0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #680 -: Март 08, 2014, 17:16:16 pm »
Здравейте и Честит Празник момичета!Денис може ли да ми погледнеш графиката защото днес имам малък спад в бт и леко зацапване май пак ще се отчаям май пак не сме успели

Така се надявах да е станало, макар да си призная честно, разликата в БТ при теб малко ме притесняваше, защото  беше голяма - това може да се наблюдава при ЛУФ или задържан фоликул
Не искам да те плаша - знаеш, че колкото и да искаш, няма как да стане, ако няма О.
Пусни Прогестерон поне 2 поредни МЦ - за да си сигурна, че всичко  е наред с О.
Горе главата - нов МЦ - нов късмет!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #681 -: Март 08, 2014, 17:21:44 pm »
Категорична беше, каза че лигавицата е лутеална, което означавало, че е минала. Обаче не можа да ми каже кога е била. И аз си мислех, че няма да можете да ми помогнете само с една стойност, но ми беше интересно защо е толкова ниска, ако е имало О.

БТ се повишава до няколко дни след О. / но при теб няма база за сравнение - така че, графиката , ако продължиш да мериш БТ,  не може да покаже дали е имало О. или не/
По МЛ не може да се определи дали е имало О. или не - не разчитай на това
Дано да е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #682 -: Март 09, 2014, 00:26:34 am »
marsi
Не ми се спори с теб и моля те,  не подвеждай останалите - особено на база личен опит да  въвеждаш  нови правила.

"..... да  въвеждаш  нови правила."
сега разбирам как се тълкува, не съм имала такова намерение  :)

"..... не подвеждай останалите - особено на база личен опит ....."
denis, не подценявай хората, вярвам всички с лекота разграничават, когато се цитира медицинска л-ра и когато някой говори от личния си опит, още повече във въпросната публикация съм го казала изрично

а относно "спора", ако изобщо може да се нарече така, не съм го започнала аз


С пожелание за здраве! Изпълнена съм с уважение и респект към помощта, която оказваш в годините на много момичета тук и в бг-мамма.
« Последна редакция: Март 09, 2014, 00:58:13 am от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #683 -: Март 09, 2014, 11:50:35 am »
Здравейте мили момичета, имам един въпрос относното следното - в петък, 7 март, бях на преглед и доминантният фоликул беше 1 см, а ендометриума - 5 мм. Днес обаче температурата ми рязко скочи до стойности, които и в лутеалната фаза нямам обикновено - меря орално. Моля за мнение на какво може да се дължи този скок? Овулацията няма как да  е минала. Благодаря  :D И само да спомена, че всяка помощ и от Марси и от Денис е неоценима, всяко мнение има значение и може да помогне на някой :) Благодаря ви момичета за помощта :youwoman:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #684 -: Март 09, 2014, 19:39:54 pm »
lilitu, права си, темата като цяло е много полезна и не са от голямо значение 2-3 разменени реплики. Още повече темата съществува отдавна, и разбира се с огромния принос на Денис, оценявам и уважавам помощта, която оказва на всички! Очевидно някакво разминаване в тълкуването се получи, затова се опитах да дообясня ............

Относно БТ.  Добре е, че си решила да направиш проследяване на фоликулите чрез УЗ. Препоръката ми е успоредно с това да правиш редовно измерване на БТ и ову. тестове. Така ще можеш да съпоставиш личните си измервания, с това което отчита док. на прегледите. Така ще имаш по- голяма яснота за евентуално някакви специфики в твоите графики на фертилност.
Рязкото повишаване на температурата днес смятам, че не е свързано с О.  Възможно е да е резултат от локален възпалителен процес или друго общо неразположение, или пък да е неточност в измерването. На оралното измерване не може да се разчита, в следващия МЦ опитай да измерваш ректално или вагинално. Освен това, си измервала късно, измервай сутрин след събуждане по едно и също време приблизително, по възможност до към 8 ч.   Успех с проследяването на фоликула  :)!
« Последна редакция: Март 09, 2014, 20:11:46 pm от marsi »

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #685 -: Март 09, 2014, 19:54:51 pm »
Здравейте мили момичета, имам един въпрос относното следното - в петък, 7 март, бях на преглед и доминантният фоликул беше 1 см, а ендометриума - 5 мм. Днес обаче температурата ми рязко скочи до стойности, които и в лутеалната фаза нямам обикновено - меря орално. Моля за мнение на какво може да се дължи този скок? Овулацията няма как да  е минала. Благодаря  :D И само да спомена, че всяка помощ и от Марси и от Денис е неоценима, всяко мнение има значение и може да помогне на някой :) Благодаря ви момичета за помощта :youwoman:

 Ако е имало повече фоликули, може това да е причината за по-високата стойност 
Ако е имало само един  фоликул - тази стойност се приема за инцидент   и нищо не означава

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #686 -: Март 09, 2014, 20:05:23 pm »
......................
Рязкото повишаване на температурата днес смятам, че не е свързано с О.  Вероятно е резултат от локален възпалителен процес ...................

Темата е за коментар на графиките - въздържай се от подобни изказвания - това е супер несериозно и само притесняваш  излишно момичетата


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #687 -: Март 10, 2014, 10:38:10 am »
Благодаря за отговорите момичета :) Май съм болна просто, а довечера все пак  съм на преглед да проследим фолукула - един ли е , повече ли са :) Хубав ден и честит нов, по никое време сняг  :D Лудо време :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #688 -: Март 10, 2014, 15:22:33 pm »
Момичета, дали да почна с тестовете за овулация? Този цикъл съм решила да го следя "по - отблизо" и да почна и с тестове. За миналия казахте, че може да е имало задържан фоликул, но все още не съм ходила на лекар защото отсъстваше от града, мисля до края на седмицата да отида да видим в какво  състояние съм (като се има в предвид лошото време, тъй като нямам кола и патувам от вилните зони :( ) .  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88
« Последна редакция: Март 10, 2014, 15:24:05 pm от malkata-88 »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #689 -: Март 10, 2014, 17:09:04 pm »
Темата е за коментар на графиките -
Момичета, ето примерна тема за свободен разговор - Правим опити за бебе - Тема 2 :
Тема 1  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49111.0
Тема 2  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50240.0
От модератор темата е дефинирана така  ".. обща тема за споделяне, за всички които планират бременност или правят опити за бебе. Разговорите, които може да водите тук са  с по-широк диапазон - може да споделяте за всичко, което ви вълнува около забременяването - овулация, секс, очакването на теста, проблеми, симптоми, емоционално състояние, да си оказвате подкрепа." Или в друга подходяща тема в подфорум   Опити за забременяване   http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=1.0
Разбира се, който иска може да ми пише и на лични.  Хубав ден на всички!

lilitu, това имах предвид за рязкото качване на т. - болките в гърлото, за които беше писала ......
Успех с проследяването на фоликула :)!
« Последна редакция: Март 10, 2014, 17:45:14 pm от marsi »

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #690 -: Март 10, 2014, 18:10:18 pm »
Момичета, дали да почна с тестовете за овулация? Този цикъл съм решила да го следя "по - отблизо" и да почна и с тестове. За миналия казахте, че може да е имало задържан фоликул, но все още не съм ходила на лекар защото отсъстваше от града, мисля до края на седмицата да отида да видим в какво  състояние съм (като се има в предвид лошото време, тъй като нямам кола и патувам от вилните зони :( ) .  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88

В колко часа мериш БТ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #691 -: Март 10, 2014, 18:16:52 pm »
denis в периода от 8:30 до 9:00
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #692 -: Март 10, 2014, 19:40:05 pm »
denis в периода от 8:30 до 9:00
БТ ти е малко висока за ФФ, но тъй като мериш и късно е трудно да се прецени дали има проблем
БТ се мери от 6 до 7:30, максимум до 8:00
Дано да няма проблем с О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #693 -: Март 10, 2014, 20:22:22 pm »
denis в периода от 8:30 до 9:00
БТ ти е малко висока за ФФ, но тъй като мериш и късно е трудно да се прецени дали има проблем
БТ се мери от 6 до 7:30, максимум до 8:00
Дано да няма проблем с О.
ако започна да я меря по - рано, за този месец ще окаже ли фрапантно влияние в-у графиката?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #694 -: Март 10, 2014, 21:36:24 pm »
ако започна да я меря по - рано, за този месец ще окаже ли фрапантно влияние в-у графиката?

Няма проблем, но напомняй всеки път когато искаш коментар по графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #695 -: Март 11, 2014, 08:29:33 am »
Отписвам го този месец май. С тази температура съм за никъде :x



Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #696 -: Март 11, 2014, 09:25:51 am »
Отписвам го този месец май. С тази температура съм за никъде :x
Защо, може да е рано още , аз така преди 2 месеца изхабих цяла кутийка лентички за О, купих нова и ми даде + резултат на 19-тия ден. Колко дълъг по принцип ти е цикъла?
<br />
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #697 -: Март 11, 2014, 12:25:55 pm »
Отписвам го този месец май. С тази температура съм за никъде :x
Защо, може да е рано още , аз така преди 2 месеца изхабих цяла кутийка лентички за О, купих нова и ми даде + резултат на 19-тия ден. Колко дълъг по принцип ти е цикъла?

По принцип 30-31 дни. По-миналия месец ми закъсня с 10 дни, а предния месец ми дойде на 19 ден. Аз правя всеки ден тестове и ще продължа, но тази температура не е ли малко странна ?



Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #698 -: Март 11, 2014, 15:22:03 pm »
Здравейте на всички .днес бях на преглед яйчниците ми са се влошили вече и двата са поликистозни .тръбите на цветната снимка изглеждат проходими но има някаква инфекция и като добавим и спермограмата която е с диагноза астенозооспермиа, ми предложиха да направя инсеминация .Моля ви дайте ми съвет/ :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #699 -: Март 11, 2014, 15:34:07 pm »
Отписвам го този месец май. С тази температура съм за никъде :x


Графиката ти е добре дотук - не показва да има проблем
О. предстои :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум