0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #900 -: Април 29, 2014, 16:28:34 pm »
Благодаря, Блу  :). Ще изчакам да видим има ли го в Гърция и ако там също го няма, най-вероятно ще те помоля за съдействие.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #901 -: Април 29, 2014, 20:56:31 pm »
Докторе и момичета, издирвам едно кремче, което успокоява и облекчава АД на племенницата ми. Става въпрос за Атопиклер http://apteka.framar.bg/30016855/%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D1%80-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-40-%D0%B3%D1%80-. Никъде не го намираме, явно вече не се внася. Доктор Бърди, продава ли се в Гърция и със същото наименование ли е?
Можеш да провериш какво  генеричното име ( пише активна съставка някъде) и дали някой не произвежда същото, но под друго име.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #902 -: Април 29, 2014, 22:29:16 pm »
Др Бърди, момичета- помагайте
От много време де борим със запек, детето е на 2г6м, яде всичко, особено много прясно мляко с овесени ядки, единствено зеленчуците ги отказва. Пробвахме първо Дуфалак-пи го около месец и почна да се изхожда всеки ден но 2 седмици след като го спрях пак започна запека.
Отидохме на  гастроентеролог, според който детето е добре, няма място за притеснение, да пие Фрутилакс 2*2 ч.л. ОК, започнахме сиропа. След доста продължителен прием започна отново да се изхожда всеки ден и тъкмо си мислех че проблема е решен и сега пак е със ужасен запек, наложи се да ползвам Релаксит няколко пъти, изпражненията са твърди като камък.
Кажете как да се справя, какво пропускам
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #903 -: Април 30, 2014, 00:48:56 am »
Моето прави запек от повечко прясно мляко, но не съм и го спирала, а започнах да давам кисело мляко всеки ден и се оправи, макар пак да има моменти да е по-запечена, но не е като преди. Не знам при вас дали ще действа, но по принцип киселото мляко регулира много от подобните проблеми, от разстройство до запек.

П.П. Аз давам кисело мляко с овесени ядки, много го обичат и двете.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #904 -: Април 30, 2014, 12:45:20 pm »
Lioni_R, ние (със съпруга ми) за съжаление имаме доооста богат опит със запека. Нашето момче от раждането си (кърмих го само няколко дни и по мед. причини се наложи да престана) до към 3г. възраст беше с проблемно изхождане. В началото мисля беше от адапт. мляко. Правехме клизми на всеки 3,4,5 дни. Аз лично се притеснявах да му давам постоянно Дуфалак в кърмаческата възраст. После като поотрасна вече започна да разбира и като има по-твърди изпражнения се стискаше за да не го заболи и така на практика си направи съвсем хроничен запека. Но на тази възраст просто нямаше как да му се обясни. Гастроентерологът ни беше казал освен Дуфалак (по схема) да даваме преди всяко ядене или плодово пюре или пресен плод, също като стане от сън плодов нектар (сок с поне 50% плодово съдържание), да не даваме ябълков сок (ябълката като плод не е проблем), но сокът запичал. Слава Богу с времето го израстна този проблем, но пак си има склонност да се запича. Прави ми впечатление напоследък (това което и Боби пише), че откакто подквасвам истинско, сурово краве мляко (от млекомат, или ако имате друг сигурен източник) перисталктиката както на детето, така и моята (аз също имам склонност към запек) се повлиява много добре. Дори когато съм го тъпчела горкото дете до припадък с какви ли не плодове по всяко време на деня, не е бил толкова редовен, както сега от киселото мляко. Иначе и сега като видя зОра давам Дуфалак, правя масаж (по часовниковата страна и крачетата въртим на колело). После като каже, че му се ходи и нещо се застои в тоалетната - четем книжки, гледаме илюстрациия (за да не мисли за евентуална болка и да спре да се стиска) и в повечето случаи се получават нещата. В мнооого краен случай - преди слагахме глицеринови свещички, но вече май е голям и не му действат, та ползваме детски Бизалакс, но това е 1,2 пъти годишно. На Бизалакса допреди няколко години пишеше, че е за деца над 6г., а сега като купихме пише, че е за деца над 2г. - много ми стана странно. Много е тежка понякога борбата със запека, но дано при вас да се оправи бързо положението! Весели празници на всички!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #905 -: Май 02, 2014, 08:55:53 am »
Ще пробвам с киселото мляко, тя не го обича много но ще се наложи.
Момичета, ние имаме и друг проблем- срастване на срамните устни или така наречените синехии. Много е гадно това нещо, до сега два пъти я разлепваме с хормоналния крем Ое Колп но се притеснявам да го използвам трети път, мажа я с македонска мас но гледам че пак е тръгнала малка ципа. Имала ли е някоя мама такъв проблем с детето си и как се справяте?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #906 -: Май 02, 2014, 17:11:24 pm »
Момичета, как давате на малко по-големите бебета лекарства?
При всеки опит да дам на дъщеря ми нещо през устата, повръща. Разреждам с малко вода, понякога става, понякога не.
В чудо се виждам вече, за една седмица - втори път е с 39градуса и немога да я сваля Т само със свещички, защото след 2 часа пак е в тавана.
HELP!!!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #907 -: Май 02, 2014, 18:27:04 pm »
Ох, и ние имахме такъв проблем. Не можехме да дадем дори нурофена и панадола, а уж са сладки и ароматни. Принуждавахме се да разтваряме в равни части компот и вода.Около 1-1,5 години пиеше тази смес с шише-с някакъв по твърд накрайник и по-голям отвор.После слагахме в данонино -любим десерт тогава,разбърквахме добре и с лъжичка.Това е нашия опит, друго не мога да се сетя.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #908 -: Май 02, 2014, 18:48:21 pm »
Оливия, няма ли какво да и дадеш срещу повръщане първо?


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #909 -: Май 02, 2014, 19:56:42 pm »
Боби, тя повръща от самото лекарство иначе - не.

А пие само мляко и вода, и ми е трудно да прикрия друг вкус в тях. Днес опрях до хексалгин и давах залче хляб  с масло и капка лекарство. На четвъртата хапка отказа...а Т персистира!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #910 -: Май 02, 2014, 20:10:12 pm »
Пробвай с данонино, подходяща храна е за тази възраст или някакъв йогурт с плодове, които обоча.Разбира се,ако не го е яла до сега,няма гаранция, че ще го хареса.Но може да се опита.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #911 -: Май 02, 2014, 22:24:05 pm »
и йогурт не яде :?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #912 -: Май 02, 2014, 22:28:45 pm »
Ако обича сокчетата в кутия със сламка -изсипи повечето от сок и сложи вътре сироп
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #913 -: Май 02, 2014, 23:13:02 pm »
Моят син не е повръщал, но ги отказваше. В един момент открих, че не са толкова гадни и като не го насилвам ги приема лесно.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #914 -: Май 03, 2014, 01:00:52 am »
В чаена лъжичка мед или сладък сироп. Сега са големи и ме знаят, обаче го пият доброволно. Веднага след като дам лекарството предлагам нещо любимо сок, каквото искат. Педиатърката им от бебета ме бе научила как с пипетата да давам лекарството, така че да не го изплюят.
« Последна редакция: Май 03, 2014, 01:03:07 am от *vera »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #915 -: Май 03, 2014, 07:19:58 am »
Благовест е същия.  от тръшкане и рев повръща. Номера със сока при нас не проработи - в едно капи 1 хумана електролит например я усети и не пожела :x :D а уж с вкус на банан.
Аз давам всичко със спринцовка от панадол/ нурофен преди ядене., защото иначе всичко отива на пода. Даже имам една от Биозин кидс, която е с тесен отвор( като обикновените), заклещвам му главата и на порцийки му давам, после давам вода/ сок, или го забаламосам с нещо. Ако до 2-3мин. не повърнал значи всичко е ок.  :wink:
Сега като искам да му дам нещо минава номера с въпроса дали да го дам на Гоги/баба, дядо..... Отговорът е НЕ, и ще не ще отвори малко устата и му давам :)
Когато имаше разстройство тези смекти, хидра сек ги разтварях в 1ч.л. и се молех да отвори устата
( е някой го държи) и да набутам нещо. Къде влезе, къде не - или в 1 л. с мляко, което не знам дали е правилно, ама


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #916 -: Май 03, 2014, 10:38:03 am »
Благодаря ви на всички за отговорите.
Засега вариант подобен на Иванита, работи - преди ядене, на порцийки със спринцовка.
Иначе Иви не приема нищо, в което има добавена захар. Не пие дори прясно изцеден сок по собствено желание - чиста вода и прясно мляко. Кисело хапваше преди, но сега е в период на нехаресване.
Пазете се, грипа е кошмарен и повтаря!!!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #917 -: Май 15, 2014, 12:24:19 pm »
Д-р Бърди и момичета,
Моля за съвет! Момченцето ми е на 3 год. и 3 месеца. От около седмица започна да се буди и пиша начесто  по 3-4 пъти по време на следобеден сън. През останалото време на денонощието всичко е наред. Няма някакво видимо възпаление на чурката, урината е светла и без мирис. В понеделник пуснахме стерилна урина и всичко е ОК. Личната изписа Бисептол, но честото пишане продължава.
Каква може да е причината?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #918 -: Май 15, 2014, 15:10:31 pm »
Ако това е само по време на обеден сън, който е след обяда, единственото обяснение за мен е, че пие много течности по време на обяд.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #919 -: Май 15, 2014, 17:12:56 pm »
М-и,
Няма промяна в приема на течности. А и да става по 3 - 4 пъти .... това е прекалено. Причината се крие някъде другаде.
Дано д-р Бърди се включи с мнение.

поздрави!