0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #920 -: Май 01, 2014, 18:44:45 pm »
Здравей Денис,
вчера ми беше 7 ден от МЦ и бях на преглед и се видя в д.я. фоликул-1,66см и матка Е-6,9мм.Лекарката ми каза от този петък до други петък контакти поне през ден и да отида на 20 ден от МЦ да видим дали е минала о. На теб как ти се виждат нещата добре ли са?Защото доки каза че всичко е идеално.Благодаря предварително за отговора  :)

Само един фоликул ли имаше?
Колко дни средно е МЦ при теб?
Стойностите са малко и ми е трудно да преценя, но ако спазваш правилата на измерване БТ е висока за ФФ и на 7 ден от МЦ да има фоликул почти 17 мм е малко съмнително - повече ми прилича на задържан фоликул от миналиия МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #921 -: Май 02, 2014, 21:42:37 pm »
Здравей денис може ли да ми погледнеш графиката но не дали съм имала О а за самата температура че ми е висока от първата фаза на цикъла досега не е била така била си е ниска в началото според теб какъв е проблемът.Започнах да спортувам от месец вече и правя и коремни преси възможно ли е от това да е и приемам витамини повече и започнах да качвам мускулна маса и килограми което е добре
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #922 -: Май 03, 2014, 19:05:32 pm »
Здравей денис може ли да ми погледнеш графиката но не дали съм имала О а за самата температура че ми е висока от първата фаза на цикъла досега не е била така била си е ниска в началото според теб какъв е проблемът.Започнах да спортувам от месец вече и правя и коремни преси възможно ли е от това да е и приемам витамини повече и започнах да качвам мускулна маса и килограми което е добре

Графиката е добре дотук, БТ си е нормална за ФФ - не виждам нищо обезпокоително
Спортът не оказва влияние на БТ, но е много полезен за организма и правилното му функциониране
Браво yahoo_33

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #923 -: Май 03, 2014, 23:20:48 pm »
Благодаря денис спорта е хубаво нещо дори да забременея пак ще спортувам но по умерено.Спорта е здраве спортувайте и ще се почуствате по добре
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #924 -: Май 04, 2014, 15:10:06 pm »
Здравей денис според теб кога е О днес дали имаме шанс
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #925 -: Май 04, 2014, 17:15:05 pm »
Здравей денис според теб кога е О днес дали имаме шанс

По графика не може да се прецени кога ще бъде О.
Действайте поне през ден, докато БТ се повиши още малко и се задържи висока

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #926 -: Май 04, 2014, 23:15:29 pm »
Имах предвид дали е минала О според теб или ще настъпи скоро
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #927 -: Май 05, 2014, 12:26:13 pm »
Денис, моля те за коментар на графиката ми. Достатъчна ли е разликата в температурите на двете фази? Обикновено през циклите, които съм засичала до сега е около 0.4 градуса.( меря орално и затова е ниска самата температура като цяло).Вторият ми въпрос е- след като днес ми дойде, лутеалната фаза ми е била 13 дни, нали така излиза? Или в лутеалната фаза влиза и първи ден на нов цикъл? И последно - възможно ли е ову да е настъпила още на 16ти ден? Благодаря :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #928 -: Май 05, 2014, 16:21:51 pm »
Имах предвид дали е минала О според теб или ще настъпи скоро
Графиката дотук не показва да е имало О.
Дали ще има О. -  никой не може да ти каже
Дано да има - стискам палци за това yahoo_33

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #929 -: Май 05, 2014, 16:28:03 pm »
Денис, моля те за коментар на графиката ми. Достатъчна ли е разликата в температурите на двете фази? Обикновено през циклите, които съм засичала до сега е около 0.4 градуса.( меря орално и затова е ниска самата температура като цяло).Вторият ми въпрос е- след като днес ми дойде, лутеалната фаза ми е била 13 дни, нали така излиза? Или в лутеалната фаза влиза и първи ден на нов цикъл? И последно - възможно ли е ову да е настъпила още на 16ти ден? Благодаря :)

О. може да е била на 16/17 ден от МЦ.
За да засичаш по-точно О., прави и тестове за О.
Разлика в БТ 0,4 градуса, ЛФ 13 дни, което е добре

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #930 -: Май 07, 2014, 07:45:44 am »
Момичета, пиша ви тъй като ви обещах, че ще пиша резултатите. На 30 април правих кръвен тест, тъй като имах два теста пикливи с различни резултати. Стойностите на теста показаха 270 mg/l - но от тогава не съм правила др. тест. да видя какво става. Довечера ще правя нов, тъй като снощи се прибрахме от пътуване с мъжа ми и ...всъщност за това пиша чак сега. От мен да знаете Оргаметрила, явно не влияе на пикливите тестове :)
« Последна редакция: Май 07, 2014, 08:20:38 am от malkata-88 »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #931 -: Май 07, 2014, 12:39:39 pm »
Малката-88, тихичко честито :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #932 -: Май 07, 2014, 20:05:25 pm »
Здравейте според вас имала ли съм О
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #933 -: Май 07, 2014, 20:41:53 pm »
malkata-88
Тихичко, Честито!  :)
Лека и спокойна бременност

 



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #934 -: Май 07, 2014, 20:45:50 pm »
Здравейте според вас имала ли съм О

Ако БТ се повиши още малко и се задържи висока - О. може да е била на 19/20 ден от МЦ
Стискам палци  yahoo_33

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #935 -: Май 08, 2014, 15:23:15 pm »
denis Благодаря за пожеланията, дай боже на всички ни! Имам само още едно въпросче, вчера направих пак изследване на чхг и беше 2990, извинявам се тук пиша, но имам много въпроси в главата си. Въпроса ми е може ли да отида на лекар и да се види дали е вс. ок и тези стойности могат ли да говорят за извънматочна бременност??? :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #936 -: Май 08, 2014, 17:33:18 pm »
Mailkata-88, не се притеснявай, според мен ЧХГ ти нараства много добре.
Ето ти линк, където можеш да провериш сама как се удвоява:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542&Itemid=165
Спокойна и успешна бременност  :)


*

    Iggiberry

  • *
  • 19
  • Привърженик на природната медицина!
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #937 -: Май 09, 2014, 10:06:34 am »
Здравейте девойки,

Бих искала коментар на графиката ми. Има два пика на температурата, като първият е свързан с повечко червено винце вечерта и по-късно мерене на БТ сутринта. Вторият пик, обаче, ми е непонятен, не съм имала инфекции, не съм била болна и ми е доста странно. В деня преди този пик ме боляха яйчниците.
На четиринадесетия ден бях на вагинален ехограф и докторът ми каза, че съм непосредствено след овулация, но не знам това доколко надеждно заключение е това.
Благодаря предварително.
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #938 -: Май 09, 2014, 10:38:42 am »
Iggiberry, при мен миналия месец имаше на два пъти такова рязко повишаване за по един ден, без никаква връзка с О, но тогава усетих  като цяло някакви физически нерзположения. При теб може също организма ти да се е преборвал с нещо в точно тогава и да е повишил моментно телесната Т без дори да усетиш.
Но все пак нека по-компетентните се изкажат.
<br />
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #939 -: Май 09, 2014, 16:08:54 pm »
Здравейте девойки,

Бих искала коментар на графиката ми. Има два пика на температурата, като първият е свързан с повечко червено винце вечерта и по-късно мерене на БТ сутринта. Вторият пик, обаче, ми е непонятен, не съм имала инфекции, не съм била болна и ми е доста странно. В деня преди този пик ме боляха яйчниците.
На четиринадесетия ден бях на вагинален ехограф и докторът ми каза, че съм непосредствено след овулация, но не знам това доколко надеждно заключение е това.
Благодаря предварително.

O. според мен може да е била на 13/14 ден от МЦ
Направи тест с първа сутрешна урина
Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум