0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #640 -: Януари 24, 2014, 12:13:15 pm »
Миналата година и моя син беше така. Нищо му няма, а кашля. Спрях го от ясла, направихме всякакви изследвания и всичко беше ОК. Той си беше жизнен, хранеше се нормално и нямаше симптоми на болно дете. Лятото отидохме за една седмица на море, след това при баба си на планински въздух и всичко отшумя. Така и не разбрах каква беше причината за кашлицата, но явно смяната на софийския климат му се отрази добре.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #641 -: Януари 24, 2014, 14:17:06 pm »
Ники, мисля, че добре си се ориентирала. Давали ли са и` капки за алергия?
Не са правили курс с противоалергичен медикамент. Аз им предложих първо МБ да пуснат, пък да видим там какво ще излезе.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #642 -: Януари 24, 2014, 18:12:32 pm »
"Курсове" с противоалергични не се правят.
Това са практики  "а ла Мустаков", но това не работи. А и не се прави така.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #643 -: Януари 24, 2014, 18:19:37 pm »
Моля за съвет!

В понеделник, вторник и сряда малкия вдигна по веднъж т 38, с лаеща кашлица и хрема, четвъртък вдига до 37.3, но кашлицата беше през две минути, пак лаеща.Давам флудитек, виброцил, гентазон, куик и витамини.
Водихме го на преглед вчера, лекаря се притесни и направи снимка, няма нищо на нея   , гърди и гърло чисти.
В петък в 2. часа вдигна т 39.1 и в 10. часа т 38, и почти не кашля.

Да почвам ли предписания антибиотик вече?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #644 -: Януари 24, 2014, 20:55:22 pm »
"Курсове" с противоалергични не се правят.
Това са практики  "а ла Мустаков", но това не работи. А и не се прави така.
Какво препоръчвате, Докторе?
МБ добре ли е за начало?

п.п Радвам се да Ви видя и благодаря за отделеното време!
« Последна редакция: Януари 24, 2014, 20:59:22 pm от Ники »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #645 -: Януари 25, 2014, 00:13:01 am »
* изследвания за трета сливица
* носни и фарингеални посявки.
* снимка на Бял дроб ( с оглед продължителността на симптомите)

Ако всичко е негативно- или остатъчна кашлица или астматичен бронхит. Курс ( КАРТЪК) с Фликсотайд и по-нататъшна преценка за нужда от АБ лечение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #646 -: Януари 25, 2014, 09:36:27 am »
Ще им кажа да действат.
Благодаря, ще пиша като излезат резултатите от изследванията!

Като съм започнала с въпросите и още  един да задам.
Дъщеря ми за 6 месеца три пъти прави отит. При второто боледуване заедно с вас лекувах. Тртия път дадох насоки на УНГ за атибиотика, изисках чести прегледи през ден  :P
Мога ли да направя нещо за ушите или както ми каза УНГ - Ще си я удря там  :(
« Последна редакция: Януари 25, 2014, 09:49:35 am от Ники »

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #647 -: Януари 25, 2014, 15:08:49 pm »
Здравейте :)
Рая е с ларингит, освен ужасната кашлица и зачервеното гърло, всичко друго е ок - няма температура, има апетит, жизнена и игрива. Порових се малко в старите теми и останах с впечатлението че, често се случва децата да направят ларингит заедно с обикновено вирусно заболяване и няма нужда от специално лечение, освен ако не се случи нещо друго. И в рамките на няколко дни кашлицата трябва да започне да отшумява.
Правилно ли съм разбрала  :wink:
Личната изписа разни хомео-тинтири-минитри (стодал и хомеожен), фенистил капки и инхалации. Каза, че на този етап няма нужда от АБ.
Но Рая като започне да кашля... и косата ми се изправя.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #648 -: Януари 25, 2014, 16:14:44 pm »
Радостинка, към ларингита е добре да се подхожда със специално внимание и да се следи ситуацията. Обикновено денем нещата са ок и като стане 12 през нощта, ти иде да танцуваш с вълците. Пиша го, защото често кризите са през нощта може да се стигне до спазъм и задушаване. Лежали сме два пъти в болница за това.
В Бг дават антихистамини, при вас са изписали фенистил. Аз съм давала или фенистил или зиртек.
Също напоследък за ларингита на сина му добре му понася синекод сироп, но си е до преценка на лекаря. Защото от един момент нататък кашлицата от лаеща става по-влажна и са ни сменяли сиропа с нещо отхрачващо. Често сме минавали без АБ.
Дексаметазон съм давала при критични ситуации и сме оттървавали болницата.

Вчера бяхме при нашата лекарка и двамата са с кашлици и отидох, точно защото вчера сутринта беше лаеща и при двамата. Назначи им антибиотик и на двамата - клацид.  Кашлицата се обърна на по-влажна, само рано сутрин е по-дрезгава. Така са от втори ден и ми се стори рано за АБ, за сега давам само сиропа за отхрачване и наблюдавам и чистя сополи.

Докторе, четох в нета, но не разбрах клацид и сумамед едино и също ли е? Видях, че акт.вещество е различно, но са от една група, а дъщеря ми е правила много тежка уртикария от сумамед и не посмях да го дам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #649 -: Януари 25, 2014, 17:23:22 pm »
Заради ларингит и моят син има един болничен престой. Даваха му сироп Мукоплант Лека нощ, май за всеки тип кашлица се води, защото не го смениха до края на лечението и ни го изписаха за долекуване дори. Не знам дали само от него би имало полза, защото като го заведох в болницата беше повърнал заради храчките и започнаха и АБ.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #650 -: Януари 27, 2014, 19:59:07 pm »
Да ви питам, знаете ли колко пъти може да се удължава болничен?

Взех миналата седмица 7 дни като кашляше малкия, но ще пием антибиотик тази седмица и удължих болничния с още 7 дни, и ми се иска след това поне още седмица да си стоим да се закрепи.

Имам ли право на още удължаване и с колко дни?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #651 -: Януари 27, 2014, 21:41:27 pm »
* изследвания за трета сливица
* носни и фарингеални посявки.
* снимка на Бял дроб ( с оглед продължителността на симптомите)

Ако всичко е негативно- или остатъчна кашлица или астматичен бронхит. Курс ( КАРТЪК) с Фликсотайд и по-нататъшна преценка за нужда от АБ лечение.
Посявките са пусати днес
Вчера вдигна Т, днес е водена на лекар. Вируса, който върлува в момента не я подмина. Протича с Т и кашлица.
Изследванията за трета сливица са ги оставили за след възстановяването от вируса по препоръка на педиатъра. Правилно ли е?
Снимка на бял дроб сега ли да направят или като оздравее?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #652 -: Януари 28, 2014, 12:50:12 pm »
С оглед оплакванията и миналото време, може и сега да направят снимката.
Ако би било остро, снимката разбира се е в зависимост от нуждата ( какво се чува, как е детето и т.н.)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #653 -: Януари 28, 2014, 13:00:44 pm »
Да ви питам, знаете ли колко пъти може да се удължава болничен?

Взех миналата седмица 7 дни като кашляше малкия, но ще пием антибиотик тази седмица и удължих болничния с още 7 дни, и ми се иска след това поне още седмица да си стоим да се закрепи.

Имам ли право на още удължаване и с колко дни?
Силванче, на мен не ми даде личната повече от 14 дни каза, че не можело трябвало на комисия да се ходи, но пък разбрах, че ако болничният се води за гледане на дете, после можеш да си вземеш за себе си!Питай личната си лекарка!Дано да се оправите бързо!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #654 -: Януари 28, 2014, 14:45:47 pm »
Ако след болничен за гледане на детето се вземе за болест на майката, без да има между тях поне 1 отработен ден, мисля, че това би създало проблем - поне на мене ми отказаха да ми платят втория болничен преди няколко години. Не знам дали има промени в нормативната база, но тогава беше така - проверих и имаха основание за съжаление. Така че - внимателно обсъди с лекаря, който ще дава втория болничен, ние с моя бяхме пропуснали това нещо покрай варицелата, която след детето споходи и мен и така се лиших от парите за моя болничен. Ако законите са още същите - вариантите са или продължение от лекарска комисия или да отидеш 1 ден или колкото там е нужно според правилата, за да има интервал между двата болнични, иначе НОИ го тълкуват като продължение, което не е издадено от лекарска комисия и отказват да платят.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #655 -: Януари 28, 2014, 19:52:55 pm »
Да питам:болничен за гледане на дете от кой се взима?От педиатър,или от личния лекар на мама или тате?
Не ми се е налагало до сега....


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #656 -: Януари 28, 2014, 20:04:42 pm »
от личният лекар на майката, той се издава на твое име
при нас в случая лекаря е един и същ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #657 -: Януари 28, 2014, 22:02:42 pm »
Мини, тъй като лекарят ви е един и същ си останала с впечатление, че твоят го е издал.
На мен болничен за гледане на дете ми го издава лекарят на детето.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #658 -: Януари 29, 2014, 09:20:56 am »
Лекарят на детето издава болничния за гледане на дете.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #659 -: Януари 29, 2014, 09:30:38 am »
Личният лекар на детето издава болничен, а не този на родителя.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin