0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #440 -: Ноември 22, 2013, 14:17:59 pm »
Докторе, момичета, ще съм ви благодарна ако се включите и споделите на какво би се дължал подобен вид обрив.
Преди няколко дни се появиха 1-2 пъпчици, на които не отдадох значение (и преди се е случвало), но не в такъв мащаб... Основно са в областта на корема и гърдите, но има и по крачетата няколко...

Предстои ни дълго пътуване утре сутрин и по закона на Мърфи ....
Благодаря предварително!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #441 -: Ноември 22, 2013, 14:31:32 pm »
Аугментин/Зинат са най-добрия избор в случая.

Да включа един от тях като втори антибиотик или да сменя Панцеф-а?

Днес е спокоен, игрив, с апетит. До този момент температура няма. Не се е оплаквал от болки в ушите.
От днес сутринта започнах да давам втора доза Панцеф, като един от двата варианта, препоръчани вчера от УНГ специалиста. В шах съм, наистина, не мога да спра да се чудя кое е правилното решение. Също така, вчера докторката УНГ каза да спирам да капя капки за уши от днес. Струва ми се странно - при все че лекуваме уши, не трябва ли да слагам и капки или само антибиотик стига?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #442 -: Ноември 22, 2013, 22:25:43 pm »
vaci, моето мнение е да ви види лекар!

Ще споделя с теб, че моите две деца миналата година точно това време бяха с варицела.
При Митко мина много тежко със силно изявен обрив с връх, висока Т и всичко
което се описва в по-тежките случаи.
Калина беше някакъв божествен баланс след него с 10 пъпки съответстващи на тези от фотосите.
Без температура с хипер енергия и никакво залежаване, треска и проблеми. Много леко.
Но подчертавам, аз не се наемем да коментирам със самочувствието на лекар,
да доверявам се на инстинкта си, но за нещо така сериозно като съмнение за шарка потърси мнението на вашия педиатър!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #443 -: Ноември 22, 2013, 23:22:05 pm »
Мише, благодаря ти много за отговора. За съжаление утре сутрин летим... Няма температура, не личи да я сърби, не се е чесала... Някои от пъпчиците са от поне седмица и вече загарят...

Пропуснах да добавя, че Емма е вече ваксинирана против варицела. Възможно ли е все пак да се зарази?

Др Бърди, какво е Вашето мнение?
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 23:28:18 pm от vaci »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #444 -: Ноември 22, 2013, 23:38:15 pm »
Hot tub фоликулит, вероятно псевдомонас/ стафилокок? ( пустули на еритематозна база).
Ако не е варицела, но за това трябва да видя от близо.
Може да има варицела при ваксинирани... но без т-ра, обриви и на други места? не знам... без да видя.

Вие бяхте с детето с Аденовирусната инфекция и перфектните изследвания от УК, или греша??
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 23:42:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #445 -: Ноември 22, 2013, 23:49:09 pm »
Да, Докторе, ние сме.

Тя ходи на плуване, дано е този вид стафилокок, ако е варицела, не ми се мисли (аз нямам имунитет)...
Ще погледна утре сутрин отново какво е положението и дали има изменение...

Да добавя, това, което ми направи впечатление, е че някои от пъпчиците са с бели връхчета (като акне), и след дни връхчето изчезва, пъпката се смалява и изчезва/загаря. Не са били гнойни (с прозрачна течност)...
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 23:53:01 pm от vaci »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #446 -: Ноември 22, 2013, 23:56:39 pm »
Hot tub фоликулит, вероятно псевдомонас/ стафилокок? ( пустули на еритематозна база). Не е задължително да има гной... .
Къде плувахте??  8O  :wink:
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 23:59:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #447 -: Ноември 23, 2013, 00:23:34 am »
Дано да е така!

Плуваме редовно (всяка седмица) откакто навърши 7 месеца. :) в басейн в едно училище. Но за първи път се появява такъв сериозен обрив (с изключение на възпалената екзема през лятото).

Благодаря Ви отново за бързото включване, Докторе!
« Последна редакция: Ноември 23, 2013, 00:41:05 am от vaci »


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #448 -: Ноември 23, 2013, 08:35:46 am »
Докторе, тази сутрин няма промяна в броя на пъпките (от вчера), някои остават дори без връхчета (като петънца по кожата). Дано е този вид стафилокок!!
Ако да, да третирам ли с нещо? Фусидин?
Благодаря предварително!


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #449 -: Ноември 23, 2013, 11:06:44 am »
Фусидин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #450 -: Ноември 23, 2013, 12:54:49 pm »
Здравейте, някое от децата, които сменят зъбки имали ли са температура с 6-тите /първите постоянни/
От четвъртък вечер на периоди 8-12 часа, се появява една температура от 37-37,3 С. Вчера цял ден нямаше, преди да легне вдигна пак, водих на лекар казват че може да е вирус. Имаше едно по-рядко изхождане, и след това няколко оплаквания от болки в коремчето. Сега вече не се оплаква, но пак има температура. Като беше малка така вадеше кътниците.
Преди това беше с хрема и кашлица, но се разминаха нещата. Двама лекари потвърдиха, че гърдите са чисти. Прикашля от време на време още.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #451 -: Ноември 26, 2013, 22:25:24 pm »
Яна, напоследък на някалко пъти дъщеря ми има неразположения температура, нервност, епизодични редки изхоодания точно както  като беше бебе и пробиваше зъб.  Даже се чудих защо напоследък е така, та тя ми е по здравата от двамата. Миналата седмица с изненада открих, че почти едновременно са прорастнали три кътника. Маже и съвпадение да е
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #452 -: Ноември 27, 2013, 09:28:13 am »
Александра почти ги изкара всички 6ти кътници, но температура не е вдигала, не съм забелязала и други неудобства, освен малък дискомфорт като ядеше от време на време.

Обаче имаме друг проблем сега - на първите постоянни отпред, които вади сега отдолу има жълти петна, все едно във венеца са й влезли обвивки от пуканки. Все още дори не знаем размера, защото не са се показали изцяло. Най-вероятно е от удара преди 4 години и половина когато си счупи двата горни предни зъба. Ще поизчакам още малко и ще почна да се паникьосвам докато ни дойде часът при доц. Маркова. :?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #453 -: Ноември 27, 2013, 11:29:40 am »
Благодаря ви, момичета  - явно има и нещо от зъбите. Вероятно пада имунитета и това води и до неразположения.
При нас се оказа, че има и възпаление на синусите и започнахме Аб. Изнудих докторката да изпише този, който знам че най-добре действа на детето и слава богу точно за 2 дни всичко се оправи. Вече няма търпение да се връща на училище!
Сия, стискам палци да няма нищо притеснително!!!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #454 -: Ноември 27, 2013, 13:44:11 pm »
При повръщане и разстройство какво давате, капки вомитосхил и глобули вомакур предполагам, и стандартните хидрасек, ал110 и сухари.

На сестра ми лекарката е на мнение, че при такъв вирус трябва да се остави детето да си дриска да може да се изчисти вируса, като разбира се да се следи за обезводняване, но не и да се тъпче с хидрасек.

На какво мнение сте?Имате ли наблюдения относно продължителност и обем при варианта да не се дават затягащи медикаменти, и варианта да се дават?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #455 -: Ноември 27, 2013, 14:21:06 pm »
Силванче, зависи колко дни е разтройството.
В Канада например няма лекарства за разстройства при малки деца.
Аз не съм давала нищо, освен един разтвор, нещо като сок, не си спомням какво точно беше. Не беше лекарство.

Изчакайте малко 1-2 дена и после пак се консултирайте с лекар.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #456 -: Ноември 28, 2013, 01:16:44 am »
Силванче, зависи колко дни е разтройството.
В Канада например няма лекарства за разстройства при малки деца.
Аз не съм давала нищо, освен един разтвор, нещо като сок, не си спомням какво точно беше. Не беше лекарство.

Изчакайте малко 1-2 дена и после пак се консултирайте с лекар.



Кажете го! Повторете го!
Аз не мога... вече 5 години го пиша все същото... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #457 -: Ноември 28, 2013, 02:29:52 am »
Силванче, когато е с разстройство и повръщане, аз давам електролити на "Хумана" и в общи линии следя да не се обезводни. За повръщането - свещички "Вомакур", когато стомахът се успокои достатъчно, за да може и нещо през устата да поема - натриев цитрат. Храна в такива случаи - нито той иска, нито аз предлагам. Като се освести - внимателно захранвам, по малко и гледам как му понася.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #458 -: Ноември 28, 2013, 10:20:18 am »
Само да допълня, че лекарствата при разтройство не лекуват, те просто подобравят симптомите. Много честа причина за диарията са вирусни инфекции. Те също могат да предизвикат и повръщане.
За това и от диета няма полза, защото причината не е в храната. Друг е въпросът, че при тези състояния се губи  апетит.
Основното е течности и наблюдаване на детето.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #459 -: Ноември 28, 2013, 15:23:30 pm »
Здравейте! Обръщам се към Вас с молба за съвет. Детето ми е на 5 г., посещава ДГ и естествено е с постоянни секрети в носа и гърлото, които го дразнят и все си прочиства гърлото или прокашля. Пуснах носен и гърлен секрет и се изолира S. Pneumoniae  и на двете места.  Според АБ, бактерията е чувствителна на: Penic, Ampicilin, Amox/Clavul, Ampic/Sulbactam, Cefuroxime, Ceftriaxone, Azithromycin, Clindamycin, Doxyc, Levofloxacin. Моля,  посъветвайте ме кой АБ би бил най-подходящ в случая.
Благодаря!

П.П. Др. Бърди, аз съм от активно четящите, но не пишещи потребители и искам да изкажа своята огромна благодарност за труда Ви във форума. С много четене  на Вашите мнения през годините съм се справяла с доста ситуации около моите деца.  Благодаря Ви от сърце! Бъдете здрав!