0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #520 -: Февруари 17, 2014, 15:26:31 pm »
malkata-88, да, вече отброява правилно.
По отношение продължителността на МЦ, пак излиза О. да е била в тези дни, които казах. Но като цяло температурата в ЛФ е нисичка, но може да е инцидентно. Ако си с обикновен термометър, изчаквай до 10 мин., а с дигитален- около 2-3 мин. след сигнала. Опитай следващия цикъл да измерваш редовно и включи ову. тестове, също наблюдение на цервикалната слуз. Успех!
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 15:28:33 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #521 -: Февруари 17, 2014, 15:34:27 pm »
Благодаря, дано скоро имаме всички  :bfp: , но само да попитам, каква трябва приблизително да е температурата в ЛФ, че моята е ниска?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #522 -: Февруари 17, 2014, 16:53:16 pm »
Здравейте, момичета!
Благодаря на Марси и Денис за вниманието и препоръките ;)
Мисля да пробвам още 1 цикъл така и после съм планирала използване на заповед по ФАР. Нямам възможност за фоликулометрия, че живея в малък град от селски тип...
Иначе меря Т с живачен термометър. Преди да започна (преди около 2-3 месеца) купих и дигитален и направих тест - 3 последователни пъти меря Т, и всеки път различна Т с разлика от порядъка на 0,3 до 0,4 градуса, като единия път беше пък под 36. Задържах го така, както препоръчвате тук още 3-5 мин след сигнала, но някак не можах да се доверя на този термометър. С живачния правих същия тест преди да започна да нанасям в графиката. Държах го 8-10 мин (будилника ми сигнализира на такъв интервал) и ми показа еднаква температура при всяко измерване, затова го избрах.
Иначе се надявам на чудо, може пък да имам късмет ;)
Поздрави
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 16:59:18 pm от Nyxia »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #523 -: Февруари 17, 2014, 17:07:10 pm »
malkata-88, максимум до 5 дни след О. температурата трябва да се повиши и да се задържи трайно висока, като средната температура в ЛФ да надвишава ФФ с 0,4-0,6 С. В твоя случай БТ е относително добре до 29 ден и след това трябваше да се качи още или поне като един минимум, да се задържи около това ниво. Другото говори за ниски нива на Прогестерона, т.е. не е имало О. по една или друга причина или е имало О., но не е добре работещо жълтото  тяло, което пък косвено говори, че имаме не добре съзряла яйцеклетка. Та, отново стигаме до евентуална проверка на хормоните и проследяване на фоликулите (има ли доминантен фол., има ли О., и т. н., всичко които лекар може да провери).    Успех, ако още нещо те притенява, пиши  :D!

Успех, Nyxia  :D!
« Последна редакция: Февруари 17, 2014, 17:11:59 pm от marsi »

*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #524 -: Февруари 18, 2014, 14:24:41 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Вижте и моята графика,само да подчертая, че не съм бременна, от факта че съпруга ми отсъстваше цял месец  :( 
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #525 -: Февруари 18, 2014, 15:07:50 pm »
petyamk не се отваря!
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #526 -: Февруари 18, 2014, 15:10:22 pm »
влизам със същото име petyamk
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #527 -: Февруари 18, 2014, 15:22:15 pm »
petyamk, ето този линк отваря графиката ти:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=petyamk   
За О. не мога да кажа, графиката е непълна. Но като цяло БТ е по- висока, което може да е провокирано от:
- някакъв възпалителен процес, може би да се пусне микробиология и стерилна урина;
- евентуално ПКЯ, консултация с лекар, изследване на хормони;
- или пък да има проблем с термометъра.
Успех!

Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #528 -: Февруари 18, 2014, 16:36:28 pm »
Зная, че все още нямам достатъчно стойности в този месец, но все пак ще помоля за няколко мнения :oops:



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #529 -: Февруари 18, 2014, 17:25:58 pm »
kriss_and, вероятно О. предстои. Продължи с редовното измерване на БТ и още няколко дни с ову. тестовете. Когато тестовата чертичка стане наситена, колкото контролната или по- наситена, слагате сърчицата. Успех този месец  :)!

*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #530 -: Февруари 19, 2014, 08:28:40 am »
marsi  имам всички хормонални изледвания,микробиология та дори и цс. при д-р Даскалов Пловдив,чакам да ми дайде и започваме фоликуметрия.Вероятно тогава ще разберем и коментираме.Относно ПКЯ доктора ми каза че имам но не се задълбочи с коментар
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #531 -: Февруари 19, 2014, 09:42:51 am »
Здравейте, момичета!
Аз съвсем се обърках... снощи имах кафеникаво зацапване, което ме кара да си мисля 3 неща:
1. Имала съм подобно еднократно зацапване 4 - 5 дни преди цикъл - тогава се установи нисък прогестерон и ми беше изписан дуфастон по схема в продължение на следващите 3 цикъла - нещата се нормализираха. (Дано не е това)
2. Избързване на цикъла с 5 дни - ще видим днес дали ще ми дойде, макар обикновено когато ми идва имам болки в корема и кръста, а сега отсъстват такива симптоми. Превръзката за сега е чиста. (Дано не е и цикъл)
3. Евентуално зацапване от "вгнездяване", което като цяло е малко вероятно, но ми се иска да е това...
Стискайте ми палци :) и Ви благодаря!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #532 -: Февруари 19, 2014, 13:47:00 pm »
Nyxia, дано да е третото  :)  :crossfingers:

Petyamk, успех, ще чакаме резултата от прегледа  :)

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #533 -: Февруари 19, 2014, 17:40:10 pm »
влизам със същото име petyamk
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Спазваш ли правилата на измерване?
В колко часа мериш БТ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #534 -: Февруари 19, 2014, 17:45:25 pm »
Здравейте, момичета!
Аз съвсем се обърках... снощи имах кафеникаво зацапване, което ме кара да си мисля 3 неща:
1. Имала съм подобно еднократно зацапване 4 - 5 дни преди цикъл - тогава се установи нисък прогестерон и ми беше изписан дуфастон по схема в продължение на следващите 3 цикъла - нещата се нормализираха. (Дано не е това)
2. Избързване на цикъла с 5 дни - ще видим днес дали ще ми дойде, макар обикновено когато ми идва имам болки в корема и кръста, а сега отсъстват такива симптоми. Превръзката за сега е чиста. (Дано не е и цикъл)
3. Евентуално зацапване от "вгнездяване", което като цяло е малко вероятно, но ми се иска да е това...
Стискайте ми палци :) и Ви благодаря!

Имаш разминаване в графиката и тестовете за О.
Разликата в БТ е малка и само по графика не е сигурно дали е имало О. Може да е имало  и повече от 1 фоликул
Добре е да те видят на УЗ
Ако пак се повтори - консултирай се с лекар - трябва да си сигурна, че има О. всеки МЦ.

Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #535 -: Февруари 20, 2014, 11:19:20 am »
denis извинявай, че пак те занимавам с моята графика, тъй като ти каза, че не е имало овулация тоя месец. Искам само да те питам, дали не може да е била на 13, тъй като от тогава имам болки в кръста и в гърдите, а моят цикъл е приблизително 35-37 дена. Може ли просто по - късно да е узрял фоликула?  :balk_172:  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 11:42:29 am от malkata-88 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #536 -: Февруари 20, 2014, 16:05:48 pm »
denis извинявай, че пак те занимавам с моята графика, тъй като ти каза, че не е имало овулация тоя месец. Искам само да те питам, дали не може да е била на 13, тъй като от тогава имам болки в кръста и в гърдите, а моят цикъл е приблизително 35-37 дена. Може ли просто по - късно да е узрял фоликула?  :balk_172:  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=malkata-88

По принцип, не е проблем да има и по-късна О., но графиката ти - дотук, все още не показва да е имало О.
Има вероятност / ако БТ се повиши още и се задържи висока/ да е имало О. на 31/32 ден от МЦ
Желателно е да те видят на УЗ, може да има и задържан фоликул - и ако е така, това може да се отрази на следващия МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #537 -: Февруари 20, 2014, 16:34:30 pm »
 :thankyousign: denis ! Явно ще трябва да се видя с доктора, колкото и да не ми се иска  и да се опитвам да го отлагам  :BangHead:
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #538 -: Февруари 23, 2014, 14:48:25 pm »
Здравейте отново,
излязоха резултатите от микробиологията (липсват lactobacilli; Преобл. Гр(-) пръчки и кокобацили (анаероби); 4-5 Leuco/поле; Плоски епит. клетки), т.е. бактериална вагиноза. Лечение с тинидазол и гинофилус.  :balk_144: Пречи ли тя на забременяването?
Иначе 7-ми ден вече меря БТ и ректално (вписвам резултата в забележка). Разликата се оказа половин градус.
« Последна редакция: Февруари 23, 2014, 15:39:34 pm от erzhebet bathory »
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #539 -: Февруари 23, 2014, 15:23:58 pm »
Здравейте моля ви за коментар на моите графики според вас къде е проблемът ходих на доктор и ми казва няма за какво да се тревожа . естроген и прогестеронът били в норма щетовидната жлеза в норма а защо така си играе с мен тази бт моля помагайте благодаря предварително