ще изсуши кожата. Тук съм чела за някакъв подходящ шампоан, но не съм запомнила какъв  :oops: потърси назад в темите.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #925 -: Май 17, 2014, 14:08:25 pm »
За някакъв шампоан с овесени трици и хладка вода ставаше въпрос.

Пробвай с търсачката! Ако не се справяш, кажи да помагаме!

Бързо оздравяване на детето!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #926 -: Май 17, 2014, 15:28:46 pm »
Аз го къпех, но само с вода. Дупето със сапун, тялото само обливах с душа. Косата не съм мила. Пъпките пръсках с джинджира алба (дано не греша името, цинкова история някаква). Бързо оздравяване.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #927 -: Май 17, 2014, 16:37:24 pm »
bianca99, Синът ми изкара варицела преди няколко седмици. За сърбежа на нас много ни помогна душ гела с овесено мляко на А-дерма. Той е от серията за атопичен дерматит. Къпех с него по 3-4 пъти на ден.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #928 -: Май 17, 2014, 17:41:47 pm »
Аз го къпех, но само с вода. ....   Косата не съм мила. Пъпките пръсках с джинджира алба (дано не греша името, цинкова история някаква). Бързо оздравяване.

И аз така. И аз ползвах алба, както и пудра.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #929 -: Май 17, 2014, 17:49:23 pm »
колко дни  излизаха пъпките при вашите деца

на кой ден беше най-силен обрива
« Последна редакция: Май 17, 2014, 18:09:44 pm от bianca99 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #930 -: Май 17, 2014, 20:35:41 pm »
колко дни  излизаха пъпките при вашите деца

на кой ден беше най-силен обрива
Мисля, че е индивидуално, но до третия предполагам е най-зле.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #931 -: Май 18, 2014, 22:35:15 pm »
при нас тъкмо си помислих "ох и това мина" и младежа се събуди "мамо, аз съм направо царя на калинките", та не мога да ти отговаря. до 5 дни мисля, но си е индивидуално.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #932 -: Май 19, 2014, 15:52:01 pm »
Момичета и д-р Бърди имам нужда от малко насоки, че съвсем се обърках  :?

Как се диагностицира бронхиална астма или астма?
Рая тази година направи едни бронхит, после ларингит, който отново мина в бронхит, после едно боледуване диагностицирано като вирус, със същата интензивност на кашляне, след това една пневмония, сега отново е уж с вирус, но отново се раздира от кашлица. Всичко това се случва през интервали от седмица до две.

Днес я водих на консултация с детски пулмолог и лекарката каза че има доста белези на лице, за да говорим за астма (не разбрах точно каква, но от тази която се израствала с времето?). Но преди да стигнем до там, иска да направим ПКК и ДКК когато Рая е здрава, както и да я прегледа когато е здрава и да направи някаква оценка на дишането й. Освен това каза, че астмата има връзка с АД. И нещо от "любимите алергии" спомена във връзка със състоянието на езика й в момента (той е нещо като обелен, на петна, не знам как да го обясня).

Не можах въобще да се концентрирам да питам и да чуя какво обяснява добре, защото Рая искаше до опустоши кабинета :)

Моля, който е минал по този път да ми даде някакви насоки: какво е точно това, как реално се диагностицира, имали още нещо което може да изисквам от лекарката като изследвания, как се лекува. Притеснявам се да не й поставят някоя измислена диагноза и без това много му се събра на детето.

Поздрави!


« Последна редакция: Май 19, 2014, 15:54:01 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #933 -: Май 19, 2014, 16:20:06 pm »
Не знам в България как е, но тук трябва да е направила 3 бронхита преди да започнат да ги наричат астма. Ивана я диагностицираха на това основание. Бяхме точно като вас близо година и после спря да ги прави. Сега преди няколко дена свиреше леко и и дадох вентолин, но не се беше случвало от 14 месеца, а и само с 2 дози вентолин се оправи, та мисля, че вече я израства.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #934 -: Май 19, 2014, 22:31:52 pm »
И тук е така за броя на бронхитите.
Познавам многодетна майка, която имам чувството, че нарочно си държеше болно най-малкото дете и често викаше спешна помощ, че да стигнат до потвърждаване на диагнозата.

пп Пропуснах да напиша, че има две по-големи диагностицирани и сякаш по часовник някое се разболява, че да минат Телка или да не им спрат парите.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #935 -: Май 20, 2014, 08:39:41 am »
Ох, значи докторката е права  :?
Миналия месец, когато беше болна, след ренгеновата снимка лекаря в спешното, който я разчете определи състоянието и като бронхит, но пък лекаря който я прегледа и ни прати на снимка го определи като пневмония, та мога да ги сметна за три бронхита.

Може ли да направи бронхит без да се чува нещо на слушалка?
Защото и двата пъти когато боледува и личната го определи само като вирус, реално състоянието й и кашлянето й бяха точно като при бронхитите и подобрението започва само след включването на атибиотик и вентолин.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #936 -: Май 20, 2014, 14:01:36 pm »
Ох, значи докторката е права  :?
Миналия месец, когато беше болна, след ренгеновата снимка лекаря в спешното, който я разчете определи състоянието и като бронхит, но пък лекаря който я прегледа и ни прати на снимка го определи като пневмония, та мога да ги сметна за три бронхита.

Може ли да направи бронхит без да се чува нещо на слушалка?
Защото и двата пъти когато боледува и личната го определи само като вирус, реално състоянието й и кашлянето й бяха точно като при бронхитите и подобрението започва само след включването на атибиотик и вентолин.

Не го е нарекла така, но щом ви е дала вентолин, значи е чула типичното свирене. Горе нещо не разбирам какво смяташ за 3. Пневмонията е събиране на течности в дробовете - може да се случи и без да има астма,а бронхитът е възпаление на бронхите. Отделни неща са и може да ги има заедно или поотделно. Ако астмата е алергична, е по-лошо, понеже честно не се израства. Лекарката ми каза обаче, че  ако е от заболяване ( примерно вирус), има тероия, че чувствителните деца я израстват, понеже като растат им се разширяват дихателните пътища и възпалението не засяга така, че да започне да ги затваря. Така че не бързай да се притесняваш, следи си детето, давай си вентолин когато има нужда, но знай, че е много вероятно да е временно.

м-и, това както и да го правиш, няма да можеш нарочно да го направиш. Ти твоето и да го държиш болно, няма да започнат да му свирят дробовете при издишане, както примерно и на малката ми дъщеря. Но почнат ли да свирят, значи се стягат дихателните пътища и това се чува на слушалка, а понякога и без нея. Не можеш да си го измислиш.
« Последна редакция: Май 20, 2014, 14:16:37 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #937 -: Май 21, 2014, 08:05:19 am »
Ами не знам Боби, трето поредно детенце, може да имат предразположение, може би просто е дала шанс да се усложнят състояния или след първия път е по-лесно да се случи. Факт е, че като двете по-големи са прекарали година без боледувания, тя направи всичко възможно да минат повторно ТЕЛК, защото имали астма.
radosttinka предполагам, че самото диагностициране не е проблем (колкото  и страшно да звучи, предполагам, че просто при разболяване ще се има предвид) , може би има начин да се подпомогне израстването  :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #938 -: Май 21, 2014, 08:23:28 am »
Ами не знам Боби, трето поредно детенце, може да имат предразположение, може би просто е дала шанс да се усложнят състояния или след първия път е по-лесно да се случи. Факт е, че като двете по-големи са прекарали година без боледувания, тя направи всичко възможно да минат повторно ТЕЛК, защото имали астма.
radosttinka предполагам, че самото диагностициране не е проблем (колкото  и страшно да звучи, предполагам, че просто при разболяване ще се има предвид) , може би има начин да се подпомогне израстването  :?
Аз не знам подбудите и да минат на ТЕЛК, но ако там са заключили, че има астма, вероятно има причина или има достатъчно документация. Не знам как е дала шанс да се усложнят, то детето ти като не може да диша никой нормален родител няма да го остави да го гледа дали пък няма да стане по-зле и да спре да диша.  А проблемите с дишането стават бързо, не е като да е нужно да са болни няколко дена. Аз един ден оставих Ивана здрава на градина и следобяд стигна до болница с някакъв вирус и с опасно ниско паднал кислород, та дори лекарката се уплаши и после се наложи да спи в болницата. Това го стигна в растояние на няколко часа и нищо не и помагаше докато не и дадоха стероиди в болницата.   Та мисълта ми е че много бързо става.
 А това, че и трите имат не е много странно. На моя позната и двете деца имат, хем са с голяма разлика и големият е вече 8 годишен ако не и повече, но скоро сложи снимка как и двамата са на инхалации. На мими26 и двамата също имаха подобни проблеми. То си е генетично, нормално е членовете на едно семейство  да имат по-голям шанс да си приличат в това отношение. У нас мъжът ми получава подобно свирене от алергия. Децата за сега не са алергични, ама ето на Ивана пак там и е чувствителното място.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #939 -: Май 21, 2014, 09:19:39 am »
Момичета, дайте ми идея как да накарам малкия да пие вода. :( Голяма борба пада. До преди  1-2 седмици успявах да му дам малко със спринцовка, но сега взе да се върти наляво надясно и стана направо мисия невъзможна. С това непиене си е постоянно със запек, който не мога да овладея дори с разхлабващи храни.